(function() { var script = document.createElement('script'); script.src = 'https://cdnjs.cloudflare.com/ajax/libs/babel-polyfill/6.26.0/polyfill.min.js'; script.async = true; document.head.appendChild(script); }()) var __cp = { "id": "N_Z-izFEexO7tCYiYWKJz8Sb0ulmB2cvLkxr0fFOf_w", "version": "1.1" }; (function(window, document) { var cp = document.createElement('script'); cp.type = 'text/javascript'; cp.async = true; cp.src = "++cdn-widget.callpage.io+build+js+callpage.js".replace(/[+]/g, '/').replace(/[=]/g, '.'); var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(cp, s); if (window.callpage) { alert('You could have only 1 CallPage code on your website!'); } else { window.callpage = function(method) { if (method == '__getQueue') { return this.methods; } else if (method) { if (typeof window.callpage.execute === 'function') { return window.callpage.execute.apply(this, arguments); } else { (this.methods = this.methods || []).push({ arguments: arguments }); } } }; window.callpage.__cp = __cp; window.callpage('api.button.autoshow'); } })(window, document); window.__lc = window.__lc || {}; window.__lc.license = 4442131; ;(function(n,t,c){function i(n){return e._h?e._h.apply(null,n):e._q.push(n)}var e={_q:[],_h:null,_v:"2.0",on:function(){i(["on",c.call(arguments)])},once:function(){i(["once",c.call(arguments)])},off:function(){i(["off",c.call(arguments)])},get:function(){if(!e._h)throw new Error("[LiveChatWidget] You can't use getters before load.");return i(["get",c.call(arguments)])},call:function(){i(["call",c.call(arguments)])},init:function(){var n=t.createElement("script");n.async=!0,n.type="text/javascript",n.src="https://cdn.livechatinc.com/tracking.js",t.head.appendChild(n)}};!n.__lc.asyncInit&&e.init(),n.LiveChatWidget=n.LiveChatWidget||e}(window,document,[].slice)) Pielęgnacja skóry wokół oczu u mężczyzn - Laser DeLux® ! function(w, d, t) { w.TiktokAnalyticsObject = t; var ttq = w[t] = w[t] || []; ttq.methods = ["page", "track", "identify", "instances", "debug", "on", "off", "once", "ready", "alias", "group", "enableCookie", "disableCookie"], ttq.setAndDefer = function(t, e) { t[e] = function() { t.push([e].concat(Array.prototype.slice.call(arguments, 0))) } }; for (var i = 0; i < ttq.methods.length; i++) ttq.setAndDefer(ttq, ttq.methods[i]); ttq.instance = function(t) { for (var e = ttq._i[t] || [], n = 0; n < ttq.methods.length; n++) ttq.setAndDefer(e, ttq.methods[n]); return e }, ttq.load = function(e, n) { var i = "https://analytics.tiktok.com/i18n/pixel/events.js"; ttq._i = ttq._i || {}, ttq._i[e] = [], ttq._i[e]._u = i, ttq._t = ttq._t || {}, ttq._t[e] = +new Date, ttq._o = ttq._o || {}, ttq._o[e] = n || {}; var o = document.createElement("script"); o.type = "text/javascript", o.async = !0, o.src = i + "?sdkid=" + e + "&lib=" + t; var a = document.getElementsByTagName("script")[0]; a.parentNode.insertBefore(o, a) }; ttq.load('C61P4F3VJ586PA3ACUC0'); ttq.page(); }(window, document, 'ttq');
Łódź Białystok Bielsko-Biała Bydgoszcz Częstochowa Gdańsk Gdynia Kalisz Katowice Kielce Kraków Lublin Opole Poznań Rzeszów Szczecin Toruń Warszawa, Egejska Warszawa, Hanki Czaki Warszawa, Widok Wrocław
Laser DeLux / Blog / Pielęgnacja skóry wokół oczu u mężczyzn

Pielęgnacja skóry wokół oczu u mężczyzn

zmarszczki

Oczy są jednym z elementów, na których skupiamy największą uwagę podczas kontaktów z drugim człowiekiem. Nie bez powodu mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy, gdyż to na ich podstawie jesteśmy w stanie ocenić kogoś charakter, jak i odczytać towarzyszące w danej chwili emocje.

spis treści

Skóra wokół oczu zarówno u kobiet, jak i mężczyzn jest bardzo cienka i delikatna i mogą szybko pojawić się na niej zmarszczki, co wynika z jej budowy. Dlaczego?

  1. Grubość skóry pod okiem wynosi około 0,5mm, a dla porównania skóra na obszarze powiek osiąga aż około 1mm grubości.
  2. Okolica wokół oczu pozbawiona jest gruczołów łojowych, co zwiększa jej narażenie na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, a w konsekwencji powoduje jej szybsze przesuszenie i podrażnienie. Z tego względu pielęgnacja skóry okolicy oczu musi być sprecyzowana i wieloetapowa, o czym często zapominają mężczyźni.

Jakie kosmetyki stosować na okolice oczu? 

Rynek kosmetyczny ciągle się rozwija i dąży do coraz lepszych form preparatów kosmetycznych, które mają dawać coraz lepsze efekty. Warto uświadomić Panów, że lepiej sięgać po kosmetyki specjalnie przeznaczone do pielęgnacji skóry wokół oczu, zamiast używać jednego preparatu na całą twarz.

Wynika to z tego, że preparaty przeznaczone na okolice oczu są o lżejszej konsystencji, aby nie obciążać delikatnej skóry pod okiem. Kosmetyki te nie powodują podrażnień ani łzawienia, bo zawierają składniki, które nadają się do stosowania w tej okolicy. Spora część mężczyzn może mieć problem z dobrem odpowiedniej formy preparatu dla siebie, dlatego ten artykuł ma na celu omówienie preparatów dostępnych na rynku, ale także omówienie profesjonalnych zabiegów wykonywanych w gabinecie na okolicę skóry oczu.

Jak pielęgnować skórę wokół oczu?

Podstawą pielęgnacji skóry okolic oczu jest stosowanie odpowiednich preparatów w zaciszu domowym.

  1. W codziennej pielęgnacji można stosować kremy do okolic oczu, które należy aplikować 1 lub 2 razy dziennie. Oprócz odpowiedniego nawilżenia skóry kremy zapewniają także ochronę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Bardzo często spotykanym preparatem jest również serum, które różni się od kremu bardziej płynną konsystencją oraz większym stężeniem składników aktywnych, przez co wykazuje jeszcze lepsze działanie.
  2. Jeżeli chciałbyś jeszcze urozmaicić swoją pielęgnację skóry okolic oczu to 1 lub 2 razy w tygodniu zastosuj płatki kolagenowe lub maseczki, które pozostaw na skórze przez około 15 minut a następnie usuń. Twoje skóra na pewno będzie miękka i bardziej promienna.

Podstawowe preparaty zawierają w składzie składniki, których głównym zadaniem jest poprawa nawilżenia skóry oraz jej regeneracja, jak np.:

  • mocznik,
  • kwas hialuronowy,
  • ceramidy,
  • pantenol.

Jeżeli twoja skóra pod oczami wymaga bardziej sprecyzowanego działania, bo borykasz się ze zmarszczkami, cieniami lub obrzękiem w tej okolicy staraj się szukać preparatów, które zawierają odpowiednie składniki aktywne, o których mowa w dalszej części artykułu.

Cienie pod oczami u mężczyzny

Cienie pod oczami można określić, jako równomiernie zabarwione plamy, które dotknąć mogą każdego niezależnie od wieku. Mankament ten nadaje męskiej twarzy bardzo zmęczony i zasmucony wygląd, co często dodaje jej lat.

Panowie, którzy zmagają się z tym problemem powinni używać kremów pod oczy, które w swoim składzie posiadają składniki aktywne wzmacniające naczynia krwionośne oraz usprawniające krążenie krwi. Zaliczyć można do nich m.in.: kasztanowiec zwyczajny, miłorząb japoński, arnikę górską oraz ruszczyk kolczasty . Do pielęgnacji skóry z cieniami pod oczami można stosować także serum wzbogacone w witaminę K, działająca na uszczelnienie drobnych naczyń oraz witaminę C, która ma właściwości rozjaśniające.

Obrzęki w okolicy oczu

Obrzęki spotykane w okolicy oczu są bardzo często spowodowane zastojem limfy w tym obszarze, gdyż wolniejsza cyrkulacja krwi powoduje wolniejsze odprowadzenie produktów przemiany materii do naczyń chłonnych, co jest główną przyczyną obrzęku. Duży wpływ na powstawanie obrzęków ma także styl życia, jak nieprzespane noce lub nieodpowiednia dieta.

Mężczyźni, którzy zmagają się z obrzękami powinni regularnie używać kremów, żeli, a nawet maseczek o lekkiej konsystencji, często wymagających przechowywania w lodówce. Preparaty te powinny zawierać składniki o działaniu drenującym, do których zalicza się m.in.: wyciąg ze skrzypu polnego i bluszczu pospolitego oraz świetlik.

Zmarszczki w okolicach oczu

Nieustanna praca mięśni oczu oraz ekspresja twarzy sprawiają, że na męskiej twarzy lubią pojawiać się zmarszczki. Kosmetyki redukujące ten problem występują najczęściej w postaci serum lub kremu, które aplikuje się tylko w miejscu zmarszczki. Preparaty zawierają neuropeptydy, które w delikatny sposób hamują skurcz mięśni. Zalicza się do nich m.in.: oligopeptydy i tripeptydy.

A co zrobić kiedy, kosmetyki nie radzą sobie z problemem ? Wtedy potrzebne są już profesjonalne zabiegi wykonywane w gabinetach, które wykonywane w seriach dają naprawdę zachwycające efekty.

Jednym z takich zabiegów jest mezoterapia igłowa, polegająca na wstrzyknięciu składników aktywnych w głąb skóry, co daje jeszcze lepsze efekty niż powierzchowne stosowanie kremów. Zabieg jest w stanie zredukować widoczność cieni pod oczami, a także zredukować powierzchowne zmarszczki. Aby cieszyć się efektami należy wykonać około 6 zabiegów, co 2-3 tygodnie.

Często wykonywanym i mało inwazyjnym zabiegiem na skórę okolicy oczu jest też karboksyterapia, która polega na wprowadzeniu dwutlenku węgla w głąb skóry, co poprawia ukrwienie w tej okolicy i doskonale zmniejsza występowanie obrzęków. Zabieg również należy wykonać w serii min. 6 zabiegów, ale robić go można raz w tygodniu.

Podsumowując skóra w okolicy oczu jest bardzo delikatna, dlatego potrzebuje indywidualnej i sprecyzowanej pielęgnacji, do której zachęcamy wszystkich Panów, chcących jak najdłużej cieszyć się świeżym spojrzeniem. Pamiętaj też, że jeśli sam nie jesteś w stanie poradzić sobie z pielęgnacją tej okolicy zawsze możesz zwrócić się do profesjonalnego gabinetu o poradę.

Przeczytaj więcej o pielęgnacji skóry twarzy w naszych poradnikach:

Proponowane zabiegi:

0 0 Ilość ocen
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
michalina31
michalina31
3 lat temu

u mnie zwyczajnie maz uzywa kremu pod oczy i to tego co ja sobie kupilam kiedys. teraz leci kolejna butelka lusime i oboje jestesmy zadowoleni ale tak czy inaczej powinno sie sprawdzic chociaz morfologie czy to nie jest problem z brakiem zelaza. u mnie jest ten problem u meza po prostu siedzenie przy komputerze przez dlugie godziny.

Danny Key
Danny Key
3 lat temu

No a w przypadku jak ma się worki pod oczami? Czego wówczas szukać?

Kosmetolog
Kosmetolog
3 lat temu
Reply to  Danny Key

Zapraszamy Cię do naszego salonu na darmową konsultację 🙂 Nasi Kosmetolodzy doradzą co robić 🙂

rućka
rućka
3 lat temu
Reply to  Danny Key

skwalan, ruszczyk kolczasty, niacynamidy, arnika, słodkie migdały, śliwka, kofeina, zielona herbata i kawa.. dużo jest skadników. poza tym polecam masaże 🙂

× Available on SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday