Wbrew pozorom duża grupa ludzi na co dzień zmaga się z przewlekłą chorobą dermatologiczną, jaką jest łuszczyca. To wstydliwy problem, który obniża dobre samopoczucie. Pomimo, że łuszczycy nie da się całkowicie zlikwidować to istnieją sposoby na redukcję zmian łuszczycowych . Jednym z nich jest karboksyterapia, którą można wykonać w renomowanych gabinetach kosmetologicznych. Seria karboksyterapii minimalizuje występowanie na skórze suchych łusek i ostrego stanu zapalnego.
Czym objawia się łuszczyca?
Mówiąc o chorobie łuszczycowej mamy do czynienia z poważnym zaburzeniem komórkowym. Co to dokładnie oznacza? Dysfunkcja komórkowa w przypadku łuszczycy charakteryzuje się tym, że żywe komórki skóry przemieszczają się do zewnętrznej warstwy naskórka. Przy zdrowej skórze obrót komórek trwa 28 dni, a w przypadku łuszczycy zaledwie kilka. Właśnie dlatego kumulują się one na zewnętrznej części skóry tworząc nieestetyczne stany zapalne i rozległe plamy. Zmiany łuszczycowe bywają bardzo swędzące i niekiedy bolesne.
Łuszczyca to choroba autoimmunologiczna, która może pojawić się w różnym wieku. Nie jest ona zaraźliwa!
Najczęściej zmiany skórne umiejscowione są na:
- kolanach,
- łokciach,
- owłosionej skórze głowy,
- dłoniach,
- twarzy,
- plecach - zwłaszcza dolnej części.
Zdarza się, że łuszczyca pojawi się w jamie ustnej, na paznokciach oraz stawach. Plamy łuszczycowe to charakterystyczne suche łuski. Po zdrapaniu zmian pod skórą błyskawicznie pojawiają się kropelki krwi.
Leczenie łuszczycy karboksyterapią
Wspomaganie leczenia łuszczycy poprzez zabieg karboksyterapii (medycznego dwutlenku węgla) jest najnowocześniejszym sposobem na walkę z objawami tej choroby. Karboksyterapia podawana jest przez lekarzy lub kosmetologów w gabinetach medycyny estetycznej lub salonach kosmetycznych.
Sposób przeprowadzenia zabiegu jest bardzo szybki i łatwy. Trzeba wtłoczyć skórze określone dawki dwutlenku węgla. Wszystko odbywa się przy pomocy iniekcji. Podanie CO2 zwiększa mikrokrążenie w skórze, powoduje odżywienie oraz głębokie dotlenienie skóry. Terapia medycznym dwutlenkiem węgla prowadzi do rozwarstwienia tkanek, utrzymaniu kontrolowanego stanu zapalnego skóry a w konsekwencji jej całkowitej przebudowy.
Zmniejszone objawy łuszczycy dzięki karboksyterapii
Zabiegi karboksyterapii w znacznym stopniu poprawiają komfort życia pacjentów, którzy borykają się z chorobą łuszczycową. Dzięki serii zabiegowej, czyli po ok. 16-20 zabiegach następuje znaczna poprawa wyglądu skóry, zmniejsza się obszar zapalny a plamy łuszczycowe stają się płytsze.
Decydując się na zabiegi karboksyterapii możesz liczyć, że pierwsze efekty pojawią się po 6 wizytach w gabinecie. Poza zmniejszeniem zmian łuszczycowych na skórze, efektem dodatkowym zabiegu owłosionej skóry głowy będzie zmniejszenie wypadania włosów oraz znaczna poprawa ich kondycji.
Dla pacjenta ze zmianami łuszczycowymi poprawa codziennego funkcjonowania jest niezwykle ważna. Brak silnego zaczerwienienia skóry, lepsze dotlenienie naczyń krwionośnych oraz spłycenie plam łuszczycowych może wpłynąć na poprawę samopoczucia, zwiększenie komfortu i większy spokój.
Przeczytaj więcej o karboksyterapii w naszych poradnikach:
Proponowane zabiegi:
Mam łojotokowe zapalenie skóry głowy i wykonywałam serię zabiegów karboksyterapii. Bardzo mi to pomogło, teraz robię raz na pół roku 1 zabieg aby podtrzymać efekt.
Karboksyterapia uratowała moja skore głowy!
Bardzo przydatny artykuł 🙂