(function() { var script = document.createElement('script'); script.src = 'https://cdnjs.cloudflare.com/ajax/libs/babel-polyfill/6.26.0/polyfill.min.js'; script.async = true; document.head.appendChild(script); }()) var __cp = { "id": "N_Z-izFEexO7tCYiYWKJz8Sb0ulmB2cvLkxr0fFOf_w", "version": "1.1" }; (function(window, document) { var cp = document.createElement('script'); cp.type = 'text/javascript'; cp.async = true; cp.src = "++cdn-widget.callpage.io+build+js+callpage.js".replace(/[+]/g, '/').replace(/[=]/g, '.'); var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(cp, s); if (window.callpage) { alert('You could have only 1 CallPage code on your website!'); } else { window.callpage = function(method) { if (method == '__getQueue') { return this.methods; } else if (method) { if (typeof window.callpage.execute === 'function') { return window.callpage.execute.apply(this, arguments); } else { (this.methods = this.methods || []).push({ arguments: arguments }); } } }; window.callpage.__cp = __cp; window.callpage('api.button.autoshow'); } })(window, document); window.__lc = window.__lc || {}; window.__lc.license = 4442131; ;(function(n,t,c){function i(n){return e._h?e._h.apply(null,n):e._q.push(n)}var e={_q:[],_h:null,_v:"2.0",on:function(){i(["on",c.call(arguments)])},once:function(){i(["once",c.call(arguments)])},off:function(){i(["off",c.call(arguments)])},get:function(){if(!e._h)throw new Error("[LiveChatWidget] You can't use getters before load.");return i(["get",c.call(arguments)])},call:function(){i(["call",c.call(arguments)])},init:function(){var n=t.createElement("script");n.async=!0,n.type="text/javascript",n.src="https://cdn.livechatinc.com/tracking.js",t.head.appendChild(n)}};!n.__lc.asyncInit&&e.init(),n.LiveChatWidget=n.LiveChatWidget||e}(window,document,[].slice)) Czy laserowe usuwanie rozstępów jest skuteczne? - Laser DeLux® ! function(w, d, t) { w.TiktokAnalyticsObject = t; var ttq = w[t] = w[t] || []; ttq.methods = ["page", "track", "identify", "instances", "debug", "on", "off", "once", "ready", "alias", "group", "enableCookie", "disableCookie"], ttq.setAndDefer = function(t, e) { t[e] = function() { t.push([e].concat(Array.prototype.slice.call(arguments, 0))) } }; for (var i = 0; i < ttq.methods.length; i++) ttq.setAndDefer(ttq, ttq.methods[i]); ttq.instance = function(t) { for (var e = ttq._i[t] || [], n = 0; n < ttq.methods.length; n++) ttq.setAndDefer(e, ttq.methods[n]); return e }, ttq.load = function(e, n) { var i = "https://analytics.tiktok.com/i18n/pixel/events.js"; ttq._i = ttq._i || {}, ttq._i[e] = [], ttq._i[e]._u = i, ttq._t = ttq._t || {}, ttq._t[e] = +new Date, ttq._o = ttq._o || {}, ttq._o[e] = n || {}; var o = document.createElement("script"); o.type = "text/javascript", o.async = !0, o.src = i + "?sdkid=" + e + "&lib=" + t; var a = document.getElementsByTagName("script")[0]; a.parentNode.insertBefore(o, a) }; ttq.load('C61P4F3VJ586PA3ACUC0'); ttq.page(); }(window, document, 'ttq');
Łódź Białystok Bielsko-Biała Bydgoszcz Częstochowa Gdańsk Gdynia Kalisz Katowice Kielce Kraków Lublin Opole Poznań Rzeszów Szczecin Toruń Warszawa, Egejska Warszawa, Hanki Czaki Warszawa, Widok Wrocław
Laser DeLux / Blog / Czy laserowe usuwanie rozstępów jest skuteczne?

Czy laserowe usuwanie rozstępów jest skuteczne?

Rozstępy – problem, z którym boryka się nawet 90% z nas. Mogą pojawić się już w okresie dojrzewania, po przebytej ciąży, czy w wyniku zmian hormonalnych. Jeszcze do niedawna ich pojawienie oznaczało, że zostaną z nami przez całe życie. Na szczęście zmieniło się to całkowicie, dzięki najnowszym technologiom medycyny estetycznej. Przeczytaj, czy laserowe usuwanie rozstępów jest skuteczne i jak pozbyć się rozstępów po ciąży!

Jak powstają rozstępy?

Zanim dowiesz się, na czym polega skuteczne usuwanie rozstępów, wyjaśnijmy najpierw, jak powstają tego typu blizny na skórze. Rozstępy powstają  w różnym wieku w wyniku rozciągania skóry lub zmian w masie ciała, co prowadzi do pęknięć wewnątrz skóry. Najczęściej jest to całkowicie nieodczuwalny proces, którego podstawową przyczyną są predyspozycje genetyczne, czyli tendencja do mniejszej zawartości włókien sprężystych i produkcji kolagenu. Za ich tworzenie odpowiada też hormon kortyzol, który produkowany jest w okresie dojrzewania, ciąży oraz tycia. Jego nadmiar upośledza komórki wytwarzające kolagen i elastynę, czyli białka odpowiedzialne za elastyczność skóry. Uszkodzone białka zamiast rozciągać się – pękają, tym samym tworząc rozstępy na ciele.

Czy laserowe usuwanie rozstępów jest skuteczne na każdy rodzaj zmian?

Rozstępy najczęściej pojawiają się na brzuchu, piersiach, biodrach, udach i pośladkach. To wrzecionowate pasma na powierzchni skóry, które powstają w wyniku przerwania włókien kolagenowych i elastynowych. Czy laserowe usuwanie rozstępów jest skuteczne na każdej partii ciała?

Ciąża i związane z nią wahania hormonalne oraz szybkie zmiany obwodów ciała często są przyczyną pojawienia się rozstępów. Mężczyźni również mogą mieć skłonności do powstawania zmian na różnych częściach chciała. W panów zazwyczaj widoczne są pęknięcia skóry w miejscach takich jak plecy, barki, bicepsy czy pośladki. W kobiet zdecydowanie częściej pasma pojawiają się na brzuchu, udach i biodrach. Czy laserowe usuwanie rozstępów jest skuteczne zarówno u kobiet, jak i mężczyzn? 

Tworzenie się nieestetycznych blizn można podzielić na dwie fazy: zapalną, której towarzyszy obrzęk w skórze właściwej, oraz miejscowy stan zapalny wokół zmiany. Drugą fazą jest faza zanikowa, kiedy naskórek na zmianie staje się cienki, a sama zmiana blednie i wyglądem przypomina bliznę. Proces powstawania zmian przebiega u każdego tak samo, niezależnie od płci, wieku czy przyczyny problemu. W takim razie, czy laserowe usuwanie rozstępów jest skuteczne u każdego? Warunkiem skorzystania z tej motody jest brak przeciwwskazań. a efektywność zabiegu zależy od wielu czynników, takich jak wiek, rozległość czy głębokość blizn.

Skuteczność usuwania rozstępów - sposoby redukcji rozstępów 

Rozstępy można rozpoznać po ich charakterystycznym wyglądzie. Są to długie, wąskie pasma, które różnią się kolorem od reszty skóry. W początkowej fazie, gdy są to świeże rozstępy, mają one zazwyczaj czerwoną lub fioletową barwę, co świadczy o zaburzeniach włókien elastynowych. Z czasem blakną, stając się bardziej plastyczne i białe, co wskazuje na stare rozstępy. Czy laserowe usuwanie rozstępów jest skuteczne na stare i świeże blizny?

Laser frakcyjny pozwala na precyzyjne usunięcie zarówno świeżych, jak i starych rozstępów. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu specjalnych głowic, które emitują wiązki światła, docierając do głębszych warstw skóry i stymulując produkcję kolagenu i elastyny. Warto jednak pamiętać, że zdecydowanie łatwiej jest usunąć rozstępy świeże niż te całkowicie już zagojone.

Gdy zauważysz powiększające się rozstępy na brzuchu, udach czy plecach, warto umówić się na konsultacje ze specjalistą. Oceni on, czy laserowe usuwanie rozstępów jest skuteczne na tym etapie, ustali harmonogram terapii lub zaproponuje alternatywne metody walki z problemem.

Usuwanie rozstępów

Sprawdź

Czy laserowe usuwanie rozstępów jest skuteczne? Sposoby redukcji rozstępów 

W dzisiejszych czasach istnieje wiele skutecznych zabiegów mających na celu redukcję rozstępów. Zabiegi na rozstępy wykorzystują różnorodne technologie, od mikroigłowej terapii po laser na rozstępy, które pomagają skórze do regeneracji i sprawiają, że skóra staje się bardziej elastyczna. Skuteczność usuwania rozstępów oraz efekty zabiegów zależą od ogólnej kondycji skóry oraz zaawansowania blizn. Czy laserowe usuwanie rozstępów jest skuteczne tak samo, jak inne sposoby? Warto sprawdzić kilka metod i wybrać tę, która wykazuje największą efektywność usuwania rozstępów w Twoim przypadku.

W aptekach dostępne są różne produkty przeznaczone do redukcji widoczności rozstępów. Niestety, skuteczność usuwania rozstępów jest widoczna jedynie pierwszych etapach ich powstawania, którego bardzo często nie jesteśmy świadomi. Całkowicie dojrzałe rozstępy możemy zredukować przy pomocy np. zabiegów medycyny estetycznej, która wykazuje wysoką skuteczność usuwania rozstępów i zapewnia lepsze efekty nawet w przypadku starych blizn..

Drobne i płytkie rozstępy możemy zredukować za pomocą np. mezoterapii igłowej, która uelastycznia skórę i wygładza ją. Dodatkowo efekty zabiegu i skuteczność usuwania rozstępów można wzmocnić, stosując peelingi chemiczne. W przypadku rozstępów zanikowych, które przyjmują barwę perłowo-białą skuteczne mogą się okazać zabiegi laserowego usuwania rozstępów.

Zabiegi laserowe to jedna z najnowocześniejszych metod, która pozwala skutecznie usunąć rozstępy. Dzięki precyzyjnemu działaniu lasera, możliwe jest docieranie do głębokich warstw skóry i stymulowanie produkcji włókien kolagenowych, co przyczynia się do redukcji rozstępów. Efekty i skuteczność usuwania rozstępów są często widoczne już po pierwszej serii zabiegów.

Skuteczne usuwanie rozstępów - efekty zabiegu

Czy laserowe usuwanie rozstępów jest skuteczne i zawsze gwarantuje satysfakcjonujące efekty? Skuteczność zabiegów usuwania rozstępów laserem uzależniona jest od technologii, jaka została użyta do likwidacji blizn, a także od głębokości i rozległości zmian. Znacznie łatwiej jest zredukować świeże niż stare ślady. Czy laserowe usuwanie rozstępów jest skuteczne z wykorzystaniem każdego rodzaju lasera?

Dobrą metodą jest skorzystanie z usług specjalistycznego salonu, posiadającego nieablacyjny laser frakcyjny FOTONA oraz ALMA Harmony XL. Działanie tego typu laserów znacznie przewyższa dotychczasowe możliwości innych zaawansowanych urządzeń. Ich największą przewagą jest fakt, że wiązka lasera działa  jedynie na wybrane fragmenty i warstwy skóry. Dzięki temu proces gojenia przebiega szybciej, a sam zabieg usunięcia rozstępów jest mniej inwazyjny.

Do najpopularniejszych i najskuteczniejszych metod należy laser na rozstępy, który dzięki precyzyjnemu działaniu pozwala na skuteczne usunięcie rozstępów. Inne metody, takie jak terapia mikroigłowa, również wykazują wysoką skuteczność usuwania rozstępów, szczególnie w przypadku świeżych blizn.

Na czym polega laserowe usuwanie rozstępów?

Skuteczność usuwania rozstępów laserem wynika z mechanizmu działania urządzenia na głębsze warstwy skóry. Światło lasera oddziałuje bezpośrednio na skórę, pobudzając ją do wytworzenia nowego kolagenu.

W ten sposób, odzyskujemy utracą elastyczność, co w rezultacie doprowadza do usunięcia widocznych rozstępów. Aby zabieg przyniósł oczekiwane rezultaty, a skuteczność usuwania rozstępów była jak najwyższa, konieczne jest wykonanie od 3 do 5 zabiegów. Ich ilość zależy od indywidualnych preferencji Pacjenta i jest ustalana przez specjalistę kosmetologa, wykonującego zabieg.
Laserowe usuwanie rozstępów jest uznawana za skuteczną metodę dostępną na rynku.

Skuteczne usuwanie rozstępów – przeciwwskazania

Mimo że większość zabiegów jest bezbolesna i bezpieczna, istnieją pewne przeciwwskazania, które mogą wpłynąć na skuteczność usuwania rozstępów.. Należą do nich między innymi:

  1. ciąża,
  2. choroby i stany zapalne skóry,
  3. stopień zaawansowania rozstępów,
  4. przyjmowanie niektórych leków i preparatów;
  5. świeża opalenizna

Jeśli masz wątpliwości, czy laserowe usuwanie rozstępów jest skuteczne i bezpieczne w Twoim przypadku, skorzystaj z bezpłatnych konsultacji z jednym z naszych specjalistów w klinice medycyny estetycznej. Kosmetolog wyjaśni Ci, na czym polega zabieg, jakie efekty możesz osiągnąć i czy laserowe usuwanie rozstępów jest skuteczne, biorąc pod uwagę stan Twojej skóry.

Czy laserowe usuwanie rozstępów jest skuteczne? Znamy odpowiedź!

Laserowe usuwanie rozstępów to nowoczesna metoda, która daje świetne efekty w walce z tymi nieestetycznymi zmianami na skórze. Zabieg ten wykorzystuje zaawansowaną technologię wiązek światła, które precyzyjnie penetrują tkanki, stymulując skórę do odnowy i regeneracji. Odpowiadając na pytanie, czy laserowe usuwanie rozstępów jest skuteczne? Istnieje wiele sposobów na walkę z rozstępami, ale laserowe usuwanie jest jednym z najbardziej efektywnych. Nie tylko pozbywa się rozstępów, ale również poprawia ogólną kondycję skóry, czyniąc ją bardziej elastyczną i gładką.

0 0 Ilość ocen
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
× Available on SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday