Czas trwania zabiegu: | 30-90minut |
Rekomendowana ilość zabiegów | 6-15 |
Cel: | skuteczne usunięcie cellulitu, redukcja rozstępów, leczenie wypadania włosów, cienie pod oczami |
Wybierz salon, aby poznać cenę zabiegu. Zabieg dostępny w salonach: Warszawa, Widok, Warszawa, Hanki Czaki, Warszawa, Egejska, Wrocław, Toruń, Szczecin, Poznań, Opole, Lublin, Kraków, Kielce, Katowice, Gdynia, Kalisz, Gdańsk, Częstochowa, Bydgoszcz, Bielsko-Biała, Białystok, Łódź
Powyższa oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego
Opis zabiegu
Karboksyterapia, czyli odmładzanie skóry za pomocą dwutlenku węgla, jest zabiegiem innowacyjnym i bardzo skutecznym oraz wszechstronnym. Przez specjalistów uznawany za prawdziwy przełom w obszarze kosmetologii estetycznej, stanowi idealną alternatywę w walce z niedoskonałościami skóry. Dlaczego? Dzięki zabiegowi karboksyterapii możemy bowiem w szybki i bezinwazyjny sposób poprawić kondycję ciała i cieszyć się wymarzoną sylwetką. Brak jędrności skóry, rozstępy, cellulit odchodzą właśnie do przeszłości!
Karboksyterapia - jak to działa?
Karboksyterapia skutecznie wspomaga procesy zwiększania ilości kolagenu i elastyny w skórze, jak również przyczynia się do rozbudowy naczyń krwionośnych. Dzięki takim właściwościom, w krótkim czasie osiągamy spektakularne efekty.
Zabieg ten polega na śródskórnym lub podskórnym wstrzykiwaniu małych dawek dwutlenku węgla (CO2), który dociera do wybranych tkanek w organizmie. W efekcie, naczynia krwionośne rozszerzają się, a proces tworzenia sieci nowy naczyń krwionośnych (tzw. neowaskularyzacja) ulega przyspieszeniu. Ponadto w wyniku działania CO2, zwiększa się przepływ krwi, która odpowiada m.in. za transport tlenu i substancji odżywczych w ciele człowieka. Dodatkowo poprawia mikrokrążenie oraz przyczynia się do skutecznego rozbicia złogów tłuszczowych w naszej skórze.
Karboksyterapia - ciesz się piękną skórą od zaraz!
W salonach Laser Delux odzyskasz dobre samopoczucie i zadbasz o piękno swojej skóry. Zabieg karboksyterapii można przeprowadzić na niemalże każdej partii ciała: twarzy, głowy, dłoni, ud i łydek, pośladków, brzucha, ramion oraz pleców.
Od lat walczysz z tzw. cieniami i workami pod oczami? Poddając się zabiegowi karboksyterapii skutecznie poprawimy wygląd skóry wokół oczu. Chcesz poprawić wygląd całej twarzy wraz z szyją i dekoltem? Nic prostszego - dwutlenek węgla zwiększy ilość kolagenu, tym samym sprawiając, iż dane partie skóry staną się bardziej napięte.
Wiemy, jak trudno walczyć z cellulitem, rozstępami i nadmierną tkanką tłuszczową. Lata wyrzeczeń i diet nie dają wymarzonych efektów? Karoboksyterapia idealnie sprawdzi się również w tym przypadku. Musisz wiedzieć, iż komórki tłuszczowe są niezwykle podatne na działanie CO2, który zamieniając się w kwas węglowy niszczy je od środka, a większa produkcja kolagenu poprawia strukturę ciała, wyraźnie zmniejszając cellulit i rozstępy.
Usuwanie cellulitu dzięki karboksyterapii
Metoda karboksyterapii doskonale sprawdza się w skutecznej walce z cellulitem, a dzięki doskonałym efektom oraz braku ryzyka związanego z pojawieniem się jakichkolwiek powikłań, stanowi doskonałą alternatywę dla liposukcji klasycznej.
Komórki tłuszczowe w organizmie człowieka są bardzo podatne na działanie dwutlenku węgla. W wyniku kuracji, wprowadzony gaz zmienia się w kwas węglowy, który skutecznie rozbija komórki tłuszczowe. Jego działanie wpływa również na wzrost ukrwienia, co w następstwie prowadzi do wzmożonego drenażu limfatycznego, poprawy procesów metabolicznych oraz wydalania zbędnego tłuszczu. W wyniku tych procesów komórki skóry są odbudowywane, a stymulacja syntezy kolagenu powoduje wygładzenie powierzchni skóry i zniwelowanie tzw. „skórki pomarańczowej”, czyli cellulitu.
Przeciwskazania
Kiedy nie można poddać się karboksyterapii? Wykluczeniem do zabiegu jest:
- zakrzepowe zapalenie żył;
- zator tętnicy płucnej;
- jaskra;
- hemofilia;
- anemia sierpowata;
- ciężkie choroby płuc;
- niewydolność nerek;
- ciąża i okres karmienia piersią;
- nieustabilizowane ciśnienie krwi;
- poikilodermia;
- zmiany zapalne i chorobowe w obszarze zabiegu;
- łuszczyca, egzema, wysypka, skóra podrażniona i świeżo opalona;
- historia chorobowa blizn koloidowych, zaburzenia gojenia;
- przebyte niedawno zabiegi chirurgiczne;
- nowotwory i stany przed nowotworowe (znamiona);
- opryszczka;
- epilepsja;
- niedawno przebyty zawał serca, dusznica;
- immunosupresja bądź choroby układu odpornościowego;
Technologia
Zabieg karboksyterapii polega na wstrzykiwaniu niewielkich dawek czystego dwutlenku węgla (CO2), do warstw skóry i tkanki podskórnej na głębokość ok. 1-10 mm. Do tego celu wykorzystuje się specjalistyczne urządzenie, które w sposób precyzyjny wprowadza do tkanek CO2. Metoda karboksyterapii jest zabiegiem bezpiecznym i mało inwazyjnym, przynoszącym w krótkim czasie oczekiwane rezultaty.
Podczas trwania zabiegu, Klient może odczuwać niewielki dyskomfort związany z procesem wprowadzania dwutlenku węgla, jednakże jest to wrażenie chwilowe, które ustępuje po kilku minutach. Dla większości osób karboksyterapia jest zabiegiem praktycznie bezbolesnym. W skład danej kuracji (na wybraną partię ciała), wchodzi seria zabiegów, które należy wykonywać w odstępach od 7 do 14 dni. Po jej zakończeniu następuje widoczna poprawa kondycji skóry. W celu podtrzymania uzyskanych efektów, zaleca się wykonanie raz w roku tzw. zabiegu podtrzymującego.
Schemat terapii
Przed zabiegiem
- Do zabiegu nie musisz się szczególnie przygotowywać, bezpośrednio przed zabiegiem nie zalecamy picia kawy
- Musisz pamiętać, aby przed planowanym zabiegiem nie przyjmować aspiryny oraz innych środków obniżających krzepliwość krwi.
- Możesz zastosować maść wzmacniającą z witaminą K w miejscu, gdzie wykonywany będzie zabieg
W trakcie
- Kosmetolog dezynfekuje miejsce, którym ma zostać wykonany zabieg karboksyterapii
- Miejsce przy miejscu za pomocą iniekcji wtłacza w skórę medyczny dwutlenek węgla, a następnie rozprowadza równomiernie pod skórą
Po zabiegu
- Twoja skóra bezpośrednio po zabiegu może być zaczerwieniona i delikatnie opuchnięta, objawy te mijają zwykle po kilku godzinach
- Zalecamy, aby po zabiegu unikać zakażeń skóry
- Opalania oraz poddawania skóry silnym zmianom termicznym.
- Przez 2-3 dni warto zrezygnować z siłowni
Efekty

































