Łódź Białystok Bielsko-Biała Bydgoszcz Częstochowa Gdańsk Gdynia Kalisz Katowice Kielce Kraków Lublin Opole Płock Poznań Szczecin Toruń Warszawa, Egejska Warszawa, Hanki Czaki Warszawa, Widok Wrocław
Laser DeLux / Blog / Fakty i mity o medycynie estetycznej

Fakty i mity o medycynie estetycznej

Chociaż coraz więcej kobiet decyduje się korzystać z dobrodziejstw medycyny estetycznej, nasze społeczeństwo wciąż nie wie zbyt wiele na temat tej dziedziny medycyny. Według badań TNS OBOP z 2008 roku, blisko 3/4 Polaków nie potrafi wymienić żadnego zabiegu medycyny estetycznej, a ponad połowa uważa, że zabiegi modelujące sylwetkę są niebezpieczne dla zdrowia . Brak wiedzy społeczeństwa sprawił, że wokół tematu narosło wiele niezgodnych z prawdą mitów. W dzisiejszym artykule rozprawimy się z najpowszechniejszymi.

spis treści

  Mit: Medycyna estetyczna jest tylko dla kobiet

  Fakt: Z zabiegów medycyny estetycznej mogą korzystać zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Faktem jest, że coraz więcej Panów decyduje się zadbać o siebie w ten sposób. Młody i zadbany wygląd przestał być domeną kobiet – mężczyźni również doceniają jego rolę.

  Mit: Medycyna estetyczna to tylko usuwanie zmarszczek

  Fakt: Odmładzanie to tylko jedna gałąź medycyny estetycznej. Różnorodne zabiegi pozwalają na usuwanie defektów skórnych oraz zmian chorobowych – rozszerzonych naczynek, trądziku, blizn, przebarwień, znamion i pieprzyków. Medycyna estetyczna to także modelowanie sylwetki oraz usuwanie rozstępów czy cellulitu.

  Mit: Zabiegi medycyny estetycznej są przeznaczone tylko dla osób starszych

  Fakt: Z zabiegów mogą korzystać osoby w różnym wieku, z różnymi problemami skórnymi. Młodsze osoby mogą zadbać o skórę, stosując zabiegi nawilżające, odżywcze czy normalizujące. Wiele zabiegów można wykonywać profilaktycznie, opóźniając starzenie się skóry. Młode kobiety często decydują się także na zabiegi wyszczuplające i modelujące sylwetkę.

  Mit: Po botoksie mimika twarzy jest ograniczona

  Fakt: Botoks jest stosowany głównie do redukowania zmarszczek mimicznych – jednak nie powoduje widocznego ograniczenia mimiki. Efekt zabiegu uzależniony jest od doświadczenia i umiejętności lekarza oraz od ilości wstrzykniętego preparatu. To ile substancji zostanie użyte powinno być dostosowane do potrzeb konkretnego pacjenta.

  Mit: Powiększenie ust daje efekt „kaczego dziubka”

  Fakt: Efekt jaki zostanie osiągnięty przy modelowaniu ust, zależy od ilości zaaplikowanego preparatu. Odpowiednia dawka pozwoli na delikatne podkreślenie kształtu, ujędrnienie oraz korekcję asymetrii. Zabieg wykonany przez doświadczonego specjalistę nie powinien skutkować przerysowanym efektem.

  Mit: Zabiegi są bolesne

  Fakt: zabiegi medycyny estetycznej różnią się między sobą. Niektóre są przyjemne, a inne powodują dyskomfort lub lekki ból. Odczucia pacjenta są uzależnione od indywidualnej wrażliwości oraz od stopnia inwazyjności metody. Profilaktycznie przed zabiegiem lekarz może posmarować skórę maścią znieczulającą.

  Mit: Zabiegi są ryzykowne, mogą na stałe oszpecić twarz

  Niektóre zabiegi, zwłaszcza te, które wiążą się z przerwaniem ciągłości skóry, niosą ze sobą pewne ryzyko. Dlatego zawsze, decydując się na taki zabieg, trzeba wybierać renomowaną klinikę, w której pracują profesjonaliści. Nie bez znaczenia jest także sumienność pacjenta – czy stosuje się do zaleceń przed- i po- zabiegowych. Działanie substancji wykorzystywanych w medycynie estetycznej jest czasowe. Efekt nieudanego zabiegu zawsze przemija.

  0 0 vote
  Article Rating
  Subscribe
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments