(function() { var script = document.createElement('script'); script.src = 'https://cdnjs.cloudflare.com/ajax/libs/babel-polyfill/6.26.0/polyfill.min.js'; script.async = true; document.head.appendChild(script); }()) var __cp = { "id": "N_Z-izFEexO7tCYiYWKJz8Sb0ulmB2cvLkxr0fFOf_w", "version": "1.1" }; (function(window, document) { var cp = document.createElement('script'); cp.type = 'text/javascript'; cp.async = true; cp.src = "++cdn-widget.callpage.io+build+js+callpage.js".replace(/[+]/g, '/').replace(/[=]/g, '.'); var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(cp, s); if (window.callpage) { alert('You could have only 1 CallPage code on your website!'); } else { window.callpage = function(method) { if (method == '__getQueue') { return this.methods; } else if (method) { if (typeof window.callpage.execute === 'function') { return window.callpage.execute.apply(this, arguments); } else { (this.methods = this.methods || []).push({ arguments: arguments }); } } }; window.callpage.__cp = __cp; window.callpage('api.button.autoshow'); } })(window, document); window.__lc = window.__lc || {}; window.__lc.license = 4442131; ;(function(n,t,c){function i(n){return e._h?e._h.apply(null,n):e._q.push(n)}var e={_q:[],_h:null,_v:"2.0",on:function(){i(["on",c.call(arguments)])},once:function(){i(["once",c.call(arguments)])},off:function(){i(["off",c.call(arguments)])},get:function(){if(!e._h)throw new Error("[LiveChatWidget] You can't use getters before load.");return i(["get",c.call(arguments)])},call:function(){i(["call",c.call(arguments)])},init:function(){var n=t.createElement("script");n.async=!0,n.type="text/javascript",n.src="https://cdn.livechatinc.com/tracking.js",t.head.appendChild(n)}};!n.__lc.asyncInit&&e.init(),n.LiveChatWidget=n.LiveChatWidget||e}(window,document,[].slice)) Fotoodmładzanie - laserowe odmładzanie skóry twarzy - Laser DeLux® ! function(w, d, t) { w.TiktokAnalyticsObject = t; var ttq = w[t] = w[t] || []; ttq.methods = ["page", "track", "identify", "instances", "debug", "on", "off", "once", "ready", "alias", "group", "enableCookie", "disableCookie"], ttq.setAndDefer = function(t, e) { t[e] = function() { t.push([e].concat(Array.prototype.slice.call(arguments, 0))) } }; for (var i = 0; i < ttq.methods.length; i++) ttq.setAndDefer(ttq, ttq.methods[i]); ttq.instance = function(t) { for (var e = ttq._i[t] || [], n = 0; n < ttq.methods.length; n++) ttq.setAndDefer(e, ttq.methods[n]); return e }, ttq.load = function(e, n) { var i = "https://analytics.tiktok.com/i18n/pixel/events.js"; ttq._i = ttq._i || {}, ttq._i[e] = [], ttq._i[e]._u = i, ttq._t = ttq._t || {}, ttq._t[e] = +new Date, ttq._o = ttq._o || {}, ttq._o[e] = n || {}; var o = document.createElement("script"); o.type = "text/javascript", o.async = !0, o.src = i + "?sdkid=" + e + "&lib=" + t; var a = document.getElementsByTagName("script")[0]; a.parentNode.insertBefore(o, a) }; ttq.load('C61P4F3VJ586PA3ACUC0'); ttq.page(); }(window, document, 'ttq');
Łódź Białystok Bielsko-Biała Bydgoszcz Częstochowa Gdańsk Gdynia Kalisz Katowice Kielce Kraków Lublin Opole Poznań Rzeszów Szczecin Toruń Warszawa, Egejska Warszawa, Hanki Czaki Warszawa, Widok Wrocław
Laser DeLux / Zabiegi / Fotoodmładzanie

Fotoodmładzanie

Podstawowe informacje

Wybierz salon,  aby poznać cenę zabiegu. Zabieg dostępny w salonach: Bydgoszcz, Bielsko-Biała, Częstochowa, Łódź, Warszawa, Widok, Warszawa, Hanki Czaki, Warszawa, Egejska, Wrocław, Toruń, Szczecin, Poznań, Opole, Lublin, Kraków, Kielce, Katowice, Gdynia, Kalisz, Gdańsk, Białystok

Powyższa oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego

Zabieg fotoodmładzania

Z wiekiem nasza skóra coraz szybciej traci elastyczność oraz jędrność na skutek degeneracji włókien kolagenowych. Pierwszymi oznakami posłonecznego starzenia się skóry są przebarwienia, nierównomierny koloryt . Pojawiają się pierwsze widoczne naczynka. Wtedy warto zainteresować się zabiegiem fotoodmładzania skóry. Fotoodmładzanie to zabieg na twarz polegający na regeneracji naskórka za pomocą strumienia światła IPL. Zabieg fotoodmładzania trwa około 30 minut i doskonale poradzi sobie z pierwszymi oznakami starzenia się skóry. Fotoodmładzanie jest zabiegiem usuwającym większość objawów fotostarzenia. Fotoodmładzanie IPL Jest jedną z najbezpieczniejszych i najmniej inwazyjnych metod stosowanych dla poprawy stanu skóry.

Fotoodmładzanie IPL w Laser DeLux®

Fotoodmładzanie to metoda regenerowania skóry z wykorzystaniem światła IPL. W trakcie fotoodmładzania i działania światła IPL dochodzi do absorbcji  energii przez pigmenty melaninę oksyhemoglobinę i hemoglobinę w skórze. Co więcej fotoodmładzanie laserem jest to bardzo uniwersalny zabieg pomagający szybko odmłodzić naskórek. Podczas fotoodmładzania emitowane światło działa bowiem zarówno na drobne zmarszczki jak i piegi, pęknięte naczynka, rumień, czy nawet rozszerzone pory. Laser Delux oferuje zabiegi fotoodmładzania między innymi urządzeniami Palomar lub Alma.

Fotoodmładzania - laserowy lifting twarzy

Dlaczego fotoodmładzanie to alternatywa dla liftingu? Zabieg fotoodmładzania polega na naświetlaniu skóry twarzy lub innej części ciała wiązką lasera o określonej długości fali. Podczas zabiegu fotoodmładzania laser emituje impulsy światła, które są pochłaniane przez chromofory – barwniki znajdujące się w skórze. Chromofory to melanina (odpowiedzialna za kolor skóry), hemoglobina (odpowiedzialna za kolor krwi) i woda. W zależności od rodzaju lasera do fotoodmładzania i długości fali, światło może być selektywnie absorbowane przez jeden lub kilka chromoforów, co powoduje ich rozpad i usuwanie z organizmu. Jednocześnie, światło pobudza fibroblasty – komórki produkujące kolagen i elastynę – do intensywnej syntezy tych białek. W efekcie zabiegu skóra staje się bardziej napięta, gładka, jasna i odmłodzona.

Laserowe fotoodmładzanie - ujędrnienie skóry i redukcja zmarszczek

Fotoodmładzanie twarzy to jeden z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych fotoodmładzania, który pozwala na poprawę wyglądu i kondycji odmłodzenie skóry twarzy, która wraz z upływem czasu traci jędrność. Zabieg polega na naświetlaniu skóry wiązką lasera o określonej długości fali, która wnika w głębsze warstwy skóry i pobudza produkcję kolagenu i elastyny do regeneracji. W efekcie  fotoodmładzania laserowego skóra twarzy jest odświeżona, rozjaśniona i ujędrniona, a widoczność zmarszczek, plam, naczynek i innych niedoskonałości jest zmniejszona. Fotoodmładzanie jest zabiegiem nieinwazyjnym i bezbolesnym, który nie wymaga znieczulenia ani rekonwalescencji. Zabieg fotoodmładzania twarzy trwa zwykle od 15 do 30 minut i może być powtarzany co kilka tygodni, w zależności od potrzeb i oczekiwań pacjenta.

Fotoodmładzanie dłoni - nawilżona i wygładzona skóra

Fotoodmładzanie to zabieg fotoodmładzania, który ma na celu poprawę wyglądu i jakości skóry dłoni. Dłonie są często narażone na działanie czynników zewnętrznych, takich jak słońce, wiatr, zimno czy detergenty, co prowadzi do ich przesuszenia, starzenia i utraty elastyczności. Fotoodmładzanie polega na naświetlaniu skóry dłoni wiązką lasera, która pobudza syntezę kolagenu i elastyny, a także usuwa przebarwienia i nierówności. W rezultacie skóra dłoni jest nawilżona, wygładzona i odmłodzona, a widoczność żył i zmarszczek jest zminimalizowana. Fotoodmładzanie dłoni jest zabiegiem krótkim i komfortowym, który nie wymaga specjalnego przygotowania ani okresu rekonwalescencji. Zabieg fotoodmładzania dłoni można wykonywać samodzielnie lub w połączeniu z innymi zabiegami upiększającymi dłonie, takimi jak manicure czy peeling.

Rodzaje fotoodmładzania taryfą

Fotoodmładzanie można podzielić na dwa główne rodzaje: ablacyjne i nieablacyjne. Ablacyjne fotoodmładzanie polega na usunięciu wierzchniej warstwy skóry (naskórka) i częściowej warstwy skóry właściwej, co powoduje jej odnowę i regenerację. Nieablacyjne fotoodmładzanie natomiast działa na głębszych warstwach skóry, bez uszkadzania naskórka. Oba rodzaje fotoodmładzania mają swoje zalety i wady, dlatego należy dobrać je do indywidualnych potrzeb i oczekiwań pacjenta.

Ablacyjne fotoodmładzanie laserem frakcyjnym

Fotoodmładzanie laserem frakcyjnym to zaawansowana technika fotoodmładzania, która polega na wykorzystaniu lasera emitującego wiązkę podzieloną na tysiące mikroskopijnych punktów, które tworzą na skórze wzór siatki. Dzięki temu laser działa tylko na wybrane fragmenty skóry, pozostawiając pomiędzy nimi zdrowe obszary, które przyspieszają gojenie i regenerację. Fotoodmładzanie laserem frakcyjnym pozwala na głęboką i intensywną odnowę skóry, która jest skuteczna w walce z głębokimi zmarszczkami, bliznami, rozstępami, trądzikiem i innymi problemami skórnymi

Nieablacyjne fotoodmładzanie laserem IPL

Fotoodmładzanie IPL to skrót od Intense Pulsed Light, czyli intensywnego światła pulsacyjnego. Fotoodmładzanie IPL to metoda fotoodmładzania, która polega na naświetlaniu skóry impulsami światła o różnych długościach fal, które docierają do różnych warstw skóry i oddziałują na różne struktury, takie jak melanina, naczynia krwionośne czy włókna kolagenowe. Fotoodmładzanie IPL pozwala na poprawę kolorytu, jędrności i gładkości skóry, a także redukcję zmarszczek.

Nieablacyjne fotoodmładzanie laserem jest łagodniejsze i mniej inwazyjne, ale wymaga większej liczby zabiegów i daje mniej widoczne i mniej trwałe efekty. Jest to metoda przeznaczona dla osób z lekko lub umiarkowanie zniszczoną i starzejącą się skórą, z drobnymi zmarszczkami, przebarwieniami, naczynkami, rozszerzonymi porami i innymi niedoskonałościami. Nieablacyjne fotoodmładzanie laserem nie uszkadza naskórka, tylko działa na głębsze warstwy skóry, pobudzając je do regeneracji i odnowy.

Fotoodmładzanie - efekty zabiegu fotoodmładzania laserem

Fotoodmładzanie to nowoczesna metoda leczenia skóry za pomocą światła, która pozwala uzyskać młody wygląd bez skalpela i długiego okresu rekonwalescencji. Fotoodmładzanie laserowe polega na naświetlaniu skóry wiązką fal elektromagnetycznych o określonej długości i mocy, które przenikają do głębszych warstw tkanki skóry i stymulują jej naturalne procesy regeneracji skóry. W wyniku fotoodmładzania laserem IPL dochodzi do przebudowy włókien kolagenowych i elastyny, które odpowiadają za sprężystość skóry i jej napięcie. Fotoodmładzanie wyrównuje koloryt skóry, kontur twarzy, zmniejsza przebarwienia, zamyka rozszerzone pory i redukuje drobne zmarszczki, dzięki czemu skóra po zabiegi jest widocznie odmłodzona.

Na pierwsze efekty fotoodmładzania można liczyć  już po pierwszym zabiegu, jednak najlepsze rezultaty uzyskuje się po serii kilku zabiegów, wykonywanych w odstępach 3-4 tygodni. Fotoodmładzanie twarzy sprawia, że skóra staje się jędrniejsza, gładka i promienna, a zmiany pigmentacyjne i naczyniowe są mniej widoczne. Zabiegi laserowego fotoodmładzania poprawią owal twarzy, modeluje kontur i podnosi policzki. Fotoodmładzanie efekty utrzymują się przez kilka miesięcy, a nawet lat, pod warunkiem stosowania odpowiedniej pielęgnacji i ochrony przed słońcem.

Fotoodmładzanie - w jakim wieku?

Fotoodmładzanie jest zabiegiem przeznaczonym dla osób, które chcą poprawić wygląd i kondycję swojej skóry, a jednocześnie uniknąć inwazyjnych i bolesnych metod. Fotoodmładzanie laserem IPL jest szczególnie polecane dla osób młodych z pierwszymi oznakami starzenia skóry lub młodych z pierwszymi oznakami posłonecznego uszkodzenia skóry. Fotoodmładzanie może być stosowane na różnych partiach ciała, takich jak twarz, szyja, dekolt, ręce czy plecy do poprawy kondycji skóry.

Fotoodmładzanie - czy boli?

Fotoodmładzanie jest dużo mniej inwazyjne od proponowanych dotychczasowych metod, takich jak peelingi chemiczne,  dermabrazja lekarska czy laserowe odmładzanie skóry. Laserowy lifting fotoodmładzania wykonuje się go dość szybko. Zabieg fotoodmładzania zawsze jest poprzedzony konsultacją z dyplomowanym kosmetologiem, podczas której określane są wskazania do wykonania zabiegu oraz szczegółowo omawiany plan terapii. Najczęściej przerwa między zabiegami fotoodmładzania twa 4 tygodnie.

Podczas konsultacji  przed zabiegiem fotoodmładzania w naszej klinice kosmetolog ma możliwość dobrania gęstości energii do fototypu skóry klienta.  Dzięki próbie fotoodmładzania na skórze twarzy możemy sprawdzić czy klient odpowiednio reaguje na światło urządzenia. Podczas zabiegu fotoodmładzania dbamy o maksymalne bezpieczeństwo klientów.

Jak przebiega zabieg fotoodmładzania IPL? Na czym polega fotoodmładzanie?

Jak wygląda zabieg fotoodmładzania? Zanim zaczniemy wykonywać zabiegi fotoodmładzania, skóra jest najpierw oczyszczana ,a następnie głowicą zaopatrzoną w specjalną  chłodzącą końcówkę, aplikuje się serię strzałów światłem o niskiej gęstości energii. W czasie oddania impulsu określona wiązka światła IPL działa na rozszerzone naczynia na twarzy, likwiduje przebarwienia oraz pobudza produkcję kolagenu. Fotoodmładzanie trwa zwykle do godziny.

Zaraz po zabiegu fotoodmładzania na skórze widoczne będzie zaczerwienienie, może wystąpić lekki obrzęk a przebarwienia mogą pociemnieć co jest naturalne w procesie ich usuwania. Po kilku dniach od zabiegu fotoodmładzania naskórek zacznie się złuszczać. Skóra dochodzi do siebie najczęściej 4-5 dni po zabiegu fotoodmładzania IPL. Pierwsze efekty fotoodmładzania twarzy są widoczne już po jednej wizycie. Dzięki laserowej metodzie fotoodmładzania skóra staje się gładka i naprężona.

Fotoodmładzanie - ile zabiegów?

Fotoodmładzanie regeneruje i napina naskórek, zmniejsza rumień i przebarwienia. Kolor skóry ulega ujednoliceniu  Aby osiągnąć oczekiwane rezultaty, należy wykonać około 3-5 zabiegów laserowego fotoodmładzania w miesięcznych odstępach. Co ciekawe efekt zabiegu fotoodmładzania jest najbardziej spektakularny na skórach najmocniej dotkniętych procesem fotostarzenia. Po zabiegu fotoodmładzania należy stosować preparaty łagodzący oraz krem z wysokim filtrem spf 50. Nie należy eksponować skóry na działanie promieni słonecznych czy solarium. Ponieważ istnieją pewne przeciwwskazania do wykonania fotoodmładzania koniecznie skorzystaj z konsultacji kosmetologicznej by dobrze przygotować się do pierwszej wizyty.

Jakie są wskazania do zabiegu fotoodmładzania?

 1. ujednolicenie kolorytu skóry
 2. redukcja przebarwień i zmian naczyniowych
 3. poprawa elastyczności i jędrności skóry
 4. niwelowanie drobnych zmarszczek

Jeśli zdecydujemy się na zabieg fotoodmładzania, musimy pamiętać o kilku ważnych zasadach, które zapewnią nam bezpieczeństwo i lepsze rezultaty. Przede wszystkim po laserowym fotoodmładzaniu należy unikać opalania się i stosować kremy z wysokim filtrem UV przez co najmniej 2 tygodnie przed i po zabiegu. Ponadto po fotoodmładzaniu należy zrezygnować z używania kosmetyków zawierających kwasy owocowe, retinol, witaminę C i inne substancje drażniące skórę. 24 godziny przed zabiegiem fotoodmładzania nie należy wykonywać depilacji, peelingu ani golenia skóry. W dniu zabiegu fotoodmładzania należy przyjść na czczo lub z lekkim posiłkiem i wypić dużo wody.Fotoodmładzanie - przeciwwskazania

Fotoodmładzanie to skuteczna metoda, aby pobudzić komórki skóry do regeneracji i osiągnąć spektakularne efekty w postaci odmłodzonego wyglądu. Zabieg jest bezpieczny, ale istnieją pewne przeciwwskazania do fotoodmładzania, które należy uwzględnić przed podjęciem decyzji o poddaniu naświetlaniu skóry laserem.

W jakich sytuacjach odradza się zabieg fotoodmładzania? Przeciwwskazania do zabiegu do m.in.:

 • terapie retinoidami (miejscowo i ogólnie);
 • zioła światłouczulające (dziurawiec, nagietek, skrzyp);
 • leki światłouczulające (antybiotyki, sterydy);
 • nowotwory skóry;
 • fotodermatozy;
 • stany zapalne skóry;
 • skóra opalona, stosowanie samoopalaczy lub kremów samoopalających;
 • niedawne peelingi;
 • cukrzyca;
 • choroby tkanki łącznej, np. kolagenozy;
 • ciąża;
 • wrażliwość skóry na światło;
 • obniżenie odporności organizmu;


Czym wykonuje się fotoodmładzanie?

Zabieg fotoodmładzania polega na naświetlaniu skóry wiązką światła. Urządzenie PALOMAR® lub ALMA Dye VL do laserowego fotoodmładzania skóry emituje w tym samym momencie różnej długości fale we wszystkich kierunkach. Dzięki temu likwiduje jednocześnie wiele efektów fotostarzenia. Nasze urządzenia do fotoodmładzania pozwalają uzyskać rewelacyjne efekty estetyczne zabiegu bez ryzyka powikłań. Podczas gdy skóra jest naświetlana operator i klient muszą mieć zabezpieczone oczy okularami ochronnymi.

W porównaniu z innymi metodami dostępnymi na rynku, urządzenie do fotoodmładzania to znacznie skraca czas powrotu do pełnej funkcjonalności. To inteligentne rozwiązanie stosowane w przebiegu redukowania efektów starzenia takich jak pierwsze zmarszczki,, utrata sprężystości i napięcia skóry, przebarwienia posłoneczne oraz zmiany naczyniowe. Fotoodmładzanie twarzy jest zaliczane do najbezpieczniejszych i najmniej inwazyjnych metod leczenia skóry dającej szybkie efekty.  Zabieg fotoodmładzania sprawdzi się u osób w każdym wieku i nie zawsze wymagane jest wykonanie serii zabiegów. Ważne jest aby specjalista w gabinecie medycyny estetycznej ocenił stan skóry i zalecił właściwe dla niej zabiegi. Fotoodmładzanie jest jednym z najskuteczniejszych zabiegów, a na efekty można liczyć już po pierwszej sesji naświetlania.

Należy pamiętać o następstwach fotostarzenia i stosować kremy z filtrem regularnie. Po zabiegu należy dbać o właściwą pielęgnację skóry i zaleca się stosowanie kremów z wysoką ochroną SPF. Zapobieganie powstawaniu zmian swojej twarzy jest najczęściej najważniejszym i najcenniejszym darem dla naszej skóry, która przecież jest dla nas mapą i ochroną całego organizmu. Dbajmy o nią.Przed zabiegiem
 1. Przychodzisz na dermokonsultację z naszym kosmetologiem, który wykonuje dla Ciebie próbę laserem, wyklucza przeciwwskazania do zabiegu.
 2. Musisz zrezygnować z ziół, leków, kosmetyków światłouczulających na miesiąc przed zabiegiem.
 3. Nie możesz się też opalać w miejscu wykonywania zabiegu
Czytaj więcej
W trakcie
 1. Kosmetolog dokładnie oczyszcza skórę z makijażu
 2. Zakłada Tobie oraz sobie okulary ochronne
 3. Następnie kosmetolog wykonuje aplikację serii świetlnych strzałów o różnej długości, z których pierwsza likwiduje rozszerzone naczynia, druga usuwa przebarwienia, a trzecia pobudza produkcję kolagenu i elastyny
 4. W trakcie zabiegu kosmetolog chłodzi skórę, aby zabieg był dla Ciebie, jak najbardziej komfortowy
 5. Na koniec nakłada łagodzący krem
Czytaj więcej
Po zabiegu
 1. Po zabiegu możesz spodziewać się wystąpienia krótkotrwałego (do 2 dni), niewielkiego zaczerwienienia i obrzęku. Ich nasilenie nie stwarza potrzeby ograniczenia aktywności.
 2. Musisz chronić skórę przed słońcem, stosując krem z filtrem +50 SPF przez 4 tygodnie od wykonania zabiegu. Zakrywaj poddane części ciała poddawane zabiegowi ubraniami lub parasolem.
 3. Unikaj solarium, nie stosuj samoopalaczy w miejscu wykonania zabiegu.
 4. Stosuj delikatne kosmetyki w miejscu poddanym zabiegowi.
Czytaj więcej
Opinie naszych klientów
Laser DeLux / Zabiegi / Fotoodmładzanie

Fotoodmładzanie

Zabieg fotoodmładzania

Z wiekiem nasza skóra coraz szybciej traci elastyczność oraz jędrność na skutek degeneracji włókien kolagenowych. Pierwszymi oznakami posłonecznego starzenia się skóry są przebarwienia, nierównomierny koloryt . Pojawiają się pierwsze widoczne naczynka. Wtedy warto zainteresować się zabiegiem fotoodmładzania skóry. Fotoodmładzanie to zabieg na twarz polegający na regeneracji naskórka za pomocą strumienia światła IPL. Zabieg fotoodmładzania trwa około 30 minut i doskonale poradzi sobie z pierwszymi oznakami starzenia się skóry. Fotoodmładzanie jest zabiegiem usuwającym większość objawów fotostarzenia. Fotoodmładzanie IPL Jest jedną z najbezpieczniejszych i najmniej inwazyjnych metod stosowanych dla poprawy stanu skóry.

Fotoodmładzanie IPL w Laser DeLux®

Fotoodmładzanie to metoda regenerowania skóry z wykorzystaniem światła IPL. W trakcie fotoodmładzania i działania światła IPL dochodzi do absorbcji  energii przez pigmenty melaninę oksyhemoglobinę i hemoglobinę w skórze. Co więcej fotoodmładzanie laserem jest to bardzo uniwersalny zabieg pomagający szybko odmłodzić naskórek. Podczas fotoodmładzania emitowane światło działa bowiem zarówno na drobne zmarszczki jak i piegi, pęknięte naczynka, rumień, czy nawet rozszerzone pory. Laser Delux oferuje zabiegi fotoodmładzania między innymi urządzeniami Palomar lub Alma.

Fotoodmładzania - laserowy lifting twarzy

Dlaczego fotoodmładzanie to alternatywa dla liftingu? Zabieg fotoodmładzania polega na naświetlaniu skóry twarzy lub innej części ciała wiązką lasera o określonej długości fali. Podczas zabiegu fotoodmładzania laser emituje impulsy światła, które są pochłaniane przez chromofory – barwniki znajdujące się w skórze. Chromofory to melanina (odpowiedzialna za kolor skóry), hemoglobina (odpowiedzialna za kolor krwi) i woda. W zależności od rodzaju lasera do fotoodmładzania i długości fali, światło może być selektywnie absorbowane przez jeden lub kilka chromoforów, co powoduje ich rozpad i usuwanie z organizmu. Jednocześnie, światło pobudza fibroblasty – komórki produkujące kolagen i elastynę – do intensywnej syntezy tych białek. W efekcie zabiegu skóra staje się bardziej napięta, gładka, jasna i odmłodzona.

Laserowe fotoodmładzanie - ujędrnienie skóry i redukcja zmarszczek

Fotoodmładzanie twarzy to jeden z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych fotoodmładzania, który pozwala na poprawę wyglądu i kondycji odmłodzenie skóry twarzy, która wraz z upływem czasu traci jędrność. Zabieg polega na naświetlaniu skóry wiązką lasera o określonej długości fali, która wnika w głębsze warstwy skóry i pobudza produkcję kolagenu i elastyny do regeneracji. W efekcie  fotoodmładzania laserowego skóra twarzy jest odświeżona, rozjaśniona i ujędrniona, a widoczność zmarszczek, plam, naczynek i innych niedoskonałości jest zmniejszona. Fotoodmładzanie jest zabiegiem nieinwazyjnym i bezbolesnym, który nie wymaga znieczulenia ani rekonwalescencji. Zabieg fotoodmładzania twarzy trwa zwykle od 15 do 30 minut i może być powtarzany co kilka tygodni, w zależności od potrzeb i oczekiwań pacjenta.

Fotoodmładzanie dłoni - nawilżona i wygładzona skóra

Fotoodmładzanie to zabieg fotoodmładzania, który ma na celu poprawę wyglądu i jakości skóry dłoni. Dłonie są często narażone na działanie czynników zewnętrznych, takich jak słońce, wiatr, zimno czy detergenty, co prowadzi do ich przesuszenia, starzenia i utraty elastyczności. Fotoodmładzanie polega na naświetlaniu skóry dłoni wiązką lasera, która pobudza syntezę kolagenu i elastyny, a także usuwa przebarwienia i nierówności. W rezultacie skóra dłoni jest nawilżona, wygładzona i odmłodzona, a widoczność żył i zmarszczek jest zminimalizowana. Fotoodmładzanie dłoni jest zabiegiem krótkim i komfortowym, który nie wymaga specjalnego przygotowania ani okresu rekonwalescencji. Zabieg fotoodmładzania dłoni można wykonywać samodzielnie lub w połączeniu z innymi zabiegami upiększającymi dłonie, takimi jak manicure czy peeling.

Rodzaje fotoodmładzania taryfą

Fotoodmładzanie można podzielić na dwa główne rodzaje: ablacyjne i nieablacyjne. Ablacyjne fotoodmładzanie polega na usunięciu wierzchniej warstwy skóry (naskórka) i częściowej warstwy skóry właściwej, co powoduje jej odnowę i regenerację. Nieablacyjne fotoodmładzanie natomiast działa na głębszych warstwach skóry, bez uszkadzania naskórka. Oba rodzaje fotoodmładzania mają swoje zalety i wady, dlatego należy dobrać je do indywidualnych potrzeb i oczekiwań pacjenta.

Ablacyjne fotoodmładzanie laserem frakcyjnym

Fotoodmładzanie laserem frakcyjnym to zaawansowana technika fotoodmładzania, która polega na wykorzystaniu lasera emitującego wiązkę podzieloną na tysiące mikroskopijnych punktów, które tworzą na skórze wzór siatki. Dzięki temu laser działa tylko na wybrane fragmenty skóry, pozostawiając pomiędzy nimi zdrowe obszary, które przyspieszają gojenie i regenerację. Fotoodmładzanie laserem frakcyjnym pozwala na głęboką i intensywną odnowę skóry, która jest skuteczna w walce z głębokimi zmarszczkami, bliznami, rozstępami, trądzikiem i innymi problemami skórnymi

Nieablacyjne fotoodmładzanie laserem IPL

Fotoodmładzanie IPL to skrót od Intense Pulsed Light, czyli intensywnego światła pulsacyjnego. Fotoodmładzanie IPL to metoda fotoodmładzania, która polega na naświetlaniu skóry impulsami światła o różnych długościach fal, które docierają do różnych warstw skóry i oddziałują na różne struktury, takie jak melanina, naczynia krwionośne czy włókna kolagenowe. Fotoodmładzanie IPL pozwala na poprawę kolorytu, jędrności i gładkości skóry, a także redukcję zmarszczek.

Nieablacyjne fotoodmładzanie laserem jest łagodniejsze i mniej inwazyjne, ale wymaga większej liczby zabiegów i daje mniej widoczne i mniej trwałe efekty. Jest to metoda przeznaczona dla osób z lekko lub umiarkowanie zniszczoną i starzejącą się skórą, z drobnymi zmarszczkami, przebarwieniami, naczynkami, rozszerzonymi porami i innymi niedoskonałościami. Nieablacyjne fotoodmładzanie laserem nie uszkadza naskórka, tylko działa na głębsze warstwy skóry, pobudzając je do regeneracji i odnowy.

Fotoodmładzanie - efekty zabiegu fotoodmładzania laserem

Fotoodmładzanie to nowoczesna metoda leczenia skóry za pomocą światła, która pozwala uzyskać młody wygląd bez skalpela i długiego okresu rekonwalescencji. Fotoodmładzanie laserowe polega na naświetlaniu skóry wiązką fal elektromagnetycznych o określonej długości i mocy, które przenikają do głębszych warstw tkanki skóry i stymulują jej naturalne procesy regeneracji skóry. W wyniku fotoodmładzania laserem IPL dochodzi do przebudowy włókien kolagenowych i elastyny, które odpowiadają za sprężystość skóry i jej napięcie. Fotoodmładzanie wyrównuje koloryt skóry, kontur twarzy, zmniejsza przebarwienia, zamyka rozszerzone pory i redukuje drobne zmarszczki, dzięki czemu skóra po zabiegi jest widocznie odmłodzona.

Na pierwsze efekty fotoodmładzania można liczyć  już po pierwszym zabiegu, jednak najlepsze rezultaty uzyskuje się po serii kilku zabiegów, wykonywanych w odstępach 3-4 tygodni. Fotoodmładzanie twarzy sprawia, że skóra staje się jędrniejsza, gładka i promienna, a zmiany pigmentacyjne i naczyniowe są mniej widoczne. Zabiegi laserowego fotoodmładzania poprawią owal twarzy, modeluje kontur i podnosi policzki. Fotoodmładzanie efekty utrzymują się przez kilka miesięcy, a nawet lat, pod warunkiem stosowania odpowiedniej pielęgnacji i ochrony przed słońcem.

Fotoodmładzanie - w jakim wieku?

Fotoodmładzanie jest zabiegiem przeznaczonym dla osób, które chcą poprawić wygląd i kondycję swojej skóry, a jednocześnie uniknąć inwazyjnych i bolesnych metod. Fotoodmładzanie laserem IPL jest szczególnie polecane dla osób młodych z pierwszymi oznakami starzenia skóry lub młodych z pierwszymi oznakami posłonecznego uszkodzenia skóry. Fotoodmładzanie może być stosowane na różnych partiach ciała, takich jak twarz, szyja, dekolt, ręce czy plecy do poprawy kondycji skóry.

Fotoodmładzanie - czy boli?

Fotoodmładzanie jest dużo mniej inwazyjne od proponowanych dotychczasowych metod, takich jak peelingi chemiczne,  dermabrazja lekarska czy laserowe odmładzanie skóry. Laserowy lifting fotoodmładzania wykonuje się go dość szybko. Zabieg fotoodmładzania zawsze jest poprzedzony konsultacją z dyplomowanym kosmetologiem, podczas której określane są wskazania do wykonania zabiegu oraz szczegółowo omawiany plan terapii. Najczęściej przerwa między zabiegami fotoodmładzania twa 4 tygodnie.

Podczas konsultacji  przed zabiegiem fotoodmładzania w naszej klinice kosmetolog ma możliwość dobrania gęstości energii do fototypu skóry klienta.  Dzięki próbie fotoodmładzania na skórze twarzy możemy sprawdzić czy klient odpowiednio reaguje na światło urządzenia. Podczas zabiegu fotoodmładzania dbamy o maksymalne bezpieczeństwo klientów.

Jak przebiega zabieg fotoodmładzania IPL? Na czym polega fotoodmładzanie?

Jak wygląda zabieg fotoodmładzania? Zanim zaczniemy wykonywać zabiegi fotoodmładzania, skóra jest najpierw oczyszczana ,a następnie głowicą zaopatrzoną w specjalną  chłodzącą końcówkę, aplikuje się serię strzałów światłem o niskiej gęstości energii. W czasie oddania impulsu określona wiązka światła IPL działa na rozszerzone naczynia na twarzy, likwiduje przebarwienia oraz pobudza produkcję kolagenu. Fotoodmładzanie trwa zwykle do godziny.

Zaraz po zabiegu fotoodmładzania na skórze widoczne będzie zaczerwienienie, może wystąpić lekki obrzęk a przebarwienia mogą pociemnieć co jest naturalne w procesie ich usuwania. Po kilku dniach od zabiegu fotoodmładzania naskórek zacznie się złuszczać. Skóra dochodzi do siebie najczęściej 4-5 dni po zabiegu fotoodmładzania IPL. Pierwsze efekty fotoodmładzania twarzy są widoczne już po jednej wizycie. Dzięki laserowej metodzie fotoodmładzania skóra staje się gładka i naprężona.

Fotoodmładzanie - ile zabiegów?

Fotoodmładzanie regeneruje i napina naskórek, zmniejsza rumień i przebarwienia. Kolor skóry ulega ujednoliceniu  Aby osiągnąć oczekiwane rezultaty, należy wykonać około 3-5 zabiegów laserowego fotoodmładzania w miesięcznych odstępach. Co ciekawe efekt zabiegu fotoodmładzania jest najbardziej spektakularny na skórach najmocniej dotkniętych procesem fotostarzenia. Po zabiegu fotoodmładzania należy stosować preparaty łagodzący oraz krem z wysokim filtrem spf 50. Nie należy eksponować skóry na działanie promieni słonecznych czy solarium. Ponieważ istnieją pewne przeciwwskazania do wykonania fotoodmładzania koniecznie skorzystaj z konsultacji kosmetologicznej by dobrze przygotować się do pierwszej wizyty.

Jakie są wskazania do zabiegu fotoodmładzania?

 1. ujednolicenie kolorytu skóry
 2. redukcja przebarwień i zmian naczyniowych
 3. poprawa elastyczności i jędrności skóry
 4. niwelowanie drobnych zmarszczek

Jeśli zdecydujemy się na zabieg fotoodmładzania, musimy pamiętać o kilku ważnych zasadach, które zapewnią nam bezpieczeństwo i lepsze rezultaty. Przede wszystkim po laserowym fotoodmładzaniu należy unikać opalania się i stosować kremy z wysokim filtrem UV przez co najmniej 2 tygodnie przed i po zabiegu. Ponadto po fotoodmładzaniu należy zrezygnować z używania kosmetyków zawierających kwasy owocowe, retinol, witaminę C i inne substancje drażniące skórę. 24 godziny przed zabiegiem fotoodmładzania nie należy wykonywać depilacji, peelingu ani golenia skóry. W dniu zabiegu fotoodmładzania należy przyjść na czczo lub z lekkim posiłkiem i wypić dużo wody.

Fotoodmładzanie - przeciwwskazania

Fotoodmładzanie to skuteczna metoda, aby pobudzić komórki skóry do regeneracji i osiągnąć spektakularne efekty w postaci odmłodzonego wyglądu. Zabieg jest bezpieczny, ale istnieją pewne przeciwwskazania do fotoodmładzania, które należy uwzględnić przed podjęciem decyzji o poddaniu naświetlaniu skóry laserem.

W jakich sytuacjach odradza się zabieg fotoodmładzania? Przeciwwskazania do zabiegu do m.in.:

 • terapie retinoidami (miejscowo i ogólnie);
 • zioła światłouczulające (dziurawiec, nagietek, skrzyp);
 • leki światłouczulające (antybiotyki, sterydy);
 • nowotwory skóry;
 • fotodermatozy;
 • stany zapalne skóry;
 • skóra opalona, stosowanie samoopalaczy lub kremów samoopalających;
 • niedawne peelingi;
 • cukrzyca;
 • choroby tkanki łącznej, np. kolagenozy;
 • ciąża;
 • wrażliwość skóry na światło;
 • obniżenie odporności organizmu;

Czym wykonuje się fotoodmładzanie?

Zabieg fotoodmładzania polega na naświetlaniu skóry wiązką światła. Urządzenie PALOMAR® lub ALMA Dye VL do laserowego fotoodmładzania skóry emituje w tym samym momencie różnej długości fale we wszystkich kierunkach. Dzięki temu likwiduje jednocześnie wiele efektów fotostarzenia. Nasze urządzenia do fotoodmładzania pozwalają uzyskać rewelacyjne efekty estetyczne zabiegu bez ryzyka powikłań. Podczas gdy skóra jest naświetlana operator i klient muszą mieć zabezpieczone oczy okularami ochronnymi.

W porównaniu z innymi metodami dostępnymi na rynku, urządzenie do fotoodmładzania to znacznie skraca czas powrotu do pełnej funkcjonalności. To inteligentne rozwiązanie stosowane w przebiegu redukowania efektów starzenia takich jak pierwsze zmarszczki,, utrata sprężystości i napięcia skóry, przebarwienia posłoneczne oraz zmiany naczyniowe. Fotoodmładzanie twarzy jest zaliczane do najbezpieczniejszych i najmniej inwazyjnych metod leczenia skóry dającej szybkie efekty.  Zabieg fotoodmładzania sprawdzi się u osób w każdym wieku i nie zawsze wymagane jest wykonanie serii zabiegów. Ważne jest aby specjalista w gabinecie medycyny estetycznej ocenił stan skóry i zalecił właściwe dla niej zabiegi. Fotoodmładzanie jest jednym z najskuteczniejszych zabiegów, a na efekty można liczyć już po pierwszej sesji naświetlania.

Należy pamiętać o następstwach fotostarzenia i stosować kremy z filtrem regularnie. Po zabiegu należy dbać o właściwą pielęgnację skóry i zaleca się stosowanie kremów z wysoką ochroną SPF. Zapobieganie powstawaniu zmian swojej twarzy jest najczęściej najważniejszym i najcenniejszym darem dla naszej skóry, która przecież jest dla nas mapą i ochroną całego organizmu. Dbajmy o nią.

Podstawowe informacje

Wybierz salon,  aby poznać cenę zabiegu. Zabieg dostępny w salonach: Bydgoszcz, Bielsko-Biała, Częstochowa, Łódź, Warszawa, Widok, Warszawa, Hanki Czaki, Warszawa, Egejska, Wrocław, Toruń, Szczecin, Poznań, Opole, Lublin, Kraków, Kielce, Katowice, Gdynia, Kalisz, Gdańsk, Białystok

Powyższa oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego

Jak wygląda fotoodmładzanie laserem?

Przed zabiegiem

 1. Przychodzisz na dermokonsultację z naszym kosmetologiem, który wykonuje dla Ciebie próbę laserem, wyklucza przeciwwskazania do zabiegu.
 2. Musisz zrezygnować z ziół, leków, kosmetyków światłouczulających na miesiąc przed zabiegiem.
 3. Nie możesz się też opalać w miejscu wykonywania zabiegu
Czytaj więcej

W trakcie

 1. Kosmetolog dokładnie oczyszcza skórę z makijażu
 2. Zakłada Tobie oraz sobie okulary ochronne
 3. Następnie kosmetolog wykonuje aplikację serii świetlnych strzałów o różnej długości, z których pierwsza likwiduje rozszerzone naczynia, druga usuwa przebarwienia, a trzecia pobudza produkcję kolagenu i elastyny
 4. W trakcie zabiegu kosmetolog chłodzi skórę, aby zabieg był dla Ciebie, jak najbardziej komfortowy
 5. Na koniec nakłada łagodzący krem
Czytaj więcej

Po zabiegu

 1. Po zabiegu możesz spodziewać się wystąpienia krótkotrwałego (do 2 dni), niewielkiego zaczerwienienia i obrzęku. Ich nasilenie nie stwarza potrzeby ograniczenia aktywności.
 2. Musisz chronić skórę przed słońcem, stosując krem z filtrem +50 SPF przez 4 tygodnie od wykonania zabiegu. Zakrywaj poddane części ciała poddawane zabiegowi ubraniami lub parasolem.
 3. Unikaj solarium, nie stosuj samoopalaczy w miejscu wykonania zabiegu.
 4. Stosuj delikatne kosmetyki w miejscu poddanym zabiegowi.
Czytaj więcej
Ostatnie na blogu

Zatrzymaj proces starzenia i przywróć skórze dawny blask dzięki zabiegowi fotoodmładzania

Zatrzymaj proces starzenia i przywróć skórze dawny blask dzięki zabiegowi fotoodmładzania

Zatrzymaj proces starzenia i przywróć skórze dawny blask dzięki zabiegowi fotoodmładzania

Zatrzymaj proces starzenia i przywróć skórze dawny blask dzięki zabiegowi fotoodmładzania

Zatrzymaj proces starzenia i przywróć skórze dawny blask dzięki zabiegowi fotoodmładzania

Zatrzymaj proces starzenia i przywróć skórze dawny blask dzięki zabiegowi fotoodmładzania

Zatrzymaj proces starzenia i przywróć skórze dawny blask dzięki zabiegowi fotoodmładzania

Zatrzymaj proces starzenia i przywróć skórze dawny blask dzięki zabiegowi fotoodmładzania

Zatrzymaj proces starzenia i przywróć skórze dawny blask dzięki zabiegowi fotoodmładzania

Zatrzymaj proces starzenia i przywróć skórze dawny blask dzięki zabiegowi fotoodmładzania

Zatrzymaj proces starzenia i przywróć skórze dawny blask dzięki zabiegowi fotoodmładzania

Zatrzymaj proces starzenia i przywróć skórze dawny blask dzięki zabiegowi fotoodmładzania

Zatrzymaj proces starzenia i przywróć skórze dawny blask dzięki zabiegowi fotoodmładzania

Zatrzymaj proces starzenia i przywróć skórze dawny blask dzięki zabiegowi fotoodmładzania

Zatrzymaj proces starzenia i przywróć skórze dawny blask dzięki zabiegowi fotoodmładzania

dowiedz się więcej
Olejek rycynowy stosujemy na twarz, włosy i paznokcie od lat. Jego magiczne działanie znane jest każdemu. Jednak, czy wiesz jak go stosować? Jak często używać olejku rycynowego do twarzy i dla kogo jest przeznaczony? Czy istnieją inne sposoby na walkę z pierwszymi oznakami starzenia się skóry? Sprawdź!
W ostatnim czasie popularną metodą na depilację twarzy i przy okazji pozbycie się martwego naskórka jest użycie nożyka do golenia twarzy. Modne są obecnie kolorowe nożyki do golenia twarzy. Najczęściej występują w kolorze różowym, czarnym lub przezroczystym.
Od wielu lat na polskich ulicach w styczniowe dni widujemy czerwone naklejki w kształcie serduszek. Każdy bez problemy kojarzy je już z daleka. Mowa oczywiście o organizowanej w środku zimy zbiórce WOŚP.
Sucha i zmęczona skóra ma predyspozycje do podrażnień i zaczerwienień. Sucha skóra na twarzy negatywnie wpływa na nasz wygląd i dodaje lat. W wyniku zbyt suchej cery zwiększa się prawdopodobieństwo powstawania zmarszczek. Czy mamy wpływ na suchość skóry? Jak jej zaradzić?
× Available on SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday