(function() { var script = document.createElement('script'); script.src = 'https://cdnjs.cloudflare.com/ajax/libs/babel-polyfill/6.26.0/polyfill.min.js'; script.async = true; document.head.appendChild(script); }()) var __cp = { "id": "N_Z-izFEexO7tCYiYWKJz8Sb0ulmB2cvLkxr0fFOf_w", "version": "1.1" }; (function(window, document) { var cp = document.createElement('script'); cp.type = 'text/javascript'; cp.async = true; cp.src = "++cdn-widget.callpage.io+build+js+callpage.js".replace(/[+]/g, '/').replace(/[=]/g, '.'); var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(cp, s); if (window.callpage) { alert('You could have only 1 CallPage code on your website!'); } else { window.callpage = function(method) { if (method == '__getQueue') { return this.methods; } else if (method) { if (typeof window.callpage.execute === 'function') { return window.callpage.execute.apply(this, arguments); } else { (this.methods = this.methods || []).push({ arguments: arguments }); } } }; window.callpage.__cp = __cp; window.callpage('api.button.autoshow'); } })(window, document); window.__lc = window.__lc || {}; window.__lc.license = 4442131; ;(function(n,t,c){function i(n){return e._h?e._h.apply(null,n):e._q.push(n)}var e={_q:[],_h:null,_v:"2.0",on:function(){i(["on",c.call(arguments)])},once:function(){i(["once",c.call(arguments)])},off:function(){i(["off",c.call(arguments)])},get:function(){if(!e._h)throw new Error("[LiveChatWidget] You can't use getters before load.");return i(["get",c.call(arguments)])},call:function(){i(["call",c.call(arguments)])},init:function(){var n=t.createElement("script");n.async=!0,n.type="text/javascript",n.src="https://cdn.livechatinc.com/tracking.js",t.head.appendChild(n)}};!n.__lc.asyncInit&&e.init(),n.LiveChatWidget=n.LiveChatWidget||e}(window,document,[].slice)) Karboksyterapia - usuwanie cellulitu i rozstępów - Laser DeLux® ! function(w, d, t) { w.TiktokAnalyticsObject = t; var ttq = w[t] = w[t] || []; ttq.methods = ["page", "track", "identify", "instances", "debug", "on", "off", "once", "ready", "alias", "group", "enableCookie", "disableCookie"], ttq.setAndDefer = function(t, e) { t[e] = function() { t.push([e].concat(Array.prototype.slice.call(arguments, 0))) } }; for (var i = 0; i < ttq.methods.length; i++) ttq.setAndDefer(ttq, ttq.methods[i]); ttq.instance = function(t) { for (var e = ttq._i[t] || [], n = 0; n < ttq.methods.length; n++) ttq.setAndDefer(e, ttq.methods[n]); return e }, ttq.load = function(e, n) { var i = "https://analytics.tiktok.com/i18n/pixel/events.js"; ttq._i = ttq._i || {}, ttq._i[e] = [], ttq._i[e]._u = i, ttq._t = ttq._t || {}, ttq._t[e] = +new Date, ttq._o = ttq._o || {}, ttq._o[e] = n || {}; var o = document.createElement("script"); o.type = "text/javascript", o.async = !0, o.src = i + "?sdkid=" + e + "&lib=" + t; var a = document.getElementsByTagName("script")[0]; a.parentNode.insertBefore(o, a) }; ttq.load('C61P4F3VJ586PA3ACUC0'); ttq.page(); }(window, document, 'ttq');
Łódź Białystok Bielsko-Biała Bydgoszcz Częstochowa Gdańsk Gdynia Kalisz Katowice Kielce Kraków Lublin Opole Poznań Rzeszów Szczecin Toruń Warszawa, Egejska Warszawa, Hanki Czaki Warszawa, Widok Wrocław
Laser DeLux / Zabiegi / Karboksyterapia

Karboksyterapia

Podstawowe informacje
Czas trwania zabiegu: 30-90minut
Rekomendowana ilość zabiegów 6-15
Cel: skuteczne usunięcie cellulitu, redukcja rozstępów, leczenie wypadania włosów, cienie pod oczami

Co to karboksyterapia?

Karboksyterapia, czyli odmładzanie skóry za pomocą dwutlenku węgla, jest zabiegiem innowacyjnym i bardzo skutecznym oraz wszechstronnym. Przez specjalistów uznawany za prawdziwy przełom w obszarze kosmetologii estetycznej, stanowi idealną alternatywę w walce z niedoskonałościami skóry. Dlaczego? Dzięki zabiegowi karboksyterapii możemy bowiem w szybki i bezinwazyjny sposób poprawić kondycję ciała i cieszyć się wymarzoną sylwetką. Brak jędrności skóry, rozstępy, cellulit odchodzą właśnie do przeszłości!

Czym jest karboksyterapia?

Karboksyterapia to jeden z najbezpieczniejszych zabiegów polegający na wykorzystaniu dwutlenku węgla poprzez podawanie go w skórę. Dzięki temu zabiegowi przepływ krwi zostaje zwiększony, a produkcja kolagenu jest pobudzona.

Karboksyterapia poprzez stymulację mikrokrążenia działa na skórę ujędrniająco. Jest także skutecznym sposobem na walkę z cellulitem, bliznami, rozstępami, cieniami pod oczami.

Karboksyterapię można także zastosować na skórę głowy w celu walki z wypadaniem włosów.
Dzięki karboksyterapii skóry głowy wpływamy na odżywienie cebulek włosa. Karboksyterapia pod oczy pomoże Ci pozbyć się podkrążonych oczu i cieni, dzięki czemu będziesz wyglądać młodo i świeżo.

Na czym polega karboksyterapia?

Zabieg karbokserapii polega na śródskórnym lub podskórnym wstrzykiwaniu małych dawek dwutlenku węgla (CO2), który dociera do wybranych tkanek w organizmie. W efekcie, naczynia krwionośne rozszerzają się, a proces tworzenia sieci nowy naczyń krwionośnych (tzw. neowaskularyzacja) ulega przyspieszeniu. Ponadto w wyniku karboksyrapii i działania CO2, zwiększa się przepływ krwi, która odpowiada m.in. za transport tlenu i substancji odżywczych w ciele człowieka. Dodatkowo karboksyrapia poprawia mikrokrążenie oraz przyczynia się do skutecznego rozbicia złogów tłuszczowych w naszej skórze.

Jakie są wskazania do zabiegu karboksyterapii?

Karboksyterapia jest zabiegiem, który może pomóc w wielu problemach estetycznych i zdrowotnych. Główne wskazania do zabiegu obejmują:

  1. Cellulit - zabieg skutecznie redukuje "skórkę pomarańczową" na udach, pośladkach i brzuchu.
  2. Lokalne odkładanie się tkanki tłuszczowej - karboksyterapia pomaga w redukcji opornych na dietę i ćwiczenia depozytów tłuszczu.
  3. Wiotczenie skóry - karboksyterapia poprawia elastyczność i napięcie skóry, szczególnie po gwałtownej utracie wagi lub ciąży.
  4. Zmarszczki i oznaki starzenia - karboksyterapia skutecznie wygładza drobne linie i zmarszczki, szczególnie wokół oczu i ust.
  5. Cienie i worki pod oczami - karboksyterapia poprawia mikrokrążenie w delikatnej skórze wokół oczu, redukując widoczność cieni i obrzęków.
  6. Blizny i rozstępy - karboksyterapia wspomaga gojenie i zmniejsza widoczność blizn potrądzikowych, pooperacyjnych oraz rozstępów.
  7. Łysienie typu androgenowego - karboksyterapia stymuluje mikrokrążenie w skórze głowy, wspierając wzrost włosów.
  8. Zaburzenia krążenia - poprawia ukrwienie tkanek, co może być pomocne przy zimnych dłoniach i stopach.
  9. Słabe napięcie skóry szyi i dekoltu - karboksyterapia ujędrnia i odmładza skórę w tych trudnych do pielęgnacji obszarach.
  10. Nierównomierny koloryt skóry - karboksyterapia poprawia ukrwienie, co prowadzi do bardziej jednolitego i promiennego wyglądu cery.
  11. Trądzik - karboksyterapia może wspomóc leczenie trądziku poprzez poprawę ukrwienia skóry i stymulację naturalnych procesów regeneracyjnych.
  12. Powolne gojenie się ran - karboksyterapia przyspiesza procesy regeneracyjne w skórze.

W Laser DeLux każdy przypadek traktujemy indywidualnie. Podczas konsultacji nasi specjaliści dokładnie oceniają stan skóry i potrzeby pacjenta, aby określić, czy karboksyterapia będzie najlepszym rozwiązaniem dla danego problemu.

Jak wygląda zabieg karboksyterapii?

Zabieg karboksyterapii jest prosty i mało inwazyjny. Wykonywany jest przez specjalistę w gabinecie medycyny estetycznej, przy użyciu certyfikowanego urządzenia do karboksyterapii. Urządzenie to składa się z butli z medycznym dwutlenkiem węgla, regulatora ciśnienia, węża i pistoletu z cienką igłą. Zabieg karboksyterapii nie wymaga znieczulenia, ponieważ jest praktycznie bezbolesny. Może być odczuwane jedynie lekkie szczypanie, rozpieranie lub mrowienie w miejscu podania gazu.

Podczas zabiegu karboksyterapii, specjalista wprowadza igłę pod skórę i podaje niewielką ilość dwutlenku węgla, kontrolując ciśnienie, ilość i prędkość podawania gazu. Dwutlenek węgla rozprzestrzenia się w tkance podskórnej i powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych.

W ten sposób zwiększa się przepływ krwi bogatej w tlen i składniki odżywcze do komórek skóry. Ponadto, dwutlenek węgla stymuluje syntezę kolagenu i elastyny, czyli białek odpowiedzialnych za jędrność i elastyczność skóry. Zabieg karboksyterapii trwa od 10 do 40 minut, w zależności od obszaru leczonego. Może być wykonywany na twarzy, szyi, dekolcie, brzuchu, udach, pośladkach, ramionach, łydkach czy skórze głowy.

Jakie są efekty karboksyterapii na ciało i twarz?

Efekty karboksyrapii na ciało i twarz to m.in.:

  1. poprawa kolorytu i jasności skóry,
  2. wygładzenie i napięcie skóry,
  3. zmniejszenie głębokości i ilości zmarszczek i bruzd,
  4. zredukowanie cieni i worków pod oczami,
  5. zahamowanie wypadania włosów i pobudzenie ich wzrostu,
  6. zmniejszenie widoczności cellulitu i ujędrnienie skóry,
  7. spłycenie rozstępów i blizn,
  8. poprawa krążenia i gojenia się ran,
  9. zmniejszenie stanu zapalnego i wyprysków.

Pierwsze efekty karboksyterapii są widoczne już w dniu zabiegu podania dwutlenku węgla pod skórę. Całkowite efekty karboksyterapii utrzymują się od kilku miesięcy do kilku lat, w zależności od trybu życia i pielęgnacji skóry.

Na jakich partiach można wykonywać karboksyterapię?

Karboksyterapia jest zabiegiem uniwersalnym, który można stosować na różnych partiach ciała, w zależności od celu i problemu do rozwiązania. Na co działa karboksyterapia?

  • Twarz – karboksyterapia na twarz poprawia koloryt, napięcie i nawilżenie skóry, redukuje zmarszczki i drobne linie, a także likwiduje cienie i worki pod oczami. Zabieg karboksyterapii na twarz może być również stosowany na opadające powieki, poduszeczki tłuszczowe pod oczami, podwójny podbródek i blizny po trądziku.
  • Szyja i dekolt – karboksyterapia na szyję i dekolt pomaga w ujędrnieniu i odmłodzeniu skóry, która często jest zaniedbywana i narażona na starzenie.
  • Brzuch – karboksyterapia na brzuch pomaga w redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu, a także w poprawie elastyczności i napięcia skóry. Zabieg karboksyterapii na brzuch jest zalecany również w leczeniu rozstępów i zwiotczenia skóry po ciąży lub gwałtownej utracie wagi. Zabieg karboksyterapii na pośladki może być również zastosowany na blizny pooperacyjne lub pourazowe.
  • Pośladki – karboksyterapia na pośladki pomaga w modelowaniu i ujędrnianiu sylwetki, a także w walce z cellulitem i rozstępami.
  • Nogi – karboksyterapia na nogi pomaga w redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu, a także w poprawie krążenia i leczeniu naczynek i żylaków. Zabieg karboksyterapii na nogi sprawdzi się również jako wsparcie w leczeniu obrzęków, bólu i uczucia ciężkości nóg.
  • Włosy – karboksyterapia na włosy pomaga w pobudzeniu krążenia i odżywianiu mieszków włosowych, co przyczynia się do wzrostu i zagęszczenia włosów.

Karboksyterapia jest więc zabiegiem, który może pomóc w wielu problemach skórnych i zdrowotnych.

Czy zabieg karboksyterapii jest bolesny?

Karboksyterapia w Laser DeLux jest zabiegiem o niskim poziomie dyskomfortu. Pacjenci mogą odczuwać lekkie pieczenie lub rozpieranie w miejscu podania gazu, co jest normalną reakcją. Nasi doświadczeni specjaliści dbają o komfort pacjenta podczas całej procedury, dostosowując parametry zabiegu do indywidualnych potrzeb i wrażliwości.

Ile zabiegów karboksyterapii potrzeba, aby zobaczyć efekty?

Liczba potrzebnych zabiegów zależy od indywidualnych celów i stanu wyjściowego pacjenta. W Laser DeLux zazwyczaj zalecamy serię 6-10 zabiegów wykonywanych w odstępach 7-10 dni. Pierwsze efekty są widoczne już po 2-3 sesjach, jednak dla uzyskania optymalnych i długotrwałych rezultatów rekomendujemy ukończenie pełnej serii zabiegów.

Jak działa karboksyterapia?

Karboksyterapia skutecznie wspomaga procesy zwiększania ilości kolagenu i elastyny w skórze, jak również przyczynia się do rozbudowy naczyń krwionośnych. Dzięki takim właściwościom terapii dwutlenkiem węgla, w krótkim czasie osiągamy spektakularne efekty u naszych pacjentów.

Zabieg karboksyterapii już po pierwszym zabiegu poprawi wygląd Twojej skóry. Jeśli chcesz uzyskać pełną metamorfozę za pomocą innowacyjnej metody, jaką jest karboksyterapia, rekomendujemy wykonanie od 6 do 15 zabiegów. Dla utrzymania efektów karboksyterapii, zabieg powinniśmy powtarzać co jakiś czas. Karboksyterapia pod oczy to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów karboksyterapii na twarz.

Jak przygotować się do zabiegu karboksyterapii?

Przygotowanie do zabiegu karboksyterapii obejmuje:

  1. Unikanie alkoholu na 24 godziny przed zabiegiem
  2. Powstrzymanie się od intensywnego opalania na tydzień przed terapią
  3. Poinformowanie specjalisty o wszystkich przyjmowanych lekach i suplementach
  4. Przyjście na zabieg w wygodnym, luźnym ubraniu
  5. Unikanie makijażu na obszarze poddawanym zabiegowi

Czy są jakieś skutki uboczne po karboksyterapii?

Karboksyterapia w Laser DeLux jest zabiegiem bezpiecznym, z minimalnym ryzykiem skutków ubocznych. Niektórzy pacjenci mogą doświadczyć:

  • Przejściowego zaczerwienienia i obrzęku w miejscu podania gazu
  • Lekkiego pieczenia lub swędzenia skóry
  • Drobnych siniaków w miejscach wkłucia igły

Te objawy są zazwyczaj łagodne i ustępują w ciągu kilku godzin do kilku dni po zabiegu.

Czy karboksyterapia jest skuteczna w leczeniu łysienia?

Karboksyterapia w Laser DeLux wykazuje obiecujące rezultaty w leczeniu łysienia, szczególnie typu androgenowego. Zabieg stymuluje mikrokrążenie w skórze głowy, co prowadzi do:

  1. Lepszego odżywienia mieszków włosowych
  2. Zwiększenia produkcji nowych włosów
  3. Wzmocnienia istniejących włosów
  4. Spowolnienia procesu wypadania włosów

Dla osiągnięcia najlepszych efektów, zalecamy serię 8-12 zabiegów, wykonywanych co 7-10 dni. Karboksyterapię często łączymy z mezoterapią skóry głowy dla wzmocnienia efektu.

karboksyterapia

Czy karboksyterapia jest skuteczna w redukcji zmarszczek?

Karboksyterapia w Laser DeLux jest bardzo skuteczną metodą w walce ze zmarszczkami. Dwutlenek węgla wprowadzony do skóry:

  1. Stymuluje produkcję kolagenu i elastyny
  2. Poprawia mikrokrążenie, co prowadzi do lepszego odżywienia skóry
  3. Zwiększa elastyczność i napięcie skóry
  4. Wspomaga naturalną regenerację komórek

Efektem jest widoczne wygładzenie drobnych zmarszczek i spłycenie głębszych bruzd. Zabieg jest szczególnie skuteczny w okolicach oczu, ust i na szyi. Dla osiągnięcia optymalnych rezultatów, zalecamy serię 6-8 zabiegów.

Czy karboksyterapia jest skutecznym zabiegiem na cellulit?

Karboksyterapia w Laser DeLux jest jednym z najbardziej skutecznych zabiegów w walce z cellulitem.

Jak karboksyterapia działa na cellulit?

  1. Rozbijanie tkanki tłuszczowej - dwutlenek węgla wprowadzony pod skórę powoduje pękanie błon komórkowych adipocytów (komórek tłuszczowych), co prowadzi do redukcji tkanki tłuszczowej.
  2. Poprawa mikrokrążenia - zabieg znacząco zwiększa przepływ krwi w tkankach, co pomaga w usuwaniu toksyn i produktów przemiany materii.
  3. Stymulacja produkcji kolagenu - karboksyterapia pobudza fibroblasty do produkcji nowego kolagenu, co poprawia elastyczność i napięcie skóry.
  4. Drenaż limfatyczny - zwiększony przepływ krwi i limfy pomaga w usuwaniu nadmiaru płynów z tkanek, redukując obrzęki.
  5. Zwiększenie elastyczności skóry - poprawa struktury skóry sprawia, że staje się ona gładsza i bardziej jędrna.

W Laser DeLux zalecamy serię 8-12 zabiegów wykonywanych co 7-10 dni dla uzyskania optymalnych efektów w walce z cellulitem. Pierwsze rezultaty są widoczne już po 2-3 sesjach, ale pełny efekt rozwija się stopniowo w trakcie i po zakończeniu serii zabiegów.

5/5 - (50 Ilość ocen)



Karboksyterapia przeciwwskazania

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu karboksyterapii? Istnieją pewne przeciwwskazania, które są wykluczeniem do wykonania zabiegu:

  • zakrzepowe zapalenie żył;
  • zator tętnicy płucnej;
  • jaskra;
  • hemofilia;
  • anemia sierpowata;
  • ciężkie choroby płuc;
  • niewydolność nerek;
  • ciąża i okres karmienia piersią;
  • nieustabilizowane ciśnienie krwi;
  • poikilodermia;
  • zmiany zapalne i chorobowe w obszarze zabiegu;
  • łuszczyca, egzema, wysypka, skóra podrażniona i świeżo opalona;
  • historia chorobowa blizn koloidowych, zaburzenia gojenia;
  • przebyte niedawno zabiegi chirurgiczne;
  • nowotwory i stany przed nowotworowe (znamiona);
  • opryszczka;
  • epilepsja;
  • stosowanie środków obniżających krzepliwość krwi.
  • niedawno przebyty zawał serca, dusznica;
  • immunosupresja bądź choroby układu odpornościowego.

Chociaż karboksyterapia to bezpieczny zabieg skóry twarzy i ciała, przed rozpoczęciem terapii należy wykluczyć wszelkie przeciwwskazania.

Kto może skorzystać z zabiegu karboksyterapii?

Zabieg karboksyterapii jest odpowiedni dla większości osób, niezależnie od wieku i płci. Jest szczególnie polecany dla osób borykających się z cellulitem, nadmiarem tkanki tłuszczowej, utratą elastyczności skóry czy problemami z krążeniem. Przed zabiegiem w Laser DeLux przeprowadzana jest dokładna konsultacja, podczas której specjalista ocenia, czy karboksyterapia będzie odpowiednim rozwiązaniem dla konkretnego pacjenta.



Karboksyterapia - urządzenia

Karboksyterapia wykorzystuje specjalistyczne urządzenie, które w sposób precyzyjny wprowadza w skórę dwutlenek węgla. Rynek kosmetologiczny oferuje różne sprzęty służące do walki z defektami naszej skóry i ciała. Dwutlenek węgla podawany podczas zabiegu karboksyterapii jest podgrzewany dzięki czemu zabieg jest mniej odczuwalny. Karboksyterapia to zabieg bezpieczny i mało inwazyjny, przynoszącym w krótkim czasie oczekiwane rezultaty. Po wykonaniu pełnej serii długo utrzymują się efekty w  jędrnośći i zwarciu skóry.

Jak wygląda przebieg zabiegu karboksyterapii?

  1. Konsultacja i kwalifikacja do zabiegu
  2. Dezynfekcja obszaru poddawanego terapii
  3. Wprowadzenie cienkiej igły pod skórę lub śródskórnie
  4. Precyzyjne podanie medycznego dwutlenku węgla
  5. Powtórzenie procesu na całym leczonym obszarze
  6. Zakończenie zabiegu i ewentualne nałożenie kremu łagodzącego

Cała procedura trwa zazwyczaj od 15 do 45 minut, w zależności od wielkości leczonego obszaru.

Czy karboksyterapię można łączyć z innymi zabiegami?

Tak, karboksyterapia w Laser DeLux świetnie komponuje się z innymi zabiegami medycyny estetycznej, zwiększając ich efektywność. Najczęściej łączymy ją z:

  1. Mezoterapią – dla intensywnego odżywienia i nawilżenia skóry
  2. Laseroterapią – dla poprawy struktury i kolorytu skóry
  3. Masażami limfatycznymi – dla lepszego drenażu i detoksykacji
  4. Zabiegami modelującymi sylwetkę – dla kompleksowej redukcji cellulitu i tkanki tłuszczowej
  5. Peelingami chemicznymi – dla odnowy i rozjaśnienia skóry

Nasi specjaliści w Laser DeLux pomogą dobrać optymalną kombinację zabiegów, dostosowaną do indywidualnych potrzeb i celów każdego pacjenta.

Na czym polega karboksyterapia ciała?

Zabieg karboksyterapii polega na wstrzykiwaniu niewielkich dawek czystego dwutlenku węgla (CO2), do warstw skóry i tkanki podskórnej na głębokość ok. 1-10 mm. W trakcie zabiegu karboksyterapii, klient może odczuwać niewielki dyskomfort związany z procesem wprowadzania dwutlenku węgla, jednakże jest to wrażenie chwilowe, które ustępuje po kilku minutach. Dla większości osób karboksyterapia jest zabiegiem praktycznie bezbolesnym.

Ile trwa zabieg karboksyterapii?

Czas trwania zabiegu karboksyterapii uzależniony jest od obszaru ciała i rodzaju zabiegowego. Najczęściej wystarcza 30 minut. W skład danej kuracji dwutlenkiem węgla (na wybraną partię ciała), wchodzi seria około 10 zabiegów karboksyterapii, które należy wykonywać w odstępach od 7 do 14 dni. Po jej zakończeniu karboksyterapii następuje widoczna poprawa kondycji skóry. W celu podtrzymania uzyskanych efektów karboksyterapii, zaleca się wykonanie zabiegu podtrzymującego według zaleceń kosmetologa. Karboksyterapia nie wymaga okresu rekonwalescencji, czasem jedynie w miejscu zabiegu mogą pojawić się pojedyncze siniaczki.

Czy warto umówić się na zabieg karboksyterapii?

Każdy wykonany zabieg karboksyterapii  przyniesie kaskadę dobroczynnych procesów naprawczych w naszej skórze. Leczenie dwutlenkiem węgla przyczyni się do rewitalizacji skóry, spowolni procesy starzenia się skóry po serii zabiegów, ujędrnienie skóry ulegnie znacznej poprawie, a jeżeli na Twojej skórze widoczne są rozstępy karboksyterapia to idealny zabieg aby je zniwelować. Karboksyterapia pomaga na wymodelowanie sylwetki poprzez efekt redukcji cellulitu i tkanki tłuszczowej.  Karboksyterapia to zabieg, który stosuje się z powodzeniem w wielu przypadkach kosmetologicznych jako samodzielna terapia bądź jako wsparcie innych zabiegów.



Przed zabiegiem
  1. Do zabiegu nie musisz się szczególnie przygotowywać, bezpośrednio przed zabiegiem nie zalecamy picia kawy
  2. Musisz pamiętać, aby przed planowanym zabiegiem nie przyjmować aspiryny oraz innych środków obniżających krzepliwość krwi.
  3. Możesz zastosować maść wzmacniającą z witaminą K w miejscu, gdzie wykonywany będzie zabieg
Czytaj więcej
W trakcie
  1. Kosmetolog dezynfekuje miejsce, którym ma zostać wykonany zabieg karboksyterapii
  2. Miejsce przy miejscu za pomocą iniekcji wtłacza w skórę medyczny dwutlenek węgla, a następnie rozprowadza równomiernie pod skórą
Czytaj więcej
Po zabiegu
  1. Twoja skóra bezpośrednio po zabiegu może być zaczerwieniona i delikatnie opuchnięta, objawy te mijają zwykle po kilku godzinach
  2. Zalecamy, aby po zabiegu unikać zakażeń skóry
  3. Opalania oraz poddawania skóry silnym zmianom termicznym.
  4. Przez 2-3 dni warto zrezygnować z siłowni
Czytaj więcej
Opinie naszych klientów

Co to karboksyterapia?

Karboksyterapia, czyli odmładzanie skóry za pomocą dwutlenku węgla, jest zabiegiem innowacyjnym i bardzo skutecznym oraz wszechstronnym. Przez specjalistów uznawany za prawdziwy przełom w obszarze kosmetologii estetycznej, stanowi idealną alternatywę w walce z niedoskonałościami skóry. Dlaczego? Dzięki zabiegowi karboksyterapii możemy bowiem w szybki i bezinwazyjny sposób poprawić kondycję ciała i cieszyć się wymarzoną sylwetką. Brak jędrności skóry, rozstępy, cellulit odchodzą właśnie do przeszłości!

Czym jest karboksyterapia?

Karboksyterapia to jeden z najbezpieczniejszych zabiegów polegający na wykorzystaniu dwutlenku węgla poprzez podawanie go w skórę. Dzięki temu zabiegowi przepływ krwi zostaje zwiększony, a produkcja kolagenu jest pobudzona.

Karboksyterapia poprzez stymulację mikrokrążenia działa na skórę ujędrniająco. Jest także skutecznym sposobem na walkę z cellulitem, bliznami, rozstępami, cieniami pod oczami.

Karboksyterapię można także zastosować na skórę głowy w celu walki z wypadaniem włosów.
Dzięki karboksyterapii skóry głowy wpływamy na odżywienie cebulek włosa. Karboksyterapia pod oczy pomoże Ci pozbyć się podkrążonych oczu i cieni, dzięki czemu będziesz wyglądać młodo i świeżo.

Na czym polega karboksyterapia?

Zabieg karbokserapii polega na śródskórnym lub podskórnym wstrzykiwaniu małych dawek dwutlenku węgla (CO2), który dociera do wybranych tkanek w organizmie. W efekcie, naczynia krwionośne rozszerzają się, a proces tworzenia sieci nowy naczyń krwionośnych (tzw. neowaskularyzacja) ulega przyspieszeniu. Ponadto w wyniku karboksyrapii i działania CO2, zwiększa się przepływ krwi, która odpowiada m.in. za transport tlenu i substancji odżywczych w ciele człowieka. Dodatkowo karboksyrapia poprawia mikrokrążenie oraz przyczynia się do skutecznego rozbicia złogów tłuszczowych w naszej skórze.

Jakie są wskazania do zabiegu karboksyterapii?

Karboksyterapia jest zabiegiem, który może pomóc w wielu problemach estetycznych i zdrowotnych. Główne wskazania do zabiegu obejmują:

  1. Cellulit - zabieg skutecznie redukuje "skórkę pomarańczową" na udach, pośladkach i brzuchu.
  2. Lokalne odkładanie się tkanki tłuszczowej - karboksyterapia pomaga w redukcji opornych na dietę i ćwiczenia depozytów tłuszczu.
  3. Wiotczenie skóry - karboksyterapia poprawia elastyczność i napięcie skóry, szczególnie po gwałtownej utracie wagi lub ciąży.
  4. Zmarszczki i oznaki starzenia - karboksyterapia skutecznie wygładza drobne linie i zmarszczki, szczególnie wokół oczu i ust.
  5. Cienie i worki pod oczami - karboksyterapia poprawia mikrokrążenie w delikatnej skórze wokół oczu, redukując widoczność cieni i obrzęków.
  6. Blizny i rozstępy - karboksyterapia wspomaga gojenie i zmniejsza widoczność blizn potrądzikowych, pooperacyjnych oraz rozstępów.
  7. Łysienie typu androgenowego - karboksyterapia stymuluje mikrokrążenie w skórze głowy, wspierając wzrost włosów.
  8. Zaburzenia krążenia - poprawia ukrwienie tkanek, co może być pomocne przy zimnych dłoniach i stopach.
  9. Słabe napięcie skóry szyi i dekoltu - karboksyterapia ujędrnia i odmładza skórę w tych trudnych do pielęgnacji obszarach.
  10. Nierównomierny koloryt skóry - karboksyterapia poprawia ukrwienie, co prowadzi do bardziej jednolitego i promiennego wyglądu cery.
  11. Trądzik - karboksyterapia może wspomóc leczenie trądziku poprzez poprawę ukrwienia skóry i stymulację naturalnych procesów regeneracyjnych.
  12. Powolne gojenie się ran - karboksyterapia przyspiesza procesy regeneracyjne w skórze.

W Laser DeLux każdy przypadek traktujemy indywidualnie. Podczas konsultacji nasi specjaliści dokładnie oceniają stan skóry i potrzeby pacjenta, aby określić, czy karboksyterapia będzie najlepszym rozwiązaniem dla danego problemu.

Jak wygląda zabieg karboksyterapii?

Zabieg karboksyterapii jest prosty i mało inwazyjny. Wykonywany jest przez specjalistę w gabinecie medycyny estetycznej, przy użyciu certyfikowanego urządzenia do karboksyterapii. Urządzenie to składa się z butli z medycznym dwutlenkiem węgla, regulatora ciśnienia, węża i pistoletu z cienką igłą. Zabieg karboksyterapii nie wymaga znieczulenia, ponieważ jest praktycznie bezbolesny. Może być odczuwane jedynie lekkie szczypanie, rozpieranie lub mrowienie w miejscu podania gazu.

Podczas zabiegu karboksyterapii, specjalista wprowadza igłę pod skórę i podaje niewielką ilość dwutlenku węgla, kontrolując ciśnienie, ilość i prędkość podawania gazu. Dwutlenek węgla rozprzestrzenia się w tkance podskórnej i powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych.

W ten sposób zwiększa się przepływ krwi bogatej w tlen i składniki odżywcze do komórek skóry. Ponadto, dwutlenek węgla stymuluje syntezę kolagenu i elastyny, czyli białek odpowiedzialnych za jędrność i elastyczność skóry. Zabieg karboksyterapii trwa od 10 do 40 minut, w zależności od obszaru leczonego. Może być wykonywany na twarzy, szyi, dekolcie, brzuchu, udach, pośladkach, ramionach, łydkach czy skórze głowy.

Jakie są efekty karboksyterapii na ciało i twarz?

Efekty karboksyrapii na ciało i twarz to m.in.:

  1. poprawa kolorytu i jasności skóry,
  2. wygładzenie i napięcie skóry,
  3. zmniejszenie głębokości i ilości zmarszczek i bruzd,
  4. zredukowanie cieni i worków pod oczami,
  5. zahamowanie wypadania włosów i pobudzenie ich wzrostu,
  6. zmniejszenie widoczności cellulitu i ujędrnienie skóry,
  7. spłycenie rozstępów i blizn,
  8. poprawa krążenia i gojenia się ran,
  9. zmniejszenie stanu zapalnego i wyprysków.

Pierwsze efekty karboksyterapii są widoczne już w dniu zabiegu podania dwutlenku węgla pod skórę. Całkowite efekty karboksyterapii utrzymują się od kilku miesięcy do kilku lat, w zależności od trybu życia i pielęgnacji skóry.

Na jakich partiach można wykonywać karboksyterapię?

Karboksyterapia jest zabiegiem uniwersalnym, który można stosować na różnych partiach ciała, w zależności od celu i problemu do rozwiązania. Na co działa karboksyterapia?

  • Twarz – karboksyterapia na twarz poprawia koloryt, napięcie i nawilżenie skóry, redukuje zmarszczki i drobne linie, a także likwiduje cienie i worki pod oczami. Zabieg karboksyterapii na twarz może być również stosowany na opadające powieki, poduszeczki tłuszczowe pod oczami, podwójny podbródek i blizny po trądziku.
  • Szyja i dekolt – karboksyterapia na szyję i dekolt pomaga w ujędrnieniu i odmłodzeniu skóry, która często jest zaniedbywana i narażona na starzenie.
  • Brzuch – karboksyterapia na brzuch pomaga w redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu, a także w poprawie elastyczności i napięcia skóry. Zabieg karboksyterapii na brzuch jest zalecany również w leczeniu rozstępów i zwiotczenia skóry po ciąży lub gwałtownej utracie wagi. Zabieg karboksyterapii na pośladki może być również zastosowany na blizny pooperacyjne lub pourazowe.
  • Pośladki – karboksyterapia na pośladki pomaga w modelowaniu i ujędrnianiu sylwetki, a także w walce z cellulitem i rozstępami.
  • Nogi – karboksyterapia na nogi pomaga w redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu, a także w poprawie krążenia i leczeniu naczynek i żylaków. Zabieg karboksyterapii na nogi sprawdzi się również jako wsparcie w leczeniu obrzęków, bólu i uczucia ciężkości nóg.
  • Włosy – karboksyterapia na włosy pomaga w pobudzeniu krążenia i odżywianiu mieszków włosowych, co przyczynia się do wzrostu i zagęszczenia włosów.

Karboksyterapia jest więc zabiegiem, który może pomóc w wielu problemach skórnych i zdrowotnych.

Czy zabieg karboksyterapii jest bolesny?

Karboksyterapia w Laser DeLux jest zabiegiem o niskim poziomie dyskomfortu. Pacjenci mogą odczuwać lekkie pieczenie lub rozpieranie w miejscu podania gazu, co jest normalną reakcją. Nasi doświadczeni specjaliści dbają o komfort pacjenta podczas całej procedury, dostosowując parametry zabiegu do indywidualnych potrzeb i wrażliwości.

Ile zabiegów karboksyterapii potrzeba, aby zobaczyć efekty?

Liczba potrzebnych zabiegów zależy od indywidualnych celów i stanu wyjściowego pacjenta. W Laser DeLux zazwyczaj zalecamy serię 6-10 zabiegów wykonywanych w odstępach 7-10 dni. Pierwsze efekty są widoczne już po 2-3 sesjach, jednak dla uzyskania optymalnych i długotrwałych rezultatów rekomendujemy ukończenie pełnej serii zabiegów.

Jak działa karboksyterapia?

Karboksyterapia skutecznie wspomaga procesy zwiększania ilości kolagenu i elastyny w skórze, jak również przyczynia się do rozbudowy naczyń krwionośnych. Dzięki takim właściwościom terapii dwutlenkiem węgla, w krótkim czasie osiągamy spektakularne efekty u naszych pacjentów.

Zabieg karboksyterapii już po pierwszym zabiegu poprawi wygląd Twojej skóry. Jeśli chcesz uzyskać pełną metamorfozę za pomocą innowacyjnej metody, jaką jest karboksyterapia, rekomendujemy wykonanie od 6 do 15 zabiegów. Dla utrzymania efektów karboksyterapii, zabieg powinniśmy powtarzać co jakiś czas. Karboksyterapia pod oczy to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów karboksyterapii na twarz.

Jak przygotować się do zabiegu karboksyterapii?

Przygotowanie do zabiegu karboksyterapii obejmuje:

  1. Unikanie alkoholu na 24 godziny przed zabiegiem
  2. Powstrzymanie się od intensywnego opalania na tydzień przed terapią
  3. Poinformowanie specjalisty o wszystkich przyjmowanych lekach i suplementach
  4. Przyjście na zabieg w wygodnym, luźnym ubraniu
  5. Unikanie makijażu na obszarze poddawanym zabiegowi

Czy są jakieś skutki uboczne po karboksyterapii?

Karboksyterapia w Laser DeLux jest zabiegiem bezpiecznym, z minimalnym ryzykiem skutków ubocznych. Niektórzy pacjenci mogą doświadczyć:

  • Przejściowego zaczerwienienia i obrzęku w miejscu podania gazu
  • Lekkiego pieczenia lub swędzenia skóry
  • Drobnych siniaków w miejscach wkłucia igły

Te objawy są zazwyczaj łagodne i ustępują w ciągu kilku godzin do kilku dni po zabiegu.

Czy karboksyterapia jest skuteczna w leczeniu łysienia?

Karboksyterapia w Laser DeLux wykazuje obiecujące rezultaty w leczeniu łysienia, szczególnie typu androgenowego. Zabieg stymuluje mikrokrążenie w skórze głowy, co prowadzi do:

  1. Lepszego odżywienia mieszków włosowych
  2. Zwiększenia produkcji nowych włosów
  3. Wzmocnienia istniejących włosów
  4. Spowolnienia procesu wypadania włosów

Dla osiągnięcia najlepszych efektów, zalecamy serię 8-12 zabiegów, wykonywanych co 7-10 dni. Karboksyterapię często łączymy z mezoterapią skóry głowy dla wzmocnienia efektu.

karboksyterapia

Czy karboksyterapia jest skuteczna w redukcji zmarszczek?

Karboksyterapia w Laser DeLux jest bardzo skuteczną metodą w walce ze zmarszczkami. Dwutlenek węgla wprowadzony do skóry:

  1. Stymuluje produkcję kolagenu i elastyny
  2. Poprawia mikrokrążenie, co prowadzi do lepszego odżywienia skóry
  3. Zwiększa elastyczność i napięcie skóry
  4. Wspomaga naturalną regenerację komórek

Efektem jest widoczne wygładzenie drobnych zmarszczek i spłycenie głębszych bruzd. Zabieg jest szczególnie skuteczny w okolicach oczu, ust i na szyi. Dla osiągnięcia optymalnych rezultatów, zalecamy serię 6-8 zabiegów.

Czy karboksyterapia jest skutecznym zabiegiem na cellulit?

Karboksyterapia w Laser DeLux jest jednym z najbardziej skutecznych zabiegów w walce z cellulitem.

Jak karboksyterapia działa na cellulit?

  1. Rozbijanie tkanki tłuszczowej - dwutlenek węgla wprowadzony pod skórę powoduje pękanie błon komórkowych adipocytów (komórek tłuszczowych), co prowadzi do redukcji tkanki tłuszczowej.
  2. Poprawa mikrokrążenia - zabieg znacząco zwiększa przepływ krwi w tkankach, co pomaga w usuwaniu toksyn i produktów przemiany materii.
  3. Stymulacja produkcji kolagenu - karboksyterapia pobudza fibroblasty do produkcji nowego kolagenu, co poprawia elastyczność i napięcie skóry.
  4. Drenaż limfatyczny - zwiększony przepływ krwi i limfy pomaga w usuwaniu nadmiaru płynów z tkanek, redukując obrzęki.
  5. Zwiększenie elastyczności skóry - poprawa struktury skóry sprawia, że staje się ona gładsza i bardziej jędrna.

W Laser DeLux zalecamy serię 8-12 zabiegów wykonywanych co 7-10 dni dla uzyskania optymalnych efektów w walce z cellulitem. Pierwsze rezultaty są widoczne już po 2-3 sesjach, ale pełny efekt rozwija się stopniowo w trakcie i po zakończeniu serii zabiegów.

5/5 - (50 Ilość ocen)

Karboksyterapia przeciwwskazania

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu karboksyterapii? Istnieją pewne przeciwwskazania, które są wykluczeniem do wykonania zabiegu:

  • zakrzepowe zapalenie żył;
  • zator tętnicy płucnej;
  • jaskra;
  • hemofilia;
  • anemia sierpowata;
  • ciężkie choroby płuc;
  • niewydolność nerek;
  • ciąża i okres karmienia piersią;
  • nieustabilizowane ciśnienie krwi;
  • poikilodermia;
  • zmiany zapalne i chorobowe w obszarze zabiegu;
  • łuszczyca, egzema, wysypka, skóra podrażniona i świeżo opalona;
  • historia chorobowa blizn koloidowych, zaburzenia gojenia;
  • przebyte niedawno zabiegi chirurgiczne;
  • nowotwory i stany przed nowotworowe (znamiona);
  • opryszczka;
  • epilepsja;
  • stosowanie środków obniżających krzepliwość krwi.
  • niedawno przebyty zawał serca, dusznica;
  • immunosupresja bądź choroby układu odpornościowego.

Chociaż karboksyterapia to bezpieczny zabieg skóry twarzy i ciała, przed rozpoczęciem terapii należy wykluczyć wszelkie przeciwwskazania.

Kto może skorzystać z zabiegu karboksyterapii?

Zabieg karboksyterapii jest odpowiedni dla większości osób, niezależnie od wieku i płci. Jest szczególnie polecany dla osób borykających się z cellulitem, nadmiarem tkanki tłuszczowej, utratą elastyczności skóry czy problemami z krążeniem. Przed zabiegiem w Laser DeLux przeprowadzana jest dokładna konsultacja, podczas której specjalista ocenia, czy karboksyterapia będzie odpowiednim rozwiązaniem dla konkretnego pacjenta.

Karboksyterapia - urządzenia

Karboksyterapia wykorzystuje specjalistyczne urządzenie, które w sposób precyzyjny wprowadza w skórę dwutlenek węgla. Rynek kosmetologiczny oferuje różne sprzęty służące do walki z defektami naszej skóry i ciała. Dwutlenek węgla podawany podczas zabiegu karboksyterapii jest podgrzewany dzięki czemu zabieg jest mniej odczuwalny. Karboksyterapia to zabieg bezpieczny i mało inwazyjny, przynoszącym w krótkim czasie oczekiwane rezultaty. Po wykonaniu pełnej serii długo utrzymują się efekty w  jędrnośći i zwarciu skóry.

Jak wygląda przebieg zabiegu karboksyterapii?

  1. Konsultacja i kwalifikacja do zabiegu
  2. Dezynfekcja obszaru poddawanego terapii
  3. Wprowadzenie cienkiej igły pod skórę lub śródskórnie
  4. Precyzyjne podanie medycznego dwutlenku węgla
  5. Powtórzenie procesu na całym leczonym obszarze
  6. Zakończenie zabiegu i ewentualne nałożenie kremu łagodzącego

Cała procedura trwa zazwyczaj od 15 do 45 minut, w zależności od wielkości leczonego obszaru.

Czy karboksyterapię można łączyć z innymi zabiegami?

Tak, karboksyterapia w Laser DeLux świetnie komponuje się z innymi zabiegami medycyny estetycznej, zwiększając ich efektywność. Najczęściej łączymy ją z:

  1. Mezoterapią – dla intensywnego odżywienia i nawilżenia skóry
  2. Laseroterapią – dla poprawy struktury i kolorytu skóry
  3. Masażami limfatycznymi – dla lepszego drenażu i detoksykacji
  4. Zabiegami modelującymi sylwetkę – dla kompleksowej redukcji cellulitu i tkanki tłuszczowej
  5. Peelingami chemicznymi – dla odnowy i rozjaśnienia skóry

Nasi specjaliści w Laser DeLux pomogą dobrać optymalną kombinację zabiegów, dostosowaną do indywidualnych potrzeb i celów każdego pacjenta.

Na czym polega karboksyterapia ciała?

Zabieg karboksyterapii polega na wstrzykiwaniu niewielkich dawek czystego dwutlenku węgla (CO2), do warstw skóry i tkanki podskórnej na głębokość ok. 1-10 mm. W trakcie zabiegu karboksyterapii, klient może odczuwać niewielki dyskomfort związany z procesem wprowadzania dwutlenku węgla, jednakże jest to wrażenie chwilowe, które ustępuje po kilku minutach. Dla większości osób karboksyterapia jest zabiegiem praktycznie bezbolesnym.

Ile trwa zabieg karboksyterapii?

Czas trwania zabiegu karboksyterapii uzależniony jest od obszaru ciała i rodzaju zabiegowego. Najczęściej wystarcza 30 minut. W skład danej kuracji dwutlenkiem węgla (na wybraną partię ciała), wchodzi seria około 10 zabiegów karboksyterapii, które należy wykonywać w odstępach od 7 do 14 dni. Po jej zakończeniu karboksyterapii następuje widoczna poprawa kondycji skóry. W celu podtrzymania uzyskanych efektów karboksyterapii, zaleca się wykonanie zabiegu podtrzymującego według zaleceń kosmetologa. Karboksyterapia nie wymaga okresu rekonwalescencji, czasem jedynie w miejscu zabiegu mogą pojawić się pojedyncze siniaczki.

Czy warto umówić się na zabieg karboksyterapii?

Każdy wykonany zabieg karboksyterapii  przyniesie kaskadę dobroczynnych procesów naprawczych w naszej skórze. Leczenie dwutlenkiem węgla przyczyni się do rewitalizacji skóry, spowolni procesy starzenia się skóry po serii zabiegów, ujędrnienie skóry ulegnie znacznej poprawie, a jeżeli na Twojej skórze widoczne są rozstępy karboksyterapia to idealny zabieg aby je zniwelować. Karboksyterapia pomaga na wymodelowanie sylwetki poprzez efekt redukcji cellulitu i tkanki tłuszczowej.  Karboksyterapia to zabieg, który stosuje się z powodzeniem w wielu przypadkach kosmetologicznych jako samodzielna terapia bądź jako wsparcie innych zabiegów.

Podstawowe informacje
Czas trwania zabiegu: 30-90minut
Rekomendowana ilość zabiegów 6-15
Cel: skuteczne usunięcie cellulitu, redukcja rozstępów, leczenie wypadania włosów, cienie pod oczami

Karboksyterapia na czym polega?

Przed zabiegiem

  1. Do zabiegu nie musisz się szczególnie przygotowywać, bezpośrednio przed zabiegiem nie zalecamy picia kawy
  2. Musisz pamiętać, aby przed planowanym zabiegiem nie przyjmować aspiryny oraz innych środków obniżających krzepliwość krwi.
  3. Możesz zastosować maść wzmacniającą z witaminą K w miejscu, gdzie wykonywany będzie zabieg
Czytaj więcej

W trakcie

  1. Kosmetolog dezynfekuje miejsce, którym ma zostać wykonany zabieg karboksyterapii
  2. Miejsce przy miejscu za pomocą iniekcji wtłacza w skórę medyczny dwutlenek węgla, a następnie rozprowadza równomiernie pod skórą
Czytaj więcej

Po zabiegu

  1. Twoja skóra bezpośrednio po zabiegu może być zaczerwieniona i delikatnie opuchnięta, objawy te mijają zwykle po kilku godzinach
  2. Zalecamy, aby po zabiegu unikać zakażeń skóry
  3. Opalania oraz poddawania skóry silnym zmianom termicznym.
  4. Przez 2-3 dni warto zrezygnować z siłowni
Czytaj więcej
Ostatnie na blogu

Odkryj korzyści płynące z terapii dwutlenkiem węgla i ciesz się perfekcyjną i gładką skórą

Odkryj korzyści płynące z terapii dwutlenkiem węgla i ciesz się perfekcyjną i gładką skórą

Odkryj korzyści płynące z terapii dwutlenkiem węgla i ciesz się perfekcyjną i gładką skórą

Odkryj korzyści płynące z terapii dwutlenkiem węgla i ciesz się perfekcyjną i gładką skórą

Odkryj korzyści płynące z terapii dwutlenkiem węgla i ciesz się perfekcyjną i gładką skórą

Odkryj korzyści płynące z terapii dwutlenkiem węgla i ciesz się perfekcyjną i gładką skórą

Odkryj korzyści płynące z terapii dwutlenkiem węgla i ciesz się perfekcyjną i gładką skórą

Odkryj korzyści płynące z terapii dwutlenkiem węgla i ciesz się perfekcyjną i gładką skórą

Odkryj korzyści płynące z terapii dwutlenkiem węgla i ciesz się perfekcyjną i gładką skórą

Odkryj korzyści płynące z terapii dwutlenkiem węgla i ciesz się perfekcyjną i gładką skórą

Odkryj korzyści płynące z terapii dwutlenkiem węgla i ciesz się perfekcyjną i gładką skórą

Odkryj korzyści płynące z terapii dwutlenkiem węgla i ciesz się perfekcyjną i gładką skórą

Odkryj korzyści płynące z terapii dwutlenkiem węgla i ciesz się perfekcyjną i gładką skórą

Odkryj korzyści płynące z terapii dwutlenkiem węgla i ciesz się perfekcyjną i gładką skórą

Odkryj korzyści płynące z terapii dwutlenkiem węgla i ciesz się perfekcyjną i gładką skórą

dowiedz się więcej
Rak piersi nie ma konkretnej przyczyny, dlatego tak ważne jest regularne wykonywanie badań profilaktycznych w tym kierunku. Wczesne wykrycie raka piersi pozwala na wyleczenie choroby u 98-100% osób. Jak go rozpoznać?
Czy zmagasz się z rozszerzonymi i otwartymi porami na twarzy? Ten problem dotyka wielu osób, szczególnie tych z cerą tłustą. Nie martw się jednak - istnieją sposoby, by skutecznie zmniejszyć widoczność tych niedoskonałości i poprawić wygląd Twojej skóry. Odpowiednia pielęgnacja , dobór właściwych kosmetyków i profesjonalne zabiegi mogą znacząco poprawić wygląd Twojej cery. Zobacz, jak pozbyć się otwartych porów!
Postępujący proces łysienia, wyraźnie przerzedzenie fryzury czy cofnięcie się linii włosów powinny być sygnałem do zdiagnozowania źródła problemu.  Jak rozpoznać u siebie objawy łysienia i jak sobie radzić z nadmierną utratą włosów u kobiet?
Gęste, zdrowe włosy są marzeniem wielu z nas, a ich utrata może wpływać na samoocenę i poczucie pewności siebie. Istnieje wiele czynników, które wpływają na kondycję włosów – od genetyki, przez dietę, po styl życia. Co możesz zrobić, aby pobudzić ich wzrost i cieszyć się bujną fryzurą? Sprawdź skuteczne metody na szybszy porost porost włosów u kobiet i mężczyzn!
× Available on SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday