(function() { var script = document.createElement('script'); script.src = 'https://cdnjs.cloudflare.com/ajax/libs/babel-polyfill/6.26.0/polyfill.min.js'; script.async = true; document.head.appendChild(script); }()) var __cp = { "id": "N_Z-izFEexO7tCYiYWKJz8Sb0ulmB2cvLkxr0fFOf_w", "version": "1.1" }; (function(window, document) { var cp = document.createElement('script'); cp.type = 'text/javascript'; cp.async = true; cp.src = "++cdn-widget.callpage.io+build+js+callpage.js".replace(/[+]/g, '/').replace(/[=]/g, '.'); var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(cp, s); if (window.callpage) { alert('You could have only 1 CallPage code on your website!'); } else { window.callpage = function(method) { if (method == '__getQueue') { return this.methods; } else if (method) { if (typeof window.callpage.execute === 'function') { return window.callpage.execute.apply(this, arguments); } else { (this.methods = this.methods || []).push({ arguments: arguments }); } } }; window.callpage.__cp = __cp; window.callpage('api.button.autoshow'); } })(window, document); window.__lc = window.__lc || {}; window.__lc.license = 4442131; ;(function(n,t,c){function i(n){return e._h?e._h.apply(null,n):e._q.push(n)}var e={_q:[],_h:null,_v:"2.0",on:function(){i(["on",c.call(arguments)])},once:function(){i(["once",c.call(arguments)])},off:function(){i(["off",c.call(arguments)])},get:function(){if(!e._h)throw new Error("[LiveChatWidget] You can't use getters before load.");return i(["get",c.call(arguments)])},call:function(){i(["call",c.call(arguments)])},init:function(){var n=t.createElement("script");n.async=!0,n.type="text/javascript",n.src="https://cdn.livechatinc.com/tracking.js",t.head.appendChild(n)}};!n.__lc.asyncInit&&e.init(),n.LiveChatWidget=n.LiveChatWidget||e}(window,document,[].slice)) Depilacja a epilacja czym się różnią? - Laser DeLux® ! function(w, d, t) { w.TiktokAnalyticsObject = t; var ttq = w[t] = w[t] || []; ttq.methods = ["page", "track", "identify", "instances", "debug", "on", "off", "once", "ready", "alias", "group", "enableCookie", "disableCookie"], ttq.setAndDefer = function(t, e) { t[e] = function() { t.push([e].concat(Array.prototype.slice.call(arguments, 0))) } }; for (var i = 0; i < ttq.methods.length; i++) ttq.setAndDefer(ttq, ttq.methods[i]); ttq.instance = function(t) { for (var e = ttq._i[t] || [], n = 0; n < ttq.methods.length; n++) ttq.setAndDefer(e, ttq.methods[n]); return e }, ttq.load = function(e, n) { var i = "https://analytics.tiktok.com/i18n/pixel/events.js"; ttq._i = ttq._i || {}, ttq._i[e] = [], ttq._i[e]._u = i, ttq._t = ttq._t || {}, ttq._t[e] = +new Date, ttq._o = ttq._o || {}, ttq._o[e] = n || {}; var o = document.createElement("script"); o.type = "text/javascript", o.async = !0, o.src = i + "?sdkid=" + e + "&lib=" + t; var a = document.getElementsByTagName("script")[0]; a.parentNode.insertBefore(o, a) }; ttq.load('C61P4F3VJ586PA3ACUC0'); ttq.page(); }(window, document, 'ttq');

*Wszystkie przekreślone kwoty na stronie to najniższe ceny z 30 dni przed obniżką

Łódź Białystok Bielsko-Biała Bydgoszcz Częstochowa Gdańsk Gdynia Kalisz Katowice Kielce Kraków Lublin Opole Poznań Rzeszów Szczecin Toruń Warszawa, Egejska Warszawa, Hanki Czaki Warszawa, Widok Wrocław
Laser DeLux / Blog / Depilacja a epilacja czym się różnią?

Depilacja a epilacja czym się różnią?

depilacja laserowa

Jest w życiu jedna rzecz której z pewnością nie chcesz codziennie robić - częste golenie się! Depilujesz się wieczorem, a rano już widzisz na swojej skórze wrastające włoski czy czerwone kropeczki. Z pomocą przychodzi trwała depilacja laserowa. Jeśli interesujesz się tym tematem z pewnością natknęłaś się także na pojęcie epilacji. Co to jest i czym różni się od depilacji?

spis treści

  Depilacja Laserowa

  Sprawdź

  Co to jest epilacja?

  Epilacja to nic innego jak trwałe usunięcie cebulek włosów za pomocą lasera. Brak pierwszej litery “d” to nie jest błąd. Epilacja jest powtarzalna, wymaga jedynie wykonania zabiegu przypominającego. Oznacza to, że po zakończonej serii epilacji laserowej raz na jakiś czas należy wykonać zabieg przypominający. Istnieje kilka metod epilacji. Zwykle wykonuje się ją w warunkach gabinetowych, np. u kosmetyczki, w gabinecie medycyny estetycznej. Do najpopularniejszych metod należą:

  • depilacja laserowa - zwykle wykonywana laserem diodowym LightSheer Duet. Światło lasera trafia wprost do melaniny zawartej w cebulce włosa i niszczy ją bezpowrotnie. Jest to jedna ze skuteczniejszych form epilacji.
  • elektrokoagulacja - znana metoda w elektrochirurgii, wykorzystuje działanie prądu elektrycznego zmiennego o dużej częstotliwości. Jest to zabieg dość bolesny i przestarzały.
  • fotoepilacja – tzw. depilacja IPL, to usuwanie włosów przy pomocy impulsów świetlnych. Jest to tania metoda i z tego powodu bardzo popularna, jednak mało skuteczna. Musisz wiedzieć, że fotodepilacja nie usuwa cebulki włoska, jedynie opóźnia ich wzrost. Tym różni się od depilacji laserem diodowym.

  depilacja laserowa a ipl

  Wszystkie wyżej opisane metody są sposobami bezpiecznymi, jeżeli są wykonywane pod okiem specjalisty i odpowiednich warunkach. Doświadczenie osoby wykonującej zabieg, oryginalny, sprawdzony sprzęt to gwarancja efektów po wykonanej serii epilacji.

  Epilacja czy depilacja laserowa - co wybrać? 

  Wiesz już, że depilacja laserowa łączy się z pojęciem epilacji. W powszechnym użytku przyjęło się mówić “depilacja laserowa”, niż epilacja laserowa, gdyż pierwsze pojęcie jest bardziej zrozumiałe dla większości ludzi.  Najpopularniejszym laserem do tego typu zabiegów jest laser diodowy LightSheer Duet. Jest to laser, który od wielu lat jest na rynku i przynosi bardzo dobre efekty. Jeśli zastanawiasz się nad epilacją to warto rozważyć tę opcję, bo dzięki niej na zawsze pozbędziesz się owłosienia. Jak działa laser diodowy?

  Światło lasera LightSheer Duet działa wprost na melaninę zawartą w cebulce włoska. Następnie podgrzewa ją i niszczy bezpowrotnie. Ważne jest, aby zabieg wykonać w pierwszej fazie cyklu wzrostu włosa, bo wówczas przyniesie najlepsze efekty. Jak każdy zabieg epilacji, zabiegi laserem diodowym również należy powtarzać. Dlaczego? Dzieje się tak ponieważ nasze włosy nie rosną równomiernie, światło lasera zadziała na nie w pierwszej fazie wzrostu.

  Depilacja a epilacja

  Depilacja to nie trwała metoda usuwania włosków z naszego ciała. Odbywa się ona w sposób mechaniczny, np. maszynką jednorazową, depilatorem domowym, woskiem czy pęsetą. Różnica między depilacją a epilacją jest jedna - epilacja działa głębiej, bo usuwa włos na zawsze, wraz z cebulką i mieszkiem włosowym. Domowymi metodami nie osiągniemy takiego efektu.

  Minusem depilacji jest często podrażniona skóra, efekt truskawkowych nóg, czyli pojawienie się czerwonych kropeczek na skórze. Wygląda do nieestetycznie i potrafi być bolesne. Dodatkowo, depilacja w warunkach domowych jest na dłuższą metę kosztowna, ze względu na potrzebne akcesoria, takie jak pianka, wosk, kremy, żele, depilatory domowe. Osoby z twardymi  i gęstymi włoskami, które rosną bardzo szybko, muszą wykonywać depilację niemalże codziennie!

  Czy epilacja boli?

  Często przed podjęciem decyzji o poddaniu się zabiegom epilacji jest strach przed bólem. Musisz wiedzieć, że nie ma czego się obawiać,  ponieważ zabieg wykonywany w profesjonalnym gabinecie takim jak Laser DeLux jest niezwykle  komfortowy. Ważne, żeby przed rozpoczęciem serii wykonać tzw. próbę laserową na małym fragmencie skóry. Wtedy zobaczysz, jakie są odczucia zabiegowe i czy depilacja nie wywołuje żadnych działań niepożądanych. W Laser DeLux podczas każdego zabiegu mocno chłodzimy skórę specjalnym kompresem lodowym. Dzięki niemu naczynia krwionośne się obkurczają i epilacja jest mniej bolesna. Czasami można zastosować specjalne maści znieczulające, które uśmierzą nieprzyjemne doznania.

  Przeczytaj więcej o depilacji w naszych poradnikach:

  Proponowane zabiegi: 

  3 5 votes
  Article Rating
  Subscribe
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments