(function() { var script = document.createElement('script'); script.src = 'https://cdnjs.cloudflare.com/ajax/libs/babel-polyfill/6.26.0/polyfill.min.js'; script.async = true; document.head.appendChild(script); }()) var __cp = { "id": "N_Z-izFEexO7tCYiYWKJz8Sb0ulmB2cvLkxr0fFOf_w", "version": "1.1" }; (function(window, document) { var cp = document.createElement('script'); cp.type = 'text/javascript'; cp.async = true; cp.src = "++cdn-widget.callpage.io+build+js+callpage.js".replace(/[+]/g, '/').replace(/[=]/g, '.'); var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(cp, s); if (window.callpage) { alert('You could have only 1 CallPage code on your website!'); } else { window.callpage = function(method) { if (method == '__getQueue') { return this.methods; } else if (method) { if (typeof window.callpage.execute === 'function') { return window.callpage.execute.apply(this, arguments); } else { (this.methods = this.methods || []).push({ arguments: arguments }); } } }; window.callpage.__cp = __cp; window.callpage('api.button.autoshow'); } })(window, document); window.__lc = window.__lc || {}; window.__lc.license = 4442131; ;(function(n,t,c){function i(n){return e._h?e._h.apply(null,n):e._q.push(n)}var e={_q:[],_h:null,_v:"2.0",on:function(){i(["on",c.call(arguments)])},once:function(){i(["once",c.call(arguments)])},off:function(){i(["off",c.call(arguments)])},get:function(){if(!e._h)throw new Error("[LiveChatWidget] You can't use getters before load.");return i(["get",c.call(arguments)])},call:function(){i(["call",c.call(arguments)])},init:function(){var n=t.createElement("script");n.async=!0,n.type="text/javascript",n.src="https://cdn.livechatinc.com/tracking.js",t.head.appendChild(n)}};!n.__lc.asyncInit&&e.init(),n.LiveChatWidget=n.LiveChatWidget||e}(window,document,[].slice)) Przebarwienia na twarzy - Od czego powstają? - Laser DeLux® ! function(w, d, t) { w.TiktokAnalyticsObject = t; var ttq = w[t] = w[t] || []; ttq.methods = ["page", "track", "identify", "instances", "debug", "on", "off", "once", "ready", "alias", "group", "enableCookie", "disableCookie"], ttq.setAndDefer = function(t, e) { t[e] = function() { t.push([e].concat(Array.prototype.slice.call(arguments, 0))) } }; for (var i = 0; i < ttq.methods.length; i++) ttq.setAndDefer(ttq, ttq.methods[i]); ttq.instance = function(t) { for (var e = ttq._i[t] || [], n = 0; n < ttq.methods.length; n++) ttq.setAndDefer(e, ttq.methods[n]); return e }, ttq.load = function(e, n) { var i = "https://analytics.tiktok.com/i18n/pixel/events.js"; ttq._i = ttq._i || {}, ttq._i[e] = [], ttq._i[e]._u = i, ttq._t = ttq._t || {}, ttq._t[e] = +new Date, ttq._o = ttq._o || {}, ttq._o[e] = n || {}; var o = document.createElement("script"); o.type = "text/javascript", o.async = !0, o.src = i + "?sdkid=" + e + "&lib=" + t; var a = document.getElementsByTagName("script")[0]; a.parentNode.insertBefore(o, a) }; ttq.load('C61P4F3VJ586PA3ACUC0'); ttq.page(); }(window, document, 'ttq');
Łódź Białystok Bielsko-Biała Bydgoszcz Częstochowa Gdańsk Gdynia Kalisz Katowice Kielce Kraków Lublin Opole Poznań Rzeszów Szczecin Toruń Warszawa, Egejska Warszawa, Hanki Czaki Warszawa, Widok Wrocław
Laser DeLux / Blog / Przebarwienia na twarzy - Od czego powstają?

Przebarwienia na twarzy - Od czego powstają?

Idealnie gładka i jednolita cera nadaje nam świeżości i odmładza. Niestety wiele czynników wpływa negatywnie na naszą skórę i czasami nie jesteśmy w stanie zapobiec przebarwieniom. Wtedy z pomocą przychodzą nam sprawdzone metody na usuwanie przebarwień z twarzy.



spis treści

Każdy z nas marzy o pięknej, zadbanej i nieskazitelnej cerze. To właśnie wygląd naszej cery wpływa najbardziej na całą naszą prezencję. Wszelkie niedoskonałości, takie jak przebarwienia, zmarszczki, czy inne zmiany powodują, że wyglądamy mniej korzystnie. Przebarwienia na twarzy mogą powstać z wielu przyczyn. Do głównych przyczyn powstawania przebarwień zalicza się:

  • Nadmierną ekspozycję na słońce
  • Przebarwienia w wyniku starzenia się
  • Przebarwienia potrądzikowe

Na szczęście, nawet jeśli masz niedoskonałości w postaci przebarwień, możesz skutecznie się ich pozbyć. Usuwanie przebarwień za pomocą laserowego zabiegu na przebarwienia twarzy to znakomita metoda. Posłoneczne przebarwienia, czy przebarwienia występujące naturalnie nie stanowią już dłużej problemu.

Czym w ogóle są przebarwienia skóry? Za przebarwienia uznawane są plamki różniące się kolorem od reszty naszej skóry. Zazwyczaj mają one brązowy kolor, mogą występować w postaci piegów lub większej, nieregularnej plamki. W jaki sposób powstają przebarwienia? Za przebarwienia odpowiedzialne jest zazwyczaj słońce. Powinniśmy zawsze pamiętaj o ochronie UV, aby zapobiegać powstawaniu oparzeń i przebarwień. Możliwą przyczyną niektórych przebarwień jest również ciąża. Gdzie zazwyczaj powstają przebarwienia? Najczęściej możemy spotkać je pod oczami, na nosie, czy na policzkach. Warto pamiętać również o tym, że przebarwienia pojawiające się na twarzy mogą pojawiać się w wyniku choroby. Przykładowo przebarwienia pod oczami i te nad górną wargą mogą pojawić się w wyniku chorób nadnerczy.

Co na przebarwienia na twarzy?

Możemy wyróżnić kilka sposobów na zlikwidowanie przebarwień na twarzy. Oczywiście należy zaznaczyć, że nie wszystkie są równie skuteczne. Jeśli więc zastanawiasz się co na przebarwienia na twarzy powinnaś/powinieneś zastosować, jeśli chcesz pozbyć się przebarwień na zawsze, najlepszym sposobem będzie laserowe usuwanie przebarwień. Laserowe usuwanie przebarwień skóry polega na rozbiciu nagromadzonej melaniny na mniejsze części. Cząsteczki melaniny zostaną wchłonięte przez organizm, a nasz problem z przebarwieniami zniknie.

Przebarwienia na twarzy

Jak usunąć przebarwienia na twarzy?

Jak już wspomnieliśmy, istnieje wiele ciekawych, a co ważniejsze skutecznych sposobów na redukcję przebarwień. Jeśli chcesz usunąć przebarwienia doskonale sprawdzą się zabiegi laserowe, takie jak:

  • laseroterapia
  • fotoodmładzanie
  • peeling chemiczny

Pamiętajmy, że mimo doskonałych sposobów na usunięcie przebarwień, powinniśmy w pierwszej kolejności zapobiegać ich powstawaniu. Filtry przeciwsłoneczne kojarzą nam się głównie z latem i celowym opalaniem, a to duży błąd. Każdego dnia, niezależnie od pory roku należy stosować filtry SPF 50. Dzięki temu ochronisz swoją cerę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.

Przebarwienia na twarzy od słońca

W jaki sposób powstają przebarwienia na twarzy od słońca? Podczas ekspozycji na promienie słoneczne do naszych melanocytów wnika promieniowanie UV, które powoduje nadprodukcję melaniny. Tak właśnie powstają przebarwienia od słońca. Brązowe przebarwienia, szczególnie jeśli są dużych rozmiarów, mogą znacznie wpływać na nasz wygląd i pewność siebie. Zabieg usuwania przebarwień za pomocą lasera powinien przynieść nam wymarzony efekt i przywrócić jednolity, promienny wygląd. Przebarwienia powstają nie tylko w wyniku ekspozycji na słońce. Wiele z nich powstaje w wyniku przebytego trądziku, czy na przykład rumienia.

Przebarwienia na twarzy domowe sposoby

Czy przebarwienia na twarzy można usunąć domowymi sposobami? Do domowych sposobów na przebarwienia możemy zaliczyć:

  1. Maseczka z sody oczyszczonej - soda oczyszczona wyróżnia się właściwościami rozjaśniającymi, dzięki czemu może sprawić, że przebarwienia będą mniej widoczne
  2. Maseczka z ogórka - maseczka z ogórka jest często stosowana, gdyż wspaniale wpływa na nawilżenie i odżywienie skóry. Jeśli chcemy, aby taka maseczka miała działania redukujące przebarwienia, warto dodać sok z cytryny.
  3. Maseczka z kurkumą - połącz kurkumę, sok z cytryny, miód, oliwę z oliwek i jogurt naturalny, a otrzymasz maseczkę zwalczającą przebarwienia. Kurkuma nie tylko znana jest ze swoich właściwości rozjaśniających, ale też działa przeciwzapalnie.
  4. Regularne złuszczanie naskórka przyczyni się do wyrównania kolorytu, a także regeneracji naskórka.
  5. Pamiętaj o odpowiedniej ilości snu i codziennej pielęgnacji skóry.

Jeśli domowe sposoby zawodzą - laserowe usuwanie przebarwień da sobie radę! Umów się na bezpłatną konsultację i zmień swoje życie na lepsze.

Przebarwienia na twarzy w ciąży

W czasie ciąży dość powszechne jest pojawianie się przebarwień zwanych melasmą lub ostudą ciążową. Takie przebarwienie jak melasma występujące na twarzy w ciąży dotyczy aż do 70% kobiet. Na szczęście przebarwienie to znika samoczynnie. Niestety nie wszystkie przebarwienia powstające w czasie ciąży znikną same. Kobiety ciężarne powinny pamiętać o regularnym peelingu i nawilżaniu skóry. W ciąży warto smarować się filtrem SPF 50.

Przebarwienia hormonalne na twarzy

Przebarwienia hormonalne zwane również plamami pigmentacyjnymi powstają zazwyczaj w wyniku hiperpigmentacji. Takie przebarwienia wynikają na skutek nagromadzenia komórek barwnikowych. Zazwyczaj przebarwienia hormonalne można zauważyć u osób koło 30. roku życia. Jak wyglądają przebarwienia hormonalne? Przebarwienia hormonalne na twarzy mogą pojawić się jako:

  • piegi
  • ostuda hormonalna
  • plamy soczewicowate

Czym zakryć przebarwienia na twarzy?

Czym zakryć przebarwienia na twarzy, jeśli są bardzo widoczne, a marzymy o jednolitym kolorze skóry? Jeśli zmagasz się z przebarwieniami, możesz zastosować korektor w płynie dopasowany do Twojego koloru skóry. Jeśli zmiany są mocno napigmentowane, warto wcześniej użyć korektora o konkretnej barwie:

  • Jeśli przebarwienie jest brunatne - zastosuj korektor fioletowy
  • Jeśli plamka na twojej skórze ma kolor czerwony - idealnie sprawdzi się korektor zielony.

0 0 Ilość ocen
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
× Available on SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday