Czym różni się skóra mężczyzn od skóry kobiet? Przede wszystkim jest 20% grubsza, mniej delikatna i wolniej się starzeje. Same plusy? Otóż nie! Jeżeli już zmarszczki zawitają na męskiej twarzy to są one głębsze i bardziej widoczne, niż ma to miejsce u płci przeciwnej. Poznaj charakterystykę męskiej skóry i dowiedz się, jak należy się z nią obchodzić!
Cechy skóry u mężczyzn
Mężczyźni posiadają większą ilość testosteronu, który powoduje, że szybciej się pocą i mają ostrzejszy zapach. Ich włosy rosną gęściej i dynamiczniej, ale w zamian za to częściej mają problem z łupieżem i przedwczesnym łysieniem. A utrata włosów to najczęstszy kompleks Panów, nawet już tych w młodym wieku!
Natomiast jeśli chodzi o męską skórę twarzy to jest ona grubsza i bardziej odporna na działania czynników zewnętrznych, takich jak zmiany temperatury. Jednak cera u mężczyzn nie ma lekko - Panowie nieustannie ją podrażniają i wysuszają regularnym goleniem oraz brakiem odpowiedniej pielęgnacji po depilacji.
Skóra mężczyzny - kremy do twarzy
Panowie coraz chętniej korzystają z zabiegów pielęgnacyjnych i kosmetyków - stało się to już powszechnym trendem. W drogeriach coraz częściej pojawiają się specjalne linie kremów przeznaczone wyłącznie dla mężczyzn, które różnią się swoim składem od preparatów dedykowanych kobietom.
Kosmetyki dla mężczyzn zawierają mniej tłuszczu - ich zadaniem jest przede wszystkim zwiększenie nawilżenia i napięcia skóry. W przypadku męskiej cery trądzikowej, poza kremami do twarzy, dobrze jest stosować peelingi i żele do mycia zawierające kwasy AHA, cynk i zioła o działaniu przeciwtrądzikowym.
Jeśli chcemy chronić męską twarz przed zmarszczkami, np. na czole, zmarszczkami palacza, sięgnijmy po kremy z retinolem, witaminą C czy koenzym Q10. Wraz z upływem czasu warto posiłkować się już specjalistycznymi zabiegami estetycznymi, które wnikają głęboko pod skórę i niwelują oznaki starzenia się. Dla jednych Panów to bardzo wygodna sprawa - wystarczy kilka razy w roku udać się do dobrego gabinetu kosmetologicznego i mieć sprawę pielęgnacji skóry “z głowy”.
Zadbany mężczyzna - z jakich zabiegów korzysta?
Panowie chętnie odwiedzają gabinety kosmetyczne, aby zadbać o swoje dłonie i stopy. Od kiedy z mody wyszło noszenie skarpet do sandałów, męski pedicure nie robi na nikim dużego wrażenia. Mężczyźni także dużą uwagę przywiązują do swoich włosów i brody - długie fryzury, zaczesane na bok grzywki, a nawet zmiana koloru! Męskie fryzjerstwo przeżywa prawdziwy renesans. Aby poprawić kondycję włosów, wzmocnić ich wzrost i zmniejszyć zakola, Panowie decydują się na zabieg mezoterapii igłowej lub karboksyterapii. Zabiegi te dostarczają skórze głowy indywidualnie dopasowane koktajle odżywcze, które przenikają do cebulek włosa i stymulują ich wzrost. Tego nie jest w stanie zagwarantować nawet najlepszy szampon!
Mężczyzna i depilacja laserowa?
Od kiedy chętniej pokazujemy efekty ćwiczeń na siłowni w mediach społecznościowych, większą uwagę przywiązujemy do depilacji ciała. Nie chcemy bowiem, aby uwagę od naszej muskulatury odciągał choć jeden, zbędny włosek! Mężczyźni, których natura obdarzyła bujnym owłosieniem, chętnie korzystają z depilacji laserowej lub depilacji woskiem. Niestety, ta druga jest bardziej bolesna, wymaga powtarzalności i nie likwiduje problemu na zawsze. Dla wielu z nich, zbawienna jest depilacja laserem diodowym, która gwarantuje aż 98% usuniętych włosów z klatki piersiowej, barków, pleców, okolic bikini, pach, nóg - praktycznie z każdej części ciała!
Na co zwrócić uwagę podczas wyboru salonu z depilacją laserową? Przede wszystkim na sprzęt. Na rynku funkcjonuje wiele urządzeń do depilacji - nie każde z nich emituje wiązkę laserową, która precyzyjnie dociera do cebulek włosów i niszczy je bezpowrotnie. Wstępem do rozpoczęcia depilacji laserowej powinna być próba laserowa, aby określić parametry zabiegowe i przewidzieć skuteczność zabiegów.
Przeczytaj więcej o zabiegach dla mężczyzn w naszych poradnikach:
Proponowane zabiegi: