Coraz więcej kobiet decyduje się na wykonanie peelingu kawitacyjnego na skórze twarzy. Stał się on bardzo popularnym zabiegiem kosmetycznym, który sprawia że skóra staje się widocznie promienna, wygląda zdrowo i przede wszystkim jest aksamitnie gładka w dotyku. Zdecydowanie daje on trwalsze, mocniejsze i bardziej skuteczne rezultaty niż zwykły peeling wykonywany w warunkach domowych.
Pomimo tego, że dla większości z nas złuszczanie naskórka może kojarzyć się z dosyć mocną ingerencją to jest to zabieg całkowicie bezbolesny i nieinwazyjny. W czym zatem tkwi sekret udanego złuszczenia naskórka? Peelingi kawitacyjne opierają się na ultradźwiękach, które powodują usunięcie martwych komórek naskórka pozostawiając twarz
Peeling kawitacyjny jak często?
W zasadzie już podczas pierwszego zabiegu peelingu kawitacyjnego widać sporą różnicę w poprawie wyglądu skóry. Peeling kawitacyjny przede wszystkim:
- powoduje głębokie oczyszczenie skóry
- widoczne jej odświeżenie
- to pierwszy krok do ożywienia skóry
- dogłębnie wygładza skórę twarzy
- przeciwdziała zaskórnikom
- zapobiega powstawaniu trądziku
Peeling kawitacyjny, to prosty zabieg, który niesie ze sobą wiele korzyści. Dodatkowo urządzenia stosowane do peelingu kawitacyjnego pozwalają na zabiegi których efektem jest poprawienie krążenia skóry oraz wzmożona produkcja kolagenu i elastyny, która odpowiada za elastyczność skóry. Ilość zabiegów oraz jego częstotliwość ustalana jest na kosnultacji z kosmetologiem.
chcemy zaznaczyć, że świetnnym, sprawdzonym i bezpiecznym zabiegiem wpływającym na poprawę stanu skóry twarzy jest mezoterapia igłowa, która działa także przeciwstarzeniowo, nawilżająco i regenerująco.
Jak wygląda peeling kawitacyjny?
Jak każdy zabieg kosmetyczny, również peeling kawitacyjny wymaga pewnego przygotowania. Rozpoczyna się od bardzo dokładnego oczyszczenia skóry oraz jej właściwego nawilżenia. Dlaczego nawilżenie jest tak ważne? Działa ono, jako pośrednik pomiędzy skórą a falami ultradźwiękowymi.
Kiedy już skóra jest wystarczająco nawilżona rozpoczyna się masowanie twarzy specjalnym urządzeniem, które generuje ultradźwięki. Peeling kawitacyjny ma za zadanie odblokować naszą skórę, oczyścić ją i przygotować na dogłębne przyjęcie składników odżywczych. Zwykle peeling kawitacyjny skupia się na problematycznych częściach twarzy, takich jak: broda czy nos.
Po wykonaniu peelingu kawitacyjnego bardzo ważna jest pielęgnacja. Konieczne jest stosowanie się do zaleceń kosmetologa. Bezpośrednio po zabiegu kawitacji skóra może być delikatnie zaczerwieniona . Pamiętaj także stosowaniu kremów z wysokim filtrem przeciwsłonecznym.
Czy peeling kawitacyjny może być wykonany u każdego?
To pytanie bardzo często pojawia się w przypadku decyzji o chęci wykonania peelingu kawitacyjnego. Tak naprawdę każdy zabieg kosmetyczny niesie za sobą pewne przeciwwskazania. W przxypadku peeliengu kawitacyjnego należą do nich m.in:
- choroby tarczycy
- ciąża oraz laktacja
- zakrzepowe zapalenie żył
- osteoporoza
- ciąża oraz laktacja
- stany zapalne skóry
- rozrusznik serca
Przeczytaj więcej o zabiegach pielęgnacyjnych w naszych poradnikach:
Proponowane zabiegi: