(function() { var script = document.createElement('script'); script.src = 'https://cdnjs.cloudflare.com/ajax/libs/babel-polyfill/6.26.0/polyfill.min.js'; script.async = true; document.head.appendChild(script); }()) var __cp = { "id": "N_Z-izFEexO7tCYiYWKJz8Sb0ulmB2cvLkxr0fFOf_w", "version": "1.1" }; (function(window, document) { var cp = document.createElement('script'); cp.type = 'text/javascript'; cp.async = true; cp.src = "++cdn-widget.callpage.io+build+js+callpage.js".replace(/[+]/g, '/').replace(/[=]/g, '.'); var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(cp, s); if (window.callpage) { alert('You could have only 1 CallPage code on your website!'); } else { window.callpage = function(method) { if (method == '__getQueue') { return this.methods; } else if (method) { if (typeof window.callpage.execute === 'function') { return window.callpage.execute.apply(this, arguments); } else { (this.methods = this.methods || []).push({ arguments: arguments }); } } }; window.callpage.__cp = __cp; window.callpage('api.button.autoshow'); } })(window, document); window.__lc = window.__lc || {}; window.__lc.license = 4442131; ;(function(n,t,c){function i(n){return e._h?e._h.apply(null,n):e._q.push(n)}var e={_q:[],_h:null,_v:"2.0",on:function(){i(["on",c.call(arguments)])},once:function(){i(["once",c.call(arguments)])},off:function(){i(["off",c.call(arguments)])},get:function(){if(!e._h)throw new Error("[LiveChatWidget] You can't use getters before load.");return i(["get",c.call(arguments)])},call:function(){i(["call",c.call(arguments)])},init:function(){var n=t.createElement("script");n.async=!0,n.type="text/javascript",n.src="https://cdn.livechatinc.com/tracking.js",t.head.appendChild(n)}};!n.__lc.asyncInit&&e.init(),n.LiveChatWidget=n.LiveChatWidget||e}(window,document,[].slice)) Karboksyterapia - usuwanie cellulitu i rozstępów - Laser DeLux® ! function(w, d, t) { w.TiktokAnalyticsObject = t; var ttq = w[t] = w[t] || []; ttq.methods = ["page", "track", "identify", "instances", "debug", "on", "off", "once", "ready", "alias", "group", "enableCookie", "disableCookie"], ttq.setAndDefer = function(t, e) { t[e] = function() { t.push([e].concat(Array.prototype.slice.call(arguments, 0))) } }; for (var i = 0; i < ttq.methods.length; i++) ttq.setAndDefer(ttq, ttq.methods[i]); ttq.instance = function(t) { for (var e = ttq._i[t] || [], n = 0; n < ttq.methods.length; n++) ttq.setAndDefer(e, ttq.methods[n]); return e }, ttq.load = function(e, n) { var i = "https://analytics.tiktok.com/i18n/pixel/events.js"; ttq._i = ttq._i || {}, ttq._i[e] = [], ttq._i[e]._u = i, ttq._t = ttq._t || {}, ttq._t[e] = +new Date, ttq._o = ttq._o || {}, ttq._o[e] = n || {}; var o = document.createElement("script"); o.type = "text/javascript", o.async = !0, o.src = i + "?sdkid=" + e + "&lib=" + t; var a = document.getElementsByTagName("script")[0]; a.parentNode.insertBefore(o, a) }; ttq.load('C61P4F3VJ586PA3ACUC0'); ttq.page(); }(window, document, 'ttq');
Łódź Białystok Bielsko-Biała Bydgoszcz Częstochowa Gdańsk Gdynia Kalisz Katowice Kielce Kraków Lublin Opole Poznań Rzeszów Szczecin Toruń Warszawa, Egejska Warszawa, Hanki Czaki Warszawa, Widok Wrocław
Laser DeLux / Zabiegi / Karboksyterapia

Karboksyterapia

Podstawowe informacje
Czas trwania zabiegu: 30-90minut
Rekomendowana ilość zabiegów 6-15
Cel: skuteczne usunięcie cellulitu, redukcja rozstępów, leczenie wypadania włosów, cienie pod oczami

Wybierz salon,  aby poznać cenę zabiegu. Zabieg dostępny w salonach: Warszawa, Widok, Warszawa, Hanki Czaki, Warszawa, Egejska, Wrocław, Toruń, Szczecin, Poznań, Opole, Lublin, Kraków, Kielce, Katowice, Gdynia, Kalisz, Gdańsk, Częstochowa, Bydgoszcz, Bielsko-Biała, Białystok, Łódź

Powyższa oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego

Co to karboksyterapia?

Karboksyterapia, czyli odmładzanie skóry za pomocą dwutlenku węgla, jest zabiegiem innowacyjnym i bardzo skutecznym oraz wszechstronnym. Przez specjalistów uznawany za prawdziwy przełom w obszarze kosmetologii estetycznej, stanowi idealną alternatywę w walce z niedoskonałościami skóry. Dlaczego? Dzięki zabiegowi karboksyterapii możemy bowiem w szybki i bezinwazyjny sposób poprawić kondycję ciała i cieszyć się wymarzoną sylwetką. Brak jędrności skóry, rozstępy, cellulit odchodzą właśnie do przeszłości!

Karboksyterapia co to jest? Karboksyterapia to jeden z najbezpieczniejszych zabiegów polegający na wykorzystaniu dwutlenku węgla poprzez podawanie go w skórę. Dzięki temu zabiegowi przepływ krwi zostaje zwiększony, a produkcja kolagenu jest pobudzona.
Karboksyterapia poprzez stymulację mikrokrążenia działa na skórę ujędrniająco. Jest także skutecznym sposobem na walkę z cellulitem, bliznami, rozstępami, cieniami pod oczami. Karboksyterapię można także zastosować na skórę głowy w celu walki z wypadaniem włosów.
Dzięki karboksyterapii skóry głowy wpływamy na odżywienie cebulek włosa. Karboksyterapia pod oczy pomoże Ci pozbyć się podkrążonych oczu i cieni, dzięki czemu będziesz wyglądać młodo i świeżo.

karboksyterapia

Karboksyterapia - leczenie dwutlenkiem węgla CO2

Zabieg karboksyterapii jest prosty i mało inwazyjny. Wykonywany jest przez specjalistę w gabinecie medycyny estetycznej, przy użyciu certyfikowanego urządzenia do karboksyterapii. Urządzenie to składa się z butli z medycznym dwutlenkiem węgla, regulatora ciśnienia, węża i pistoletu z cienką igłą. Zabieg karboksyterapii nie wymaga znieczulenia, ponieważ jest praktycznie bezbolesny. Może być odczuwane jedynie lekkie szczypanie, rozpieranie lub mrowienie w miejscu podania gazu.

Podczas zabiegu karboksyterapii, specjalista wprowadza igłę pod skórę i podaje niewielką ilość dwutlenku węgla, kontrolując ciśnienie, ilość i prędkość podawania gazu. Dwutlenek węgla rozprzestrzenia się w tkance podskórnej i powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych. W ten sposób zwiększa się przepływ krwi bogatej w tlen i składniki odżywcze do komórek skóry. Ponadto, dwutlenek węgla stymuluje syntezę kolagenu i elastyny, czyli białek odpowiedzialnych za jędrność i elastyczność skóry. Zabieg karboksyterapii trwa od 10 do 40 minut, w zależności od obszaru leczonego. Może być wykonywany na twarzy, szyi, dekolcie, brzuchu, udach, pośladkach, ramionach, łydkach czy skórze głowy.

Czym jest karboksyterapia i czy karboksyrapia jest skuteczna?

Karboksyterapia to nowoczesna metoda leczenia i poprawy wyglądu skóry, która wykorzystuje medyczny dwutlenek węgla (CO2). Zabieg karboksyterapii polega na wstrzyknięciu pod skórę niewielkiej ilości gazu, który pobudza krążenie krwi, dotlenia komórki i stymuluje produkcję kolagenu. Karboksyterapia jest skuteczna w walce z wieloma problemami skórnymi, takimi jak zmarszczki, cellulit, rozstępy, blizny, wypadanie włosów czy cienie pod oczami.

Jakie są efekty karboksyterapii na twarz i ciało?

fekty karboksyterapii są widoczne już po pierwszym zabiegu, jednak najlepsze rezultaty uzyskuje się po serii kilku zabiegów. Liczba i częstotliwość zabiegów zależy od indywidualnych potrzeb i celów pacjenta, a także od obszaru leczonego. Karboksyterapia działa w obszarze wprowadzenia pod skórę dwutlenku węgla.

Efekty karboksyrapii na ciało i twarz to m.in.:

 1. poprawa kolorytu i jasności skóry,
 2. wygładzenie i napięcie skóry,
 3. zmniejszenie głębokości i ilości zmarszczek i bruzd,
 4. zredukowanie cieni i worków pod oczami,
 5. zahamowanie wypadania włosów i pobudzenie ich wzrostu,
 6. zmniejszenie widoczności cellulitu i ujędrnienie skóry,
 7. spłycenie rozstępów i blizn,
 8. poprawa krążenia i gojenia się ran,
 9. zmniejszenie stanu zapalnego i wyprysków.

Pierwsze efekty karboksyterapii są widoczne już w dniu zabiegu podania dwutlenku węgla pod skórę. Całkowite efekty karboksyterapii utrzymują się od kilku miesięcy do kilku lat, w zależności od trybu życia i pielęgnacji skóry.

Na jakich partiach można wykonywać karboksyterapię?

Karboksyterapia jest zabiegiem uniwersalnym, który można stosować na różnych partiach ciała, w zależności od celu i problemu do rozwiązania. Na co działa karboksyterapia?

 • Twarz – karboksyterapia na twarz poprawia koloryt, napięcie i nawilżenie skóry, redukuje zmarszczki i drobne linie, a także likwiduje cienie i worki pod oczami. Zabieg karboksyterapii na twarz może być również stosowany na opadające powieki, poduszeczki tłuszczowe pod oczami, podwójny podbródek i blizny po trądziku.
 • Szyja i dekolt – karboksyterapia na szyję i dekolt pomaga w ujędrnieniu i odmłodzeniu skóry, która często jest zaniedbywana i narażona na starzenie.
 • Brzuch – karboksyterapia na brzuch pomaga w redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu, a także w poprawie elastyczności i napięcia skóry. Zabieg karboksyterapii na brzuch jest zalecany również w leczeniu rozstępów i zwiotczenia skóry po ciąży lub gwałtownej utracie wagi. Zabieg karboksyterapii na pośladki może być również zastosowany na blizny pooperacyjne lub pourazowe.
 • Pośladki – karboksyterapia na pośladki pomaga w modelowaniu i ujędrnianiu sylwetki, a także w walce z cellulitem i rozstępami.
 • Nogi – karboksyterapia na nogi pomaga w redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu, a także w poprawie krążenia i leczeniu naczynek i żylaków. Zabieg karboksyterapii na nogi sprawdzi się również jako wsparcie w leczeniu obrzęków, bólu i uczucia ciężkości nóg.
 • Włosy – karboksyterapia na włosy pomaga w pobudzeniu krążenia i odżywianiu mieszków włosowych, co przyczynia się do wzrostu i zagęszczenia włosów.

Karboksyterapia jest więc zabiegiem, który może pomóc w wielu problemach skórnych i zdrowotnych.

Karboksyterapia - jak to działa?

Karboksyterapia skutecznie wspomaga procesy zwiększania ilości kolagenu i elastyny w skórze, jak również przyczynia się do rozbudowy naczyń krwionośnych. Dzięki takim właściwościom terapii dwutlenkiem węgla, w krótkim czasie osiągamy spektakularne efekty u  naszych pacjentów.

Zabieg karbokserapii polega na śródskórnym lub podskórnym wstrzykiwaniu małych dawek dwutlenku węgla (CO2), który dociera do wybranych tkanek w organizmie. W efekcie, naczynia krwionośne rozszerzają się, a proces tworzenia sieci nowy naczyń krwionośnych (tzw. neowaskularyzacja) ulega przyspieszeniu. Ponadto w wyniku karboksyrapii i działania CO2, zwiększa się przepływ krwi, która odpowiada m.in. za transport tlenu i substancji odżywczych w ciele człowieka. Dodatkowo karboksyrapia poprawia mikrokrążenie oraz przyczynia się do skutecznego rozbicia złogów tłuszczowych w naszej skórze.

Karboksyterapia efekty, czego możesz spodziewać się po zabiegu? Zabieg karboksyterapii już po pierwszym zabiegu poprawi wygląd Twojej skóry. Jeśli chcesz uzyskać pełną metamorfozę za pomocą innowacyjnej metody, jaką jest karboksyterapia, rekomendujemy wykonanie od 6 do 15 zabiegów. Dla utrzymania efektów karboksyterapii, zabieg powinniśmy powtarzać co jakiś czas. Karboksyterapia pod oczy to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów karboksyterapii na twarz.

Karboksyterapia - ciesz się piękną skórą od zaraz!

W salonach Laser Delux odzyskasz dobre samopoczucie i zadbasz o piękno swojej skóry. Zabieg karboksyterapii można przeprowadzić na niemalże każdej partii ciała: twarzy, głowy, dłoni, ud i łydek, pośladków, brzucha, ramion oraz pleców.
Od lat walczysz z tzw. cieniami i workami pod oczami? Poddając się zabiegowi karboksyterapii pod oczy skutecznie poprawimy wygląd skóry wokół oczu. Chcesz poprawić wygląd całej twarzy wraz z szyją i dekoltem? Nic prostszego - karboksyterapia na twarz dwutlenek węgla zwiększy ilość kolagenu i dotlenienie skóry, tym samym sprawiając, iż opracowywane zabiegiem partie staną się bardziej napięte, zmarszczki wypłycone, a skóra rozświetlona. Karboksyterapia wspomaga proces redukcji tkanki tłuszczowej z drugiego podbródka. Efekty karboksyterapii widoczne są po wykonaniu serii zabiegów.

Karboksyterapia na cellulit

Wiemy, jak trudno walczyć z cellulitem, rozstępami i nadmierną tkanką tłuszczową dzięki zabiegom karboksyterapii na cellulit. Lata wyrzeczeń i diet nie dają wymarzonych efektów? Medyczny dwutlenek węgla i leczenie karboksyterapią idealnie sprawdzi się również w tym przypadku. Musisz wiedzieć, iż komórki tłuszczowe są niezwykle podatne na działanie CO2, który zamieniając się w kwas węglowy niszczy je od środka dzięki czemu możliwa jest ich redukcja, a większa produkcja kolagenu poprawia strukturę ciała, wyraźnie zmniejszając cellulit i rozstępy.   

Usuwanie cellulitu dzięki karboksyterapii

Metoda karboksyterapii doskonale sprawdza się w skutecznej walce z cellulitem, a dzięki doskonałym efektom oraz braku ryzyka związanego z pojawieniem się jakichkolwiek powikłań, zabieg może stanowić alternatywę dla liposukcji klasycznej. Skorzystać z zabiegu karboksyterapii mogą również klienci stosujący inne zabiegi lipolityczne takie jak kriolipoliza lub lipoliza iniekcyjna. Podanie medycznego dwutlenku węgla metodą karboksyrapii wzmocni działanie innych metod  odchudzających. Stosowanie w medycynie estetycznej terapii łączonych daje największe korzyści.

Karboksyterapia jest skuteczna w walce z cellulitem. Komórki tłuszczowe w organizmie człowieka są bardzo podatne na działanie dwutlenku węgla. W wyniku kuracji karboksyterapią, wprowadzony gaz zmienia się w kwas węglowy, który skutecznie rozbija komórki tłuszczowe. Działanie karboksyterapii wpływa również na wzrost ukrwienia, co w następstwie prowadzi do wzmożonego drenażu limfatycznego, poprawy procesów metabolicznych oraz wydalania zbędnego tłuszczu. W wyniku procesów karboksyterapii komórki skóry są odbudowywane, a stymulacja syntezy kolagenu powoduje wygładzenie powierzchni skóry i zniwelowanie tzw. „skórki pomarańczowej”, czyli cellulitu. Pierwsze efekty widoczne  karboksyterapii można zaobserwować nawet bezpośrednio po zabiegu  ponieważ w miejscu iniekcji następuje poprawa mikrokrążenia. Skóra bezpośrednio po zabiegu karboksyterapii może być zaczerwieniona. Chociaż karbosyterapia jest zabiegiem bezpiecznym to istnieją pewne przeciwwskazania do podania dwutlenku węgla. Przed pierwszym zabiegiem karboksyterapii umów się na konsultację z kosmetologiem w celu ustalenia szczegółów procesu terapii dwutlenkiem węgla.Karboksyterapia przeciwwskazania

Kiedy nie można poddać się karboksyterapii? Jakie są przeciwwskazania do zabiegu karboksyterapii? Wykluczeniem do zabiegu jest:

 • zakrzepowe zapalenie żył;
 • zator tętnicy płucnej;
 • jaskra;
 • hemofilia;
 • anemia sierpowata;
 • ciężkie choroby płuc;
 • niewydolność nerek;
 • ciąża i okres karmienia piersią;
 • nieustabilizowane ciśnienie krwi;
 • poikilodermia;
 • zmiany zapalne i chorobowe w obszarze zabiegu;
 • łuszczyca, egzema, wysypka, skóra podrażniona i świeżo opalona;
 • historia chorobowa blizn koloidowych, zaburzenia gojenia;
 • przebyte niedawno zabiegi chirurgiczne;
 • nowotwory i stany przed nowotworowe (znamiona);
 • opryszczka;
 • epilepsja;
 • stosowanie środków obniżających krzepliwość krwi.
 • niedawno przebyty zawał serca, dusznica;
 • immunosupresja bądź choroby układu odpornościowego;


Karboksyterapia - urządzenia

Karboksyterapia wykorzystuje specjalistyczne urządzenie, które w sposób precyzyjny wprowadza w skórę dwutlenek węgla. Rynek kosmetologiczny oferuje różne sprzęty służące do walki z defektami naszej skóry i ciała. Dwutlenek węgla podawany podczas zabiegu karboksyterapii jest podgrzewany dzięki czemu zabieg jest mniej odczuwalny. Karboksyterapia to zabieg bezpieczny i mało inwazyjny, przynoszącym w krótkim czasie oczekiwane rezultaty. Po wykonaniu pełnej serii długo utrzymują się efekty w  jędrnośći i zwarciu skóry.

Na czym polega zabieg?  Karboksyterapia przebieg zabiegu

Zabieg karboksyterapii polega na wstrzykiwaniu niewielkich dawek czystego dwutlenku węgla (CO2), do warstw skóry i tkanki podskórnej na głębokość ok. 1-10 mm. W trakcie zabiegu karboksyterapii, klient może odczuwać niewielki dyskomfort związany z procesem wprowadzania dwutlenku węgla, jednakże jest to wrażenie chwilowe, które ustępuje po kilku minutach. Dla większości osób karboksyterapia jest zabiegiem praktycznie bezbolesnym. Czas trwania zabiegu karboksyterapii uzależniony jest od obszaru ciała i rodzaju zabiegowego. Najczęściej wystarcza 30 minut. W skład danej kuracji dwutlenkiem węgla (na wybraną partię ciała), wchodzi seria około 10 zabiegów karboksyterapii, które należy wykonywać w odstępach od 7 do 14 dni. Po jej zakończeniu karboksyterapii następuje widoczna poprawa kondycji skóry. W celu podtrzymania uzyskanych efektów karboksyterapii, zaleca się wykonanie zabiegu podtrzymującego według zaleceń kosmetologa. Karboksyterapia nie wymaga okresu rekonwalescencji, czasem jedynie w miejscu zabiegu mogą pojawić się pojedyncze siniaczki.

Podsumowując każdy wykonany zabieg karboksyterapii  przyniesie kaskadę dobroczynnych procesów naprawczych w naszej skórze. Leczenie dwutlenkiem węgla przyczyni się do rewitalizacji skóry, spowolni procesy starzenia się skóry po serii zabiegów, ujędrnienie skóry ulegnie znacznej poprawie, a jeżeli na Twojej skórze widoczne są rozstępy karboksyterapia to idealny zabieg aby je zniwelować. Karboksyterapia pomaga na wymodelowanie sylwetki poprzez efekt redukcji cellulitu i tkanki tłuszczowej.  Karboksyterapia to zabieg, który stosuje się z powodzeniem w wielu przypadkach kosmetologicznych jako samodzielna terapia bądź jako wsparcie innych zabiegów.Przed zabiegiem
 1. Do zabiegu nie musisz się szczególnie przygotowywać, bezpośrednio przed zabiegiem nie zalecamy picia kawy
 2. Musisz pamiętać, aby przed planowanym zabiegiem nie przyjmować aspiryny oraz innych środków obniżających krzepliwość krwi.
 3. Możesz zastosować maść wzmacniającą z witaminą K w miejscu, gdzie wykonywany będzie zabieg
Czytaj więcej
W trakcie
 1. Kosmetolog dezynfekuje miejsce, którym ma zostać wykonany zabieg karboksyterapii
 2. Miejsce przy miejscu za pomocą iniekcji wtłacza w skórę medyczny dwutlenek węgla, a następnie rozprowadza równomiernie pod skórą
Czytaj więcej
Po zabiegu
 1. Twoja skóra bezpośrednio po zabiegu może być zaczerwieniona i delikatnie opuchnięta, objawy te mijają zwykle po kilku godzinach
 2. Zalecamy, aby po zabiegu unikać zakażeń skóry
 3. Opalania oraz poddawania skóry silnym zmianom termicznym.
 4. Przez 2-3 dni warto zrezygnować z siłowni
Czytaj więcej
Opinie naszych klientów
Laser DeLux / Zabiegi / Karboksyterapia

Karboksyterapia

Co to karboksyterapia?

Karboksyterapia, czyli odmładzanie skóry za pomocą dwutlenku węgla, jest zabiegiem innowacyjnym i bardzo skutecznym oraz wszechstronnym. Przez specjalistów uznawany za prawdziwy przełom w obszarze kosmetologii estetycznej, stanowi idealną alternatywę w walce z niedoskonałościami skóry. Dlaczego? Dzięki zabiegowi karboksyterapii możemy bowiem w szybki i bezinwazyjny sposób poprawić kondycję ciała i cieszyć się wymarzoną sylwetką. Brak jędrności skóry, rozstępy, cellulit odchodzą właśnie do przeszłości!

Karboksyterapia co to jest? Karboksyterapia to jeden z najbezpieczniejszych zabiegów polegający na wykorzystaniu dwutlenku węgla poprzez podawanie go w skórę. Dzięki temu zabiegowi przepływ krwi zostaje zwiększony, a produkcja kolagenu jest pobudzona.
Karboksyterapia poprzez stymulację mikrokrążenia działa na skórę ujędrniająco. Jest także skutecznym sposobem na walkę z cellulitem, bliznami, rozstępami, cieniami pod oczami. Karboksyterapię można także zastosować na skórę głowy w celu walki z wypadaniem włosów.
Dzięki karboksyterapii skóry głowy wpływamy na odżywienie cebulek włosa. Karboksyterapia pod oczy pomoże Ci pozbyć się podkrążonych oczu i cieni, dzięki czemu będziesz wyglądać młodo i świeżo.

karboksyterapia

Karboksyterapia - leczenie dwutlenkiem węgla CO2

Zabieg karboksyterapii jest prosty i mało inwazyjny. Wykonywany jest przez specjalistę w gabinecie medycyny estetycznej, przy użyciu certyfikowanego urządzenia do karboksyterapii. Urządzenie to składa się z butli z medycznym dwutlenkiem węgla, regulatora ciśnienia, węża i pistoletu z cienką igłą. Zabieg karboksyterapii nie wymaga znieczulenia, ponieważ jest praktycznie bezbolesny. Może być odczuwane jedynie lekkie szczypanie, rozpieranie lub mrowienie w miejscu podania gazu.

Podczas zabiegu karboksyterapii, specjalista wprowadza igłę pod skórę i podaje niewielką ilość dwutlenku węgla, kontrolując ciśnienie, ilość i prędkość podawania gazu. Dwutlenek węgla rozprzestrzenia się w tkance podskórnej i powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych. W ten sposób zwiększa się przepływ krwi bogatej w tlen i składniki odżywcze do komórek skóry. Ponadto, dwutlenek węgla stymuluje syntezę kolagenu i elastyny, czyli białek odpowiedzialnych za jędrność i elastyczność skóry. Zabieg karboksyterapii trwa od 10 do 40 minut, w zależności od obszaru leczonego. Może być wykonywany na twarzy, szyi, dekolcie, brzuchu, udach, pośladkach, ramionach, łydkach czy skórze głowy.

Czym jest karboksyterapia i czy karboksyrapia jest skuteczna?

Karboksyterapia to nowoczesna metoda leczenia i poprawy wyglądu skóry, która wykorzystuje medyczny dwutlenek węgla (CO2). Zabieg karboksyterapii polega na wstrzyknięciu pod skórę niewielkiej ilości gazu, który pobudza krążenie krwi, dotlenia komórki i stymuluje produkcję kolagenu. Karboksyterapia jest skuteczna w walce z wieloma problemami skórnymi, takimi jak zmarszczki, cellulit, rozstępy, blizny, wypadanie włosów czy cienie pod oczami.

Jakie są efekty karboksyterapii na twarz i ciało?

fekty karboksyterapii są widoczne już po pierwszym zabiegu, jednak najlepsze rezultaty uzyskuje się po serii kilku zabiegów. Liczba i częstotliwość zabiegów zależy od indywidualnych potrzeb i celów pacjenta, a także od obszaru leczonego. Karboksyterapia działa w obszarze wprowadzenia pod skórę dwutlenku węgla.

Efekty karboksyrapii na ciało i twarz to m.in.:

 1. poprawa kolorytu i jasności skóry,
 2. wygładzenie i napięcie skóry,
 3. zmniejszenie głębokości i ilości zmarszczek i bruzd,
 4. zredukowanie cieni i worków pod oczami,
 5. zahamowanie wypadania włosów i pobudzenie ich wzrostu,
 6. zmniejszenie widoczności cellulitu i ujędrnienie skóry,
 7. spłycenie rozstępów i blizn,
 8. poprawa krążenia i gojenia się ran,
 9. zmniejszenie stanu zapalnego i wyprysków.

Pierwsze efekty karboksyterapii są widoczne już w dniu zabiegu podania dwutlenku węgla pod skórę. Całkowite efekty karboksyterapii utrzymują się od kilku miesięcy do kilku lat, w zależności od trybu życia i pielęgnacji skóry.

Na jakich partiach można wykonywać karboksyterapię?

Karboksyterapia jest zabiegiem uniwersalnym, który można stosować na różnych partiach ciała, w zależności od celu i problemu do rozwiązania. Na co działa karboksyterapia?

 • Twarz – karboksyterapia na twarz poprawia koloryt, napięcie i nawilżenie skóry, redukuje zmarszczki i drobne linie, a także likwiduje cienie i worki pod oczami. Zabieg karboksyterapii na twarz może być również stosowany na opadające powieki, poduszeczki tłuszczowe pod oczami, podwójny podbródek i blizny po trądziku.
 • Szyja i dekolt – karboksyterapia na szyję i dekolt pomaga w ujędrnieniu i odmłodzeniu skóry, która często jest zaniedbywana i narażona na starzenie.
 • Brzuch – karboksyterapia na brzuch pomaga w redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu, a także w poprawie elastyczności i napięcia skóry. Zabieg karboksyterapii na brzuch jest zalecany również w leczeniu rozstępów i zwiotczenia skóry po ciąży lub gwałtownej utracie wagi. Zabieg karboksyterapii na pośladki może być również zastosowany na blizny pooperacyjne lub pourazowe.
 • Pośladki – karboksyterapia na pośladki pomaga w modelowaniu i ujędrnianiu sylwetki, a także w walce z cellulitem i rozstępami.
 • Nogi – karboksyterapia na nogi pomaga w redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu, a także w poprawie krążenia i leczeniu naczynek i żylaków. Zabieg karboksyterapii na nogi sprawdzi się również jako wsparcie w leczeniu obrzęków, bólu i uczucia ciężkości nóg.
 • Włosy – karboksyterapia na włosy pomaga w pobudzeniu krążenia i odżywianiu mieszków włosowych, co przyczynia się do wzrostu i zagęszczenia włosów.

Karboksyterapia jest więc zabiegiem, który może pomóc w wielu problemach skórnych i zdrowotnych.

Karboksyterapia - jak to działa?

Karboksyterapia skutecznie wspomaga procesy zwiększania ilości kolagenu i elastyny w skórze, jak również przyczynia się do rozbudowy naczyń krwionośnych. Dzięki takim właściwościom terapii dwutlenkiem węgla, w krótkim czasie osiągamy spektakularne efekty u  naszych pacjentów.

Zabieg karbokserapii polega na śródskórnym lub podskórnym wstrzykiwaniu małych dawek dwutlenku węgla (CO2), który dociera do wybranych tkanek w organizmie. W efekcie, naczynia krwionośne rozszerzają się, a proces tworzenia sieci nowy naczyń krwionośnych (tzw. neowaskularyzacja) ulega przyspieszeniu. Ponadto w wyniku karboksyrapii i działania CO2, zwiększa się przepływ krwi, która odpowiada m.in. za transport tlenu i substancji odżywczych w ciele człowieka. Dodatkowo karboksyrapia poprawia mikrokrążenie oraz przyczynia się do skutecznego rozbicia złogów tłuszczowych w naszej skórze.

Karboksyterapia efekty, czego możesz spodziewać się po zabiegu? Zabieg karboksyterapii już po pierwszym zabiegu poprawi wygląd Twojej skóry. Jeśli chcesz uzyskać pełną metamorfozę za pomocą innowacyjnej metody, jaką jest karboksyterapia, rekomendujemy wykonanie od 6 do 15 zabiegów. Dla utrzymania efektów karboksyterapii, zabieg powinniśmy powtarzać co jakiś czas. Karboksyterapia pod oczy to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów karboksyterapii na twarz.

Karboksyterapia - ciesz się piękną skórą od zaraz!

W salonach Laser Delux odzyskasz dobre samopoczucie i zadbasz o piękno swojej skóry. Zabieg karboksyterapii można przeprowadzić na niemalże każdej partii ciała: twarzy, głowy, dłoni, ud i łydek, pośladków, brzucha, ramion oraz pleców.
Od lat walczysz z tzw. cieniami i workami pod oczami? Poddając się zabiegowi karboksyterapii pod oczy skutecznie poprawimy wygląd skóry wokół oczu. Chcesz poprawić wygląd całej twarzy wraz z szyją i dekoltem? Nic prostszego - karboksyterapia na twarz dwutlenek węgla zwiększy ilość kolagenu i dotlenienie skóry, tym samym sprawiając, iż opracowywane zabiegiem partie staną się bardziej napięte, zmarszczki wypłycone, a skóra rozświetlona. Karboksyterapia wspomaga proces redukcji tkanki tłuszczowej z drugiego podbródka. Efekty karboksyterapii widoczne są po wykonaniu serii zabiegów.

Karboksyterapia na cellulit

Wiemy, jak trudno walczyć z cellulitem, rozstępami i nadmierną tkanką tłuszczową dzięki zabiegom karboksyterapii na cellulit. Lata wyrzeczeń i diet nie dają wymarzonych efektów? Medyczny dwutlenek węgla i leczenie karboksyterapią idealnie sprawdzi się również w tym przypadku. Musisz wiedzieć, iż komórki tłuszczowe są niezwykle podatne na działanie CO2, który zamieniając się w kwas węglowy niszczy je od środka dzięki czemu możliwa jest ich redukcja, a większa produkcja kolagenu poprawia strukturę ciała, wyraźnie zmniejszając cellulit i rozstępy.   

Usuwanie cellulitu dzięki karboksyterapii

Metoda karboksyterapii doskonale sprawdza się w skutecznej walce z cellulitem, a dzięki doskonałym efektom oraz braku ryzyka związanego z pojawieniem się jakichkolwiek powikłań, zabieg może stanowić alternatywę dla liposukcji klasycznej. Skorzystać z zabiegu karboksyterapii mogą również klienci stosujący inne zabiegi lipolityczne takie jak kriolipoliza lub lipoliza iniekcyjna. Podanie medycznego dwutlenku węgla metodą karboksyrapii wzmocni działanie innych metod  odchudzających. Stosowanie w medycynie estetycznej terapii łączonych daje największe korzyści.

Karboksyterapia jest skuteczna w walce z cellulitem. Komórki tłuszczowe w organizmie człowieka są bardzo podatne na działanie dwutlenku węgla. W wyniku kuracji karboksyterapią, wprowadzony gaz zmienia się w kwas węglowy, który skutecznie rozbija komórki tłuszczowe. Działanie karboksyterapii wpływa również na wzrost ukrwienia, co w następstwie prowadzi do wzmożonego drenażu limfatycznego, poprawy procesów metabolicznych oraz wydalania zbędnego tłuszczu. W wyniku procesów karboksyterapii komórki skóry są odbudowywane, a stymulacja syntezy kolagenu powoduje wygładzenie powierzchni skóry i zniwelowanie tzw. „skórki pomarańczowej”, czyli cellulitu. Pierwsze efekty widoczne  karboksyterapii można zaobserwować nawet bezpośrednio po zabiegu  ponieważ w miejscu iniekcji następuje poprawa mikrokrążenia. Skóra bezpośrednio po zabiegu karboksyterapii może być zaczerwieniona. Chociaż karbosyterapia jest zabiegiem bezpiecznym to istnieją pewne przeciwwskazania do podania dwutlenku węgla. Przed pierwszym zabiegiem karboksyterapii umów się na konsultację z kosmetologiem w celu ustalenia szczegółów procesu terapii dwutlenkiem węgla.

Karboksyterapia przeciwwskazania

Kiedy nie można poddać się karboksyterapii? Jakie są przeciwwskazania do zabiegu karboksyterapii? Wykluczeniem do zabiegu jest:

 • zakrzepowe zapalenie żył;
 • zator tętnicy płucnej;
 • jaskra;
 • hemofilia;
 • anemia sierpowata;
 • ciężkie choroby płuc;
 • niewydolność nerek;
 • ciąża i okres karmienia piersią;
 • nieustabilizowane ciśnienie krwi;
 • poikilodermia;
 • zmiany zapalne i chorobowe w obszarze zabiegu;
 • łuszczyca, egzema, wysypka, skóra podrażniona i świeżo opalona;
 • historia chorobowa blizn koloidowych, zaburzenia gojenia;
 • przebyte niedawno zabiegi chirurgiczne;
 • nowotwory i stany przed nowotworowe (znamiona);
 • opryszczka;
 • epilepsja;
 • stosowanie środków obniżających krzepliwość krwi.
 • niedawno przebyty zawał serca, dusznica;
 • immunosupresja bądź choroby układu odpornościowego;

Karboksyterapia - urządzenia

Karboksyterapia wykorzystuje specjalistyczne urządzenie, które w sposób precyzyjny wprowadza w skórę dwutlenek węgla. Rynek kosmetologiczny oferuje różne sprzęty służące do walki z defektami naszej skóry i ciała. Dwutlenek węgla podawany podczas zabiegu karboksyterapii jest podgrzewany dzięki czemu zabieg jest mniej odczuwalny. Karboksyterapia to zabieg bezpieczny i mało inwazyjny, przynoszącym w krótkim czasie oczekiwane rezultaty. Po wykonaniu pełnej serii długo utrzymują się efekty w  jędrnośći i zwarciu skóry.

Na czym polega zabieg?  Karboksyterapia przebieg zabiegu

Zabieg karboksyterapii polega na wstrzykiwaniu niewielkich dawek czystego dwutlenku węgla (CO2), do warstw skóry i tkanki podskórnej na głębokość ok. 1-10 mm. W trakcie zabiegu karboksyterapii, klient może odczuwać niewielki dyskomfort związany z procesem wprowadzania dwutlenku węgla, jednakże jest to wrażenie chwilowe, które ustępuje po kilku minutach. Dla większości osób karboksyterapia jest zabiegiem praktycznie bezbolesnym. Czas trwania zabiegu karboksyterapii uzależniony jest od obszaru ciała i rodzaju zabiegowego. Najczęściej wystarcza 30 minut. W skład danej kuracji dwutlenkiem węgla (na wybraną partię ciała), wchodzi seria około 10 zabiegów karboksyterapii, które należy wykonywać w odstępach od 7 do 14 dni. Po jej zakończeniu karboksyterapii następuje widoczna poprawa kondycji skóry. W celu podtrzymania uzyskanych efektów karboksyterapii, zaleca się wykonanie zabiegu podtrzymującego według zaleceń kosmetologa. Karboksyterapia nie wymaga okresu rekonwalescencji, czasem jedynie w miejscu zabiegu mogą pojawić się pojedyncze siniaczki.

Podsumowując każdy wykonany zabieg karboksyterapii  przyniesie kaskadę dobroczynnych procesów naprawczych w naszej skórze. Leczenie dwutlenkiem węgla przyczyni się do rewitalizacji skóry, spowolni procesy starzenia się skóry po serii zabiegów, ujędrnienie skóry ulegnie znacznej poprawie, a jeżeli na Twojej skórze widoczne są rozstępy karboksyterapia to idealny zabieg aby je zniwelować. Karboksyterapia pomaga na wymodelowanie sylwetki poprzez efekt redukcji cellulitu i tkanki tłuszczowej.  Karboksyterapia to zabieg, który stosuje się z powodzeniem w wielu przypadkach kosmetologicznych jako samodzielna terapia bądź jako wsparcie innych zabiegów.

Podstawowe informacje
Czas trwania zabiegu: 30-90minut
Rekomendowana ilość zabiegów 6-15
Cel: skuteczne usunięcie cellulitu, redukcja rozstępów, leczenie wypadania włosów, cienie pod oczami

Wybierz salon,  aby poznać cenę zabiegu. Zabieg dostępny w salonach: Warszawa, Widok, Warszawa, Hanki Czaki, Warszawa, Egejska, Wrocław, Toruń, Szczecin, Poznań, Opole, Lublin, Kraków, Kielce, Katowice, Gdynia, Kalisz, Gdańsk, Częstochowa, Bydgoszcz, Bielsko-Biała, Białystok, Łódź

Powyższa oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego

Karboksyterapia na czym polega?

Przed zabiegiem

 1. Do zabiegu nie musisz się szczególnie przygotowywać, bezpośrednio przed zabiegiem nie zalecamy picia kawy
 2. Musisz pamiętać, aby przed planowanym zabiegiem nie przyjmować aspiryny oraz innych środków obniżających krzepliwość krwi.
 3. Możesz zastosować maść wzmacniającą z witaminą K w miejscu, gdzie wykonywany będzie zabieg
Czytaj więcej

W trakcie

 1. Kosmetolog dezynfekuje miejsce, którym ma zostać wykonany zabieg karboksyterapii
 2. Miejsce przy miejscu za pomocą iniekcji wtłacza w skórę medyczny dwutlenek węgla, a następnie rozprowadza równomiernie pod skórą
Czytaj więcej

Po zabiegu

 1. Twoja skóra bezpośrednio po zabiegu może być zaczerwieniona i delikatnie opuchnięta, objawy te mijają zwykle po kilku godzinach
 2. Zalecamy, aby po zabiegu unikać zakażeń skóry
 3. Opalania oraz poddawania skóry silnym zmianom termicznym.
 4. Przez 2-3 dni warto zrezygnować z siłowni
Czytaj więcej
Ostatnie na blogu

Odkryj korzyści płynące z terapii dwutlenkiem węgla i ciesz się perfekcyjną i gładką skórą

Odkryj korzyści płynące z terapii dwutlenkiem węgla i ciesz się perfekcyjną i gładką skórą

Odkryj korzyści płynące z terapii dwutlenkiem węgla i ciesz się perfekcyjną i gładką skórą

Odkryj korzyści płynące z terapii dwutlenkiem węgla i ciesz się perfekcyjną i gładką skórą

Odkryj korzyści płynące z terapii dwutlenkiem węgla i ciesz się perfekcyjną i gładką skórą

Odkryj korzyści płynące z terapii dwutlenkiem węgla i ciesz się perfekcyjną i gładką skórą

Odkryj korzyści płynące z terapii dwutlenkiem węgla i ciesz się perfekcyjną i gładką skórą

Odkryj korzyści płynące z terapii dwutlenkiem węgla i ciesz się perfekcyjną i gładką skórą

Odkryj korzyści płynące z terapii dwutlenkiem węgla i ciesz się perfekcyjną i gładką skórą

Odkryj korzyści płynące z terapii dwutlenkiem węgla i ciesz się perfekcyjną i gładką skórą

Odkryj korzyści płynące z terapii dwutlenkiem węgla i ciesz się perfekcyjną i gładką skórą

Odkryj korzyści płynące z terapii dwutlenkiem węgla i ciesz się perfekcyjną i gładką skórą

Odkryj korzyści płynące z terapii dwutlenkiem węgla i ciesz się perfekcyjną i gładką skórą

Odkryj korzyści płynące z terapii dwutlenkiem węgla i ciesz się perfekcyjną i gładką skórą

Odkryj korzyści płynące z terapii dwutlenkiem węgla i ciesz się perfekcyjną i gładką skórą

dowiedz się więcej
Olejek rycynowy stosujemy na twarz, włosy i paznokcie od lat. Jego magiczne działanie znane jest każdemu. Jednak, czy wiesz jak go stosować? Jak często używać olejku rycynowego do twarzy i dla kogo jest przeznaczony? Czy istnieją inne sposoby na walkę z pierwszymi oznakami starzenia się skóry? Sprawdź!
W ostatnim czasie popularną metodą na depilację twarzy i przy okazji pozbycie się martwego naskórka jest użycie nożyka do golenia twarzy. Modne są obecnie kolorowe nożyki do golenia twarzy. Najczęściej występują w kolorze różowym, czarnym lub przezroczystym.
Od wielu lat na polskich ulicach w styczniowe dni widujemy czerwone naklejki w kształcie serduszek. Każdy bez problemy kojarzy je już z daleka. Mowa oczywiście o organizowanej w środku zimy zbiórce WOŚP.
Sucha i zmęczona skóra ma predyspozycje do podrażnień i zaczerwienień. Sucha skóra na twarzy negatywnie wpływa na nasz wygląd i dodaje lat. W wyniku zbyt suchej cery zwiększa się prawdopodobieństwo powstawania zmarszczek. Czy mamy wpływ na suchość skóry? Jak jej zaradzić?
× Available on SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday