fbpx
Łódź Białystok Bielsko-Biała Bydgoszcz Częstochowa Gdańsk Gdynia Kalisz Katowice Kielce Kraków Lublin Opole Płock Poznań Szczecin Toruń Warszawa, Egejska Warszawa, Hanki Czaki Warszawa, Widok Wrocław
Laser DeLux / Blog / Karboksyterapia pod oczy- dlaczego warto ją wykonać?

Karboksyterapia pod oczy- dlaczego warto ją wykonać?

Do najszybciej starzejącego się miejsca na twarzy z pewnością można zaliczyć skórę wokół oczu. Jej cechą charakterystyczną jest 4 razy cieńszy naskórek i zdecydowanie mniejsza ilość gruczołów łojowych w porównaniu do innych części twarzy. Z tego powodu skóra w okolicach oczu ma bardzo dużą podatność na przesuszenie, powstawanie zmarszczek grawitacyjnych czy sennych. Okolicę oka cechuje także występowanie słabego krążenia krwi oraz limfy, co w konsekwencji prowadzi do powstawania nieestetycznych zastojów limfatycznych oraz zasinień. 

Świeże i promienne spojrzenie, to bez wątpienia niebywały atut, o który powinniśmy zadbać. W związku z tym, zaleca się wdrożyć zabiegi pielęgnacyjno-regeneracyjne możliwie jak najszybciej. 

spis treści

  Jak działa karboksyterapia pod oko? 

    Z uwagi na to, iż okolica oczu jest obszarem wyjątkowo wrażliwym, plan terapeutyczny powinien być maksymalnie dostosowany do aktualnych potrzeb naszego pacjenta. W chwili obecnej, rynek kosmetologiczny obfituje w różnego rodzaju zabiegi, mające na celu poprawę stanu skóry w tym obszarze.

  Rewolucyjnym zabiegiem, przynoszącym rewelacyjne efekty zabiegowe,  jest terapia, bazująca na wykorzystaniu oczyszczonej formy dwutlenku węgla- karboksyterapia. Jest to procedura z długoletnią tradycją, bowiem swój początek bierze w latach trzydziestych poprzedniego stulecia. Wtedy swoje zastosowanie znajdowała w leczeniu dolegliwości stawowych, leczeniu problemów skórnych, wywołanych przez cukrzycę czy artropatii. W chwili obecnej, jej dobroczynne właściwości są szeroko wykorzystywane w kosmetologii estetycznej. Świetnie radzi sobie z redukcją cellulitu, problemem wypadających włosów, czy terapii blizn i rozstępów. W tym artykule natomiast, opisany zostanie wpływ karboksyterapii na okolicę oczu.

  Karboksyterapia w strefie oka, polega na śródskórnym podawaniu kontrolowanych dawek medycznego dwutlenku węgla, przy użyciu specjalistycznego urządzenia i cienkiej igły. Wprowadzanie dwutlenku węgla w głąb skóry, wpływa na rozszerzanie naczyń krwionośnych, a co za tym idzie-zwiększeniem cyrkulacji krwi, bogatej w tlen oraz składniki odżywcze. Proces ten powoduje wzrost mikrokrążenia w tej okolicy jak również tworzenie się nowych naczyń krwionośnych. Ponadto, iniekcje związane z wprowadzaniem dwutlenku węgla, skutkują wywołaniem stanu zapalnego w skórze, co wiąże się z produkcją nowego kolagenu i elastyny, które to gwarantują elastyczność i sprężystość skóry okolic oczu. 

  Czy karboksyterapia pod oko jest skuteczna?

  Karboksyterapia to niezwykle skuteczny i bezpieczny zabieg, szczególnie dedykowany dla obszaru oka. Ilość potrzebnych zabiegów jest kwestią indywidualną i zależy od osobniczych uwarunkowań. Zaleca się wykonanie od 3-10 procedur, w odstępach około 10 dni. Pierwsze efekty można zauważyć nawet po pierwszym zabiegu, aczkolwiek należy pamiętać, że całkowita przebudowa skóry po wykonanej serii zabiegowej trwa do 3 miesięcy. Po upływie 6 miesięcy, sugerowane jest powtórzenie zabiegu tak, aby podtrzymać wcześniejsze rezultaty. Po przebytej serii, skóra staje się rozświetlona, napięta i wygładzona. 

  Czy karboksyterapia jest bolesna? 

  Karboksyterapia okolic oczu trwa około 15 minut. Odczucia podczas podawania gazu są kwestią bardzo indywidualną. Zwykle odczuwalne jest delikatne szczypanie i rozpieranie, a przez kilka minut po zabiegu, widoczny jest minimalny obrzęk i zaczerwienienie. 

  Ile kosztuje zabieg karboksyterapii pod oczy? 

  Zabieg karboksyterapii jest przystępny cenowo i waha się już od 199 zł za pojedynczy zabieg. 

  Karboksyterapia to zabieg o bardzo szerokim spektrum działania i znakomitych właściwościach. Do zdecydowanych zalet zastosowania tej terapii możemy zaliczyć to, iż jest to procedura mało inwazyjna, obejmuje krótki okres rekonwalescencji, posiada wysoki stopień bezpieczeństwa oraz to, że nie ma ryzyka powstania alergii. Ponadto, możemy cieszyć się z szybkiego efektu, który w niektórych przypadkach można zauważyć już po odbyciu pierwszego zabiegu. Dodatkowo, ryzyko powikłań jest znikome, a rezultatami kuracji możemy cieszyć się stosunkowo przez długi czas, co sprawia, iż zainteresowanie tym zabiegiem cały czas wzrasta. 

  Autorka:

  Dominika Żurek - Kosmetolog

  Katarzyna Leszczyńska - Kosmetolog

  Salon Laser Delux Częstochowa

  Blibliografia:

  1. H. Zeleknova, J.Stracenská,Private Department of Dermatovenereology – DOST Svidnik, Lekarskie zabiegi kosmetologiczne,s.153-155
  2. NAJWSPANIALSZE, nr 3/2014 
  3. M.Paul-Samojedny, Katedra i Zakład Genetyki Medycznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, Mechanizm działania i efekty kliniczne karboksyterapii, s.20-24
  4. K. Gemza, A. Surgiel-Gemza, Wielokierunkowe działanie zabiegu karboksyterapii w walce z mechanizmami wywołującymi cellulit, 3 / 2018 / vol. 7, Kosmetologia Estetyczna, s.317-322
  5. A. Kępa, Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej na okolice oczu, 4/2015/ vol.4, Kosmetologia Estetyczna, s.367-368
  6. M. Wasiluk, Estetyczny problem- cienie i opuchnięcia pod oczami, Dermatologia estetyczna, s.10.
  7. C. de Goursac, Karboksyterapia i fale radiowe  w zabiegach odmładzania skóry okolicy dekoltu, Centre Médical Niel, Paryż (Francja),Lekarskie zabiegi kosmetologiczne, Dermatologia Estetyczna /vol. 15/nr 5-6/2013, s.348-350.
  3 2 votes
  Article Rating
  Subscribe
  Powiadom o
  guest
  13 komentarzy
  Oldest
  Newest Most Voted
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Marta
  Marta
  3 miesięcy temu

  Polecam karboksyterapię, cienie zniknęły, a ja wreszcie nie wyglądam na zmęczoną!

  Karolina
  Karolina
  3 miesięcy temu

  Polecam karboksyterapie 😀 Odświeża spojrzenie 🙂

  Natalia
  Natalia
  3 miesięcy temu

  Karboksyterapia na oczy działa cuda. Już po pierwszych zabiegach widać świetny efekt.

  Monika
  Monika
  3 miesięcy temu

  Karboksyterapia to rewelacyjny zabieg na sińce!;)

  Aga
  Aga
  3 miesięcy temu

  To jeden z moich ulubionych zabiegów, bo jest ekspresowy, bezbolesny i daje super efekty!

  Hanna
  Hanna
  3 miesięcy temu

  Moj ulubiony zabieg na moje przemęczone oczy. Uwielbiam❤

  IGA
  IGA
  3 miesięcy temu

  Super efekty!!!

  Alicja
  Alicja
  3 miesięcy temu

  Polecam 🙂

  Amelia
  Amelia
  3 miesięcy temu

  Bardzo dobry zabieg żeby rozświetlić spojrzenie

  Weronika
  Weronika
  3 miesięcy temu

  Nigdy nie słyszałam o takim zabiegu pod oczy. Uwielbiam wasze artykuły, zawsze można dowiedzieć się o nowinkach ze świata beauty 🙂

  Magda
  Magda
  3 miesięcy temu

  Polecam, super zabieg !

  Nikola
  Nikola
  3 miesięcy temu

  Karboksyterapia działa cuda na cienie pod oczami!

  Karolina
  Karolina
  3 miesięcy temu

  Muszę spróbować! Mysle ze to idealny zabieg na moje cienie pod oczami 😍