Cellulitis stanowi poważny problem coraz młodszych kobiet. Jeszcze kilkanaście lat temu problem związany z cellulitem dotykał co drugą kobietę. Obecnie sytuacja wygląda bardzo poważnie – boryka się z nim niemal każda z nas. Coraz młodsze kobiety doświadczają objawów związanych z cellulitem, dotyczy to także dziewcząt wchodzących w okres dojrzewania.
Cellulitis to nic innego jak powiększone komórki tłuszczowe, w których gromadzą się końcowe produkty przemiany materii. Właśnie one poprzez nieprawidłową pracę układu limfatycznego, zamiast zostać całkowicie usunięte, zalegają w komórkach. Jakie są przyczyny pojawienia się cellulitu?
Kolejną przyczyną powstawania niechcianego cellulitis jest noszenie zbyt ciasnych ubrań, utrudniających pracę układu krążenia. Szczególnie jest to ważne w momencie, kiedy większość czasu w ciągu dnia siedzimy uciskając doły podkolanowe i pachwiny, którymi przechodzą naczynia krwionośne dotleniające komórki.
Dopóki cellulit dotyczy trzech pierwszych etapów rozwoju, możemy go całkowicie usunąć lub cofnąć o fazę wstecz, tym samym zmieniając wygląd naszej skóry. W tym celu możemy wykorzystać dostępne na rynku preparaty na „pomarańczową skórkę”. Różnią się one konsystencją i sposobem aplikacji, ale działają podobnie. Zaliczamy do nich:
- kremy, balsamy, emulsje
- preparaty roll-on, które dodatkowo wyposażone są w specjalne wypustki. Ich zadaniem jest zaaplikowanie preparatu oraz poprawie krążenia w skórze. Dzięki takim aplikatorom, podczas „masażu” naczynia rozszerzają się i ułatwiają tym samym dotarcie substancji aktywnych.
- olejki eteryczne takie jak: olejek lawendy, rozmarynu itp. Stosowanie tego typu preparatów powoduje pobudzenie krążenia. Sama skuteczność zależy jednak od stopnia zaawansowania cellulitu.
Karboksyterapia – skuteczna metoda walki z cellulitem
Poza wyżej wymienionymi metodami wspomagającymi walkę z cellulitis istnieje także skuteczny sposób pozbycia się niechcianej „pomarańczowej skórki” – to karboksyterapia. Jej zadaniem jest uszkodzenie zbitych tkanek tłuszczowych oraz poprawienie pracy układu limfatycznego poprzez dostarczenie pomiędzy przestrzenie międzykomórkowe dwutlenku węgla. Gaz wprowadzany pod ciśnieniem uszkadza komórki i uwalnia nadmiar produktów przemiany materii, a także przyspiesza ich usuwanie z organizmu. Dodatkowo karboksyterapia wpływa bardzo korzystnie na mikrokrążenie i dotlenia tkanki.
Jak widzisz, walka z cellulitem jest możliwa! Spróbujesz?
Autorka:
Katarzyna Grabarz - Kosmetolog
Salon Laser Delux Łódź
Przeczytaj więcej o cellulicie w naszych poradnikach:
Proponowane zabiegi: