(function() { var script = document.createElement('script'); script.src = 'https://cdnjs.cloudflare.com/ajax/libs/babel-polyfill/6.26.0/polyfill.min.js'; script.async = true; document.head.appendChild(script); }()) var __cp = { "id": "N_Z-izFEexO7tCYiYWKJz8Sb0ulmB2cvLkxr0fFOf_w", "version": "1.1" }; (function(window, document) { var cp = document.createElement('script'); cp.type = 'text/javascript'; cp.async = true; cp.src = "++cdn-widget.callpage.io+build+js+callpage.js".replace(/[+]/g, '/').replace(/[=]/g, '.'); var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(cp, s); if (window.callpage) { alert('You could have only 1 CallPage code on your website!'); } else { window.callpage = function(method) { if (method == '__getQueue') { return this.methods; } else if (method) { if (typeof window.callpage.execute === 'function') { return window.callpage.execute.apply(this, arguments); } else { (this.methods = this.methods || []).push({ arguments: arguments }); } } }; window.callpage.__cp = __cp; window.callpage('api.button.autoshow'); } })(window, document); window.__lc = window.__lc || {}; window.__lc.license = 4442131; ;(function(n,t,c){function i(n){return e._h?e._h.apply(null,n):e._q.push(n)}var e={_q:[],_h:null,_v:"2.0",on:function(){i(["on",c.call(arguments)])},once:function(){i(["once",c.call(arguments)])},off:function(){i(["off",c.call(arguments)])},get:function(){if(!e._h)throw new Error("[LiveChatWidget] You can't use getters before load.");return i(["get",c.call(arguments)])},call:function(){i(["call",c.call(arguments)])},init:function(){var n=t.createElement("script");n.async=!0,n.type="text/javascript",n.src="https://cdn.livechatinc.com/tracking.js",t.head.appendChild(n)}};!n.__lc.asyncInit&&e.init(),n.LiveChatWidget=n.LiveChatWidget||e}(window,document,[].slice)) Usuwanie blizn - laserowe zabiegi dla redukcji blizn - Laser DeLux® ! function(w, d, t) { w.TiktokAnalyticsObject = t; var ttq = w[t] = w[t] || []; ttq.methods = ["page", "track", "identify", "instances", "debug", "on", "off", "once", "ready", "alias", "group", "enableCookie", "disableCookie"], ttq.setAndDefer = function(t, e) { t[e] = function() { t.push([e].concat(Array.prototype.slice.call(arguments, 0))) } }; for (var i = 0; i < ttq.methods.length; i++) ttq.setAndDefer(ttq, ttq.methods[i]); ttq.instance = function(t) { for (var e = ttq._i[t] || [], n = 0; n < ttq.methods.length; n++) ttq.setAndDefer(e, ttq.methods[n]); return e }, ttq.load = function(e, n) { var i = "https://analytics.tiktok.com/i18n/pixel/events.js"; ttq._i = ttq._i || {}, ttq._i[e] = [], ttq._i[e]._u = i, ttq._t = ttq._t || {}, ttq._t[e] = +new Date, ttq._o = ttq._o || {}, ttq._o[e] = n || {}; var o = document.createElement("script"); o.type = "text/javascript", o.async = !0, o.src = i + "?sdkid=" + e + "&lib=" + t; var a = document.getElementsByTagName("script")[0]; a.parentNode.insertBefore(o, a) }; ttq.load('C61P4F3VJ586PA3ACUC0'); ttq.page(); }(window, document, 'ttq');
Łódź Białystok Bielsko-Biała Bydgoszcz Częstochowa Gdańsk Gdynia Kalisz Katowice Kielce Kraków Lublin Opole Poznań Rzeszów Szczecin Toruń Warszawa, Egejska Warszawa, Hanki Czaki Warszawa, Widok Wrocław
Laser DeLux / Zabiegi / Usuwanie blizn

Usuwanie blizn

Podstawowe informacje
Czas trwania zabiegu: od 30 minut
Rekomendowana ilość zabiegów: od 6 zabiegów
Cel: redukcja blizn.

Wybierz salon,  aby poznać cenę zabiegu. Zabieg dostępny w salonach: Toruń, Bydgoszcz, Warszawa, Widok, Warszawa, Hanki Czaki, Warszawa, Egejska, Wrocław, Szczecin, Poznań, Opole, Lublin, Kraków, Kielce, Katowice, Gdynia, Kalisz, Gdańsk, Częstochowa, Bielsko-Biała, Białystok, Łódź

Powyższa oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego

laserowe usuwanie blizn - co to?

Blizny są naturalnym efektem gojenia się ran na skórze, czasem jednak stają się przyczyną dyskomfortu nie tylko fizycznego, ale też psychicznego.
Zabiegi plastyczne i standardowe usuwanie blizn pooperacyjnych są niestety najczęściej bolesne i inwazyjne. Niosą także ryzyko powikłań. Na szczęście nie są koniecznością. Alternatywą dla chirurgicznego leczenia blizn jest usuwanie blizn laserem frakcyjnym CO2. To innowacyjna metoda redukcji usuwania blizn i rozstępów bez konieczności długiej rekonwalescencji i ryzyka powikłań. W przeciwieństwie do chirurgicznego usuwania blizn, proces gojenia przebiega znacznie szybciej, gdyż nie dochodzi do przerwania powłok skóry.

Technologia laserowej redukcji blizn to nowoczesne i nieinwazyjne rozwiązanie najnowszej generacji. Metoda wykorzystuje laser frakcyjny, który pozwala usunąć blizny przy minimalnym bólu i ryzyku powikłań. W porównaniu z zabiegiem operacyjnym, zminimalizowany zostaje także okres powrotu do pełnej sprawności.
Laserowe usuwanie blizn najbardziej skuteczną metodą ich pozbycia się, niezależnie od wieku i wielkości. Zarówno zabiegi chemiczne, jak i operacyjne są dużo bardziej inwazyjne, dlatego każdego roku maleje liczba ich zwolenników.

laserowe-usuwanie-blizn

Na czym polega usuwanie blizn zabiegiem laserem?

Zabieg laserowego usuwania blizn w klinie Laser DeLux jest wykonywany przez doświadczonych  specjalistów. Podczas konsultacji dokładnie oceniamy stan skóry pacjenta i dobieramy odpowiednie parametry lasera. Usuwanie blizn trwa od 15 do 60 minut, w zależności od wielkości i liczby obszarów do leczenia. Usuwanie blizn jest wykonywane w znieczuleniu miejscowym, więc zabieg jest jest bezbolesny i komfortowy dla pacjenta.

Podczas zabiegu usuwania blizn laser emituje światło o długości 10 600 nm, która przenika do głębokich warstw skóry właściwej i niszczy uszkodzone tkanki. W miejscu działania lasera, wiązki światła nakłuwają skórę i tworzą się mikroskopijne kanały, które są naturalnie wypełniane przez nowe komórki skóry. W ten sposób rozpoczyna się proces regeneracji i pobudza się produkcję kolagenu i elastyny.

Jakie rodzaje blizn można poddać laseroterapii?

Zabiegi na usuwanie blizn są przeznaczone dla osób, które zmagają się ze zmianami skórnymi, powstałymi wskutek choroby, zabiegów chirurgicznych, urazów, trądziku oraz innych czynników.

Usuwanie blizn potrądzikowych

Blizny potrądzikowe, inaczej zwane bliznami zanikowymi, to problem nie tylko nastolatków.
W 80% występowanie trądziku to problem dziedziczny. Pomimo pielęgnacji i mnogości kosmetyków coraz częściej borykają się z nim dorośli. Dużo częściej blizny występują wśród osób, które nigdy nie leczyły trądziku oraz próbowały pozbyć się go w niekosmetyczny sposób, np. poprzez rozdrapywanie.
Ich rozległość spowodowana jest stopniem zaawansowania trądziku oraz szybkością, z jaką goją się rany. Usuwanie blizn po trądziku polega na likwidacji zagłębienia i wyrównaniu kolorytu.

W przeciwieństwie do innych metod, takich jak dermabrazja czy głęboki peeling, laser frakcyjny do usuwania blizn jest jedynym w pełni skutecznym i bezpiecznym sposobem na głębokie blizny potrądzikowe. Efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu. W jego trakcie nie odczuwa się także bólu. Zabieg usuwania blizn potrądzikowych wykonywany laserem polega na tworzeniu mikrouszkodzeń, wokół których pozostaje jedynie nienaruszona tkanka, ułatwiająca gojenie. W zależności od głębokości i wielkości blizny, należy wykonać średnio serię około 5-6 zabiegów usuwania blizn w odstępach 1-2 miesiące, po czym pozostawić skórę do regeneracji na okres pół roku.

Usuwanie blizn pourazowych

Wskazaniem do usuwania blizn laserem są blizny pourazowe, powstające po ranach powypadkowych, oparzeniach czy rozległych skaleczeniach. Przebyte urazy, których wynikiem jest ślad na skórze, czasami powodują także nerwobóle. Często zdarzają się wśród nich również blizny przerostowe.
Początkowo blizny pourazowe są zwykle twarde i wyraźnie uwydatnione ponad powierzchnię skóry. Bezpośrednio, po urazie są szersze i bolesne, możliwe jest także wystąpienie świądu. Blizny tego rodzaju mogą wykazywać skłonność do wysuszania, a bez prawidłowej pielęgnacji także pękania.
Laserowe usuwania blizn polega na spłyceniu i uelastycznieniu tkanek otaczających. Laser usuwa nawet do 30% tkanki łącznej, tworzącej bliznę, po czym w organizmie rozpoczyna się proces regeneracyjny włókien kolagenowych. W jego wyniku wytworzona zostaje tkanka, zastępująca bliznę i upodobniająca się do zdrowej skóry. W wielu przypadkach pozwala to na usunięcie blizny w 100 procentach lub znacznej regeneracji blizny, aby zredukować jej widoczność.

Usuwanie blizn poperacyjnych

Blizny pooperacyjne (najczęściej po urazach ortopedycznych bądź cesarskim cięciu), podobnie jak blizny pourazowe, przybierają różne kształty i koloryt. Duże znaczenie w ich przypadku ma wiek –im blizna jest starsza, tym trudniej jest ją usunąć.

Zrosty pooperacyjne w swoim początkowym okresie mogą być miękkie i nie wystawać ponad powierzchnie skóry, dlatego też są mniej widoczne. Zwykle jednak już po tygodniu zaczynają się poszerzać i unosić. Na skórze pojawia się także stwardnienie, które dopiero po kilku miesiącach zaczyna mięknąć, a rana przestaje boleć. Niestety w przeważającej liczbie przypadków blizna, nawet cienka, posiada inny odcień niż skóra zdrowa. Przybiera koloryt siny bądź czerwony, którego intensywność nie maleje nawet po kilku latach i jedynie w sporadycznych przypadkach staje się niewidoczna.

Jakie są wskazania do usuwania blizn laserem?

W naszej klinice oferujemy nowoczesną i bezpieczną terapię blizn za pomocą lasera frakcyjnego CO2. Jest to zabieg, który pozwala na znaczną poprawę wyglądu i struktury blizn, a także na stymulację procesu regeneracji skóry.

Jakie rodzaje blizn można usuwać laserem na blizny?

 1. Blizny chirurgiczne
 2. Blizny keloidowe
 3. BAlizny blizny przerostowe
 4. Blizny po oparzeniach
 5. Blizny po cięciu
 6. Bliznowce
 7. Usuwanie rozstępów

Zabieg laserowego usuwania blizn jest skuteczny zarówno na blizny świeże, jak i stare, a także na blizny o różnym kolorze i kształcie. Laserowa metoda usuwania blizn jest również odpowiednia dla osób z wrażliwą i alergiczną skórą, ponieważ nie powoduje podrażnień ani uczuleń.

Jakie są efekty usuwania blizn laserem? Zabieg laserowego usuwania blizn jest najbardziej skuteczną metodą redukcji niedoskonałości, gwarantując doskonały efekt estetyczny. Dzięki laserowemu usuwaniu blizn można się pozbyć nie tylko śladów po wygojonych ranach, ale także rozstępów i innych niedoskonałości.

Po jakim czasie można usuwać blizny?

Zazwyczaj zaleca się, aby odczekać co najmniej 6 miesięcy od momentu powstania blizny, zanim zdecyduje się na jej usunięcie. W tym czasie blizna jest jeszcze świeża i podatna na zmiany. Może się zmniejszyć, rozjaśnić lub zmięknąć. Dlatego warto poczekać, aż blizna się ustabilizuje i zobaczyć, czy nie poprawi się sama. Usuwanie blizn najlepiej rozpocząć, gdy dojdzie do wygojenia naruszonej tkanki, a rana przestanie dawać dolegliwości bólowe.Przeciwwskazania do laserowego usuwania blizn

Zabiegi usuwanie blizn w klinice Laser DeLux są bezinwazyjne i całkowicie bezpieczne. Istnieją jednak przeciwwskazania do zabiegu redukcji blizn. Jeśli u pacjenta występuje którekolwiek z nich, konieczne jest bezwzględne poinformowanie kosmetologa podczas konsultacji poprzedzającej zabieg.

 • okres ciąży i karmienia piersią,
 • świeża opalenizna,
 • niektóre choroby przewlekłe (np. choroby autoimmunologiczne, łuszczyca, fotodermatozy, cukrzyca),
 • niektóre alergie,
 • infekcje, np. czynna opryszczka,
 • tendencje do keloidów,
 • zaburzenia krzepnięcia,
 • przyjmowanie antykoagulantów,
 • choroba nowotworowa,
 • leczenie izotretynoiną (zabieg laserowy można wykonać po upływie 6 miesięcy od zakończenia leczenia).

Jeśli nie masz żadnych z tych przeciwwskazań, to zapraszamy do naszej kliniki, gdzie oferujemy laserowe usuwanie blizn w atrakcyjnej cenie i z gwarancją satysfakcjonujących efektów. Zabieg usuwania blizn jest bezpieczny, skuteczny i komfortowy, a pozwala na znaczną poprawę wyglądu i samopoczucia. Nie czekaj, umów się na wizytę już dziś i ciesz się gładką i piękną skórą!Usuwanie blizn laserem - czym jest wykonywane?

Usuwanie blizn potrądzikowych i pooperacyjnych odbywa się z użyciem lasera Alma. Impulsy rewolucyjnej głowicy laserowej powodują koagulację uszkodzonej tkanki bliznowatej i stymulują tworzenie nowej, zdrowej tkanki. Usuwanie blizn laserem frakcyjnym polega na emitowaniu wiązki laserowej, która dociera do głębokich warstw skóry i pozwala na likwidację nawet rozległych blizn.

Niewątpliwą wartością lasera frakcyjnego do usuwania blizn jest połączenie maksymalnej skuteczności z krótkim okresem gojenia się skóry. Dodatkowo, ryzyko infekcji zostało wyeliminowane, a ból jest praktycznie nieodczuwalny.
Technologia laserowego usuwania blizn jest stosowana na wszystkich typach skóry.
Laserowa metoda usuwania blizn jest odpowiednia dla zrostów niezależnie od wieku i wielkości, co wraz z doskonałymi rezultatami czyni ją najpopularniejszą metodą w przeprowadzaniu tego typu zabiegów.Przed zabiegiem
 1. Nie ma konieczności specjalnego przygotowania skóry przed zabiegiem, poza tym, że nie możesz się opalać minimum 4 tygodnie przed planowanym zabiegiem
 2. Twoja skóra musi być czysta, bez wykwitów patologicznych.
 3. Zabiegi poprzedzone są konsultacją z kosmetologiem.
Czytaj więcej
W trakcie
 1. Kosmetolog dokładnie oczyszcza skórę
 2. Zakłada sobie i Tobie na oczy specjalne okulary ochronne
 3. Kosmetolog rozpoczyna zabieg od schłodzenia miejsca, które ma zostać poddane zabiegowi a następnie przy pomocy lasera aplikuje na skórę strzały różnej długości.
 4. Na koniec na Twoją skórę zostaje nałożony specjalny żel łagodzący
Czytaj więcej
Po zabiegu
 1. Po zabiegu skóra będzie zaczerwieniona a następnie zacznie się powoli złuszczać
 2. Musisz stosować zalecone przez kosmetologa preparaty do pielęgnacji skóry i działających fotoprotekcyjnie.
 3. Jeżeli zabieg był wykonywany na okolice twarzy, to możesz się malować, omijając miejsce zabiegowe.
 4. W porównaniu z laserami ablacyjnymi (CO2) zastosowanie nieablacyjnej technologii mikro-frakcyjnej niesie znacznie mniejsze ryzyko bliznowacenia, nierównomiernej pigmentacji i infekcji.
 5. Efekty poprawy klinicznej widoczne są stopniowo w ciągu 1-3 miesięcy po zabiegu. Dla osiągnięcia optymalnych rezultatów, zależnie od wskazania, zaleca się przeprowadzenie 3 do 5 sesji leczniczych w odstępach 1 miesiąca.
Czytaj więcej
Opinie naszych klientów
Laser DeLux / Zabiegi / Usuwanie blizn

Usuwanie blizn

laserowe usuwanie blizn - co to?

Blizny są naturalnym efektem gojenia się ran na skórze, czasem jednak stają się przyczyną dyskomfortu nie tylko fizycznego, ale też psychicznego.
Zabiegi plastyczne i standardowe usuwanie blizn pooperacyjnych są niestety najczęściej bolesne i inwazyjne. Niosą także ryzyko powikłań. Na szczęście nie są koniecznością. Alternatywą dla chirurgicznego leczenia blizn jest usuwanie blizn laserem frakcyjnym CO2. To innowacyjna metoda redukcji usuwania blizn i rozstępów bez konieczności długiej rekonwalescencji i ryzyka powikłań. W przeciwieństwie do chirurgicznego usuwania blizn, proces gojenia przebiega znacznie szybciej, gdyż nie dochodzi do przerwania powłok skóry.

Technologia laserowej redukcji blizn to nowoczesne i nieinwazyjne rozwiązanie najnowszej generacji. Metoda wykorzystuje laser frakcyjny, który pozwala usunąć blizny przy minimalnym bólu i ryzyku powikłań. W porównaniu z zabiegiem operacyjnym, zminimalizowany zostaje także okres powrotu do pełnej sprawności.
Laserowe usuwanie blizn najbardziej skuteczną metodą ich pozbycia się, niezależnie od wieku i wielkości. Zarówno zabiegi chemiczne, jak i operacyjne są dużo bardziej inwazyjne, dlatego każdego roku maleje liczba ich zwolenników.

laserowe-usuwanie-blizn

Na czym polega usuwanie blizn zabiegiem laserem?

Zabieg laserowego usuwania blizn w klinie Laser DeLux jest wykonywany przez doświadczonych  specjalistów. Podczas konsultacji dokładnie oceniamy stan skóry pacjenta i dobieramy odpowiednie parametry lasera. Usuwanie blizn trwa od 15 do 60 minut, w zależności od wielkości i liczby obszarów do leczenia. Usuwanie blizn jest wykonywane w znieczuleniu miejscowym, więc zabieg jest jest bezbolesny i komfortowy dla pacjenta.

Podczas zabiegu usuwania blizn laser emituje światło o długości 10 600 nm, która przenika do głębokich warstw skóry właściwej i niszczy uszkodzone tkanki. W miejscu działania lasera, wiązki światła nakłuwają skórę i tworzą się mikroskopijne kanały, które są naturalnie wypełniane przez nowe komórki skóry. W ten sposób rozpoczyna się proces regeneracji i pobudza się produkcję kolagenu i elastyny.

Jakie rodzaje blizn można poddać laseroterapii?

Zabiegi na usuwanie blizn są przeznaczone dla osób, które zmagają się ze zmianami skórnymi, powstałymi wskutek choroby, zabiegów chirurgicznych, urazów, trądziku oraz innych czynników.

Usuwanie blizn potrądzikowych

Blizny potrądzikowe, inaczej zwane bliznami zanikowymi, to problem nie tylko nastolatków.
W 80% występowanie trądziku to problem dziedziczny. Pomimo pielęgnacji i mnogości kosmetyków coraz częściej borykają się z nim dorośli. Dużo częściej blizny występują wśród osób, które nigdy nie leczyły trądziku oraz próbowały pozbyć się go w niekosmetyczny sposób, np. poprzez rozdrapywanie.
Ich rozległość spowodowana jest stopniem zaawansowania trądziku oraz szybkością, z jaką goją się rany. Usuwanie blizn po trądziku polega na likwidacji zagłębienia i wyrównaniu kolorytu.

W przeciwieństwie do innych metod, takich jak dermabrazja czy głęboki peeling, laser frakcyjny do usuwania blizn jest jedynym w pełni skutecznym i bezpiecznym sposobem na głębokie blizny potrądzikowe. Efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu. W jego trakcie nie odczuwa się także bólu. Zabieg usuwania blizn potrądzikowych wykonywany laserem polega na tworzeniu mikrouszkodzeń, wokół których pozostaje jedynie nienaruszona tkanka, ułatwiająca gojenie. W zależności od głębokości i wielkości blizny, należy wykonać średnio serię około 5-6 zabiegów usuwania blizn w odstępach 1-2 miesiące, po czym pozostawić skórę do regeneracji na okres pół roku.

Usuwanie blizn pourazowych

Wskazaniem do usuwania blizn laserem są blizny pourazowe, powstające po ranach powypadkowych, oparzeniach czy rozległych skaleczeniach. Przebyte urazy, których wynikiem jest ślad na skórze, czasami powodują także nerwobóle. Często zdarzają się wśród nich również blizny przerostowe.
Początkowo blizny pourazowe są zwykle twarde i wyraźnie uwydatnione ponad powierzchnię skóry. Bezpośrednio, po urazie są szersze i bolesne, możliwe jest także wystąpienie świądu. Blizny tego rodzaju mogą wykazywać skłonność do wysuszania, a bez prawidłowej pielęgnacji także pękania.
Laserowe usuwania blizn polega na spłyceniu i uelastycznieniu tkanek otaczających. Laser usuwa nawet do 30% tkanki łącznej, tworzącej bliznę, po czym w organizmie rozpoczyna się proces regeneracyjny włókien kolagenowych. W jego wyniku wytworzona zostaje tkanka, zastępująca bliznę i upodobniająca się do zdrowej skóry. W wielu przypadkach pozwala to na usunięcie blizny w 100 procentach lub znacznej regeneracji blizny, aby zredukować jej widoczność.

Usuwanie blizn poperacyjnych

Blizny pooperacyjne (najczęściej po urazach ortopedycznych bądź cesarskim cięciu), podobnie jak blizny pourazowe, przybierają różne kształty i koloryt. Duże znaczenie w ich przypadku ma wiek –im blizna jest starsza, tym trudniej jest ją usunąć.

Zrosty pooperacyjne w swoim początkowym okresie mogą być miękkie i nie wystawać ponad powierzchnie skóry, dlatego też są mniej widoczne. Zwykle jednak już po tygodniu zaczynają się poszerzać i unosić. Na skórze pojawia się także stwardnienie, które dopiero po kilku miesiącach zaczyna mięknąć, a rana przestaje boleć. Niestety w przeważającej liczbie przypadków blizna, nawet cienka, posiada inny odcień niż skóra zdrowa. Przybiera koloryt siny bądź czerwony, którego intensywność nie maleje nawet po kilku latach i jedynie w sporadycznych przypadkach staje się niewidoczna.

Jakie są wskazania do usuwania blizn laserem?

W naszej klinice oferujemy nowoczesną i bezpieczną terapię blizn za pomocą lasera frakcyjnego CO2. Jest to zabieg, który pozwala na znaczną poprawę wyglądu i struktury blizn, a także na stymulację procesu regeneracji skóry.

Jakie rodzaje blizn można usuwać laserem na blizny?

 1. Blizny chirurgiczne
 2. Blizny keloidowe
 3. BAlizny blizny przerostowe
 4. Blizny po oparzeniach
 5. Blizny po cięciu
 6. Bliznowce
 7. Usuwanie rozstępów

Zabieg laserowego usuwania blizn jest skuteczny zarówno na blizny świeże, jak i stare, a także na blizny o różnym kolorze i kształcie. Laserowa metoda usuwania blizn jest również odpowiednia dla osób z wrażliwą i alergiczną skórą, ponieważ nie powoduje podrażnień ani uczuleń.

Jakie są efekty usuwania blizn laserem? Zabieg laserowego usuwania blizn jest najbardziej skuteczną metodą redukcji niedoskonałości, gwarantując doskonały efekt estetyczny. Dzięki laserowemu usuwaniu blizn można się pozbyć nie tylko śladów po wygojonych ranach, ale także rozstępów i innych niedoskonałości.

Po jakim czasie można usuwać blizny?

Zazwyczaj zaleca się, aby odczekać co najmniej 6 miesięcy od momentu powstania blizny, zanim zdecyduje się na jej usunięcie. W tym czasie blizna jest jeszcze świeża i podatna na zmiany. Może się zmniejszyć, rozjaśnić lub zmięknąć. Dlatego warto poczekać, aż blizna się ustabilizuje i zobaczyć, czy nie poprawi się sama. Usuwanie blizn najlepiej rozpocząć, gdy dojdzie do wygojenia naruszonej tkanki, a rana przestanie dawać dolegliwości bólowe.

Przeciwwskazania do laserowego usuwania blizn

Zabiegi usuwanie blizn w klinice Laser DeLux są bezinwazyjne i całkowicie bezpieczne. Istnieją jednak przeciwwskazania do zabiegu redukcji blizn. Jeśli u pacjenta występuje którekolwiek z nich, konieczne jest bezwzględne poinformowanie kosmetologa podczas konsultacji poprzedzającej zabieg.

 • okres ciąży i karmienia piersią,
 • świeża opalenizna,
 • niektóre choroby przewlekłe (np. choroby autoimmunologiczne, łuszczyca, fotodermatozy, cukrzyca),
 • niektóre alergie,
 • infekcje, np. czynna opryszczka,
 • tendencje do keloidów,
 • zaburzenia krzepnięcia,
 • przyjmowanie antykoagulantów,
 • choroba nowotworowa,
 • leczenie izotretynoiną (zabieg laserowy można wykonać po upływie 6 miesięcy od zakończenia leczenia).

Jeśli nie masz żadnych z tych przeciwwskazań, to zapraszamy do naszej kliniki, gdzie oferujemy laserowe usuwanie blizn w atrakcyjnej cenie i z gwarancją satysfakcjonujących efektów. Zabieg usuwania blizn jest bezpieczny, skuteczny i komfortowy, a pozwala na znaczną poprawę wyglądu i samopoczucia. Nie czekaj, umów się na wizytę już dziś i ciesz się gładką i piękną skórą!

Usuwanie blizn laserem - czym jest wykonywane?

Usuwanie blizn potrądzikowych i pooperacyjnych odbywa się z użyciem lasera Alma. Impulsy rewolucyjnej głowicy laserowej powodują koagulację uszkodzonej tkanki bliznowatej i stymulują tworzenie nowej, zdrowej tkanki. Usuwanie blizn laserem frakcyjnym polega na emitowaniu wiązki laserowej, która dociera do głębokich warstw skóry i pozwala na likwidację nawet rozległych blizn.

Niewątpliwą wartością lasera frakcyjnego do usuwania blizn jest połączenie maksymalnej skuteczności z krótkim okresem gojenia się skóry. Dodatkowo, ryzyko infekcji zostało wyeliminowane, a ból jest praktycznie nieodczuwalny.
Technologia laserowego usuwania blizn jest stosowana na wszystkich typach skóry.
Laserowa metoda usuwania blizn jest odpowiednia dla zrostów niezależnie od wieku i wielkości, co wraz z doskonałymi rezultatami czyni ją najpopularniejszą metodą w przeprowadzaniu tego typu zabiegów.

Podstawowe informacje
Czas trwania zabiegu: od 30 minut
Rekomendowana ilość zabiegów: od 6 zabiegów
Cel: redukcja blizn.

Wybierz salon,  aby poznać cenę zabiegu. Zabieg dostępny w salonach: Toruń, Bydgoszcz, Warszawa, Widok, Warszawa, Hanki Czaki, Warszawa, Egejska, Wrocław, Szczecin, Poznań, Opole, Lublin, Kraków, Kielce, Katowice, Gdynia, Kalisz, Gdańsk, Częstochowa, Bielsko-Biała, Białystok, Łódź

Powyższa oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego

usuwanie blizn laserowo - jak wygląda?

Przed zabiegiem

 1. Nie ma konieczności specjalnego przygotowania skóry przed zabiegiem, poza tym, że nie możesz się opalać minimum 4 tygodnie przed planowanym zabiegiem
 2. Twoja skóra musi być czysta, bez wykwitów patologicznych.
 3. Zabiegi poprzedzone są konsultacją z kosmetologiem.
Czytaj więcej

W trakcie

 1. Kosmetolog dokładnie oczyszcza skórę
 2. Zakłada sobie i Tobie na oczy specjalne okulary ochronne
 3. Kosmetolog rozpoczyna zabieg od schłodzenia miejsca, które ma zostać poddane zabiegowi a następnie przy pomocy lasera aplikuje na skórę strzały różnej długości.
 4. Na koniec na Twoją skórę zostaje nałożony specjalny żel łagodzący
Czytaj więcej

Po zabiegu

 1. Po zabiegu skóra będzie zaczerwieniona a następnie zacznie się powoli złuszczać
 2. Musisz stosować zalecone przez kosmetologa preparaty do pielęgnacji skóry i działających fotoprotekcyjnie.
 3. Jeżeli zabieg był wykonywany na okolice twarzy, to możesz się malować, omijając miejsce zabiegowe.
 4. W porównaniu z laserami ablacyjnymi (CO2) zastosowanie nieablacyjnej technologii mikro-frakcyjnej niesie znacznie mniejsze ryzyko bliznowacenia, nierównomiernej pigmentacji i infekcji.
 5. Efekty poprawy klinicznej widoczne są stopniowo w ciągu 1-3 miesięcy po zabiegu. Dla osiągnięcia optymalnych rezultatów, zależnie od wskazania, zaleca się przeprowadzenie 3 do 5 sesji leczniczych w odstępach 1 miesiąca.
Czytaj więcej
Ostatnie na blogu

Zapomnij o niechcianych bliznach i pozbądź się ich za pomocą bezpiecznego lasera frakcyjnego

Zapomnij o niechcianych bliznach i pozbądź się ich za pomocą bezpiecznego lasera frakcyjnego

Zapomnij o niechcianych bliznach i pozbądź się ich za pomocą bezpiecznego lasera frakcyjnego

Zapomnij o niechcianych bliznach i pozbądź się ich za pomocą bezpiecznego lasera frakcyjnego

Zapomnij o niechcianych bliznach i pozbądź się ich za pomocą bezpiecznego lasera frakcyjnego

Zapomnij o niechcianych bliznach i pozbądź się ich za pomocą bezpiecznego lasera frakcyjnego

Zapomnij o niechcianych bliznach i pozbądź się ich za pomocą bezpiecznego lasera frakcyjnego

Zapomnij o niechcianych bliznach i pozbądź się ich za pomocą bezpiecznego lasera frakcyjnego

Zapomnij o niechcianych bliznach i pozbądź się ich za pomocą bezpiecznego lasera frakcyjnego

Zapomnij o niechcianych bliznach i pozbądź się ich za pomocą bezpiecznego lasera frakcyjnego

Zapomnij o niechcianych bliznach i pozbądź się ich za pomocą bezpiecznego lasera frakcyjnego

Zapomnij o niechcianych bliznach i pozbądź się ich za pomocą bezpiecznego lasera frakcyjnego

Zapomnij o niechcianych bliznach i pozbądź się ich za pomocą bezpiecznego lasera frakcyjnego

Zapomnij o niechcianych bliznach i pozbądź się ich za pomocą bezpiecznego lasera frakcyjnego

Zapomnij o niechcianych bliznach i pozbądź się ich za pomocą bezpiecznego lasera frakcyjnego

dowiedz się więcej
Olejek rycynowy stosujemy na twarz, włosy i paznokcie od lat. Jego magiczne działanie znane jest każdemu. Jednak, czy wiesz jak go stosować? Jak często używać olejku rycynowego do twarzy i dla kogo jest przeznaczony? Czy istnieją inne sposoby na walkę z pierwszymi oznakami starzenia się skóry? Sprawdź!
W ostatnim czasie popularną metodą na depilację twarzy i przy okazji pozbycie się martwego naskórka jest użycie nożyka do golenia twarzy. Modne są obecnie kolorowe nożyki do golenia twarzy. Najczęściej występują w kolorze różowym, czarnym lub przezroczystym.
Od wielu lat na polskich ulicach w styczniowe dni widujemy czerwone naklejki w kształcie serduszek. Każdy bez problemy kojarzy je już z daleka. Mowa oczywiście o organizowanej w środku zimy zbiórce WOŚP.
Sucha i zmęczona skóra ma predyspozycje do podrażnień i zaczerwienień. Sucha skóra na twarzy negatywnie wpływa na nasz wygląd i dodaje lat. W wyniku zbyt suchej cery zwiększa się prawdopodobieństwo powstawania zmarszczek. Czy mamy wpływ na suchość skóry? Jak jej zaradzić?
× Available on SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday