(function() { var script = document.createElement('script'); script.src = 'https://cdnjs.cloudflare.com/ajax/libs/babel-polyfill/6.26.0/polyfill.min.js'; script.async = true; document.head.appendChild(script); }()) var __cp = { "id": "N_Z-izFEexO7tCYiYWKJz8Sb0ulmB2cvLkxr0fFOf_w", "version": "1.1" }; (function(window, document) { var cp = document.createElement('script'); cp.type = 'text/javascript'; cp.async = true; cp.src = "++cdn-widget.callpage.io+build+js+callpage.js".replace(/[+]/g, '/').replace(/[=]/g, '.'); var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(cp, s); if (window.callpage) { alert('You could have only 1 CallPage code on your website!'); } else { window.callpage = function(method) { if (method == '__getQueue') { return this.methods; } else if (method) { if (typeof window.callpage.execute === 'function') { return window.callpage.execute.apply(this, arguments); } else { (this.methods = this.methods || []).push({ arguments: arguments }); } } }; window.callpage.__cp = __cp; window.callpage('api.button.autoshow'); } })(window, document); window.__lc = window.__lc || {}; window.__lc.license = 4442131; ;(function(n,t,c){function i(n){return e._h?e._h.apply(null,n):e._q.push(n)}var e={_q:[],_h:null,_v:"2.0",on:function(){i(["on",c.call(arguments)])},once:function(){i(["once",c.call(arguments)])},off:function(){i(["off",c.call(arguments)])},get:function(){if(!e._h)throw new Error("[LiveChatWidget] You can't use getters before load.");return i(["get",c.call(arguments)])},call:function(){i(["call",c.call(arguments)])},init:function(){var n=t.createElement("script");n.async=!0,n.type="text/javascript",n.src="https://cdn.livechatinc.com/tracking.js",t.head.appendChild(n)}};!n.__lc.asyncInit&&e.init(),n.LiveChatWidget=n.LiveChatWidget||e}(window,document,[].slice)) Pasta cukrowa a laser – porównanie skuteczności metod depilacji ! function(w, d, t) { w.TiktokAnalyticsObject = t; var ttq = w[t] = w[t] || []; ttq.methods = ["page", "track", "identify", "instances", "debug", "on", "off", "once", "ready", "alias", "group", "enableCookie", "disableCookie"], ttq.setAndDefer = function(t, e) { t[e] = function() { t.push([e].concat(Array.prototype.slice.call(arguments, 0))) } }; for (var i = 0; i < ttq.methods.length; i++) ttq.setAndDefer(ttq, ttq.methods[i]); ttq.instance = function(t) { for (var e = ttq._i[t] || [], n = 0; n < ttq.methods.length; n++) ttq.setAndDefer(e, ttq.methods[n]); return e }, ttq.load = function(e, n) { var i = "https://analytics.tiktok.com/i18n/pixel/events.js"; ttq._i = ttq._i || {}, ttq._i[e] = [], ttq._i[e]._u = i, ttq._t = ttq._t || {}, ttq._t[e] = +new Date, ttq._o = ttq._o || {}, ttq._o[e] = n || {}; var o = document.createElement("script"); o.type = "text/javascript", o.async = !0, o.src = i + "?sdkid=" + e + "&lib=" + t; var a = document.getElementsByTagName("script")[0]; a.parentNode.insertBefore(o, a) }; ttq.load('C61P4F3VJ586PA3ACUC0'); ttq.page(); }(window, document, 'ttq');

*Wszystkie przekreślone kwoty na stronie to najniższe ceny z 30 dni przed obniżką

Łódź Białystok Bielsko-Biała Bydgoszcz Częstochowa Gdańsk Gdynia Kalisz Katowice Kielce Kraków Lublin Opole Poznań Rzeszów Szczecin Toruń Warszawa, Egejska Warszawa, Hanki Czaki Warszawa, Widok Wrocław
Laser DeLux / Blog / Pasta cukrowa a laser – porównanie skuteczności gabinetowych metod depilacji

Pasta cukrowa a laser – porównanie skuteczności gabinetowych metod depilacji

Chcesz pozbyć się zbędnego owłosienia i nie wiesz, który rodzaj depilacji wybrać? Dowiedz się, co jest skuteczniejsze w działaniu – pasta cukrowa czy laser. Skorzystaj z naszego porównania tych dwóch metod i dowiedz się, jak długo utrzymują się efekty zabiegów. W tym artykule znajdziesz także informacje dotyczące bezpieczeństwa depilacji laserowej i cukrowej, ponadto podpowiadamy, czy te metody sprawdzają się w przypadku depilacji intymnej.

Zobacz także: Depilacja laserowa bikini głębokie – jak wygląda depilacja okolic intymnych i jak przygotować skórę do zabiegu?

spis treści

  Porównanie metod depilacji: różnice między depilacją pastą cukrową a laserem

  Depilacja pastą cukrową polega na wyrywaniu zbędnych włosków wraz z cebulkami i jest metodą mechaniczną. Podczas takiego zabiegu rozprowadza się na skórze rozgrzaną pastę w kierunku przeciwnym do wzrostu włosów, a następnie układa się na niej pasek do depilacji. Pasek ten zrywa się szybkim i energicznym ruchem wykonanym zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów, czyli inaczej niż podczas stosowania wosku. Można też zdecydować się na depilację cukrową na zimno.

  Użycie lasera to działanie na zupełnie innej zasadzie. Wiązka światła emitowanego przez to urządzenie powoduje absorbowanie energii przez melaninę w cebulkach włosów, co prowadzi do ich zniszczeniaLaser niszczy także mieszki włosowe. Ważna różnica między depilacją pastą cukrową a laserem jest taka, że pierwsza z wymienionych metod nie daje trwałych rezultatów. Użycie pasty cukrowej wiąże się ponadto z umiarkowanym bólem, podczas gdy usuwanie włosków laserem jest bezbolesne, ewentualnie wywołuje lekki dyskomfortDepilacja pastą cukrową może być przeprowadzana w domu, choć wymaga ona pewnych umiejętności i wprawy, ponadto efektywność usuwania owłosienia w gabinetach kosmetycznych zawsze jest większa.

  Depilacja nóg u kobiety przy pomocy lasera

  Depilacja nóg u kobiety przy pomocy lasera

  Skuteczność depilacji pastą cukrową – jak długo utrzymują się efekty?

  Interesuje Cię skuteczność depilacji pastą cukrową? Wykonanie takiego zabiegu pozwala na usunięcie nawet bardzo delikatnego owłosienia bez pojawienia się większych podrażnień skóry i alergii. Co ważne, włosy po każdym kolejnym zastosowaniu pasty cukrowej odrastają jaśniejsze i słabsze, a ich usuwanie jest mniej bolesne. Nie można jednak liczyć na to, że włoski znikną na zawsze. Profesjonalnie wykonana depilacja cukrowa pozwala cieszyć się gładką skórą do 3-4 tygodni.

  Bezpieczeństwo depilacji laserowej i pastą cukrową

  W obu przypadkach chodzi o profesjonalne metody depilacji, które są bezpieczne, jeśli tylko pamięta się o przeciwwskazaniach. Warto wybrać renomowany, nowocześnie wyposażony gabinet, w którym wszystkie zabiegi przeprowadzane są przez doświadczone osoby z odpowiednim przygotowaniem. Sprawdź, co musisz wiedzieć, aby bezpieczeństwo depilacji laserowej i pastą cukrową było w Twoim przypadku jak najwyższe.

  Depilacja laserowa nie powoduje uszkodzeń ani długotrwałych podrażnień. Jest bezpieczna, jeśli tylko nie ma przeciwwskazań do jej wykonania. Może być wykonywana w tak wrażliwych obszarach jak pachy czy bikini głębokie. Warto pamiętać o tym, że nie należy opalać się ani stosować samoopalaczy na miesiąc przed zabiegiem. Po depilacji laserowej również nie opalamy się przynajmniej przez 3 tygodnie. Co istotne, przeciwwskazaniem do takiego zabiegu jest stosowanie leków oraz ziół fotouczulających i przeciwzakrzepowych, a także antybiotyków. Na liście przeciwwskazań znajdują się również: choroba nowotworowa, epilepsja, AZS i łuszczyca. Nie zaleca się wykonywania depilacji laserem kobietom w ciąży.

  Podrażnienia po depilacji pastą cukrową są nieznaczne i na ogół ustępują tego samego dnia. Nie wykonuje się jednak takiej depilacji na skórze świeżo opalonej, podrażnionej i z otwartymi ranami, siniakami, grzybicą lub wysypką. Przeciwwskazaniem jest też przyjmowanie sterydów i leków przeciwzakrzepowych, epilepsja oraz obrzęki. Po przeprowadzonym zabiegu nie należy opalać się, korzystać z sauny i basenu przez 2-3 dni. W dniu zabiegu nie nakłada się też kosmetyków na depilowaną skórę.

  Depilacja miejsc intymnych: pasta cukrowa a depilacja laserem – co wybrać?

  Chcesz wiedzieć, jak golić miejsca intymne, żeby były gładkie? Przede wszystkim musisz pamiętać o tym, że stosowanie maszynki do golenia daje krótkotrwały efekt, a odrastające włoski są mocniejsze i grubsze. Kobiety, które zastanawiają się, jak golić miejsca intymne damskie, by uzyskać estetyczny efekt, muszą też mieć na uwadze to, że po goleniu maszynką skóra często jest podrażniona i pojawiają się na niej krostki. Pasta cukrowa do depilacji to znacznie lepsze rozwiązanie, bo owłosienie odrastające po kolejnych zabiegach jest słabsze i cieńsze. Można stosować ją na różne części ciała, w tym także na miejsca intymne.

  Wśród dostępnych w dzisiejszych czasach metod depilacji miejsc intymnych najskuteczniejsza jest metoda laserowa, w dodatku wiąże się ona z najmniejszym dyskomfortem. Gdy chodzi o miejsca intymne, fakt, że depilacja laserowa jest bezbolesna, ma szczególne znaczenie. Bardzo ważne jest także to, że możesz liczyć na trwałe efekty już po kilku zabiegach, co zaoszczędzi Ci krępujących sytuacji.

  Pasta cukrowa vs. laser: która metoda depilacji bardziej się opłaca?

  Depilacja pastą cukrową w gabinecie to zabieg, który jest tańszy od depilacji laserowej. Oczywiście warto pamiętać o tym, że im pokaźniejszy jest obszar depilowanej skóry, tym więcej trzeba będzie zapłacić. Trzeba jednak wziąć pod uwagę to, że po kilku zabiegach przy użyciu lasera uzyskuje się gładką skórę na stałe, natomiast nie należy liczyć na to, że włoski przestaną odrastać po zastosowaniu pasty cukrowej, nawet wielokrotnym. Wniosek z tego jest taki, że ostatecznie koszty regularnej depilacji cukrowej są większe niż kwota, którą trzeba przeznaczyć na kilka zabiegów laserem. Jeśli zabiegi depilacji laserowej wydają Ci się drogie, sprawdź, czy aktualnie możesz skorzystać z cen promocyjnych. Pomyśl też o elastycznych pakietach depilacji laserowej.

  Zabieg depilacji u kobiety przy pomocy pasty cukrowej

  Zabieg depilacji u kobiety przy pomocy pasty cukrowej

  Laserowa precyzja, czyli najskuteczniejsza metoda usuwania owłosienia

  Wiesz już, że laserowe usuwanie zbędnych włosków jest bardziej efektywne od stosowania pasty cukrowej. Możesz też sprawdzić, jak wygląda porównanie metod depilacji uwzględniające także inne sposoby usuwania owłosienia. Okazuje się, że laser jest po prostu bezkonkurencyjny i jeśli tylko nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu, warto się na niego zdecydować. Jeśli Twój wybór padnie na depilację laserową, zapomnisz o konieczności regularnego usuwania włosów i będziesz cieszyć się gładką i pozbawioną widocznych cebulek skórą. Sprawdź także, jakie inne zabiegi upiększające na twarz, ciało i włosy można wykonać w nowoczesnym salonie kosmetycznym.

  Przeczytaj więcej o zabiegach depilacji w naszych poradnikach:

  Proponowane zabiegi:

  0 0 votes
  Article Rating
  Subscribe
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments