(function() { var script = document.createElement('script'); script.src = 'https://cdnjs.cloudflare.com/ajax/libs/babel-polyfill/6.26.0/polyfill.min.js'; script.async = true; document.head.appendChild(script); }()) var __cp = { "id": "N_Z-izFEexO7tCYiYWKJz8Sb0ulmB2cvLkxr0fFOf_w", "version": "1.1" }; (function(window, document) { var cp = document.createElement('script'); cp.type = 'text/javascript'; cp.async = true; cp.src = "++cdn-widget.callpage.io+build+js+callpage.js".replace(/[+]/g, '/').replace(/[=]/g, '.'); var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(cp, s); if (window.callpage) { alert('You could have only 1 CallPage code on your website!'); } else { window.callpage = function(method) { if (method == '__getQueue') { return this.methods; } else if (method) { if (typeof window.callpage.execute === 'function') { return window.callpage.execute.apply(this, arguments); } else { (this.methods = this.methods || []).push({ arguments: arguments }); } } }; window.callpage.__cp = __cp; window.callpage('api.button.autoshow'); } })(window, document); window.__lc = window.__lc || {}; window.__lc.license = 4442131; ;(function(n,t,c){function i(n){return e._h?e._h.apply(null,n):e._q.push(n)}var e={_q:[],_h:null,_v:"2.0",on:function(){i(["on",c.call(arguments)])},once:function(){i(["once",c.call(arguments)])},off:function(){i(["off",c.call(arguments)])},get:function(){if(!e._h)throw new Error("[LiveChatWidget] You can't use getters before load.");return i(["get",c.call(arguments)])},call:function(){i(["call",c.call(arguments)])},init:function(){var n=t.createElement("script");n.async=!0,n.type="text/javascript",n.src="https://cdn.livechatinc.com/tracking.js",t.head.appendChild(n)}};!n.__lc.asyncInit&&e.init(),n.LiveChatWidget=n.LiveChatWidget||e}(window,document,[].slice)) W jaki sposób aktywność fizyczna wpływa na wygląd skóry? - Laser DeLux® ! function(w, d, t) { w.TiktokAnalyticsObject = t; var ttq = w[t] = w[t] || []; ttq.methods = ["page", "track", "identify", "instances", "debug", "on", "off", "once", "ready", "alias", "group", "enableCookie", "disableCookie"], ttq.setAndDefer = function(t, e) { t[e] = function() { t.push([e].concat(Array.prototype.slice.call(arguments, 0))) } }; for (var i = 0; i < ttq.methods.length; i++) ttq.setAndDefer(ttq, ttq.methods[i]); ttq.instance = function(t) { for (var e = ttq._i[t] || [], n = 0; n < ttq.methods.length; n++) ttq.setAndDefer(e, ttq.methods[n]); return e }, ttq.load = function(e, n) { var i = "https://analytics.tiktok.com/i18n/pixel/events.js"; ttq._i = ttq._i || {}, ttq._i[e] = [], ttq._i[e]._u = i, ttq._t = ttq._t || {}, ttq._t[e] = +new Date, ttq._o = ttq._o || {}, ttq._o[e] = n || {}; var o = document.createElement("script"); o.type = "text/javascript", o.async = !0, o.src = i + "?sdkid=" + e + "&lib=" + t; var a = document.getElementsByTagName("script")[0]; a.parentNode.insertBefore(o, a) }; ttq.load('C61P4F3VJ586PA3ACUC0'); ttq.page(); }(window, document, 'ttq');
Łódź Białystok Bielsko-Biała Bydgoszcz Częstochowa Gdańsk Gdynia Kalisz Katowice Kielce Kraków Lublin Opole Poznań Rzeszów Szczecin Toruń Warszawa, Egejska Warszawa, Hanki Czaki Warszawa, Widok Wrocław
Laser DeLux / Blog / W jaki sposób aktywność fizyczna wpływa na wygląd skóry?

W jaki sposób aktywność fizyczna wpływa na wygląd skóry?

Aktywność fizyczna to podstawowa i zarazem bardzo ważna część zdrowego stylu życia. Jej brak powoduje wiele zaburzeń metabolicznych, które mogą być groźne dla naszego organizmu. Według wytycznych WHO (World Health Organisation ), czyli Światowej Organizacji Zdrowia, osoba dorosła, która nie ma żadnych medycznych przeciwskazań, powinna ćwiczyć minimum 2,5 h, wykonując umiarkowany wysiłek fizyczny lub 75 minut cięższej aktywności fizycznej w tygodniu. Inne są wytyczne dla dzieci czy seniorów. Nie zmienia to jednak faktu, że aktywność fizyczna jest równie ważna niezależnie od płci, wieku czy stanu zdrowia.

Regularne ćwiczenia wpływają na nie tylko utrzymanie prawidłowej masy ciała ale także na odpowiednie funkcjonowanie serca, układu krążenia, poprawiają nastrój i zmniejszają różne dolegliwości psychiczne.

spis treści

kobieta przygotowująca się do treningu

Wpływ ruchu na wygląd cery

Aktywność fizyczna i sport mają też duże znaczenie jeżeli chodzi o wygląd naszej skóry twarzy. Pewnie zastanawiasz się jaki? Obniżają poziom kortyzolu w organizmie. Kortyzol to hormon stresu, którego stężenie różni się w zależności od pory dnia jak i od niezależnych sytuacji, które na co dzień nas spotykają. Jeżeli poziom jego jest ciągle na wysokim poziomie, doprowadza to do pojawienia się stresu oksydacyjnego. Jest to sytuacja kiedy zostaje zachwiana równowaga między ilością szkodliwych wolnych rodników a przeciwutleniaczami, czyli związkami, które je neutralizują. Ten etap prowadzi to uszkodzenia wielu ważnych struktur komórkowych. Doprowadza też do niszczenia włókien kolagenowych i tym samym wpływa na przyspieszony proces starzenia. Istnieją badania, które faktycznie potwierdzają fakt, że przy wysokim poziomie aktywności fizycznej pojawia się mniej oznak upływu czasu na skórze, co przekład się na jej młody wygląd.

Kolejny pozytywny wpływ ćwiczeń fizycznych to zwiększenie przepływu krwi jak i dotlenienie organizmu. Może być to rezultat regularnego treningu czy nawet dłuższego spaceru. Zwiększenie przepływu krwi w organizmie powoduje, że tlen efektywnie dociera do każdej naszej komórki. Ma to korzystny wpływ na wygląd skóry, hamuje procesy starzenia i ogranicza powstawanie zmarszczek czy zaskórników. Oprócz skóry twarzy poprawia się krążenie krwi na skórze głowy co w wypadaniu włosów, poprzez wzmocnienie ich cebulek.

Jak pielęgnować skórę po wysiłku fizycznym

Pamiętaj o odpowiedniej pielęgnacji twarzy przed ćwiczeniami jak i po nich. Gruczoły łojowe i potowe mają wspólne unerwienie dlatego skóra po intensywnym wysiłku wydziela więcej potu i sebum. Bardzo ważne jest jej odpowiednie oraz skuteczne oczyszczanie. My polecamy dwuetapowe oczyszczane cery, tzn. użycie jednego produktu bez a drugi z użyciem wody. Gdy zapominamy o tym ważnym elemencie pielęgnacji, to skóra staje się zanieczyszczona i prowadzi to do rozwoju bakterii oraz pojawienia się większej liczby, trudnych do usunięcia, zaskórników.

Szczególnie muszą zwracać na to uwagę osoby z cerą trądzikową i z łojotokowym zapalaniem skóry. Po dokładnym oczyszczeniu twarzy należy użyć kremu nawilżającego, aby zadbać o podrażnioną barierę hydrolipidową na skórze. Dobrze, żeby tego dnia już nie nakładać ciężkiego makijażu.

Wpływ aktywności fizycznej na wygląd naszego ciała

Nieodpowiednia dieta, brak ruchu i problemy hormonalne mogą mieć istotny wpływ na pojawienie się niechcianej pomarańczowej skórki. W przypadku redukcji cellulitu, ujędrnienia ciała jak i redukcji tkanki tłuszczowej sprawdza się trening siłowy, czyli ćwiczenia z obciążeniem angażującym między innymi uda, brzuch oraz pośladki połączony z intensywnym ruchem takim jak: bieganie, taniec czy jazda na rowerze. Także jak widać rodzaj ćwiczeń ma również istotny wpływ na efekty jakie chcemy uzyskać jednak warto też wziąć pod uwagę, aby taki wysiłek sprawiał nam przyjemność. W celu redukcji cellulitu świetne efekty daje połączenie odpowiedniej aktywności fizycznej z dietą i skutecznymi zabiegami kosmetologicznymi. Jeżeli zastanawiasz się nad takim zestawieniem to zapraszamy do salonów LaserDelux na darmową konsultacje, gdzie pomożemy dobrać idealny plan dla ciebie.

TOP 3 aktywności dla każdego, które polecamy dla pięknej skóry

  1. Bieganie- jest to aktywność fizyczna, którą można wykonać praktycznie wszędzie, gdzie aktualnie się znajdujemy. Wystarczy minimum 3 razy w tygodniu po 15-20 minut. Na samym początku może być sam marszobieg. Przyspiesza krążenie i zwiększa ukrwienie krwi.
  2. Pilates- to seria ćwiczeń wzmacniających mięśnie głębokie, o których często zapominamy w trakcie treningów siłowych. Dzięki temu poprawia się elastyczność i ujędrnienie skóry.
  3. Tabata- jest intensywną aktywnością fizyczną w formie interwałów. Daje szybkie rezultaty. Nawet po miesiącu, ćwicząc 3 razy w tygodniu jesteś w stanie zauważyć różnicę. Poprawia się metabolizm, efektywnie spala nadmiar tkanki tłuszczowej i modeluje sylwetka.Mamy nadzieję, że ten artykuł uświadomił Wam jak ważna jest aktywność fizyczna nie tylko w aspekcie zdrowia ale również jak wpływa na naszą cerę. Uprawianie sporu zapobiega chorobom skóry i odmładza ją przez co zapewniamy jej młodszy wygląd na dłużej.

Przeczytaj więcej o zdrowej i pięknej skórze w naszych poradnikach:

Proponowane zabiegi:

0 0 Ilość ocen
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
× Available on SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday