Do najszybciej starzejącego się miejsca na twarzy z pewnością można zaliczyć skórę wokół oczu. Jej cechą charakterystyczną jest 4 razy cieńszy naskórek i zdecydowanie mniejsza ilość gruczołów łojowych w porównaniu do innych części twarzy. Z tego powodu skóra w okolicach oczu ma bardzo dużą podatność na przesuszenie, powstawanie zmarszczek grawitacyjnych czy sennych. Okolicę oka cechuje także występowanie słabego krążenia krwi oraz limfy, co w konsekwencji prowadzi do powstawania nieestetycznych zastojów limfatycznych oraz zasinień.
Świeże i promienne spojrzenie, to bez wątpienia niebywały atut, o który powinniśmy zadbać. W związku z tym, zaleca się wdrożyć zabiegi pielęgnacyjno-regeneracyjne możliwie jak najszybciej.
Jak działa karboksyterapia pod oko?
Z uwagi na to, iż okolica oczu jest obszarem wyjątkowo wrażliwym, plan terapeutyczny powinien być maksymalnie dostosowany do aktualnych potrzeb naszego pacjenta. W chwili obecnej, rynek kosmetologiczny obfituje w różnego rodzaju zabiegi, mające na celu poprawę stanu skóry w tym obszarze.
Rewolucyjnym zabiegiem, przynoszącym rewelacyjne efekty zabiegowe, jest terapia, bazująca na wykorzystaniu oczyszczonej formy dwutlenku węgla - karboksyterapia. Jest to procedura z długoletnią tradycją, bowiem swój początek bierze w latach trzydziestych poprzedniego stulecia. Wtedy swoje zastosowanie znajdowała w leczeniu dolegliwości stawowych, leczeniu problemów skórnych, wywołanych przez cukrzycę czy artropatii. W chwili obecnej, jej dobroczynne właściwości są szeroko wykorzystywane w kosmetologii estetycznej. Świetnie radzi sobie z redukcją cellulitu, problemem wypadających włosów, czy terapii blizn i rozstępów. W tym artykule natomiast, opisany zostanie wpływ karboksyterapii na okolicę oczu.
Karboksyterapia w strefie oka, polega na śródskórnym podawaniu kontrolowanych dawek medycznego dwutlenku węgla, przy użyciu specjalistycznego urządzenia i cienkiej igły. Wprowadzanie dwutlenku węgla w głąb skóry, wpływa na rozszerzanie naczyń krwionośnych, a co za tym idzie-zwiększeniem cyrkulacji krwi, bogatej w tlen oraz składniki odżywcze. Proces ten powoduje wzrost mikrokrążenia w tej okolicy jak również tworzenie się nowych naczyń krwionośnych. Ponadto, iniekcje związane z wprowadzaniem dwutlenku węgla, skutkują wywołaniem stanu zapalnego w skórze, co wiąże się z produkcją nowego kolagenu i elastyny, które to gwarantują elastyczność i sprężystość skóry okolic oczu.
Czy karboksyterapia pod oko jest skuteczna?
Karboksyterapia to niezwykle skuteczny zabieg, szczególnie dedykowany dla obszaru oka. Ilość potrzebnych zabiegów jest kwestią indywidualną i zależy od osobniczych uwarunkowań. Zaleca się wykonanie od 3-10 procedur, w odstępach około 10 dni. Pierwsze efekty można zauważyć nawet po pierwszym zabiegu, aczkolwiek należy pamiętać, że całkowita przebudowa skóry po wykonanej serii zabiegowej trwa do 3 miesięcy. Po upływie 6 miesięcy, sugerowane jest powtórzenie zabiegu tak, aby podtrzymać wcześniejsze rezultaty. Po przebytej serii, skóra staje się rozświetlona, napięta i wygładzona.
Czy karboksyterapia jest bolesna?
Karboksyterapia okolic oczu trwa około 15 minut. Odczucia podczas podawania gazu są kwestią bardzo indywidualną. Zwykle odczuwalne jest delikatne szczypanie i rozpieranie, a przez kilka minut po zabiegu, widoczny jest minimalny obrzęk i zaczerwienienie.
Ile kosztuje zabieg karboksyterapii pod oczy?
Zabieg karboksyterapii jest przystępny cenowo i waha się już od 199 zł za pojedynczy zabieg.
Karboksyterapia to zabieg o bardzo szerokim spektrum działania i znakomitych właściwościach. Do zdecydowanych zalet zastosowania tej terapii możemy zaliczyć to, iż jest to procedura mało inwazyjna, obejmuje krótki okres rekonwalescencji i nie ma ryzyka powstania alergii. Ponadto, możemy cieszyć się z szybkiego efektu, który w niektórych przypadkach można zauważyć już po odbyciu pierwszego zabiegu. Rezultatami kuracji możemy cieszyć się stosunkowo przez długi czas, co sprawia, iż zainteresowanie tym zabiegiem cały czas wzrasta.
Przeczytaj więcej o karoboksyterapii w naszych poradnikach:
Proponowane zabiegi:
Bibliografia:
- H. Zeleknova, J.Stracenská,Private Department of Dermatovenereology – DOST Svidnik, Lekarskie zabiegi kosmetologiczne,s.153-155
- NAJWSPANIALSZE, nr 3/2014
- M.Paul-Samojedny, Katedra i Zakład Genetyki Medycznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, Mechanizm działania i efekty kliniczne karboksyterapii, s.20-24
- K. Gemza, A. Surgiel-Gemza, Wielokierunkowe działanie zabiegu karboksyterapii w walce z mechanizmami wywołującymi cellulit, 3 / 2018 / vol. 7, Kosmetologia Estetyczna, s.317-322
- A. Kępa, Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej na okolice oczu, 4/2015/ vol.4, Kosmetologia Estetyczna, s.367-368
- M. Wasiluk, Estetyczny problem- cienie i opuchnięcia pod oczami, Dermatologia estetyczna, s.10.
- C. de Goursac, Karboksyterapia i fale radiowe w zabiegach odmładzania skóry okolicy dekoltu, Centre Médical Niel, Paryż (Francja),Lekarskie zabiegi kosmetologiczne, Dermatologia Estetyczna /vol. 15/nr 5-6/2013, s.348-350.
Polecam karboksyterapię, cienie zniknęły, a ja wreszcie nie wyglądam na zmęczoną!
Polecam karboksyterapie 😀 Odświeża spojrzenie 🙂
Karboksyterapia na oczy działa cuda. Już po pierwszych zabiegach widać świetny efekt.
Karboksyterapia to rewelacyjny zabieg na sińce!;)
To jeden z moich ulubionych zabiegów, bo jest ekspresowy, bezbolesny i daje super efekty!
Moj ulubiony zabieg na moje przemęczone oczy. Uwielbiam❤
Super efekty!!!
Polecam 🙂
Bardzo dobry zabieg żeby rozświetlić spojrzenie
Nigdy nie słyszałam o takim zabiegu pod oczy. Uwielbiam wasze artykuły, zawsze można dowiedzieć się o nowinkach ze świata beauty 🙂
Polecam, super zabieg !
Karboksyterapia działa cuda na cienie pod oczami!
Muszę spróbować! Mysle ze to idealny zabieg na moje cienie pod oczami 😍