(function() { var script = document.createElement('script'); script.src = 'https://cdnjs.cloudflare.com/ajax/libs/babel-polyfill/6.26.0/polyfill.min.js'; script.async = true; document.head.appendChild(script); }()) var __cp = { "id": "N_Z-izFEexO7tCYiYWKJz8Sb0ulmB2cvLkxr0fFOf_w", "version": "1.1" }; (function(window, document) { var cp = document.createElement('script'); cp.type = 'text/javascript'; cp.async = true; cp.src = "++cdn-widget.callpage.io+build+js+callpage.js".replace(/[+]/g, '/').replace(/[=]/g, '.'); var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(cp, s); if (window.callpage) { alert('You could have only 1 CallPage code on your website!'); } else { window.callpage = function(method) { if (method == '__getQueue') { return this.methods; } else if (method) { if (typeof window.callpage.execute === 'function') { return window.callpage.execute.apply(this, arguments); } else { (this.methods = this.methods || []).push({ arguments: arguments }); } } }; window.callpage.__cp = __cp; window.callpage('api.button.autoshow'); } })(window, document); window.__lc = window.__lc || {}; window.__lc.license = 4442131; ;(function(n,t,c){function i(n){return e._h?e._h.apply(null,n):e._q.push(n)}var e={_q:[],_h:null,_v:"2.0",on:function(){i(["on",c.call(arguments)])},once:function(){i(["once",c.call(arguments)])},off:function(){i(["off",c.call(arguments)])},get:function(){if(!e._h)throw new Error("[LiveChatWidget] You can't use getters before load.");return i(["get",c.call(arguments)])},call:function(){i(["call",c.call(arguments)])},init:function(){var n=t.createElement("script");n.async=!0,n.type="text/javascript",n.src="https://cdn.livechatinc.com/tracking.js",t.head.appendChild(n)}};!n.__lc.asyncInit&&e.init(),n.LiveChatWidget=n.LiveChatWidget||e}(window,document,[].slice)) Zabiegi antycellulitowe w gabinecie kosmetycznym - Laser DeLux® ! function(w, d, t) { w.TiktokAnalyticsObject = t; var ttq = w[t] = w[t] || []; ttq.methods = ["page", "track", "identify", "instances", "debug", "on", "off", "once", "ready", "alias", "group", "enableCookie", "disableCookie"], ttq.setAndDefer = function(t, e) { t[e] = function() { t.push([e].concat(Array.prototype.slice.call(arguments, 0))) } }; for (var i = 0; i < ttq.methods.length; i++) ttq.setAndDefer(ttq, ttq.methods[i]); ttq.instance = function(t) { for (var e = ttq._i[t] || [], n = 0; n < ttq.methods.length; n++) ttq.setAndDefer(e, ttq.methods[n]); return e }, ttq.load = function(e, n) { var i = "https://analytics.tiktok.com/i18n/pixel/events.js"; ttq._i = ttq._i || {}, ttq._i[e] = [], ttq._i[e]._u = i, ttq._t = ttq._t || {}, ttq._t[e] = +new Date, ttq._o = ttq._o || {}, ttq._o[e] = n || {}; var o = document.createElement("script"); o.type = "text/javascript", o.async = !0, o.src = i + "?sdkid=" + e + "&lib=" + t; var a = document.getElementsByTagName("script")[0]; a.parentNode.insertBefore(o, a) }; ttq.load('C61P4F3VJ586PA3ACUC0'); ttq.page(); }(window, document, 'ttq');
Łódź Białystok Bielsko-Biała Bydgoszcz Częstochowa Gdańsk Gdynia Kalisz Katowice Kielce Kraków Lublin Opole Poznań Rzeszów Szczecin Toruń Warszawa, Egejska Warszawa, Hanki Czaki Warszawa, Widok Wrocław
Laser DeLux / Blog / Terapia antycellulitowa 14 dni - prosty poradnik na gładką skórę poprzez kriolipolizę i lifting

Terapia antycellulitowa 14 dni - prosty poradnik na gładką skórę poprzez kriolipolizę i lifting

cellulit modelowanie sylwetki

Wszystkie kobiety pragną gładkiej, pięknie wyglądającej skóry. Dbają o nią zatem wszelkimi możliwymi sposobami. I to zarówno zewnętrznie jak i od wewnątrz, poprzez odpowiednie odżywianie i suplementację. Pielęgnacji możemy się oddać w zaciszu domowym, jak i skorzystać z pomocy medycyny estetycznej, zwłaszcza że zabiegi antycellulitowe przynoszą oczekiwane efekty w krótkim czasie. Poznaj je wszystkie!

spis treści

Czym jest cellulit i jak z nim walczyć?

Cellulit to schorzenie skóry powodujące nieestetyczne zmiany wyglądu niektórych partii ciała jak uda, pośladki, biodra, brzuch, w których zaburzona zostaje struktura skóry właściwej i tkanki podskórnej. Pod wpływem cellulitu wygląd skóry zmienia się diametralnie i przypomina skórkę pomarańczy, z charakterystycznymi zgrubieniami i guzkami. Przyczyną powstawania cellulitu są przede wszystkim geny, ale także czynniki, na które mamy wpływ jak: nieodpowiednia dieta, w której dominuje żywność wysoko przetworzona, siedzący tryb życia, mało sportu, stres, antykoncepcja hormonalna, używki. Cellulit rozwija się w kilku fazach. Obniża w sposób drastyczny samoocenę kobiet i jest powodem kompleksów związanych z wyglądem. Nic więc dziwnego, że dotknięte tym defektem kobiety starają się zwalczyć go na wszelkie możliwe sposoby - często sięgają także po zabiegi antycellulitowe.

Domowe zabiegi antycellulitowe

Zabiegom pielęgnacyjnym i rytuałom upiększającym nie ma końca. Kąpiele z dodatkiem rożnego rodzaju preparatów zarówno naturalnych, jak i tych z pogranicza najnowszych zdobyczy medycyny są dobrym sposobem na odprężenie i wspomagają walkę z cellulitem. Jeśli decydujemy się na zabiegi antycellulitowe domowymi sposobami, musimy uzbroić się w cierpliwość. Na efekty takich działań będziemy musiały długo czekać. Przyjdą jedynie pod warunkiem systematyczności i regularności ich sumiennego wykonywania.

Do takich rytuałów zaliczyć możemy:

  • antycellulitowy masaż limfatyczny, który będziemy wykonywać z użyciem różnych preparatów podczas kąpieli. Taki masaż pobudza krążenie krwi i limfy, stymulując prawidłowe funkcjonowanie skóry. Jest skuteczny, gdy naprawdę się do niego przykładamy i wzmacniamy jego działanie naprzemiennym zimnym i gorącym prysznicem.
  • szeroki wachlarz peelingów i balsamów do zadań specjalnych jak wyszczuplanie, ujędrnianie, nawilżanie. Preparaty te działają z mniejszym lub większym skutkiem, ale dają poczucie walki z uporczywym problemem jakim jest cellulit, a z którym boryka się blisko 85% kobiet na całym świecie. Oczywistym zatem wydaje się fakt, że skoro tyle kobiet stara się wygrać batalię o piękną i gładką skórę, medycyna estetyczna przychodzi z pomocą oferując pełną gamę zabiegów antycellulitowych.

Zabiegi antycellulitowe w gabinecie kosmetycznym

Dla osób bardziej niecierpliwych i pragnących widocznych, a przy tym niemal natychmiastowych efektów, ratunkiem mogą okazać się zabiegi antycellulitowe takie, jak kriolipoliza, lifting, mezoterapia czy ultracontour. Różnią się od siebie znacząco i każdy z zabiegów opiera się na innej metodzie, ale cel mają jeden – uwolnić skórę od szpecącej „pomarańczowej skórki”.

Kriolipoliza – zimno w walce z cellulitem

Kriolipoliza

Sprawdź

Kriolipoliza polega na zamrażaniu komórek tłuszczowych, które są zbędne w danym miejscu. Rozpadają się one pod wpływem zimna i w ten sposób powodują widoczne wyszczuplenie konkretnej partii ciała, która poddawana jest zabiegowi. Kriolipoliza jest zabiegiem bardzo precyzyjnym, gdyż jedynie komórki tłuszczowe wykazują wysoką wrażliwość na zamrażanie. Nerwy, naczynia krwionośne i tkanka mięśniowa nie są tak czułe na działanie niskich temperatur, dlatego ten zabieg antycellulitowy jest tak skuteczny i bezpieczny. Zatem kriolipoliza działa w punkt - wymrażając niepotrzebny tłuszcz w danej partii ciała, a tym samym wysmuklając tę okolicę i czyniąc ją przyjemną dla oka.

Korzystne efekty widoczne są już po pierwszym przyłożeniu głowicy urządzenia, jednak ze względu na stopień nasilenia cellulitu zaleca się wykonanie od jednego do kilku zabiegów. Jeśli tylko będziemy stosować się do zaleceń pozabiegowych, pożegnamy tkankę tłuszczową na zawsze i nie wróci w postaci efektu jojo. Możemy zatem rozprawić się z cellulitem już podczas jednej wizyty. Ta wiadomość z pewnością ucieszy niejedną panią pragnącą od razu po zabiegu cieszyć się gładką skórą.

Lifting – laserowe usuwanie cellulitu

Innym zabiegiem pozwalającym pozbyć się cellulitu jest lifting. Tym razem proponowaną metodą walki z cellulitem jest temperatura dodatnia. Światło lasera frakcyjnego dociera w głąb skóry, nie niszcząc okolicznych tkanek. Ponownie na uwagę zasługuje niezwykła precyzja zabiegu, pozwalająca wykonać go w bezpieczny i nieinwazyjny sposób. Wiązka lasera uszkadza jedynie wybrane komórki, do których zostaje skierowana, bez ubytków w strukturze zewnętrznej warstwy naskórka. Dzięki temu efekty widoczne są natychmiast, a ryzyko blizn zostaje wyeliminowane do zera. Gładka, napięta, ujędrniona i wyraźnie młodsza skóra to rezultaty zabiegu liftingującego. To też spełnione marzenie wielu kobiet i to w niezwykle krótkim czasie.

Ultracontour – ultradźwiękowy zabieg antycellulitowy

W gabinecie medycyny estetycznej możemy poddać się jeszcze innemu zabiegowi, który pozwoli na szybkie pozbycie się cellulitu. Jest nim zabieg zwany ultracontour. Już sama nazwa sugeruje konturowanie sylwetki, czyli zaznaczenie jej nowego, smukłego kształtu. Modelowanie sylwetki odbywa się w tym przypadku z wykorzystaniem fal ultradźwiękowych, na czym to polega?

  • Tkanka tłuszczowa zostaje początkowo celowo uszkadzana, by w kolejnym kroku przedostała się do przestrzeni międzykomórkowej.
  • Następnie pacjentka poddawana jest drenażowi limfatycznemu, podczas którego fale ultradźwiękowe przekierowują płyn do układu limfatycznego. Tam, limfa zbiera substancje toksyczne i odprowadza je ku węzłom chłonnym, dalej nerkom i usuwane są z organizmu. Zabieg jest zupełnie bezpieczny i nie wymaga rekonwalescencji.
  • Bezpośrednio po nim można wrócić do swoich aktywności, w dodatku lżejszą o nadprogramową tkankę tłuszczową i piękniejszą o pozostawiony, bez żalu, w gabinecie cellulit.

Żyjemy w szybkim tempie i równie ekspresowych efektów oczekujemy także w walce z niechcianym cellulitem. Dlatego coraz częściej nasze kroki kierujemy do gabinetów medycyny estetycznej. Tam, profesjonalna opieka i najnowocześniejsza technologia rozprawiają się niemal natychmiast z defektami, z którymi próbowałyśmy bezskutecznie walczyć od dłuższego czasu.

Przeczytaj więcej o cellulicie w naszych poradnikach:

Proponowane zabiegi:

0 0 Ilość ocen
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
× Available on SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday