Czas trwania zabiegu | 90 minut |
Rekomendowana ilość zabiegów | 3-6 |
Efekt | odnowa skóry, redukcja zmarszczek, nawilżenie |
Wybierz salon, aby poznać cenę zabiegu. Zabieg dostępny w salonach: Warszawa, Widok, Warszawa, Egejska, Wrocław, Toruń, Szczecin, Poznań, Opole, Lublin, Kraków, Katowice, Kalisz, Częstochowa, Bydgoszcz, Bielsko-Biała
Powyższa oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego
Opis zabiegu
Mezoterapia igłowa to popularny zabieg poprawiający kondycje skóry. Jej wyjątkowość tkwi w indywidualnie dobranych koktajlach odżywczych, które docierają w głąb skóry - czyli tam, gdzie nie jest w stanie przeniknąć żaden krem!
Mezoterapia igłowa twarzy to jeden z najlepszych naturalnych zabiegów, który skutecznie redukuje zmarszczki mimiczne i chroni skórę przed negatywnym działaniem czynników środowiskowych. Dzięki mezoterapii igłowej w głąb skóry wprowadzamy drogocenne substancje aktywne, które błyskawicznie wpływają na przebudowę naskórka i pobudzają procesy produkcji kolagenu i elastyny. Podobnych efektów nie można uzyskać używając jedynie kosmetyków. Zabieg jest stosowany w regeneracji skóry, jej odmłodzeniu, redukcji cellulitu i rozstępów.
Terapii poddawane są praktycznie wszystkie obszary ciała, jednak najbardziej popularne miejsca to twarz, dekolt i szyja oraz głowa.
Mezoterapia igłowa twarzy
Twarz to obszar najczęściej podawany mezoteriapii igłowej. Nic dziwnego - skóra twarzy jest bardzo delikatna i starzeje się najszybciej. Bardzo dobre efekty mezoterapii uzyskają osoby zmagające się z cerą odwodnioną, suchą, pozbawioną blasku i dojrzałą.
Jakich efektów po mezoterapii igłowej możemy się spodziewać? Po zabiegu mezoterapii igłowej zauważalnym efektem będzie lepsze nawilżenie skóry, a także wyrównanie jej kolorytu. Widoczne wcześniej zmarszczki będą znacznie mniej widoczne. Warto wspomnieć również o poprawie owalu twarzy, który jest jednym z efektów tego zabiegu.
Mezoterapia igłowa zaraz po zabiegu - o czym należy pamiętać?
Zaraz po zabiegu miejsce, na którym był przeprowadzany zabieg mezoterapii igłowej może być zaczerwieniony. Taki stan może utrzymywać się przed kilka dni. Niewielka opuchnizna i wrażliwość skóry są naturalnym procesem. Pamiętajmy, żeby zaraz po zabiegu mezoterapii igłowej szczególnie dbać o skórę i stosować ochronne filtry UV.
Do mezoterapii twarzy najczęściej stosujemy preparaty na bazie kwasu hialuronowego i witamin A, C, E oraz czynnych substancji aktywnych pochodzących, np. z alg morskich oraz zielonej herbaty.
Coraz więcej zainteresowania zyskują także zabiegi mezoterapii igłowej pod oczy. Chętnie wykonują je osoby, którym przeszkadzają tzw. „worki” pod oczami. W trakcie terapii w skórę podaje się skondensowane dawki substancji leczniczych, które sprawiają, że jest ona odmłodniona i pozbawiona cieni pod oczami.
Mezoterapia igłowa pod oczy to jeden z najlepszych zabiegów na tę okolicę twarzy. Dzięki mezoterapii igłowej pod oczy skóra wokół oczu zostawnie nawilżona, a poprzez nakłucia zapoczątkujemy proces gojenia skóry, który wpływa na jędrność.
Mezoterapia igłowa szyi i dekoltu
Kolejny, obok twarzy, obszar najczęściej poddawany zabiegowi mezoteriapii to szyja i dekolt. Nie wolno zapominać o skórze szyi - na niej też pojawiają się zmarszczki! Mezoterapia igłowa poprawia elastyczność i odżywienia skórę. Poprawa cery widoczna jest już po pierwszym zabiegu! W miejscach, takich jak szyja czy dekolt, skóra szybko traci blask, a po zabiegu jest nie tylko zregenerowana i odmłodzona, ale też bardzo mocno nawilżona. Zmniejszone i wygładzone zostają także zmarszczki i bruzdy.
Dzięki odbudowie włókien kolagenowych w trakcie zabiegu możliwe jest wyleczenie mniejszych blizn potrądzikowych i pourazowych.
Mezoterapia igłowa skóry głowy
Mezoterapie igłową stosuje się także na skórze głowy, jako profilaktykę i leczenie łysienia. Jest jednym z najbardziej skutecznych zabiegów leczących tego typu problem i polecana kobietom, jak i mężczyznom. Jej wykonanie przywraca prawidłowe krążenie w skórze głowy, które pobudza wzrost nowych mieszków włosowych. Szczególnie polecana jest dla osób cierpiących na łysienie plackowate oraz androgenowe.
Przeciwskazania
Kiedy nie można poddać się mezoterapii igłowej? Wykluczeniem do zabiegu jest:
- ciąża, karmienie piersią;
- infekcje w okolicach wykonywania zabiegu;
- skłonność do powstawania blizn przerostowych;
- nowotwory;
- tendencje do powstawania bliznowców;
- stwierdzone uczulenie na kwas hialuronowy.
Technologia
Większość kosmetyków, które używamy na co dzień, jest „zbudowana” ze zbyt dużych cząsteczek, które nie są w stanie przeniknąć przez barierę naskórkową. W efekcie działamy tylko na zewnętrzną warstwę skóry, a rezultat jest niewielki i chwilowy. Alternatywą do drogich kremów jest mezoterapia igłowa, która dostarcza cenne substancje wprost do głębokich warstw skóry.
Mezoterapia igłowa polega na wstrzykiwaniu małych dawek substancji leczniczych w skórę twarzy, szyję, dekolt, ręce, skórę głowy, uda lub inne części ciała potrzebujące skutecznej pomocy z zewnątrz. Zabiegi mezoterapii igłowej wykonywane są koktajlami firmy FUSION MESOTHERAPY®. Substancje lecznicze dostarczane są specjalnym pistoletem do wierzchniej warstwy skóry na głębokość ok. 1-2 mm przy pomocy mikroiniekcji. Składniki aktywne mają możliwość optymalnego działania, ponieważ docierają bezpośrednio w miejsca tego wymagające.
Zabieg jest bezbolesny dzięki zastosowaniu znieczulenia. Kuracja składa się z 5-6 zabiegów, wykonywanych w odstępach 1-1,5 tygodnia. Po serii zabiegów skórze zostanie ponownie przywrócona optymalna forma. Efekt ten jest długotrwały dzięki czystym i wysokoskoncentrowanym produktom użytym w mezoterapii. Właściwa pielęgnacja po serii zabiegów igłowej mezoterapii kosmetycznej pozwala na utrzymanie rezultatów przez dwa do trzech lat, pod warunkiem poddawania się jednemu do dwóch zabiegów odświeżających rocznie.
Schemat terapii
Przed zabiegiem
- Zapraszamy Cię do salonu na dermokonsultację, żeby dokładnie obejrzeć Twoją skórę i wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do zabiegu
- Zalecamy, by tydzień przed zabiegiem nie przyjmować aspiryny ani innych środków obniżających krzepliwość krwi.
- Możesz zastosować maść wzmacniającą z witaminą K. Szczegółowe informacje na ten temat udzielane są podczas konsultacji
W trakcie
- Kosmetolog znieczula skórę specjalną maścią, a następnie po ok. 40 minutach rozpoczyna iniekcję podskórną
- Miejsce przy miejscu nakłuwa skórę cienką igłą i wtłacza w nią specjalny koktajl witaminowy.
- Na koniec kosmetolog nakłada na twarz specjalny żel łagodzący skórę
Po zabiegu
- Bezpośrednio po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i delikatnie opuchnięta objawy te ustępują w ciągu kilku dni
- Rekomendujemy, by unikać opalania i nie wystawiać skóry na silne zmiany termiczne. Warto stosować krem z wysokim filtrem SPF 50.
- Należy dołożyć wszelkich starań, by uniknąć możliwości zakażenia
Efekty















































