(function() { var script = document.createElement('script'); script.src = 'https://cdnjs.cloudflare.com/ajax/libs/babel-polyfill/6.26.0/polyfill.min.js'; script.async = true; document.head.appendChild(script); }()) var __cp = { "id": "N_Z-izFEexO7tCYiYWKJz8Sb0ulmB2cvLkxr0fFOf_w", "version": "1.1" }; (function(window, document) { var cp = document.createElement('script'); cp.type = 'text/javascript'; cp.async = true; cp.src = "++cdn-widget.callpage.io+build+js+callpage.js".replace(/[+]/g, '/').replace(/[=]/g, '.'); var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(cp, s); if (window.callpage) { alert('You could have only 1 CallPage code on your website!'); } else { window.callpage = function(method) { if (method == '__getQueue') { return this.methods; } else if (method) { if (typeof window.callpage.execute === 'function') { return window.callpage.execute.apply(this, arguments); } else { (this.methods = this.methods || []).push({ arguments: arguments }); } } }; window.callpage.__cp = __cp; window.callpage('api.button.autoshow'); } })(window, document); window.__lc = window.__lc || {}; window.__lc.license = 4442131; ;(function(n,t,c){function i(n){return e._h?e._h.apply(null,n):e._q.push(n)}var e={_q:[],_h:null,_v:"2.0",on:function(){i(["on",c.call(arguments)])},once:function(){i(["once",c.call(arguments)])},off:function(){i(["off",c.call(arguments)])},get:function(){if(!e._h)throw new Error("[LiveChatWidget] You can't use getters before load.");return i(["get",c.call(arguments)])},call:function(){i(["call",c.call(arguments)])},init:function(){var n=t.createElement("script");n.async=!0,n.type="text/javascript",n.src="https://cdn.livechatinc.com/tracking.js",t.head.appendChild(n)}};!n.__lc.asyncInit&&e.init(),n.LiveChatWidget=n.LiveChatWidget||e}(window,document,[].slice)) Co wybrać do depilacji pach - maszynkę czy laser? - Laser DeLux® ! function(w, d, t) { w.TiktokAnalyticsObject = t; var ttq = w[t] = w[t] || []; ttq.methods = ["page", "track", "identify", "instances", "debug", "on", "off", "once", "ready", "alias", "group", "enableCookie", "disableCookie"], ttq.setAndDefer = function(t, e) { t[e] = function() { t.push([e].concat(Array.prototype.slice.call(arguments, 0))) } }; for (var i = 0; i < ttq.methods.length; i++) ttq.setAndDefer(ttq, ttq.methods[i]); ttq.instance = function(t) { for (var e = ttq._i[t] || [], n = 0; n < ttq.methods.length; n++) ttq.setAndDefer(e, ttq.methods[n]); return e }, ttq.load = function(e, n) { var i = "https://analytics.tiktok.com/i18n/pixel/events.js"; ttq._i = ttq._i || {}, ttq._i[e] = [], ttq._i[e]._u = i, ttq._t = ttq._t || {}, ttq._t[e] = +new Date, ttq._o = ttq._o || {}, ttq._o[e] = n || {}; var o = document.createElement("script"); o.type = "text/javascript", o.async = !0, o.src = i + "?sdkid=" + e + "&lib=" + t; var a = document.getElementsByTagName("script")[0]; a.parentNode.insertBefore(o, a) }; ttq.load('C61P4F3VJ586PA3ACUC0'); ttq.page(); }(window, document, 'ttq');
Łódź Białystok Bielsko-Biała Bydgoszcz Częstochowa Gdańsk Gdynia Kalisz Katowice Kielce Kraków Lublin Opole Poznań Rzeszów Szczecin Toruń Warszawa, Egejska Warszawa, Hanki Czaki Warszawa, Widok Wrocław
Laser DeLux / Blog / Co wybrać do depilacji pach - maszynkę czy laser?

Co wybrać do depilacji pach - maszynkę czy laser?

depilacja laserowa depilacja pach

Depilacja pach to nie tylko podstawa zadbanego wyglądu, ale również kwestia higieny osobistej. Włosy często są dodatkową przyczyną nadmiernego pocenia, co więcej przeszkadzają w skutecznym działaniu antyperspirantów. Czym więc najlepiej się ich pozbyć?W pierwszej części artykułu postaramy się odpowiedzieć na pytanie – czym najlepiej depilować pachy? A w kolejnej poruszymy najważniejsze kwestie, które często pojawiają się w związku z tematyką depilacji laserowej.

spis treści

Depilacja pach maszynką

Depilacja maszynkami to zdecydowanie najprostszy sposób. Niestety jest on również najmniej efektywny. Efekt gładkiej skóry utrzymuje się co najwyżej kilka dni, a odrastające włosy często są mocniejsze niż poprzednie. Dodatkowym kłopotem jest konieczność stosunkowo częstej wymiany ostrzy, gdyż tępe nożyki mogą powodować nieprzyjemne podrażnienia skóry. Ta metoda depilacji może wydawać się też najtańsza, choć w dłuższym okresie wcale tak nie jest. Same maszynki kosztują niewiele, jednakle dobre ostrza to wydatek kilkudziesięciu złotych, który co pewien czas będzie powracał. Jeśli jednak zależy nam na depilacji pach bez czarnych kropek, to powinniśmy zdecydować się na inną metodę.

Nieco lepiej wypadają depilatory. Na te dobre musimy jednak wydać przynajmniej kilkaset złotych.

Ta metoda ma również jeden podstawowy problem – ból. Skóra pod pachami jest wyjątkowo wrażliwa i źle znosi zabieg wyrywania włosów. Z pewnością zaletą stosowania depilatorów, jest usuwanie włosków wraz z cebulkami. Dzięki temu, owłosienie odrasta zdecydowanie wolniej i w o wiele słabszej kondycji – ułatwiając kolejne zabiegi.

Depilacja laserowa pach

Depilacja laserowa to rozwiązanie dla tych, którzy chcą się pozbyć włosów na długi czas oraz zależy im na gładkiej skórze pach bez podrażnień. Ze względu na niewielką powierzchnie pach, do wykonywania zabiegów wykorzystuje się mniejszą głowicę lasera.

Co więcej, wizyta w salonie nie potrwa dłużej niż 20 minut. W przypadku depilacji wykonywanej laserem LightSheer Duet, możliwe jest odczuwanie niewielkiego dyskomfortu.

To o czym należy pamiętać, to konieczność poddania to fakt, że jedna sesja nie jest wystarczająca, by trwale usunąć włoski. To ile zabiegów jest potrzebnych, uzależnione jest od struktury włosa, jego grubości i fazy wzrostu w jakiej się przynajmniej kilku zabiegom znajduje. Najczęściej jest to od 6 do 8 sesji. Dzięki temu, zyskujemy pewność usunięcia wszystkich włosów pod pachami, nawet na kilka lat!

Depilacja Laserowa

Sprawdź

Depilacja pach u mężczyzn?

Mężczyźni również coraz częściej decydują się na trwałe usunięcie włosów pod pachami. Często decydują się na to ze względów estetycznych, ale również higienicznych. Gładkie męskie pachy już nikogo nie dziwią, a wprost przeciwnie świadczą o tym, że mężczyzna jest zadbany,

Pierwsza depilacja pach

Na pierwszą depilację pach warto zdecydować się, kiedy zauważymy, że włoski stają się ciemne i twarde. Jeśli myślimy o depilacji laserowej to młody wiek nie jest przeciwskazaniem, jednak należy wziąć pod uwagę, że wraz z dojrzewaniem stan włosów może ulec zmianie, a więc trudno jest przewidzieć efekt.

Depilacja pach a węzły chłonne

W Internecie można spotkać się z często powielanym mitem, że depilacja laserowa może źle wpływać na węzły chłonne. Nie jest to prawdą – laser dociera bardzo płytko w głąb skóry (około 3-5 mm). Parametry urządzenia są ustawiane w ten sposób, by jego wiązka była pochłaniana tylko przez barwnik włosów, a nie pozostałe tkanki.

Depilacja laserowa pach a opalanie

Jeśli planujemy skorzystać z zabiegu depilacji laserowej to pamiętajmy, że skóra nie może być świeżo opalona. Oznacza to, że na minimum miesiąc przed wizytą nie należy się opalać, również w solarium. Wykonanie zabiegu na opalonej skórze zwiększa ryzyko podrażnień, a także może być mniej efektywne. Również na 2 tygodnie po zabiegu należy wstrzymać się od kąpieli słonecznych.

Depilacja laserowa pach a antyperspirant

Przed zabiegiem skóra powinna być czysta, nie posmarowana żadnym kosmetykiem ani antyperspirantem. W przypadku osób, które używają blokerów potu np. Etiaxilu, wskazane jest zrezygnowanie z aplikacji na 5 dni przed planowanym zabiegiem. Bezpośrednio po zabiegu również nie należy stosować dezodorantów ani antyperspirantów.
Niewątpliwą zaletą depilacji maszynkami jest możliwość wykonania jej samemu w domu, czy na wyjeździe. Niestety istnieje również uciążliwa konieczność powtarzania zabiegów, które narażają skórę na podrażnienia. Dlatego też zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, jest wybranie depilacji laserowej. Już kilka sesji w salonie gwarantuje pozbycie się niechcianego owłosienia na bardzo długi czas. Co więcej, są to zabiegi niemal bezbolesne i stosunkowo krótkie.

Przeczytaj więcej o depilacji w naszych poradnikach:

Proponowane zabiegi:

5 1 Ilość ocen
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
× Available on SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday