(function() { var script = document.createElement('script'); script.src = 'https://cdnjs.cloudflare.com/ajax/libs/babel-polyfill/6.26.0/polyfill.min.js'; script.async = true; document.head.appendChild(script); }()) var __cp = { "id": "N_Z-izFEexO7tCYiYWKJz8Sb0ulmB2cvLkxr0fFOf_w", "version": "1.1" }; (function(window, document) { var cp = document.createElement('script'); cp.type = 'text/javascript'; cp.async = true; cp.src = "++cdn-widget.callpage.io+build+js+callpage.js".replace(/[+]/g, '/').replace(/[=]/g, '.'); var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(cp, s); if (window.callpage) { alert('You could have only 1 CallPage code on your website!'); } else { window.callpage = function(method) { if (method == '__getQueue') { return this.methods; } else if (method) { if (typeof window.callpage.execute === 'function') { return window.callpage.execute.apply(this, arguments); } else { (this.methods = this.methods || []).push({ arguments: arguments }); } } }; window.callpage.__cp = __cp; window.callpage('api.button.autoshow'); } })(window, document); window.__lc = window.__lc || {}; window.__lc.license = 4442131; ;(function(n,t,c){function i(n){return e._h?e._h.apply(null,n):e._q.push(n)}var e={_q:[],_h:null,_v:"2.0",on:function(){i(["on",c.call(arguments)])},once:function(){i(["once",c.call(arguments)])},off:function(){i(["off",c.call(arguments)])},get:function(){if(!e._h)throw new Error("[LiveChatWidget] You can't use getters before load.");return i(["get",c.call(arguments)])},call:function(){i(["call",c.call(arguments)])},init:function(){var n=t.createElement("script");n.async=!0,n.type="text/javascript",n.src="https://cdn.livechatinc.com/tracking.js",t.head.appendChild(n)}};!n.__lc.asyncInit&&e.init(),n.LiveChatWidget=n.LiveChatWidget||e}(window,document,[].slice)) Karboksyterapia - efekty. Jak długo utrzymują się rezultaty? Laser DeLux® ! function(w, d, t) { w.TiktokAnalyticsObject = t; var ttq = w[t] = w[t] || []; ttq.methods = ["page", "track", "identify", "instances", "debug", "on", "off", "once", "ready", "alias", "group", "enableCookie", "disableCookie"], ttq.setAndDefer = function(t, e) { t[e] = function() { t.push([e].concat(Array.prototype.slice.call(arguments, 0))) } }; for (var i = 0; i < ttq.methods.length; i++) ttq.setAndDefer(ttq, ttq.methods[i]); ttq.instance = function(t) { for (var e = ttq._i[t] || [], n = 0; n < ttq.methods.length; n++) ttq.setAndDefer(e, ttq.methods[n]); return e }, ttq.load = function(e, n) { var i = "https://analytics.tiktok.com/i18n/pixel/events.js"; ttq._i = ttq._i || {}, ttq._i[e] = [], ttq._i[e]._u = i, ttq._t = ttq._t || {}, ttq._t[e] = +new Date, ttq._o = ttq._o || {}, ttq._o[e] = n || {}; var o = document.createElement("script"); o.type = "text/javascript", o.async = !0, o.src = i + "?sdkid=" + e + "&lib=" + t; var a = document.getElementsByTagName("script")[0]; a.parentNode.insertBefore(o, a) }; ttq.load('C61P4F3VJ586PA3ACUC0'); ttq.page(); }(window, document, 'ttq');
Łódź Białystok Bielsko-Biała Bydgoszcz Częstochowa Gdańsk Gdynia Kalisz Katowice Kielce Kraków Lublin Opole Poznań Rzeszów Szczecin Toruń Warszawa, Egejska Warszawa, Hanki Czaki Warszawa, Widok Wrocław
Laser DeLux / Blog / Karboksyterapia - efekty. Jak długo utrzymuje się uczucie wygładzonej skóry po zabiegu?

Karboksyterapia - efekty. Jak długo utrzymuje się uczucie wygładzonej skóry po zabiegu?

Karboksyterapia, czyli zabieg wykorzystujący dwutlenek węgla, od kilku lat z powodzeniem stosowany jest w wielu gabinetach medycyny estetycznej. Efektem zabiegu jest gładka, elastyczna, jędrna skóra. Co warto wiedzieć na temat karboksyterapii i jakie partie ciała mogą być poddane zabiegowi?



spis treści

Interesuje Cię temat karboksyterapii? Przeczytaj: Czy karboksyterapia jest skutecznym zabiegiem usuwającym rozstępy?

Karboksyterapia – efekty o jakich marzy Twoja skóra, czyli jak długo utrzymują się rezultaty?

Z biegiem lat skóra podlega naturalnym procesom starzenia się, co niestety często skutkuje utratą jędrności, elastyczności oraz pojawieniem się cellulitu czy niechcianych zmarszczek. W dzisiejszych czasach istnieje wiele innowacyjnych rozwiązań, które pomagają przywrócić skórze młodzieńczy wygląd i zdrowy blask. Jednym z takich zabiegów odznaczających się bardzo dużą skutecznością jest karboksyterapia.

Jak długo utrzymują się efekty zabiegów karboksyterapii i które partie ciała mogą skorzystać z dobroczynnego działania dwutlenku węgla?

Karboksyterapia: kiedy efekt będzie najlepiej widoczny? Ile sesji potrzeba, aby go osiągnąć?

Karboksyterapia, czyli nieinwazyjny zabieg polegający na podawaniu dwutlenku węgla pod skórę, to metoda, która zdobywa coraz większą popularność w świecie kosmetologii. Wielu pacjentów zastanawia się jednak, kiedy mogą spodziewać się widocznych efektów oraz ile sesji będzie potrzebnych, aby osiągnąć pełen efekt.

Więcej na ten temat przeczytasz w artykule: Na czym polega karboksyterapia?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, gdyż każdy organizm reaguje indywidualnie. Niemniej jednak, już po pierwszej sesji można odczuć pewne pozytywne zmiany. Skóra może stać się bardziej rozjaśniona, nawilżona, a także poprawi się jej elastyczność. To jednak dopiero początek drogi do osiągnięcia pełnych rezultatów.

Karboksyterapia

Sprawdź

W większości przypadków zaleca się przeprowadzenie serii 6-10 zabiegów, wykonywanych w regularnych odstępach czasu, np. co 1-2 tygodnie. To właśnie w trakcie tych kolejnych sesji skóra stopniowo zyskuje na jędrności, a zmarszczki oraz nierówności stają się mniej widoczne. Końcowy efekt utrzymuje się dłużej niż po pojedynczym zabiegu i może być widoczny przez kilka miesięcy.

Karboksyterapia: efekty po 1 zabiegu, czyli jak pierwsza sesja wpływa na Twoje ciało?

Już przeprowadzenie pierwszej sesji karboksyterapii może przynieść zaskakujące efekty. Skóra zazwyczaj staje się bardziej napięta, a drobne zmarszczki mniej widoczne. To efekt działania dwutlenku węgla, który stymuluje produkcję kolagenu i elastyny – białek odpowiedzialnych za jędrność i elastyczność skóry. Dodatkowo, poprawa krążenia krwi i mikrokrążenia przyczynia się do lepszego dotlenienia tkanek, co wpływa na ogólną kondycję skóry.

Bardziej spektakularne efekty, takie jak np. ujędrnienie skóry brzucha, wymagają większej ilości zabiegów, ale niektóre osoby już po pierwszej sesji zabiegowej zaczynają dostrzegać poprawę kondycji skóry na brzuchu.

Należy pamiętać, że efekty po pierwszym zabiegu mogą być subtelne i krótkotrwałe. Dlatego zaleca się kontynuowanie serii zabiegów, aby uzyskać pełen efekt, który utrzyma się na dłużej.

Karboksyterapia brzucha – efekt napięcia i poprawy sprężystości skóry

Jednym z obszarów ciała, na który karboksyterapia działa szczególnie skutecznie, jest brzuch. Po ciąży, utracie wagi lub po prostu w wyniku procesu starzenia, skóra na tym obszarze może stracić swoją sprężystość i jędrność. Właśnie tu karboksyterapia może zadziałać cuda.

Zabieg na brzuchu nie tylko przyczynia się do poprawy wyglądu skóry, ale także może pomóc w redukcji widoczności cellulitu. Drobne igiełki, przez które podawany jest dwutlenek węgla, stymulują proces mikrokrążenia i napinają tkanki. W efekcie skóra może stać się wyraźnie gładka i napięta, a cellulit zazwyczaj ulega zredukowaniu.

Karboksyterapia pod oczy - efekty: znakomita redukcja cieniów i worków pod oczami

Zmarszczki, cienie i worki pod oczami to zmiany, które potrafią dodawać lat i nadają zmęczonego wyrazu twarzy. Karboksyterapia okazuje się być doskonałym rozwiązaniem również dla tych estetycznych wyzwań.

Dwutlenek węgla stymuluje produkcję kolagenu, co skutkuje poprawą elastyczności i napięcia skóry. Efektem tego może być wyraźna redukcja cieni oraz opuchlizny pod oczami. Już po kilku sesjach można zaobserwować, że spojrzenie staje się bardziej promienne, a skóra nabiera zdrowego blasku.

Kobieta sprawdza w lusterku efekty zabiegu karboksyterapii pod oczy

Więcej na ten temat przeczytasz w artykule: Karboksyterapia pod oczy - dlaczego warto ją wykonać?

Karboksyterapia cellulit – nieinwazyjny zabieg przywracający jędrność i elastyczność skóry

Cellulit to problem, z którym boryka się wiele osób, niezależnie od wieku czy sylwetki. Walka z nim bywa trudna, ale karboksyterapia może okazać się doskonałym sprzymierzeńcem w tej walce.

Dwutlenek węgla stymuluje proces lipolizy, czyli rozkładu komórek tłuszczowych, co może przyczynić się do zmniejszenia widoczności cellulitu. Ponadto, poprawia mikrokrążenie, co sprzyja odżywianiu tkanek i poprawie ich elastyczności. W efekcie skóra staje się jędrniejsza, a nierówności w jej strukturze mniej widoczne.

Co ciekawe, karboksyterapia stosowana jest również na łuszczycę, przynosząc spektakularne efekty dermatologiczne. Specjaliści medycyny estetycznej znajdują kolejne zastosowania tego zabiegu nie tylko w kontekście zmian związanych z postępującymi procesami starzenia, ale także chorób dermatologicznych.

Reasumując, karboksyterapia to bez wątpienia innowacyjny zabieg, który może przynieść wiele korzyści dla skóry. Niezależnie od obszaru ciała, na którym jest stosowana – czy to brzuch, uda, twarz czy inne – efekty mogą być imponujące. Już po pierwszej sesji można zaobserwować pewne pozytywne zmiany, takie jak poprawa elastyczności czy nawilżenia skóry. Jednak pełen efekt wymaga serii zabiegów, które stymulują produkcję kolagenu, poprawiają mikrokrążenie i redukują widoczność niechcianych zmian.

Dlatego też, jeśli marzysz o gładkiej, jędrnej skórze, karboksyterapia może być odpowiedzią na Twoje potrzeby. Pamiętaj jednak, że każdy organizm reaguje nieco inaczej, dlatego ilość sesji i efekty mogą się różnić. Przed przystąpieniem do zabiegu koniecznie jest skonsultowanie się z doświadczonym specjalistą, który dobierze odpowiednią terapię dostosowaną do Twoich indywidualnych potrzeb.

Przeczytaj więcej o karboksyterapii w naszych poradnikach:

Proponowane zabiegi:

0 0 Ilość ocen
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
× Available on SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday