(function() { var script = document.createElement('script'); script.src = 'https://cdnjs.cloudflare.com/ajax/libs/babel-polyfill/6.26.0/polyfill.min.js'; script.async = true; document.head.appendChild(script); }()) var __cp = { "id": "N_Z-izFEexO7tCYiYWKJz8Sb0ulmB2cvLkxr0fFOf_w", "version": "1.1" }; (function(window, document) { var cp = document.createElement('script'); cp.type = 'text/javascript'; cp.async = true; cp.src = "++cdn-widget.callpage.io+build+js+callpage.js".replace(/[+]/g, '/').replace(/[=]/g, '.'); var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(cp, s); if (window.callpage) { alert('You could have only 1 CallPage code on your website!'); } else { window.callpage = function(method) { if (method == '__getQueue') { return this.methods; } else if (method) { if (typeof window.callpage.execute === 'function') { return window.callpage.execute.apply(this, arguments); } else { (this.methods = this.methods || []).push({ arguments: arguments }); } } }; window.callpage.__cp = __cp; window.callpage('api.button.autoshow'); } })(window, document); window.__lc = window.__lc || {}; window.__lc.license = 4442131; ;(function(n,t,c){function i(n){return e._h?e._h.apply(null,n):e._q.push(n)}var e={_q:[],_h:null,_v:"2.0",on:function(){i(["on",c.call(arguments)])},once:function(){i(["once",c.call(arguments)])},off:function(){i(["off",c.call(arguments)])},get:function(){if(!e._h)throw new Error("[LiveChatWidget] You can't use getters before load.");return i(["get",c.call(arguments)])},call:function(){i(["call",c.call(arguments)])},init:function(){var n=t.createElement("script");n.async=!0,n.type="text/javascript",n.src="https://cdn.livechatinc.com/tracking.js",t.head.appendChild(n)}};!n.__lc.asyncInit&&e.init(),n.LiveChatWidget=n.LiveChatWidget||e}(window,document,[].slice)) Laser frakcyjny - laserowe odmładzanie skóry - Laser DeLux® ! function(w, d, t) { w.TiktokAnalyticsObject = t; var ttq = w[t] = w[t] || []; ttq.methods = ["page", "track", "identify", "instances", "debug", "on", "off", "once", "ready", "alias", "group", "enableCookie", "disableCookie"], ttq.setAndDefer = function(t, e) { t[e] = function() { t.push([e].concat(Array.prototype.slice.call(arguments, 0))) } }; for (var i = 0; i < ttq.methods.length; i++) ttq.setAndDefer(ttq, ttq.methods[i]); ttq.instance = function(t) { for (var e = ttq._i[t] || [], n = 0; n < ttq.methods.length; n++) ttq.setAndDefer(e, ttq.methods[n]); return e }, ttq.load = function(e, n) { var i = "https://analytics.tiktok.com/i18n/pixel/events.js"; ttq._i = ttq._i || {}, ttq._i[e] = [], ttq._i[e]._u = i, ttq._t = ttq._t || {}, ttq._t[e] = +new Date, ttq._o = ttq._o || {}, ttq._o[e] = n || {}; var o = document.createElement("script"); o.type = "text/javascript", o.async = !0, o.src = i + "?sdkid=" + e + "&lib=" + t; var a = document.getElementsByTagName("script")[0]; a.parentNode.insertBefore(o, a) }; ttq.load('C61P4F3VJ586PA3ACUC0'); ttq.page(); }(window, document, 'ttq');
Łódź Białystok Bielsko-Biała Bydgoszcz Częstochowa Gdańsk Gdynia Kalisz Katowice Kielce Kraków Lublin Opole Poznań Rzeszów Szczecin Toruń Warszawa, Egejska Warszawa, Hanki Czaki Warszawa, Widok Wrocław
Laser DeLux / Zabiegi / Laser frakcyjny

Laser frakcyjny

Podstawowe informacje
Czas trwania zabiegu: od 30 minut
Rekomendowana ilość zabiegów: min. 3
Cel: odmłodzenie i ujędrnienie skóry

Wybierz salon,  aby poznać cenę zabiegu. Zabieg dostępny we wszystkich salonach.

Powyższa oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego

Laser frakcyjny co to jest?

Wiele z nas marzy o tym żeby czas zatrzymał się gdy mamy 20 lat i piękną gładką skórę. Niestety z biegiem lat zaczynają pojawiać się zmarszczki lub przebarwienia. To naturalny proces ale możemy go wyhamować powodując kontrolowane uszkodzenia zdrowej tkanki w celu stworzenia naturalnego procesu gojenia się skóry. Czasami problemem stają się również blizny potrądzikowe. Wtedy idealnym rozwiązaniem jest zabieg laserem frakcyjnym na twarz.

Jak działa laser frakcyjny?

Laser frakcyjny na twarz i ciało to nowoczesna metoda odmładzania skóry, która polega na tworzeniu mikroskopijnych uszkodzeń w powierzchni skóry za pomocą wiązki światła. Dzięki temu skóra stymuluje procesy regeneracji i tworzenia nowych włókien kolagenowych, co poprawia jej jakość, napięcie i wygląd. Laser frakcyjny na twarz jest jednym z najskuteczniejszych i najbezpieczniejszych sposobów na pozbycie się wielu problemów skórnych, takich jak zmarszczki, blizny czy przebarwienia.

Dla kogo zabieg laserem frakcyjnym? Wskazania do zabiegu

Zabieg laserem frakcyjnym na twarz i ciało przeznaczony jest dla osób, które mają problem z:

 1. rozstępami
 2. zmarszczkami
 3. bliznami o różnej etiologii
 4. przebarwieniami
 5. utratą elastyczności skóry

Dzięki przenikaniu wiązki przez kilka warstw skóry po zabiegu laserem frakcyjnym dochodzi do wytworzenia nowego kolagenu i elastyny.  Zabieg laserem frakcyjnym na twarz poprawia koloryt skóry, zwiększa jej elastyczność, działa wygładzająco, a także usuwa nieestetyczne blizny i brodawki. Już po jednym zabiegu laserem frakcyjnym widać subtelną różnicę, a najlepsze efekty są widoczne po kilku tygodniach.

laserowe odmładzanie skóry

Jak wygląda zabieg laserem frakcyjnym?

Zabieg laserem frakcyjnym jest minimalnie inwazyjny i trwa zazwyczaj od 20 do 40 minut. Na początku, specjalista przeprowadzi z Tobą szczegółowy wywiad, aby upewnić się, że nie ma przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu. Pacjenci w trakcie zabiegu mogą odczuwać niewielki dyskomfort, który dodatkowo łagodzony jest strumieniem zimnego powietrza, kierowanego na leczone miejsce. Niekiedy zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym dla zwiększenia komfortu klienta.

Zabieg laserem frakcyjnym polega na delikatnym uszkodzeniu skóry pacjenta w celu stymulacji komórek produkujących białka budulcowe skóry. Laser frakcyjny emituje wiązki światła, które tworzą na skórze mikroskopijne kolumny uszkodzenia termicznego, otoczone przez zdrową tkankę. Może to powodować delikatne krwawienia podczas zabiegu, które są naturalną reakcją i pobudzają naskórek do przebudowy. Dzięki temu proces gojenia jest szybszy, a ryzyko powikłań po zabiegu laserem frakcyjnym znacznie mniejsze.

Zabieg laserem frakcyjnym - efekty

Regeneracja tkanek wywołana w trakcie zabiegu laserem daje efekt nowej, lepszej skóry bez oznak starzenia, blizn, czy innych jej defektów i niedoskonałości.

Jakie ostateczne efekty zabiegu laserem frakcyjnym można osiągnąć po wykonaniu zalecanej liczby serii?

 1. Poprawa napięcia skóry
 2. Redukcja zmarszczek
 3. Wyrównanie kolorytu
 4. Odmłodzenie skóry
 5. Zminimalizowanie blizn

Laser frakcyjny tak jak każdy zabieg ma możliwe powikłania. Jakie są skutki uboczne po laserze frakcyjnym na twarz? Wśród możliwych skutków ubocznych wystąpić mogą m.in. przebarwienia pourazowe, zaczerwienienia, infekcje, czy blizny przerostowe. Powikładania po laserze frakcyjnym występują niezwykle rzadko i często są efektem niestosowania się do zaleceń pozabiegowych.

Laser frakcyjny - skóra po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu skóra będzie zaczerwieniona, a przez kilka godzin po zabiegu pacjent będzie odczuwał pieczenie. Zaczerwienienie i obrzęk po zabiegu laserem frakcyjnym są typowymi reakcjami skóry na mikrouszkodzenia wywołane przez laser. Te objawy świadczą o tym, że rozpoczynają się procesy regeneracyjne skóry.  Zaczerwienienie jest wynikiem zwiększonego przepływu krwi, który dostarcza składniki odżywcze i komórki odpornościowe do obszaru leczonego, natomiast obrzęk jest reakcją na mikroskopijne uszkodzenia tkanki.

Laser frakcyjny ile zabiegów dla uzyskania najlepszych efektów?

Każda skóra jest inna i reaguje na zabieg w swoim własnym tempie. Niektóre osoby mogą zauważyć znaczącą poprawę już po jednym zabiegu, podczas gdy inne mogą potrzebować kilku sesji, aby uzyskać pożądane rezultaty. Liczba zabiegów laserem frakcyjnym, które są potrzebne, aby osiągnąć oczekiwane efekty, może się różnić w zależności od indywidualnych cech skóry, jej kondycji oraz celów, które chcesz osiągnąć. Zazwyczaj zaleca się serię od 3 do 5 zabiegów laserem frakcyjnym, przeprowadzanych w odstępach co 4-6 tygodni.

Zabieg laserem frakcyjnym CO2 - spektakularne efekty odmłodzenia skóry

Laser frakcyjny jest jednym z częściej wykonywanych zabiegów pozwalających na ponowne cieszenie się gładką skórą bez rozstępów. Laser frakcyjny na twarz działa na rozerwane włókna kolagenowe i odbudowuje je. Zastosowanie lasera frakcyjnego obejmuje również szyję, dekolt, usta, dłonie oraz inne partie ciała, które wymagają regeneracji naskórka i zniwelowania wiotkości skóry.

Laser frakcyjny skóra twarzy

Laserowe odmładzanie skóry laserem frakcyjnym najczęściej przeprowadzane jest właśnie na skórze twarzy. Zabieg laserem frakcyjnym często określany jest jako „odmładzanie bez użycia skalpela”. Do jego przeprowadzenia wykorzystuje się frakcyjny laser, tworzący mikrouszkodzenia na skórze. Ponieważ w trakcie pracy laserem frakcyjnym uszkadzamy tylko punktowo skórę to nie naruszone tkanki  zaczynaj się bardzo szybko regenerować, eliminując przy tym niechciane zmarszczki lub inne niedoskonałości. Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów jest laser frakcyjny na twarz . Szczególnie laser frakcyjny pod oczy jest chętnie wykonywany, gdyż skóra pod i wokół oczu jest cienka i podatna na starzenie.

Laser frakcyjny na rozszerzone pory

Laser frakcyjny, dzięki swojej zdolności do tworzenia mikroskopijnych uszkodzeń w skórze, stymuluje procesy regeneracyjne, które mogą przyczynić się do zmniejszenia wielkości porów. Uszkodzenia te prowokują skórę do naturalnej odbudowy, co prowadzi do zacieśnienia struktury skóry i zmniejszenia widoczności porów.

Zminimalizowane pory i wygładzona skóra na twarzy jest gwarancją młodego i świeżego wyglądu. Co jeszcze daje laser frakcyjny na twarz? Oprócz zmniejszenia gruczołów łojowych, pobudza produkcję kolagenu. Właśnie w ten sposób pory zamykają się, a efekty widoczne są już kilka dni od zabiegu.

Laser frakcyjny odmładzanie skóry szyi

Ze względu na bardzo szybką możliwość powrotu do normalnego funkcjonowania, zabieg ten może być przeprowadzany również na innych miejscach ciała. Działanie lasera frakcyjnego doskonale sprawdzi się np. na skórze szyi. Zabieg przebiega dokładnie tak samo jak w przypadku twarzy, jednak ze względu na delikatniejszą skórę należy zazwyczaj stosować słabsze wartości zabiegowe.

Laser frakcyjny - cena serii zabiegów

Koszt zabiegu laserem frakcyjnym zależy od partii ciała, wielkości obszaru zabiegowego oraz liczby sesji wymaganych do uzyskania najlepszych efektów.  W naszej klinice medycyny estetycznej ceny za zabieg laserem frakcyjnym CO2 zaczynają się już od 499 zł. W ofercie mamy także specjalnie pakiety serii zabiegów laserem frakcyjnym ze zniżką 15%. W Laser DeLux często organizujemy akcje promocyjne, dzięki którym nasi klienci mają szanse skorzystać z atrakcyjnych rabatów na laseroterapię oraz inne zabiegi.Laser frakcyjny - przeciwwskazania

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu odmładzania skóry laserem frakcyjnym??

 • okres ciąży i karmienia piersią,
 • świeża opalenizna,
 • niektóre choroby przewlekłe (np. choroby autoimmunologiczne, łuszczyca, fotodermatozy, cukrzyca),
 • niektóre alergie,
 • infekcje np. czynna opryszczka,
 • tendencje do keloidów,
 • zaburzenia krzepnięcia,
 • przyjmowanie antykoagulantów,
 • choroba nowotworowa,
 • leczenie izotretynoiną (zabieg laserowy można wykonać po upływie 6 miesięcy od zakończenia leczenia).

Zabiegu laserem frakcyjnym nie wolno wykonywać, jeśli występują jakiekolwiek przeciwwskazania. Na bezpłatnej konsultacji specjalista zakwalifikuje Cię do przeprowadzenia zabiegu laserem frakcyjnym lub zaproponuje wykonanie go w późniejszym terminie. Poinstruuje Cię też, jak pielęgnować skórę po zabiegu laserem frakcyjnym, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia ewentualnych powikłań.Jaki laser frakcyjny?

Laser frakcyjny to urządzenie wytwarzające energię w postaci mikrowiązek światła, która kierowana jest do skóry właściwej w celu zmiany struktury skóry. Uszkodzone komórki skóry zastępowane są przez nową, zdrową tkankę dającą efekt zagęszczenia i liftingu skóry. Laser frakcyjny można podzielić na ablacyjny i nieablacyjny. Czym się różnią te dwie technologie i jaki laser frakcyjny będzie odpowiedni dla Twojej skóry?

Laser frakcyjny nieablacyjny

Zabiegi nieablacyjnym laserem frakcyjnym są delikatniejsze, nie uszkadzają naskórka i nie są obarczone okresem rekonwalescencji. Wiązka nieablacyjnego lasera przenika przez wierzchnią warstwę skóry penetrując i uszkadzając ją w głębiej położonych warstwach. Ogromną zaletą jest minimalny dyskomfort w trakcie zabiegu laserem frakcyjnym.  Zazwyczaj tuż po zabiegu nieablacyjnym laserem frakcyjnym skóra jest jedynie zaczerwieniona dobę po zabiegu. Laser nieablacyjny działa delikatniej i sprawdzi się więc doskonale u osób, które nie mogą pozwolić sobie na rekonwalescencję, a zależy im na mocnej odbudowie skóry. Ilość zabiegów dobierana jest przez specjalistę w zależności od kondycji skóry, zalecamy wykonanie serii zabiegów w miesięcznych odstępach.

Laser frakcyjny ablacyjny

Z kolei laser frakcyjny ablacyjny jest mocniejszym działaniem na powierzchni skóry oraz w jej głębokich warstwach. Podczas zabiegu laser emituje wiązkę światła o długości fali 10 600 nm,  Do laserów ablacyjnych zalicza się laser co2 lub laser er-yag. Najlepsze efekty laserem frakcyjnym ablacyjnym uzyskuje się przypadku dojrzałych skór wymagających poprawy jędrności i regeneracji skóry, w redukcji blizn oraz rozstępów.

Jakie efekty daje ablacyjny laser frakcyjny na twarz?

Po wizycie skóra jest zaczerwieniona, może być delikatnie obrzęknięta i towarzyszy jej uczucie pieczenia. W zależności od zastosowanego urządzenia na skórze mogą powstać strupki bądź warstwa wyschniętego naskórka . Należy dać skórze czas na złuszczenie się i regenerację.  Pierwsze efekty zabiegu lasera frakcyjnego na twarz widać po całkowitym wygojeniu się skóry. Po zabiegu nie zaleca się eksponowania skóry na promieniowanie UV przez miesiąc, należy skrupulatnie dbać o skórę według zaleceń specjalisty prowadzącego zabieg.

Frakcyjny laserowy resurfacing skóry za pomocą naszych laserów™ pozwalają uzyskać rewelacyjne efekty estetyczne bez ryzyka bólu czy powikłań. W porównaniu z innymi metodami dostępnymi na rynku laser frakcyjny znacznie skraca czas powrotu do pełnej funkcjonalności.

Laser frakcyjny to inteligentne rozwiązanie w ramach zabiegów resurfacingu skóry, stosujące mikrowiązki, dzięki którym powstają strefy tkanki uszkodzonej otoczone przez nietknięte tkanki. Umożliwia to szybsze gojenie i zmniejsza efekty uboczne zabiegu.

Laser frakcyjny dzień po dniu

Rekonwalescencja po zabiegu laserem frakcyjnym  na twarz jest stosunkowo krótka i łagodna, ale wymaga odpowiedniej pielęgnacji skóry i unikania czynników drażniących.

Jak zmienia się wygląd i stan skóry po zabiegu laserem frakcyjnym?

 1. Bezpośrednio po zabiegu z użyciem lasera frakcyjnego - skóra bezpośrednio po zabiegu jest zaczerwieniona, obrzęknięta i lekko bolesna. Może wystąpić uczucie pieczenia, ściągania lub swędzenia.
 2. Pierwsze dni po zabiegu laserem frakcyjnym - po kilku dniach po zabiegu skóra zaczyna się złuszczać. Twarz nadal jest zaczerwieniona i wrażliwa, dlatego należy unikać słońca, sauny, basenu i gorących kąpieli. Trzeba też trzymać się zasad pielęgnacji skóry po zabiegu, delikatnie myć twarz ciepłą wodą i łagodnym mydłem oraz stosować krem z filtrem SPF.
 3. Tydzień po zabiegu laserem frakcyjnym - zaczerwienienie zaczyna ustępować, ale może być nadal widoczne, zwłaszcza na cerze wrażliwej. Skóra po zabiegu wymaga nadal odpowiedniej pielęgnacji, takiej jak nawilżanie, ochrona przed słońcem i unikanie drażniących kosmetyków. Można już stosować lekki makijaż, aby ukryć ewentualne niedoskonałości.
 4. Miesiąc po zabiegu laserem frakcyjnym - skóra po zabiegu laserem frakcyjnym na twarz jest już całkowicie zregenerowana i wygląda znacznie lepiej. Zmarszczki, blizny, i przebarwienia są znacznie zredukowane, a cera jest bardziej napięta, elastyczna i promienna. Laser frakcyjny na twarz pobudził również produkcję kolagenu, co sprawia, że skóra jest bardziej odporna na starzenie się. Efekty można dostrzec gołym okiem, ale będą się one poprawiać przez kolejne miesiące, aż do całkowitej odnowy skóry.

Laser frakcyjny na twarz zapewnia widoczne efekty już po pierwszym zabiegu. Aby uzyskać najlepsze i trwałe rezultaty, po czasie warto powtórzyć procedurę. Zabieg z użyciem lasera frakcyjnego daje dobre efekty po przyjęciu kilku serii naświetlania w odstępie od 4 do 8 tygodni.

 Przed zabiegiem
 1. Przychodzisz na dermokonsultację z naszym kosmetologiem, który wykonuje dla Ciebie próbę laserem, wyklucza przeciwwskazania do zabiegu oraz omawia cały schemat terapii
 2. Musisz pamiętać o tym, żeby zrezygnować z ziół, leków, kosmetyków światłouczulających na miesiąc przed zabiegiem.Jeżeli istnieje taka konieczność skonsultuj się z lekarzem
Czytaj więcej
W trakcie
 1. Kosmetolog dokładnie oczyszcza skórę z makijażu oraz pozostałych zanieczyszczeń
 2. Zakłada Tobie oraz sobie okulary ochronne
 3. Następnie kosmetolog wykonuje aplikację serii świetlnych strzałów o różnej długości, z których pierwsza likwiduje rozszerzone naczynia, druga usuwa przebarwienia, a trzecia pobudza produkcję kolagenu i elastyny
 4. W trakcie zabiegu kosmetolog chłodzi skórę, aby zabieg był dla Ciebie, jak najbardziej komfortowy
 5. Na koniec nakłada łagodzący krem, który niweluje delikatne pieczenie skóry
Czytaj więcej
Po zabiegu
 1. Po zabiegu możesz spodziewać się wystąpienia krótkotrwałego (do 2 dni), niewielkiego zaczerwienienia i obrzęku. Ich nasilenie nie stwarza potrzeby ograniczenia aktywności.
 2. Musisz chronić skórę przed słońcem, stosując krem z filtrem +50 SPF przez 4 tygodnie od wykonania zabiegu.
 3. Zakrywaj poddane zabiegowi części ciała ubraniami lub parasolem.
 4. Unikaj solarium, nie stosuj samoopalaczy w miejscu wykonania zabiegu.
 5. Przez kilka dni po zabiegu nie korzystaj z sauny i uważaj na to, żeby niepotrzebnie nie podrażniać swojej skóry
 6. Stosuj delikatne kosmetyki w miejscu poddanym zabiegowi.
Czytaj więcej
Opinie naszych klientów
Laser DeLux / Zabiegi / Laser frakcyjny

Laser frakcyjny

Laser frakcyjny co to jest?

Wiele z nas marzy o tym żeby czas zatrzymał się gdy mamy 20 lat i piękną gładką skórę. Niestety z biegiem lat zaczynają pojawiać się zmarszczki lub przebarwienia. To naturalny proces ale możemy go wyhamować powodując kontrolowane uszkodzenia zdrowej tkanki w celu stworzenia naturalnego procesu gojenia się skóry. Czasami problemem stają się również blizny potrądzikowe. Wtedy idealnym rozwiązaniem jest zabieg laserem frakcyjnym na twarz.

Jak działa laser frakcyjny?

Laser frakcyjny na twarz i ciało to nowoczesna metoda odmładzania skóry, która polega na tworzeniu mikroskopijnych uszkodzeń w powierzchni skóry za pomocą wiązki światła. Dzięki temu skóra stymuluje procesy regeneracji i tworzenia nowych włókien kolagenowych, co poprawia jej jakość, napięcie i wygląd. Laser frakcyjny na twarz jest jednym z najskuteczniejszych i najbezpieczniejszych sposobów na pozbycie się wielu problemów skórnych, takich jak zmarszczki, blizny czy przebarwienia.

Dla kogo zabieg laserem frakcyjnym? Wskazania do zabiegu

Zabieg laserem frakcyjnym na twarz i ciało przeznaczony jest dla osób, które mają problem z:

 1. rozstępami
 2. zmarszczkami
 3. bliznami o różnej etiologii
 4. przebarwieniami
 5. utratą elastyczności skóry

Dzięki przenikaniu wiązki przez kilka warstw skóry po zabiegu laserem frakcyjnym dochodzi do wytworzenia nowego kolagenu i elastyny.  Zabieg laserem frakcyjnym na twarz poprawia koloryt skóry, zwiększa jej elastyczność, działa wygładzająco, a także usuwa nieestetyczne blizny i brodawki. Już po jednym zabiegu laserem frakcyjnym widać subtelną różnicę, a najlepsze efekty są widoczne po kilku tygodniach.

laserowe odmładzanie skóry

Jak wygląda zabieg laserem frakcyjnym?

Zabieg laserem frakcyjnym jest minimalnie inwazyjny i trwa zazwyczaj od 20 do 40 minut. Na początku, specjalista przeprowadzi z Tobą szczegółowy wywiad, aby upewnić się, że nie ma przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu. Pacjenci w trakcie zabiegu mogą odczuwać niewielki dyskomfort, który dodatkowo łagodzony jest strumieniem zimnego powietrza, kierowanego na leczone miejsce. Niekiedy zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym dla zwiększenia komfortu klienta.

Zabieg laserem frakcyjnym polega na delikatnym uszkodzeniu skóry pacjenta w celu stymulacji komórek produkujących białka budulcowe skóry. Laser frakcyjny emituje wiązki światła, które tworzą na skórze mikroskopijne kolumny uszkodzenia termicznego, otoczone przez zdrową tkankę. Może to powodować delikatne krwawienia podczas zabiegu, które są naturalną reakcją i pobudzają naskórek do przebudowy. Dzięki temu proces gojenia jest szybszy, a ryzyko powikłań po zabiegu laserem frakcyjnym znacznie mniejsze.

Zabieg laserem frakcyjnym - efekty

Regeneracja tkanek wywołana w trakcie zabiegu laserem daje efekt nowej, lepszej skóry bez oznak starzenia, blizn, czy innych jej defektów i niedoskonałości.

Jakie ostateczne efekty zabiegu laserem frakcyjnym można osiągnąć po wykonaniu zalecanej liczby serii?

 1. Poprawa napięcia skóry
 2. Redukcja zmarszczek
 3. Wyrównanie kolorytu
 4. Odmłodzenie skóry
 5. Zminimalizowanie blizn

Laser frakcyjny tak jak każdy zabieg ma możliwe powikłania. Jakie są skutki uboczne po laserze frakcyjnym na twarz? Wśród możliwych skutków ubocznych wystąpić mogą m.in. przebarwienia pourazowe, zaczerwienienia, infekcje, czy blizny przerostowe. Powikładania po laserze frakcyjnym występują niezwykle rzadko i często są efektem niestosowania się do zaleceń pozabiegowych.

Laser frakcyjny - skóra po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu skóra będzie zaczerwieniona, a przez kilka godzin po zabiegu pacjent będzie odczuwał pieczenie. Zaczerwienienie i obrzęk po zabiegu laserem frakcyjnym są typowymi reakcjami skóry na mikrouszkodzenia wywołane przez laser. Te objawy świadczą o tym, że rozpoczynają się procesy regeneracyjne skóry.  Zaczerwienienie jest wynikiem zwiększonego przepływu krwi, który dostarcza składniki odżywcze i komórki odpornościowe do obszaru leczonego, natomiast obrzęk jest reakcją na mikroskopijne uszkodzenia tkanki.

Laser frakcyjny ile zabiegów dla uzyskania najlepszych efektów?

Każda skóra jest inna i reaguje na zabieg w swoim własnym tempie. Niektóre osoby mogą zauważyć znaczącą poprawę już po jednym zabiegu, podczas gdy inne mogą potrzebować kilku sesji, aby uzyskać pożądane rezultaty. Liczba zabiegów laserem frakcyjnym, które są potrzebne, aby osiągnąć oczekiwane efekty, może się różnić w zależności od indywidualnych cech skóry, jej kondycji oraz celów, które chcesz osiągnąć. Zazwyczaj zaleca się serię od 3 do 5 zabiegów laserem frakcyjnym, przeprowadzanych w odstępach co 4-6 tygodni.

Zabieg laserem frakcyjnym CO2 - spektakularne efekty odmłodzenia skóry

Laser frakcyjny jest jednym z częściej wykonywanych zabiegów pozwalających na ponowne cieszenie się gładką skórą bez rozstępów. Laser frakcyjny na twarz działa na rozerwane włókna kolagenowe i odbudowuje je. Zastosowanie lasera frakcyjnego obejmuje również szyję, dekolt, usta, dłonie oraz inne partie ciała, które wymagają regeneracji naskórka i zniwelowania wiotkości skóry.

Laser frakcyjny skóra twarzy

Laserowe odmładzanie skóry laserem frakcyjnym najczęściej przeprowadzane jest właśnie na skórze twarzy. Zabieg laserem frakcyjnym często określany jest jako „odmładzanie bez użycia skalpela”. Do jego przeprowadzenia wykorzystuje się frakcyjny laser, tworzący mikrouszkodzenia na skórze. Ponieważ w trakcie pracy laserem frakcyjnym uszkadzamy tylko punktowo skórę to nie naruszone tkanki  zaczynaj się bardzo szybko regenerować, eliminując przy tym niechciane zmarszczki lub inne niedoskonałości. Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów jest laser frakcyjny na twarz . Szczególnie laser frakcyjny pod oczy jest chętnie wykonywany, gdyż skóra pod i wokół oczu jest cienka i podatna na starzenie.

Laser frakcyjny na rozszerzone pory

Laser frakcyjny, dzięki swojej zdolności do tworzenia mikroskopijnych uszkodzeń w skórze, stymuluje procesy regeneracyjne, które mogą przyczynić się do zmniejszenia wielkości porów. Uszkodzenia te prowokują skórę do naturalnej odbudowy, co prowadzi do zacieśnienia struktury skóry i zmniejszenia widoczności porów.

Zminimalizowane pory i wygładzona skóra na twarzy jest gwarancją młodego i świeżego wyglądu. Co jeszcze daje laser frakcyjny na twarz? Oprócz zmniejszenia gruczołów łojowych, pobudza produkcję kolagenu. Właśnie w ten sposób pory zamykają się, a efekty widoczne są już kilka dni od zabiegu.

Laser frakcyjny odmładzanie skóry szyi

Ze względu na bardzo szybką możliwość powrotu do normalnego funkcjonowania, zabieg ten może być przeprowadzany również na innych miejscach ciała. Działanie lasera frakcyjnego doskonale sprawdzi się np. na skórze szyi. Zabieg przebiega dokładnie tak samo jak w przypadku twarzy, jednak ze względu na delikatniejszą skórę należy zazwyczaj stosować słabsze wartości zabiegowe.

Laser frakcyjny - cena serii zabiegów

Koszt zabiegu laserem frakcyjnym zależy od partii ciała, wielkości obszaru zabiegowego oraz liczby sesji wymaganych do uzyskania najlepszych efektów.  W naszej klinice medycyny estetycznej ceny za zabieg laserem frakcyjnym CO2 zaczynają się już od 499 zł. W ofercie mamy także specjalnie pakiety serii zabiegów laserem frakcyjnym ze zniżką 15%. W Laser DeLux często organizujemy akcje promocyjne, dzięki którym nasi klienci mają szanse skorzystać z atrakcyjnych rabatów na laseroterapię oraz inne zabiegi.

Laser frakcyjny - przeciwwskazania

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu odmładzania skóry laserem frakcyjnym??

 • okres ciąży i karmienia piersią,
 • świeża opalenizna,
 • niektóre choroby przewlekłe (np. choroby autoimmunologiczne, łuszczyca, fotodermatozy, cukrzyca),
 • niektóre alergie,
 • infekcje np. czynna opryszczka,
 • tendencje do keloidów,
 • zaburzenia krzepnięcia,
 • przyjmowanie antykoagulantów,
 • choroba nowotworowa,
 • leczenie izotretynoiną (zabieg laserowy można wykonać po upływie 6 miesięcy od zakończenia leczenia).

Zabiegu laserem frakcyjnym nie wolno wykonywać, jeśli występują jakiekolwiek przeciwwskazania. Na bezpłatnej konsultacji specjalista zakwalifikuje Cię do przeprowadzenia zabiegu laserem frakcyjnym lub zaproponuje wykonanie go w późniejszym terminie. Poinstruuje Cię też, jak pielęgnować skórę po zabiegu laserem frakcyjnym, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia ewentualnych powikłań.

Jaki laser frakcyjny?

Laser frakcyjny to urządzenie wytwarzające energię w postaci mikrowiązek światła, która kierowana jest do skóry właściwej w celu zmiany struktury skóry. Uszkodzone komórki skóry zastępowane są przez nową, zdrową tkankę dającą efekt zagęszczenia i liftingu skóry. Laser frakcyjny można podzielić na ablacyjny i nieablacyjny. Czym się różnią te dwie technologie i jaki laser frakcyjny będzie odpowiedni dla Twojej skóry?

Laser frakcyjny nieablacyjny

Zabiegi nieablacyjnym laserem frakcyjnym są delikatniejsze, nie uszkadzają naskórka i nie są obarczone okresem rekonwalescencji. Wiązka nieablacyjnego lasera przenika przez wierzchnią warstwę skóry penetrując i uszkadzając ją w głębiej położonych warstwach. Ogromną zaletą jest minimalny dyskomfort w trakcie zabiegu laserem frakcyjnym.  Zazwyczaj tuż po zabiegu nieablacyjnym laserem frakcyjnym skóra jest jedynie zaczerwieniona dobę po zabiegu. Laser nieablacyjny działa delikatniej i sprawdzi się więc doskonale u osób, które nie mogą pozwolić sobie na rekonwalescencję, a zależy im na mocnej odbudowie skóry. Ilość zabiegów dobierana jest przez specjalistę w zależności od kondycji skóry, zalecamy wykonanie serii zabiegów w miesięcznych odstępach.

Laser frakcyjny ablacyjny

Z kolei laser frakcyjny ablacyjny jest mocniejszym działaniem na powierzchni skóry oraz w jej głębokich warstwach. Podczas zabiegu laser emituje wiązkę światła o długości fali 10 600 nm,  Do laserów ablacyjnych zalicza się laser co2 lub laser er-yag. Najlepsze efekty laserem frakcyjnym ablacyjnym uzyskuje się przypadku dojrzałych skór wymagających poprawy jędrności i regeneracji skóry, w redukcji blizn oraz rozstępów.

Jakie efekty daje ablacyjny laser frakcyjny na twarz?

Po wizycie skóra jest zaczerwieniona, może być delikatnie obrzęknięta i towarzyszy jej uczucie pieczenia. W zależności od zastosowanego urządzenia na skórze mogą powstać strupki bądź warstwa wyschniętego naskórka . Należy dać skórze czas na złuszczenie się i regenerację.  Pierwsze efekty zabiegu lasera frakcyjnego na twarz widać po całkowitym wygojeniu się skóry. Po zabiegu nie zaleca się eksponowania skóry na promieniowanie UV przez miesiąc, należy skrupulatnie dbać o skórę według zaleceń specjalisty prowadzącego zabieg.

Frakcyjny laserowy resurfacing skóry za pomocą naszych laserów™ pozwalają uzyskać rewelacyjne efekty estetyczne bez ryzyka bólu czy powikłań. W porównaniu z innymi metodami dostępnymi na rynku laser frakcyjny znacznie skraca czas powrotu do pełnej funkcjonalności.

Laser frakcyjny to inteligentne rozwiązanie w ramach zabiegów resurfacingu skóry, stosujące mikrowiązki, dzięki którym powstają strefy tkanki uszkodzonej otoczone przez nietknięte tkanki. Umożliwia to szybsze gojenie i zmniejsza efekty uboczne zabiegu.

Laser frakcyjny dzień po dniu

Rekonwalescencja po zabiegu laserem frakcyjnym  na twarz jest stosunkowo krótka i łagodna, ale wymaga odpowiedniej pielęgnacji skóry i unikania czynników drażniących.

Jak zmienia się wygląd i stan skóry po zabiegu laserem frakcyjnym?

 1. Bezpośrednio po zabiegu z użyciem lasera frakcyjnego - skóra bezpośrednio po zabiegu jest zaczerwieniona, obrzęknięta i lekko bolesna. Może wystąpić uczucie pieczenia, ściągania lub swędzenia.
 2. Pierwsze dni po zabiegu laserem frakcyjnym - po kilku dniach po zabiegu skóra zaczyna się złuszczać. Twarz nadal jest zaczerwieniona i wrażliwa, dlatego należy unikać słońca, sauny, basenu i gorących kąpieli. Trzeba też trzymać się zasad pielęgnacji skóry po zabiegu, delikatnie myć twarz ciepłą wodą i łagodnym mydłem oraz stosować krem z filtrem SPF.
 3. Tydzień po zabiegu laserem frakcyjnym - zaczerwienienie zaczyna ustępować, ale może być nadal widoczne, zwłaszcza na cerze wrażliwej. Skóra po zabiegu wymaga nadal odpowiedniej pielęgnacji, takiej jak nawilżanie, ochrona przed słońcem i unikanie drażniących kosmetyków. Można już stosować lekki makijaż, aby ukryć ewentualne niedoskonałości.
 4. Miesiąc po zabiegu laserem frakcyjnym - skóra po zabiegu laserem frakcyjnym na twarz jest już całkowicie zregenerowana i wygląda znacznie lepiej. Zmarszczki, blizny, i przebarwienia są znacznie zredukowane, a cera jest bardziej napięta, elastyczna i promienna. Laser frakcyjny na twarz pobudził również produkcję kolagenu, co sprawia, że skóra jest bardziej odporna na starzenie się. Efekty można dostrzec gołym okiem, ale będą się one poprawiać przez kolejne miesiące, aż do całkowitej odnowy skóry.

Laser frakcyjny na twarz zapewnia widoczne efekty już po pierwszym zabiegu. Aby uzyskać najlepsze i trwałe rezultaty, po czasie warto powtórzyć procedurę. Zabieg z użyciem lasera frakcyjnego daje dobre efekty po przyjęciu kilku serii naświetlania w odstępie od 4 do 8 tygodni.

 

Podstawowe informacje
Czas trwania zabiegu: od 30 minut
Rekomendowana ilość zabiegów: min. 3
Cel: odmłodzenie i ujędrnienie skóry

Wybierz salon,  aby poznać cenę zabiegu. Zabieg dostępny we wszystkich salonach.

Powyższa oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego

Zabieg laserem frakcyjnym - jak wygląda?

Przed zabiegiem

 1. Przychodzisz na dermokonsultację z naszym kosmetologiem, który wykonuje dla Ciebie próbę laserem, wyklucza przeciwwskazania do zabiegu oraz omawia cały schemat terapii
 2. Musisz pamiętać o tym, żeby zrezygnować z ziół, leków, kosmetyków światłouczulających na miesiąc przed zabiegiem.Jeżeli istnieje taka konieczność skonsultuj się z lekarzem
Czytaj więcej

W trakcie

 1. Kosmetolog dokładnie oczyszcza skórę z makijażu oraz pozostałych zanieczyszczeń
 2. Zakłada Tobie oraz sobie okulary ochronne
 3. Następnie kosmetolog wykonuje aplikację serii świetlnych strzałów o różnej długości, z których pierwsza likwiduje rozszerzone naczynia, druga usuwa przebarwienia, a trzecia pobudza produkcję kolagenu i elastyny
 4. W trakcie zabiegu kosmetolog chłodzi skórę, aby zabieg był dla Ciebie, jak najbardziej komfortowy
 5. Na koniec nakłada łagodzący krem, który niweluje delikatne pieczenie skóry
Czytaj więcej

Po zabiegu

 1. Po zabiegu możesz spodziewać się wystąpienia krótkotrwałego (do 2 dni), niewielkiego zaczerwienienia i obrzęku. Ich nasilenie nie stwarza potrzeby ograniczenia aktywności.
 2. Musisz chronić skórę przed słońcem, stosując krem z filtrem +50 SPF przez 4 tygodnie od wykonania zabiegu.
 3. Zakrywaj poddane zabiegowi części ciała ubraniami lub parasolem.
 4. Unikaj solarium, nie stosuj samoopalaczy w miejscu wykonania zabiegu.
 5. Przez kilka dni po zabiegu nie korzystaj z sauny i uważaj na to, żeby niepotrzebnie nie podrażniać swojej skóry
 6. Stosuj delikatne kosmetyki w miejscu poddanym zabiegowi.
Czytaj więcej
Ostatnie na blogu

Usuń niechciane niedoskonałości w szybki i efektywny sposób i ciesz się gładką skórą

Usuń niechciane niedoskonałości w szybki i efektywny sposób i ciesz się gładką skórą

Usuń niechciane niedoskonałości w szybki i efektywny sposób i ciesz się gładką skórą

Usuń niechciane niedoskonałości w szybki i efektywny sposób i ciesz się gładką skórą

Usuń niechciane niedoskonałości w szybki i efektywny sposób i ciesz się gładką skórą

Usuń niechciane niedoskonałości w szybki i efektywny sposób i ciesz się gładką skórą

Usuń niechciane niedoskonałości w szybki i efektywny sposób i ciesz się gładką skórą

Usuń niechciane niedoskonałości w szybki i efektywny sposób i ciesz się gładką skórą

Usuń niechciane niedoskonałości w szybki i efektywny sposób i ciesz się gładką skórą

Usuń niechciane niedoskonałości w szybki i efektywny sposób i ciesz się gładką skórą

Usuń niechciane niedoskonałości w szybki i efektywny sposób i ciesz się gładką skórą

Usuń niechciane niedoskonałości w szybki i efektywny sposób i ciesz się gładką skórą

Usuń niechciane niedoskonałości w szybki i efektywny sposób i ciesz się gładką skórą

Usuń niechciane niedoskonałości w szybki i efektywny sposób i ciesz się gładką skórą

Usuń niechciane niedoskonałości w szybki i efektywny sposób i ciesz się gładką skórą

dowiedz się więcej
Olejek rycynowy stosujemy na twarz, włosy i paznokcie od lat. Jego magiczne działanie znane jest każdemu. Jednak, czy wiesz jak go stosować? Jak często używać olejku rycynowego do twarzy i dla kogo jest przeznaczony? Czy istnieją inne sposoby na walkę z pierwszymi oznakami starzenia się skóry? Sprawdź!
W ostatnim czasie popularną metodą na depilację twarzy i przy okazji pozbycie się martwego naskórka jest użycie nożyka do golenia twarzy. Modne są obecnie kolorowe nożyki do golenia twarzy. Najczęściej występują w kolorze różowym, czarnym lub przezroczystym.
Od wielu lat na polskich ulicach w styczniowe dni widujemy czerwone naklejki w kształcie serduszek. Każdy bez problemy kojarzy je już z daleka. Mowa oczywiście o organizowanej w środku zimy zbiórce WOŚP.
Sucha i zmęczona skóra ma predyspozycje do podrażnień i zaczerwienień. Sucha skóra na twarzy negatywnie wpływa na nasz wygląd i dodaje lat. W wyniku zbyt suchej cery zwiększa się prawdopodobieństwo powstawania zmarszczek. Czy mamy wpływ na suchość skóry? Jak jej zaradzić?
× Available on SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday