(function() { var script = document.createElement('script'); script.src = 'https://cdnjs.cloudflare.com/ajax/libs/babel-polyfill/6.26.0/polyfill.min.js'; script.async = true; document.head.appendChild(script); }()) var __cp = { "id": "N_Z-izFEexO7tCYiYWKJz8Sb0ulmB2cvLkxr0fFOf_w", "version": "1.1" }; (function(window, document) { var cp = document.createElement('script'); cp.type = 'text/javascript'; cp.async = true; cp.src = "++cdn-widget.callpage.io+build+js+callpage.js".replace(/[+]/g, '/').replace(/[=]/g, '.'); var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(cp, s); if (window.callpage) { alert('You could have only 1 CallPage code on your website!'); } else { window.callpage = function(method) { if (method == '__getQueue') { return this.methods; } else if (method) { if (typeof window.callpage.execute === 'function') { return window.callpage.execute.apply(this, arguments); } else { (this.methods = this.methods || []).push({ arguments: arguments }); } } }; window.callpage.__cp = __cp; window.callpage('api.button.autoshow'); } })(window, document); window.__lc = window.__lc || {}; window.__lc.license = 4442131; ;(function(n,t,c){function i(n){return e._h?e._h.apply(null,n):e._q.push(n)}var e={_q:[],_h:null,_v:"2.0",on:function(){i(["on",c.call(arguments)])},once:function(){i(["once",c.call(arguments)])},off:function(){i(["off",c.call(arguments)])},get:function(){if(!e._h)throw new Error("[LiveChatWidget] You can't use getters before load.");return i(["get",c.call(arguments)])},call:function(){i(["call",c.call(arguments)])},init:function(){var n=t.createElement("script");n.async=!0,n.type="text/javascript",n.src="https://cdn.livechatinc.com/tracking.js",t.head.appendChild(n)}};!n.__lc.asyncInit&&e.init(),n.LiveChatWidget=n.LiveChatWidget||e}(window,document,[].slice)) Pasta cukrowa a laser – porównanie skuteczności metod depilacji ! function(w, d, t) { w.TiktokAnalyticsObject = t; var ttq = w[t] = w[t] || []; ttq.methods = ["page", "track", "identify", "instances", "debug", "on", "off", "once", "ready", "alias", "group", "enableCookie", "disableCookie"], ttq.setAndDefer = function(t, e) { t[e] = function() { t.push([e].concat(Array.prototype.slice.call(arguments, 0))) } }; for (var i = 0; i < ttq.methods.length; i++) ttq.setAndDefer(ttq, ttq.methods[i]); ttq.instance = function(t) { for (var e = ttq._i[t] || [], n = 0; n < ttq.methods.length; n++) ttq.setAndDefer(e, ttq.methods[n]); return e }, ttq.load = function(e, n) { var i = "https://analytics.tiktok.com/i18n/pixel/events.js"; ttq._i = ttq._i || {}, ttq._i[e] = [], ttq._i[e]._u = i, ttq._t = ttq._t || {}, ttq._t[e] = +new Date, ttq._o = ttq._o || {}, ttq._o[e] = n || {}; var o = document.createElement("script"); o.type = "text/javascript", o.async = !0, o.src = i + "?sdkid=" + e + "&lib=" + t; var a = document.getElementsByTagName("script")[0]; a.parentNode.insertBefore(o, a) }; ttq.load('C61P4F3VJ586PA3ACUC0'); ttq.page(); }(window, document, 'ttq');
Łódź Białystok Bielsko-Biała Bydgoszcz Częstochowa Gdańsk Gdynia Kalisz Katowice Kielce Kraków Lublin Opole Poznań Rzeszów Szczecin Toruń Warszawa, Egejska Warszawa, Hanki Czaki Warszawa, Widok Wrocław
Laser DeLux / Blog / Pasta cukrowa a laser – porównanie skuteczności gabinetowych metod depilacji

Pasta cukrowa a laser – porównanie skuteczności gabinetowych metod depilacji

Chcesz pozbyć się zbędnego owłosienia i nie wiesz, który rodzaj depilacji wybrać? Dowiedz się, co jest skuteczniejsze w działaniu – depilacja pastą cukrową czy laserem. Skorzystaj z naszego porównania tych dwóch metod i dowiedz się, która z nich utrzymuje się dłużej i jakie są efekty zabiegów. W tym artykule znajdziesz także informacje dotyczące bezpieczeństwa depilacji pastą cukrową i laserem, ponadto podpowiadamy, czy te metody sprawdzają się w przypadku depilacji bardzo delikatnych miejsc.

Zobacz także: Depilacja laserowa bikini głębokie – jak wygląda depilacja okolic intymnych i jak przygotować skórę do zabiegu?

spis treści

Porównanie metod depilacji: różnice między depilacją pastą cukrową a laserem

Depilacja pastą cukrową polega na wyrywaniu zbędnych włosków wraz z cebulkami i jest metodą mechaniczną. Podczas takiego zabiegu rozprowadza się na skórze rozgrzaną pastę w kierunku przeciwnym do wzrostu włosów, a następnie układa się na niej pasek do depilacji. Pasek ten zrywa się szybkim i energicznym ruchem wykonanym zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów, czyli inaczej niż podczas tradycyjnej depilacji woskiem. Można też zdecydować się na depilację pastą cukrową na zimno.

Użycie lasera to działanie na zupełnie innej zasadzie. Wiązka światła emitowanego przez to urządzenie powoduje absorbowanie energii przez melaninę w cebulkach włosów, co prowadzi do ich zniszczeniaLaser niszczy także mieszki włosowe. Ważna różnica między depilacją pastą cukrową a laserem jest taka, że pierwsza z wymienionych metod nie daje trwałych rezultatów. Efekt po depilacji pastą cukrową utrzymuje się kilkanaście dni, podczas gdy zabieg laserowy to trwała metoda usuwania zbędnego owłosienia. Depilację pastą cukrową należy powtarzać zazwyczaj 2 razy w miesiącu, aby utrzymać efekt gładkiej skóry po depilacji niechcianych włosków.

Depilacja pastą cukrową wiąże się ponadto z umiarkowanym bólem, podczas gdy usuwanie włosków laserem jest bezbolesne, ewentualnie wywołuje lekki dyskomfortDepilacja pastą cukrową może być przeprowadzana w domu, choć wymaga ona pewnych umiejętności i wprawy, ponadto efektywność usuwania owłosienia w gabinetach kosmetycznych zawsze jest większa.

Depilacja nóg u kobiety przy pomocy lasera

Skuteczność depilacji pastą cukrową – jak długo utrzymują się efekty?

Interesuje Cię skuteczność depilacji pastą cukrową? Wykonanie takiego zabiegu pozwala na usunięcie nawet bardzo delikatnego owłosienia bez pojawienia się większych podrażnień skóry i alergii. Co ważne, włosy po każdym kolejnym zastosowaniu pasty cukrowej odrastają jaśniejsze i słabsze, a ich usuwanie jest mniej bolesne. Nie można jednak liczyć na to, że włoski znikną na zawsze. Depilacja pastą cukrową ile się utrzymuje? Depilacja pastą cukrową to metoda, która dla wielu ma dość zadowalające efekty. Profesjonalnie wykonana depilacja cukrowa pozwala cieszyć się gładką skórą do 3-4 tygodni.

Bezpieczeństwo depilacji laserowej i pastą cukrową

W obu przypadkach chodzi o profesjonalne metody depilacji, które są bezpieczne, jeśli tylko pamięta się o przeciwwskazaniach. Warto wybrać renomowany, nowocześnie wyposażony gabinet, w którym wszystkie zabiegi przeprowadzane są przez doświadczone osoby z odpowiednim przygotowaniem. Sprawdź, co musisz wiedzieć, aby bezpieczeństwo depilacji laserowej i pastą cukrową było w Twoim przypadku jak najwyższe.

Depilacja laserowa nie powoduje uszkodzeń ani długotrwałych podrażnień. Jest bezpieczna, jeśli tylko nie ma przeciwwskazań do jej wykonania. Może być wykonywana w tak wrażliwych obszarach jak pachy czy bikini głębokie. Warto pamiętać o tym, że nie należy opalać się ani stosować samoopalaczy na miesiąc przed zabiegiem. Po depilacji laserowej również nie opalamy się przynajmniej przez 3 tygodnie. Co istotne, przeciwwskazaniem do takiego zabiegu jest stosowanie leków oraz ziół fotouczulających i przeciwzakrzepowych, a także antybiotyków. Na liście przeciwwskazań znajdują się również: choroba nowotworowa, epilepsja, AZS i łuszczyca. Nie zaleca się wykonywania depilacji laserem kobietom w ciąży.

Podrażnienia po depilacji pastą cukrową są nieznaczne i na ogół ustępują tego samego dnia. Nie wykonuje się jednak takiej depilacji na skórze świeżo opalonej, podrażnionej i z otwartymi ranami, siniakami, grzybicą lub wysypką. Przeciwwskazaniem jest też przyjmowanie sterydów i leków przeciwzakrzepowych, epilepsja oraz obrzęki. Po przeprowadzonym zabiegu nie należy opalać się, korzystać z sauny i basenu przez 2-3 dni. W dniu zabiegu nie nakłada się też kosmetyków na depilowaną skórę.

Pasta cukrowa do depilacji przepis

Jak samodzielnie zrobić pastę cukrową do depilacji? Oto najlepszy przepis na pastę cukrową, dzięki której efekt gładkiej skóry utrzymuje się na długo. Do stworzenia pasty cukrowej potrzebujesz około 25 minut i trzech składników:

  • 1/4 szklanki soku z cytryny
  • 2 szklanki cukru
  • 1/4 szklanki wody

Pastę cukrową należy podgrzać, dlatego najpierw wlej do garnka wodę i sok z cytryny, a następnie zagotuj. Po zagotowaniu powoli dodawaj cukier ciągle mieszając. Jeśli chcesz sprawdzić, czy pasta cukrowa jest już gotowa - sprawdź czy masa jest już gęsta, a po wyjęciu ciągnąca i szybko zastyga. Gotową masę przelej do słoika.

Na czym polega depilacja pastą cukrową w domu

Na czym polega depilacja pastą cukrową? Pasta cukrowa składa się z prostych składników: cukru, wody i soku z cytryny. Jest to substancja lepka i plastyczna, która używana do depilacji różnych partii ciałaPasta cukrowa działa podobnie jak wosk, czyli usuwa włoski wraz z cebulkami. Jednak w przypadku depilacji cukrowej włosy są usuwane zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa, co ma zapobiegać wrastaniu włosków i podrażnieniom.

Jakie są zalety depilacji pastą cukrową? Depilacja pastą cukrową ma wiele zalet! Przede wszystkim jest to metoda hipoalergiczna, ponieważ pasta cukrowa posiada tylko naturalne składniki. Nie powoduje podrażnień, reakcji alergicznych ani oparzeń. Depilacja przy użyciu pasty cukrowej jest bezpieczna dla skóry i nie pozostawia na niej klejących resztek. Pasta cukrowa może być stosowana do depilacji bardzo delikatnych miejsc, takich jak depilacja twarzy, bikini czy depilacja pachPasta cukrowa usuwa włosy o długości od 2 do 5 mm, więc nie trzeba czekać, aż odrosną.  Depilacja pastą cukrową jest skuteczna w usuwaniu zarówno cienkich, jak i grubych włosów.

Depilacja pastą cukrową w domu jest ciekawym sposobem na tymczasowe usunięcie zbędnych włosów. Depilacja pastą cukrową w domu zazwyczaj wykonywana jest co 3 tygodnie. Niestety nie należy ona do bezbolesnych, ani trwałych. Jeśli zależy nam na długotrwałej gładkości ciała - warto wybrać depilację laserową.

Czy depilacja pastą cukrową jest bolesna? Depilacja pastą cukrową jest znacznie mniej bolesna niż niektóre inne metody depilacjitakie jak depilacja woskiem. Wynika to z faktu, że pasta cukrowa usuwa włoski w kierunku ich wzrostu, a nie przeciwko niemu. Ponadto pasta cukrowa jest ciepła, a nie gorąca, więc nie ryzykujemy oparzenia skóry. Jednak ból jest subiektywnym odczuciem i zależy od indywidualnej wrażliwości i progu bólu. Dla niektórych osób depilacja pastą cukrową może być nadal nieprzyjemna i niekomfortowa

Pasta cukrowa do depilacji jak używać?

Jak samodzielnie wykonać depilację pastą cukrową w domu? O czym pamiętać podczas użycia pasty cukrowej do depilacji?:

  1. Przed użyciem pasty cukrowej podgrzej ją w ciepłej wodzie.
  2. Gdy pasta cukrowa jest już ciepła (pamiętaj, aby nie była gorąca!) nałóż ją na wybrany odcinek skóry.
  3. Ważne, aby pastę nakładać w kierunku przeciwnym do wzrostu włosa.
  4. Następnie zastygniętą pastę ściągnij zdecydowanym ruchem z kierunkiem wzrostu włosa.

Aby depilacja pastą cukrową była skuteczna i bezpieczna, należy przestrzegać kilku zasad. Przede wszystkim, w dniu depilacji pastą cukrową należy unikać stosowania kremów, balsamów, olejków i innych kosmetyków na skórę. Mogą one utrudnić przyczepianie się pasty do włosów i zmniejszyć efektywność zabiegu. Poza tym, należy zadbać o higienę skóry i włosów przed i po depilacji pastą cukrową. Dzień przed depilacją pastą cukrową zaleca się zrobić delikatny peeling skóry,  aby usunąć martwy naskórek i zapobiec wrastaniu włosków. Złuszczenie naskórka sprawia również, że depilacja pastą cukrową może utrzymywać się znacznie dłużej.

Rodzaje depilacji miejsc intymnych: depilacja pastą cukrowa a zabieg depilacji laserem – co wybrać?

Chcesz wiedzieć, jak golić miejsca intymne, żeby były gładkie? Przede wszystkim musisz pamiętać o tym, że stosowanie maszynki do golenia daje krótkotrwały efekt, a odrastające włoski są mocniejsze i grubsze. Kobiety, które zastanawiają się, jak golić miejsca intymne damskie, by uzyskać estetyczny efekt, muszą też mieć na uwadze to, że po goleniu maszynką skóra często jest podrażniona i pojawiają się na niej krostki. Pasta cukrowa do depilacji to znacznie lepsze rozwiązanie, bo owłosienie odrastające po kolejnych zabiegach jest słabsze i cieńsze. Depilacja bikini pastą cukrową, czy to możliwe? Depilację pastą cukrową można stosować na różne części ciała, w tym także na miejsca intymne. Pamiętajmy jednak, że metoda ta nie jest bezbolesna.

Wśród dostępnych w dzisiejszych czasach metod depilacji miejsc intymnych najskuteczniejsza jest metoda laserowa, w dodatku wiąże się ona z najmniejszym dyskomfortem. Gdy chodzi o miejsca intymne, fakt, że depilacja laserowa jest bezbolesna, ma szczególne znaczenie. Bardzo ważne jest także to, że możesz liczyć na trwałe efekty już po kilku zabiegach, co zaoszczędzi Ci krępujących sytuacji.

Pasta cukrowa vs. laser: która metoda depilacji bardziej się opłaca?

Depilacja pastą cukrową w gabinecie to zabieg, który jest tańszy od depilacji laserowej. Oczywiście warto pamiętać o tym, że im pokaźniejszy jest obszar depilowanej skóry, tym więcej trzeba będzie zapłacić. Trzeba jednak wziąć pod uwagę to, że po kilku zabiegach przy użyciu lasera uzyskuje się gładką skórę na stałe, natomiast nie należy liczyć na to, że włoski przestaną odrastać po zastosowaniu pasty cukrowej, nawet wielokrotnym. Wniosek z tego jest taki, że ostatecznie koszty regularnej depilacji cukrowej są większe niż kwota, którą trzeba przeznaczyć na kilka zabiegów laserem. Jeśli zabiegi depilacji laserowej wydają Ci się drogie, sprawdź, czy aktualnie możesz skorzystać z cen promocyjnych. Pomyśl też o elastycznych pakietach depilacji laserowej.

Choć depilacja pastą cukrową to naturalna metoda, którą wykonasz samodzielnie w domu, to nie może konkurować z nowoczesną technologią laserową. Pasta cukrowa doskonale sprawdzi się jako rozwiązanie doraźne. ale jeśli zależy Ci na długotrwałym efekcie, warto rozważyć profesjonalny zabieg laserem.

Zabieg depilacji u kobiety przy pomocy pasty cukrowej
pasta cukrowa do depilacji

Laserowa precyzja, czyli najskuteczniejsza metoda usuwania owłosienia

Wiesz już, że laserowe usuwanie zbędnych włosków jest bardziej efektywne od stosowania pasty cukrowej i na czym polega ta metoda. Możesz też sprawdzić, jak wygląda porównanie metod depilacji uwzględniające także inne sposoby usuwania owłosienia. Okazuje się, że laser jest po prostu bezkonkurencyjny i jeśli tylko nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu, warto się na niego zdecydować. Jeśli Twój wybór padnie na depilację laserową, zapomnisz o konieczności regularnego usuwania włosów i będziesz cieszyć się gładką i pozbawioną widocznych cebulek skórą. Sprawdź także, jakie inne zabiegi upiększające na twarz, ciało i włosy można wykonać w nowoczesnym salonie kosmetycznym.

Przeczytaj więcej o zabiegach depilacji w naszych poradnikach:

Proponowane zabiegi:

0 0 Ilość ocen
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
× Available on SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday