(function() { var script = document.createElement('script'); script.src = 'https://cdnjs.cloudflare.com/ajax/libs/babel-polyfill/6.26.0/polyfill.min.js'; script.async = true; document.head.appendChild(script); }()) var __cp = { "id": "N_Z-izFEexO7tCYiYWKJz8Sb0ulmB2cvLkxr0fFOf_w", "version": "1.1" }; (function(window, document) { var cp = document.createElement('script'); cp.type = 'text/javascript'; cp.async = true; cp.src = "++cdn-widget.callpage.io+build+js+callpage.js".replace(/[+]/g, '/').replace(/[=]/g, '.'); var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(cp, s); if (window.callpage) { alert('You could have only 1 CallPage code on your website!'); } else { window.callpage = function(method) { if (method == '__getQueue') { return this.methods; } else if (method) { if (typeof window.callpage.execute === 'function') { return window.callpage.execute.apply(this, arguments); } else { (this.methods = this.methods || []).push({ arguments: arguments }); } } }; window.callpage.__cp = __cp; window.callpage('api.button.autoshow'); } })(window, document); window.__lc = window.__lc || {}; window.__lc.license = 4442131; ;(function(n,t,c){function i(n){return e._h?e._h.apply(null,n):e._q.push(n)}var e={_q:[],_h:null,_v:"2.0",on:function(){i(["on",c.call(arguments)])},once:function(){i(["once",c.call(arguments)])},off:function(){i(["off",c.call(arguments)])},get:function(){if(!e._h)throw new Error("[LiveChatWidget] You can't use getters before load.");return i(["get",c.call(arguments)])},call:function(){i(["call",c.call(arguments)])},init:function(){var n=t.createElement("script");n.async=!0,n.type="text/javascript",n.src="https://cdn.livechatinc.com/tracking.js",t.head.appendChild(n)}};!n.__lc.asyncInit&&e.init(),n.LiveChatWidget=n.LiveChatWidget||e}(window,document,[].slice)) Włosy na brodzie u kobiety - co robić i skąd się biorą? - Laser DeLux® ! function(w, d, t) { w.TiktokAnalyticsObject = t; var ttq = w[t] = w[t] || []; ttq.methods = ["page", "track", "identify", "instances", "debug", "on", "off", "once", "ready", "alias", "group", "enableCookie", "disableCookie"], ttq.setAndDefer = function(t, e) { t[e] = function() { t.push([e].concat(Array.prototype.slice.call(arguments, 0))) } }; for (var i = 0; i < ttq.methods.length; i++) ttq.setAndDefer(ttq, ttq.methods[i]); ttq.instance = function(t) { for (var e = ttq._i[t] || [], n = 0; n < ttq.methods.length; n++) ttq.setAndDefer(e, ttq.methods[n]); return e }, ttq.load = function(e, n) { var i = "https://analytics.tiktok.com/i18n/pixel/events.js"; ttq._i = ttq._i || {}, ttq._i[e] = [], ttq._i[e]._u = i, ttq._t = ttq._t || {}, ttq._t[e] = +new Date, ttq._o = ttq._o || {}, ttq._o[e] = n || {}; var o = document.createElement("script"); o.type = "text/javascript", o.async = !0, o.src = i + "?sdkid=" + e + "&lib=" + t; var a = document.getElementsByTagName("script")[0]; a.parentNode.insertBefore(o, a) }; ttq.load('C61P4F3VJ586PA3ACUC0'); ttq.page(); }(window, document, 'ttq');
Łódź Białystok Bielsko-Biała Bydgoszcz Częstochowa Gdańsk Gdynia Kalisz Katowice Kielce Kraków Lublin Opole Poznań Rzeszów Szczecin Toruń Warszawa, Egejska Warszawa, Hanki Czaki Warszawa, Widok Wrocław
Laser DeLux / Blog / Włosy na brodzie u kobiety - co robić i skąd się biorą?

Włosy na brodzie u kobiety - co robić i skąd się biorą?

Włosy na twarzy, zwłaszcza na brodzie kojarzą nam się z zarostem występującym u panów.  Niestety, tego typu owłosienie może być też cechą wyglądu kobiet. Z czego to wynika? Przeczytaj poniższy wpis a wszystkiego się dowiesz.

spis treści

Przyczyny pojawienia się włosów na brodzie u kobiet

Włosy na naszym ciele pojawiają się ze względu na rosnący poziom androgenów w okresie dojrzewania dlatego pod wpływem testosteronu zostają pobudzone do wzrostu mieszki włosowe.  To wyjaśnia dlaczego mężczyźni mają zdecydowanie więcej włosów niż kobiety.

Pierwsze włosy pojawiają się (z wyłączeniem tych włosów na głowie) na okolicy łonowej i pod pachami. Potem tak naprawdę mogą rosnąć na każdej części ciała, co jest uwarunkowane genetycznie. Drobne włoski, w nietypowych miejscach są zjawiskiem naturalnym.

Kiedy mamy się martwić? Jeżeli na kobiecej brodzie zauważamy dużą ilość ciemnych włosków. Mogą one wystąpić także na szyi, na sutkach czy na plecach. Jakie są tego przyczyny?

  1. Pierwszą przyczyną może być okres dojrzewania, o którym już wspominaliśmy i co za tym idzie duży wyrzut hormonów w tym okresie.
  2.  Druga przyczyna to hirsutyzm. Kiedy występuje, dochodzi do pojawienia się owłosienia na obszarach zależnych od androgenowych hormonów. Oprócz nadmiernego owłosienia może dojść do przerzedzania włosów oraz łysienia typowego dla mężczyzn ( na czubku głowy). Inne objawy to nasilony trądzik, nieregularne miesiączki, zwiększenie masy mięśniowej a zmniejszenie piersi, zmiana barwy głosu na niższą. Przyczyn hirsutyzmu, czyli nadmiernego wyrzutu androgenów może być kilka. Dobrze je znaleźć przy pomocy lekarza specjalisty i wdrożyć odpowiednie leczenie.
kobieca broda

Włosy na brodzie u kobiety

Przyczyny hirsutyzmu u kobiet to:

  • choroby jajników: guzy i zespół policystycznych jajników
  • choroby nadnerczy: guzy i zespół Cushinga
  • przyjmowane leki takie jak: streoidy anaboliczne, cyklosporyna, niektóre doustne środki antykoncepcyjne czy glikokortykosteroidy
  • hiperprolaktynemia- choroby związane z podwyższoną prolaktyną
  • hirsutyzm idiopatyczny- w tym przypadku nie ma podwyższonego poziomu androgenów i trudno znaleźć przyczynę takiego objawu.

Jakie są metody pozbycia się włosów na brodzie u kobiet?

Po odpowiedniej diagnozie i rozpoznaniu przyczyny nadmiernego owłosienia, można zastanowić się nad tym, jak pozbyć się kłopotliwego oraz wstydliwego problemu. Pierwsza metoda to depilacja mechaniczna woskiem, za pomocą pęsety, depilatora czy jednorazowej maszynki. Wszystkie te sposoby nie są trwałe, jednak dają natychmiastowy efekt gładkiej skóry. Najszybciej włoski odrastają po depilacji maszynką (praktycznie może to nastąpić dwa, trzy dni po tym procesie). Zabiegi woskiem należy powtarzać, co ok 2-3 tygodnie natomiast jest to bardzo odczuwalne, zwłaszcza dla wrażliwych skór o niskim progu bólowym. Minusem ich jest to, że mogą podrażnić daną okolice, w szczególności okolice twarzy.

Nadmierne owłosienie można usunąć też metodą chemiczną. Najczęściej są to kremy do depilacji. Jest to jedna z najtańszych form natomiast nie sprawdza się w przypadku grubszych, twardych i ciemnych włosków. Co więcej bardziej delikatne i wrażliwe skóry mogą ulec podrażnieniu.

Depilacja laserowa włosków na brodzie

Najbardziej trwałą i skuteczną metodą na nadmierne owłosienie na twarzy i ciele jest depilacja laserowa. Zamiast wyrywać i podcinać te włoski można w szybki sposób pozbyć się całkowicie problemu. Na czym dokładnie polega depilacja laserowa brody? Wiązka lasera działa na barwnik zawarty we włosie, czyli na melaninę. W efekcie uszkodzone zostają jego cebulki. Ważne, aby dany włos był w fazie anagenu, czyli w fazie aktywnego wzrostu. Podczas jednego zabiegu niszczymy ich ok. 20 %. Pozostałe włoski (będące w fazie “uśpienia") będziemy usuwać podczas kolejnych zabiegów - dlatego trzeba je wykonywać w regularnych odstępach, co 8-12 tygodni. Wynika to z faktu, że nasze włosy nie rosną w równym tempie. Zabiegi depilacji laserowej są bardzo precyzyjne i nie uszkadzają oraz nie podrażniają otaczających tkanek. Efekt gładkiej skóry gwarantuje nam seria ok 6-8 zabiegów na daną partie, pozbywając się włosków na długie lata nie tylko na brodzie ale też w innych miejscach typowych, u kobiet i u mężczyzn. Gwarancją skuteczności depilacji laserowej jest też uregulowany poziom hormonów. Jeżeli jest z tym problem to warto udać się do lekarza endokrynologa.

U nas w salonach możesz umówić się na darmową konsultacje i uzyskać pomoc w skutecznym zredukowaniu nadmiernego owłosienia. Zapraszamy do kontaktu.

Przeczytaj więcej o nadmiernym owłosieniu w naszych poradnikach:

Proponowane zabiegi:

3.5 4 Ilość ocens
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
× Available on SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday