(function() { var script = document.createElement('script'); script.src = 'https://cdnjs.cloudflare.com/ajax/libs/babel-polyfill/6.26.0/polyfill.min.js'; script.async = true; document.head.appendChild(script); }()) var __cp = { "id": "N_Z-izFEexO7tCYiYWKJz8Sb0ulmB2cvLkxr0fFOf_w", "version": "1.1" }; (function(window, document) { var cp = document.createElement('script'); cp.type = 'text/javascript'; cp.async = true; cp.src = "++cdn-widget.callpage.io+build+js+callpage.js".replace(/[+]/g, '/').replace(/[=]/g, '.'); var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(cp, s); if (window.callpage) { alert('You could have only 1 CallPage code on your website!'); } else { window.callpage = function(method) { if (method == '__getQueue') { return this.methods; } else if (method) { if (typeof window.callpage.execute === 'function') { return window.callpage.execute.apply(this, arguments); } else { (this.methods = this.methods || []).push({ arguments: arguments }); } } }; window.callpage.__cp = __cp; window.callpage('api.button.autoshow'); } })(window, document); window.__lc = window.__lc || {}; window.__lc.license = 4442131; ;(function(n,t,c){function i(n){return e._h?e._h.apply(null,n):e._q.push(n)}var e={_q:[],_h:null,_v:"2.0",on:function(){i(["on",c.call(arguments)])},once:function(){i(["once",c.call(arguments)])},off:function(){i(["off",c.call(arguments)])},get:function(){if(!e._h)throw new Error("[LiveChatWidget] You can't use getters before load.");return i(["get",c.call(arguments)])},call:function(){i(["call",c.call(arguments)])},init:function(){var n=t.createElement("script");n.async=!0,n.type="text/javascript",n.src="https://cdn.livechatinc.com/tracking.js",t.head.appendChild(n)}};!n.__lc.asyncInit&&e.init(),n.LiveChatWidget=n.LiveChatWidget||e}(window,document,[].slice)) Jakie rodzaje depilacji wybrać? Praktyczne porady - Laser DeLux® ! function(w, d, t) { w.TiktokAnalyticsObject = t; var ttq = w[t] = w[t] || []; ttq.methods = ["page", "track", "identify", "instances", "debug", "on", "off", "once", "ready", "alias", "group", "enableCookie", "disableCookie"], ttq.setAndDefer = function(t, e) { t[e] = function() { t.push([e].concat(Array.prototype.slice.call(arguments, 0))) } }; for (var i = 0; i < ttq.methods.length; i++) ttq.setAndDefer(ttq, ttq.methods[i]); ttq.instance = function(t) { for (var e = ttq._i[t] || [], n = 0; n < ttq.methods.length; n++) ttq.setAndDefer(e, ttq.methods[n]); return e }, ttq.load = function(e, n) { var i = "https://analytics.tiktok.com/i18n/pixel/events.js"; ttq._i = ttq._i || {}, ttq._i[e] = [], ttq._i[e]._u = i, ttq._t = ttq._t || {}, ttq._t[e] = +new Date, ttq._o = ttq._o || {}, ttq._o[e] = n || {}; var o = document.createElement("script"); o.type = "text/javascript", o.async = !0, o.src = i + "?sdkid=" + e + "&lib=" + t; var a = document.getElementsByTagName("script")[0]; a.parentNode.insertBefore(o, a) }; ttq.load('C61P4F3VJ586PA3ACUC0'); ttq.page(); }(window, document, 'ttq');
Łódź Białystok Bielsko-Biała Bydgoszcz Częstochowa Gdańsk Gdynia Kalisz Katowice Kielce Kraków Lublin Opole Poznań Rzeszów Szczecin Toruń Warszawa, Egejska Warszawa, Hanki Czaki Warszawa, Widok Wrocław
Laser DeLux / Blog / Jaki sposób depilacji wybrać? Praktyczne porady

Jaki sposób depilacji wybrać? Praktyczne porady

depilacja depilacja bikini depilacja laserowa

Gładkie ciało to współczesny wyznacznik piękna. Aby osiągnąć efekt jedwabistej, delikatnej skóry warto wybrać się na zabieg depilacji. Na czym on polega i jakie rodzaje depilacji wybrać, by był to zabieg najlepszy dla naszego ciała?

spis treści

Depilacja

Depilacja to zabieg usuwania owłosienia za pomocą różnych metod. Jest to doskonały sposób na pozbycie się włosów, alternatywny do codziennego golenia. Zabiegowi depilacji może poddać się każdy – jest on skierowany zarówno do kobiet, jak i do mężczyzn. Wyjątkiem są osoby, które cierpią na schorzenia skóry, takie jak zapalenie mieszków włosowych, łuszczyca, grzybica oraz posiadające żylaki, świeże rany lub blizny. Depilacji nie powinny poddawać się także kobiety w ciąży.

Rodzaje depilacji

Istnieje wiele rodzajów depilacji. Część z nich możemy wykonać samodzielnie, w domu. Wiele kobiet korzysta z tradycyjnej maszynki do golenia, ponieważ jest to metoda najszybsza, a jednocześnie bardzo szybka. Dobrym rozwiązaniem jest również zakup depilatora, jednak jego użycie wymaga czasu, nie jest też zupełnie bezbolesne. Osoby, które mają delikatne i jasne włoski często decyduje się na specjalistyczne kremy i pianki do depilacji, które rozpuszczają łodygi włosów. Dobrze jest dobrać rodzaj kremu do naszej skóry i części ciała, z której chcemy usunąć włosy. W sklepach i drogeriach możemy sięgnąć po kosmetyki do depilacji całego ciała, okolic intymnych czy twarzy. Istnieją kremy przeznaczone dla cery normalnej, wrażliwej i suchej oraz kremy o działaniu ekspresowym i standardowym.

Rodzaje depilacji w salonie kosmetycznym

Najbardziej tradycyjnymi zabiegami są depilacja woskiempastą cukrową oraz depilacja laserowaIPL i ELOS. Depilacja woskiem należy do najbardziej bolesnych zabiegów. Polega na mechanicznym wyrywaniu włosów przy pomocy wosku. Nieco delikatniejszą metodą jest usuwanie owłosienia przy pomocy pasty cukrowej, która nie przykleja się do ciała, a jedynie okleja włoski. W każdym gabinecie kosmetycznym znajduje się kilka rodzajów wosków do depilacji, co umożliwia dostosowanie zabiegu do owłosienia i skóry klientów. Przykładowo wosk azulenowy stosuje się na skórze wrażliwej i skłonnej do alergii, wosk różany wykorzystywany jest do depilacji miejsc skłonnych do podrażnień.

Jednak najbardziej popularną i najbardziej skuteczną metodą usuwania niechcianego owłosienia jest depilacja laserowa laserem diodowym. Przy pomocy wiązki światła niszczy on włosy wraz z mieszkiem włosowym i cebulką, dzięki czemu włos nie odrasta. Kolejnym rodzajem depilacji będzie fotodepilacja IPL lub depilacja ELOS , która uszkadza włos, dając efekt chwilowej gładkiej skóry, jednak nie usuwa całkowicie owłosienia. Salony kosmetologiczne korzystają z różnych rodzajów laserów do depilacji m.in. aleksandrytowego, który skutecznie usuwa owłosienie ciemne, jednak jest nieskuteczny dla osób z ciemną karnacją. Dla osób o ciemniejszym odcieniu skóry polecany jest laser diodowy o długości fali 940 nm oraz neodymowojagowy Nd:YAG.

Czy istnieje najlepszy sposób depilacji?

Wybór sposobu depilacji powinien być związany zarówno ze stanem naszej skóry i zdrowia, jak i z indywidualną odpornością na ból. Istotną kwestią są również środki finansowe, które chcemy przeznaczyć na zabieg. Koszt depilacji wahać może się bowiem od kilkudziesięciu do kilku tysięcy złotych.

Jednym z najczęściej wybieranych i zalecanych sposobów trwałego usuwania owłosienia jest depilacja laserowa. Zaleca się ją przede wszystkim ze względu na nieinwazyjny charakter zabiegu. Może być stosowana do depilacji wrażliwych miejsc takich jak bikini brazylijskie czy hollywoodzkie. Pierwsze efekty, które pozostawia, są widoczne już po jednej z początkowych wizyt w salonie. Po wykonaniu serii zabiegów problem nadmiernego owłosienia zmniejsza się. Dzieje się tak ze względu na energię wytwarzaną przez laser, pochłanianą przez barwnik włosa i nieodwracalnie niszczącą jego cebulkę. Zabieg dostosowywany jest do rodzaju skóry pacjenta, wobec czego dobiera się indywidualnie moc i czas trwania poszczególnych impulsów. Dzięki licznym badaniom naukowym, jakie przeprowadzane są nad skutecznością laserów, mamy pewność, że ich zastosowanie w kosmetyce jest bezpieczne i stanowi zarówno wygodne, jak i ekonomiczne rozwiązanie. 

Przeczytaj więcej o depilacji w naszych poradnikach:

Proponowane zabiegi:

5 1 Ilość ocen
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
× Available on SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday