(function() { var script = document.createElement('script'); script.src = 'https://cdnjs.cloudflare.com/ajax/libs/babel-polyfill/6.26.0/polyfill.min.js'; script.async = true; document.head.appendChild(script); }()) var __cp = { "id": "N_Z-izFEexO7tCYiYWKJz8Sb0ulmB2cvLkxr0fFOf_w", "version": "1.1" }; (function(window, document) { var cp = document.createElement('script'); cp.type = 'text/javascript'; cp.async = true; cp.src = "++cdn-widget.callpage.io+build+js+callpage.js".replace(/[+]/g, '/').replace(/[=]/g, '.'); var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(cp, s); if (window.callpage) { alert('You could have only 1 CallPage code on your website!'); } else { window.callpage = function(method) { if (method == '__getQueue') { return this.methods; } else if (method) { if (typeof window.callpage.execute === 'function') { return window.callpage.execute.apply(this, arguments); } else { (this.methods = this.methods || []).push({ arguments: arguments }); } } }; window.callpage.__cp = __cp; window.callpage('api.button.autoshow'); } })(window, document); window.__lc = window.__lc || {}; window.__lc.license = 4442131; ;(function(n,t,c){function i(n){return e._h?e._h.apply(null,n):e._q.push(n)}var e={_q:[],_h:null,_v:"2.0",on:function(){i(["on",c.call(arguments)])},once:function(){i(["once",c.call(arguments)])},off:function(){i(["off",c.call(arguments)])},get:function(){if(!e._h)throw new Error("[LiveChatWidget] You can't use getters before load.");return i(["get",c.call(arguments)])},call:function(){i(["call",c.call(arguments)])},init:function(){var n=t.createElement("script");n.async=!0,n.type="text/javascript",n.src="https://cdn.livechatinc.com/tracking.js",t.head.appendChild(n)}};!n.__lc.asyncInit&&e.init(),n.LiveChatWidget=n.LiveChatWidget||e}(window,document,[].slice)) Cellulit u mężczyzn - czy występuje i jak z nim walczyć? - Laser DeLux® ! function(w, d, t) { w.TiktokAnalyticsObject = t; var ttq = w[t] = w[t] || []; ttq.methods = ["page", "track", "identify", "instances", "debug", "on", "off", "once", "ready", "alias", "group", "enableCookie", "disableCookie"], ttq.setAndDefer = function(t, e) { t[e] = function() { t.push([e].concat(Array.prototype.slice.call(arguments, 0))) } }; for (var i = 0; i < ttq.methods.length; i++) ttq.setAndDefer(ttq, ttq.methods[i]); ttq.instance = function(t) { for (var e = ttq._i[t] || [], n = 0; n < ttq.methods.length; n++) ttq.setAndDefer(e, ttq.methods[n]); return e }, ttq.load = function(e, n) { var i = "https://analytics.tiktok.com/i18n/pixel/events.js"; ttq._i = ttq._i || {}, ttq._i[e] = [], ttq._i[e]._u = i, ttq._t = ttq._t || {}, ttq._t[e] = +new Date, ttq._o = ttq._o || {}, ttq._o[e] = n || {}; var o = document.createElement("script"); o.type = "text/javascript", o.async = !0, o.src = i + "?sdkid=" + e + "&lib=" + t; var a = document.getElementsByTagName("script")[0]; a.parentNode.insertBefore(o, a) }; ttq.load('C61P4F3VJ586PA3ACUC0'); ttq.page(); }(window, document, 'ttq');
Łódź Białystok Bielsko-Biała Bydgoszcz Częstochowa Gdańsk Gdynia Kalisz Katowice Kielce Kraków Lublin Opole Poznań Rzeszów Szczecin Toruń Warszawa, Egejska Warszawa, Hanki Czaki Warszawa, Widok Wrocław
Laser DeLux / Blog / Cellulit u mężczyzn - czy występuje i jak z nim walczyć?

Cellulit u mężczyzn - czy występuje i jak z nim walczyć?

„Skórka pomarańczowa", „lipodystrofia”, „objaw materacowy” - te pieszczotliwe opisy dotyczą niezwykle powszechnego defektu estetycznego zwanego cellulitem. Statystyki są nieubłagane – problem cellulitu dotyczy aż 85% kobiet powyżej 20 roku życia. To nie oznacza jednak, że z problemem tym nie zmagają się mężczyźni. Przyczyny powstawania cellulitu u mężczyzn mogą być ważnym wskaźnikiem zdrowia, dlatego warto zainteresować się tym jak najwcześniej.

spis treści

Czy cellulit pojawia się u mężczyzn?

Do głównych przyczyn powstawania cellulitu zalicza się problemy z krążeniem krwi, szczególnie na udach i pośladkach – naczynia krwionośne w tych okolicach są zwężone, uciskane przez rozrośnięte komórki tłuszczowe, przez co trudniej o dostarczanie skórze składników odżywczych i usuwanie toksyn oraz zbędnych produktów przemiany materii. Przyczyny powstawania cellulitu są skorelowane z płcią – u kobiet rozrost tkanki tłuszczowej jest znacznie bardziej widoczny na skórze w postaci nierównych grudek. U kobiet, które tyją – ich masa ciała, a tym samym ilość tkanki tłuszczowej wzrasta – cellulit nasila się. Mężczyźni natomiast posiadają inaczej zbudowaną tkankę tłuszczową. Nawet w przypadku tycia i przyrostu masy ciała nie mogą oni skarżyć się na problem cellulitu. Mimo to, części z panów może doskwierać kompleks niezbyt gładkiego ciała. 

Czynniki, które mogą wpłynąć na powstanie cellulitu u mężczyzny

Istotną rolę w procesie powstawania tego nieestetycznego schorzenia mogą pełnić hormony płciowe. Wysokie stężenie żeńskich hormonów płciowych – estrogenów, może nasilać problem cellulitu. U mężczyzn natomiast, może się to pojawić w przypadku zaburzeń wydzielania androgenów, czyli męskich hormonów płciowych. Problem „skórki pomarańczowej” często towarzyszy panom zmagającym się z zespołem Klinefeltera, hipogonadyzmem lub rakiem prostaty. Dlatego też warto regularnie monitorować stan hormonów i robić morfologię krwi! 

Jak wygląda usuwanie cellulitu u mężczyzny?

Uspokajamy – na szczęście istnieje szereg zabiegów gabinetowych, które mogą poprawić stan skóry. Warto tu zadziałać od podstaw, czyli zlikwidować przyczynę powstawania cellulitu:

  1. Karboksyterapia – zabieg ten, polegający na kontrolowanym podawaniu medycznego dwutlenku węgla, mogę z całego serca polecić, gdyż nic tak nie poprawia ukrwienia i nie przyspiesza metabolizmu! Już po serii 10 zabiegów przeprowadzonej w odstępach 14 dni widać znaczną redukcję tkanki tłuszczowej, ujędrnienie skóry i likwidację cellulitu.
  2. Endermologia – zabieg oparty na masażu podciśnieniowym, w trakcie którego po minimum 10 zabiegach, w odstępie 2-3 dni, znacznie poprawia się jakość skóry. W praktyce uzyskujemy 3 efekty w jednym zabiegu: wyszczuplamy ciało, ujędrniamy i wygładzamy skórę oraz redukujemy cellulit. Gwarantuję, że w trakcie zabiegu, poza odniesieniem korzyści zdrowotnych, zrelaksujecie się jak nigdy wcześniej!
  3. Mezoterapia igłowa – polega na wstrzykiwaniu do skóry indywidualnie dobranych koktajli, bogatych w składniki aktywne, takie jak: wyciąg z karczochów, wyciąg z nostrzyka żółtego, kofeina, krzemionka, rutyna lub L-karnityna. Substancje te przyspieszają proces usuwania tłuszczu i poprawiają mikrokrążenie (którego zaburzenia są główną przyczyną powstawania cellulitu). 
  4. Fala uderzeniowa – wprowadza w drgania komórki skóry, dzięki czemu poprawia się ich ukrwienie i dotlenienie, a to przekłada się na lepszy wygląd i wzrost napięcia skóry. Zabieg również doskonale radzi sobie obrzękami i uczuciem ciężkich nóg. Już po serii 6 zabiegów wykonywanych raz w tygodniu skóra staje się gładsza i jędrniejsza, a całe ciało – szczuplejsze.

Istnieje szereg zabiegów, które są w stanie całkowicie zwalczyć cellulit i poprawić jakość życia u osób, które zmagają się z kompleksem „pomarańczowej skórki”. Jednak w parze z profesjonalnymi zabiegami gabinetowymi koniecznie musi iść odpowiednia pielęgnacja domowa. Przede wszystkim – nawadniamy się! Bez spożycia minimum 2 l wody dziennie jakiekolwiek zabiegi antycellulitowe nie będą miały sensu. W imię zasady „jesteś tym, co jesz” warto też przykładać większą wagę do tego, co trafia na nasz talerz. Niestety słodkości, fast - foody i tzw. śmieciowe jedzenie mogą odkładać się na naszych udach i pośladkach w postaci zgrubień i nierówności. Wskazana po zabiegu jest także aktywność fizyczna – wyżej wymienione zabiegi podkręcają metabolizm, więc wykorzystajmy to i zafundujmy swojemu ciału przynajmniej 30-minutowy trening, aby przyspieszyć proces spalania tłuszczu. Należy też pamiętać, że walkę z cellulitem powinno się zacząć w jego najwcześniejszych stadiach. Wtedy możemy mieć pewność, że uzyskamy najlepsze efekty zabiegowe i pozbędziemy się go na dobre.

Przeczytaj więcej o cellulicie w naszych poradnikach:

Proponowane zabiegi:

Bibliografia:

  1. M. Gałązka, A. Galęba, H. Nurein. Cellulit jako problem medyczny i estetyczny – etiopatogeneza, objawy, diagnostyka i leczenie. Hygeia Public Health 2014, 49(3): 425-430.
  2. A. Kołodziejczak. Kosmetologia Tom I. PZWL Wydawnictwo Lekarskie, Warszawa 2019.
  3. K. Padlewska. Medycyna estetyczna i kosmetologia. PZWL Wydawnictwo Lekarskie, Warszawa 2014.
4.2 6 Ilość ocen
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Rafi
Rafi
3 lat temu

Bardzo pouczający artykuł. Teraz tylko pozostaje kwestia na co się zapisać.

Jacek
Jacek
3 lat temu

Dobrze wiedzieć, że więcej mężczyzn boryka się z tym problemem i, że można go wyeliminować. Wszędzie słyszy się tylko, że u mężczyzn cellulit nie występuje. Myślę, że po takich treściach nie tylko ja odważę się poszukać pomocy w tym temacie.

Monika
Monika
3 lat temu

Bardzo ciekawy artykuł! Powszechnie przyjęło się, że tylko kobiety mają cellulit, a jednak może on pojawiać się również u mężczyzn. Dobrze że istnieją sprawdzone metody, żeby z nim walczyć!

Patryk
Patryk
3 lat temu

Dobrze, że trafiłem na ten artykuł, na pewno zapisze się do Was na któryś z zabiegów.

Dorota
Dorota
3 lat temu

Mój mąż ma problemy nie tylko z cellulitem ale i rozstępami. Dzięki informacji zawartej w tym artykule już wiemy co możemy z tym zrobić i gdzie wykonać zabieg 😉

Ola
Ola
3 lat temu

Nie wiedziałam, że mężczyzna może mieć cellulit. Bardzo dobry artykuł ☺️

emilia
emilia
2 lat temu

występuje i nawet mój mąż przerażony prosił mnie o rady hahaha. teraz już jest po problemie na brzuchu, ale było wesoło haha.

Mariola
Mariola
2 lat temu

@Emilia, jak to po problemie? Usunęłaś mu ten cellulit? JAK?!

× Available on SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday