Czas trwania zabiegu: | od 30 minut |
Rekomendowana ilość zabiegów: | od 6 zabiegów |
Cel: | redukcja blizn. |
Wybierz salon, aby poznać cenę zabiegu. Zabieg dostępny w salonach: Warszawa, Widok, Warszawa, Hanki Czaki, Warszawa, Egejska, Wrocław, Szczecin, Poznań, Opole, Lublin, Kraków, Kielce, Katowice, Gdynia, Kalisz, Gdańsk, Częstochowa, Bielsko-Biała, Białystok, Łódź
Powyższa oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego
Opis zabiegu
Blizny są naturalnym efektem gojenia się ran na skórze, czasem jednak stają się przyczyną dyskomfortu nie tylko fizycznego, ale też psychicznego.
Zabiegi plastyczne i standardowe usuwanie blizn pooperacyjnych są niestety najczęściej bolesne i inwazyjne. Niosą także ryzyko powikłań. Na szczęście nie są koniecznością.
Technologia laserowej redukcji blizn to nowoczesne i nieinwazyjne rozwiązanie najnowszej generacji. Metoda wykorzystuje laser frakcyjny, który pozwala na zredukowanie każdej blizny przy minimalnym bólu i ryzyku powikłań. W porównaniu z zabiegiem operacyjnym, zminimalizowany zostaje także okres powrotu do pełnej sprawności.
Laserowa redukcja blizn jest najbardziej skuteczną metodą ich pozbycia się, niezależnie od wieku i wielkości. Zarówno zabiegi chemiczne, jak i operacyjne są dużo bardziej inwazyjne, dlatego każdego roku maleje liczba ich zwolenników.
Blizny potrądzikowe
Blizny potrądzikowe, inaczej zwane bliznami zanikowymi, to problem nie tylko nastolatków.
W 80% występowanie trądziku to problem dziedziczny. Pomimo pielęgnacji i mnogości kosmetyków coraz częściej borykają się z nim dorośli. Dużo częściej blizny występują wśród osób, które nigdy nie leczyły trądziku oraz próbowały pozbyć się go w niekosmetyczny sposób, np. poprzez rozdrapywanie.
Ich rozległość spowodowana jest stopniem zaawansowania trądziku oraz szybkością, z jaką goją się rany. Redukcja blizn polega na likwidacji zagłębienia i wyrównaniu kolorytu.
W przeciwieństwie do innych metod, takich jak dermabrazja czy głęboki peeling, laser frakcyjny jest jedynym w pełni skutecznym i bezpiecznym sposobem na głębokie blizny potrądzikowe. Efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu. W jego trakcie nie odczuwa się także bólu. Zabieg wykonywany laserem polega na tworzeniu mikrouszkodzeń, wokół których pozostaje jedynie nienaruszona tkanka, ułatwiająca gojenie. W zależności od głębokości i wielkości blizny, należy wykonać średnio serię około 5-6 zabiegów w odstępach 1-2 miesiące, po czym pozostawić skórę do regeneracji na okres pół roku.
Blizny pourazowe
Blizny pourazowe, powstają po ranach powypadkowych, oparzeniach czy rozległych skaleczeniach. Przebyte urazy, których wynikiem jest ślad na skórze,czasami powodują także nerwobóle. Często zdarzają się wśród nich również blizny przerostowe.
Początkowo blizny pourazowe są zwykle twarde i wyraźnie uwydatnione ponad powierzchnię skóry. Bezpośrednio, po urazie są szersze i bolesne, możliwe jest także wystąpienie świądu. Blizny tego rodzaju mogą wykazywać skłonność do wysuszania, a bez prawidłowej pielęgnacji także pękania.
Leczenie ich laserem frakcyjnym polega na spłyceniu i uelastycznieniu tkanek otaczających. Laser usuwa nawet do 30% tkanki łącznej, tworzącej bliznę, po czym w organizmie rozpoczyna się proces regeneracyjny włókien kolagenowych. W jego wyniku wytworzona zostaje tkanka, zastępująca bliznę i upodobniająca się do zdrowej skóry.
Blizny pooperacyjne
Blizny pooperacyjne (najczęściej po urazach ortopedycznych bądź cesarskim cięciu), podobnie jak blizny pourazowe, przybierają różne kształty i koloryt. Duże znaczenie w ich przypadku ma wiek –im blizna jest starsza, tym trudniej jest ją usunąć.
Zrosty pooperacyjne w swoim początkowym okresie mogą być miękkie i nie wystawać ponad powierzchnie skóry, dlatego też są mniej widoczne. Zwykle jednak już po tygodniu zaczynają się poszerzać i unosić. Na skórze pojawia się także stwardnienie, które dopiero po kilku miesiącach zaczyna mięknąć, a rana przestaje boleć. Niestety w przeważającej liczbie przypadków blizna, nawet cienka, posiada inny odcień niż skóra zdrowa. Przybiera koloryt siny bądź czerwony, którego intensywność nie maleje nawet po kilku latach i jedynie w sporadycznych przypadkach staje się niewidoczna.
Przeciwskazania
Zabiegi, które wykonujemy są bezinwazyjne i całkowicie bezpieczne.
Istnieją jednak przeciwwskazania do zabiegu redukcji blizn. Jeśli u pacjenta występuje którekolwiek z nich, konieczne jest bezwzględne poinformowanie kosmetologa podczas konsultacji poprzedzającej zabieg.
- okres ciąży i karmienia piersią,
- świeża opalenizna,
- niektóre choroby przewlekłe (np. choroby autoimmunologiczne, łuszczyca, fotodermatozy, cukrzyca),
- niektóre alergie,
- infekcje, np. czynna opryszczka,
- tendencje do keloidów,
- zaburzenia krzepnięcia,
- przyjmowanie antykoagulantów,
- choroba nowotworowa,
- leczenie izotretynoiną (zabieg laserowy można wykonać po upływie 6 miesięcy od zakończenia leczenia).
Technologia
Redukcja blizn potrądzikowych i pooperacyjnych odbywa się z użyciem lasera Alma. Impulsy rewolucyjnej głowicy laserowej powodują koagulację uszkodzonej tkanki bliznowatej i stymulują tworzenie nowej, zdrowej tkanki. Emitowana wiązka laserowa dociera do głębokich warstw skóry i pozwala na likwidację nawet rozległych blizn.
Niewątpliwą wartością lasera frakcyjnego jest połączenie maksymalnej skuteczności z krótkim okresem gojenia się skóry. Dodatkowo, ryzyko infekcji zostało wyeliminowane, a ból jest praktycznie nieodczuwalny.
Technologia laserowej redukcji blizn jest stosowana na wszystkich typach skóry.
Jest odpowiednia dla zrostów niezależnie od wieku i wielkości, co wraz z doskonałymi rezultatami czyni ją najpopularniejszą metodą w przeprowadzaniu tego typu zabiegów.
Schemat terapii
Przed zabiegiem
- Nie ma konieczności specjalnego przygotowania skóry przed zabiegiem, poza tym, że nie możesz się opalać minimum 4 tygodnie przed planowanym zabiegiem
- Twoja skóra musi być czysta, bez wykwitów patologicznych.
- Zabiegi poprzedzone są konsultacją z kosmetologiem.
W trakcie
- Kosmetolog dokładnie oczyszcza skórę
- Zakłada sobie i Tobie na oczy specjalne okulary ochronne
- Kosmetolog rozpoczyna zabieg od schłodzenia miejsca, które ma zostać poddane zabiegowi a następnie przy pomocy lasera aplikuje na skórę strzały różnej długości.
- Na koniec na Twoją skórę zostaje nałożony specjalny żel łagodzący
Po zabiegu
- Po zabiegu skóra będzie zaczerwieniona a następnie zacznie się powoli złuszczać
- Musisz stosować zalecone przez kosmetologa preparaty do pielęgnacji skóry i działających fotoprotekcyjnie.
- Jeżeli zabieg był wykonywany na okolice twarzy, to możesz się malować, omijając miejsce zabiegowe.
- W porównaniu z laserami ablacyjnymi (CO2) zastosowanie nieablacyjnej technologii mikro-frakcyjnej niesie znacznie mniejsze ryzyko bliznowacenia, nierównomiernej pigmentacji i infekcji.
- Efekty poprawy klinicznej widoczne są stopniowo w ciągu 1-3 miesięcy po zabiegu. Dla osiągnięcia optymalnych rezultatów, zależnie od wskazania, zaleca się przeprowadzenie 3 do 5 sesji leczniczych w odstępach 1 miesiąca.
Efekty















































































