Chociaż coraz więcej kobiet decyduje się korzystać z dobrodziejstw medycyny estetycznej, nasze społeczeństwo wciąż nie wie zbyt wiele na temat tej dziedziny medycyny. Według badań TNS OBOP z 2008 roku, blisko 3/4 Polaków nie potrafi wymienić żadnego zabiegu medycyny estetycznej, a ponad połowa uważa, że zabiegi modelujące sylwetkę mogą stanowić zagrożenie dla naszego zdrowia. Brak wiedzy społeczeństwa sprawił, że wokół tematu narosło wiele niezgodnych z prawdą mitów. W dzisiejszym artykule rozprawimy się z najpowszechniejszymi faktami i mitami o medycynie estetycznej.
Mit: Medycyna estetyczna jest tylko dla kobiet
Fakt: Z zabiegów medycyny estetycznej mogą korzystać zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Faktem jest, że coraz więcej Panów decyduje się zadbać o siebie w ten sposób. Młody i zadbany wygląd przestał być domeną kobiet – mężczyźni również doceniają jego rolę.
Mit: Medycyna estetyczna to tylko usuwanie zmarszczek
Fakt: Odmładzanie to tylko jedna gałąź medycyny estetycznej. Różnorodne zabiegi pozwalają na usuwanie defektów skórnych oraz zmian chorobowych – rozszerzonych naczynek, trądziku, blizn, przebarwień, znamion i pieprzyków. Medycyna estetyczna to także modelowanie sylwetki oraz usuwanie rozstępów czy cellulitu.
Mit: Zabiegi medycyny estetycznej są przeznaczone tylko dla osób starszych
Fakt: Z zabiegów mogą korzystać osoby w różnym wieku, z różnymi problemami skórnymi. Młodsze osoby mogą zadbać o skórę, stosując zabiegi nawilżające, odżywcze czy normalizujące. Wiele zabiegów można wykonywać profilaktycznie, opóźniając starzenie się skóry. Młode kobiety często decydują się także na zabiegi wyszczuplające i modelujące sylwetkę.
Mit: Powiększenie ust daje efekt „kaczego dziubka”
Fakt: Efekt jaki zostanie osiągnięty przy modelowaniu ust, zależy od ilości zaaplikowanego preparatu. Odpowiednia dawka pozwoli na delikatne podkreślenie kształtu, ujędrnienie oraz korekcję asymetrii. Zabieg wykonany przez doświadczonego specjalistę nie powinien skutkować niesatysfakcjonującym efektem.
Mit: Zabiegi są bolesne
Fakt: zabiegi medycyny estetycznej różnią się między sobą. Niektóre są przyjemne, a inne powodują dyskomfort lub lekki ból. Odczucia pacjenta są uzależnione od indywidualnej wrażliwości oraz od stopnia inwazyjności metody. Profilaktycznie przed zabiegiem lekarz może posmarować skórę maścią znieczulającą.
Mit: Zabiegi są ryzykowne, mogą spowodować trwałe zmiany na twarz
Przeczytaj więcej o medycynie estetycznej w naszych poradnikach:
Proponowane zabiegi: