(function() { var script = document.createElement('script'); script.src = 'https://cdnjs.cloudflare.com/ajax/libs/babel-polyfill/6.26.0/polyfill.min.js'; script.async = true; document.head.appendChild(script); }()) var __cp = { "id": "N_Z-izFEexO7tCYiYWKJz8Sb0ulmB2cvLkxr0fFOf_w", "version": "1.1" }; (function(window, document) { var cp = document.createElement('script'); cp.type = 'text/javascript'; cp.async = true; cp.src = "++cdn-widget.callpage.io+build+js+callpage.js".replace(/[+]/g, '/').replace(/[=]/g, '.'); var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(cp, s); if (window.callpage) { alert('You could have only 1 CallPage code on your website!'); } else { window.callpage = function(method) { if (method == '__getQueue') { return this.methods; } else if (method) { if (typeof window.callpage.execute === 'function') { return window.callpage.execute.apply(this, arguments); } else { (this.methods = this.methods || []).push({ arguments: arguments }); } } }; window.callpage.__cp = __cp; window.callpage('api.button.autoshow'); } })(window, document); window.__lc = window.__lc || {}; window.__lc.license = 4442131; ;(function(n,t,c){function i(n){return e._h?e._h.apply(null,n):e._q.push(n)}var e={_q:[],_h:null,_v:"2.0",on:function(){i(["on",c.call(arguments)])},once:function(){i(["once",c.call(arguments)])},off:function(){i(["off",c.call(arguments)])},get:function(){if(!e._h)throw new Error("[LiveChatWidget] You can't use getters before load.");return i(["get",c.call(arguments)])},call:function(){i(["call",c.call(arguments)])},init:function(){var n=t.createElement("script");n.async=!0,n.type="text/javascript",n.src="https://cdn.livechatinc.com/tracking.js",t.head.appendChild(n)}};!n.__lc.asyncInit&&e.init(),n.LiveChatWidget=n.LiveChatWidget||e}(window,document,[].slice)) Cellulit z przodu ud i z tyłu ud, jak mu zaradzić? - Laser DeLux® ! function(w, d, t) { w.TiktokAnalyticsObject = t; var ttq = w[t] = w[t] || []; ttq.methods = ["page", "track", "identify", "instances", "debug", "on", "off", "once", "ready", "alias", "group", "enableCookie", "disableCookie"], ttq.setAndDefer = function(t, e) { t[e] = function() { t.push([e].concat(Array.prototype.slice.call(arguments, 0))) } }; for (var i = 0; i < ttq.methods.length; i++) ttq.setAndDefer(ttq, ttq.methods[i]); ttq.instance = function(t) { for (var e = ttq._i[t] || [], n = 0; n < ttq.methods.length; n++) ttq.setAndDefer(e, ttq.methods[n]); return e }, ttq.load = function(e, n) { var i = "https://analytics.tiktok.com/i18n/pixel/events.js"; ttq._i = ttq._i || {}, ttq._i[e] = [], ttq._i[e]._u = i, ttq._t = ttq._t || {}, ttq._t[e] = +new Date, ttq._o = ttq._o || {}, ttq._o[e] = n || {}; var o = document.createElement("script"); o.type = "text/javascript", o.async = !0, o.src = i + "?sdkid=" + e + "&lib=" + t; var a = document.getElementsByTagName("script")[0]; a.parentNode.insertBefore(o, a) }; ttq.load('C61P4F3VJ586PA3ACUC0'); ttq.page(); }(window, document, 'ttq');
Łódź Białystok Bielsko-Biała Bydgoszcz Częstochowa Gdańsk Gdynia Kalisz Katowice Kielce Kraków Lublin Opole Poznań Rzeszów Szczecin Toruń Warszawa, Egejska Warszawa, Hanki Czaki Warszawa, Widok Wrocław
Laser DeLux / Blog / Cellulit z przodu ud i z tyłu ud, jak mu zaradzić?

Cellulit z przodu ud i z tyłu ud, jak mu zaradzić?

Cellulit od lat jest najczęściej poruszanym tematem w salonach kosmetycznych. Kobiety szukają różnych sposobów na usunięcie , zwłaszcza tego pojawiającego się na udach. Zacznijmy od tego, czym jest wspomniany cellulit?  Lipodystrofia, popularnie nazywana cellulitem jest to obrzękowo-włókniejące zwyrodnienie tkanki łącznej. Tendencja do powstawania cellulitu jest wynikiem mechanizmu, w wyniku którego organizm magazynuje tłuszcz. Miejsca w których cellulit może się pojawiać to najczęściej: przód ud, tył ud oraz biodra, brzuch, pośladki. Jego lokalizacja głównie pokrywa się z miejscami gdzie u kobiet stwierdza się największą ilość odkładanego tłuszczu (Ignaciuk 2003).

spis treści

Co to jest cellulit z przodu ud i jakie ma przyczyny?

Cellulit z przodu ud to rodzaj cellulitu, który charakteryzuje się nierównościami i zagłębieniami skóry w przedniej części udCellulit z przodu ud jest często widoczny podczas siedzenia, gdy skóra się marszczy i tworzy fałdy. Cellulit z przodu ud jest uważany za jeden z najtrudniejszych do usunięcia, ponieważ przednia część ud jest mniej aktywna i mniej ukrwiona niż tylna.

Cellulit z przodu ud ma podobne przyczyny jak cellulit w innych partiach ciała, czyli:

 • genetyka - niektóre osoby mają słabsze włókna łącznotkankowe, które nie są w stanie utrzymać tłuszczu pod skórą w równomierny sposób, co prowadzi do powstania nierówności i zagłębień;
 • hormony - zmiany hormonalne, takie jak ciąża, menopauza, antykoncepcja, mogą wpływać na rozmieszczenie tkanki tłuszczowej w organizmie, zwłaszcza w dolnych partiach ciała, gdzie jest ona bardziej podatna na działanie estrogenów;
 • wraz z wiekiem - skóra traci elastyczność, kolagen i wodę, co sprawia, że staje się mniej napięta i opada, co pogłębia wygląd cellulitu z przodu ud;
 • niezdrowy tryb życia - brak aktywności fizycznej, niezrównoważona dieta, palenie, picie alkoholu, stres - wszystko to wpływa na metabolizmkrążenie krwi i limfy, które są odpowiedzialne za usuwanie toksyn i nadmiaru płynów z organizmu;
 • dużej ilości wody - nadmiar wody może gromadzić się w organizmie i powodować obrzęki, co pogarsza jej stan i wygląd.

Cellulit to problem, który dotyczy wiele kobiet, niezależnie od wieku czy typu sylwetki. Nawet szczupłe osoby mogą mieć problem z odkładaniem się tkanki tłuszczowej na pośladkach i brzuchu oraz okolicach ud. Cellulit na nogach nie jest więc niczym niezwykłym, na szczęście istnieją skuteczne sposoby, które mogą pomóc w zmniejszeniu problemu. Jak pozbyć się cellulitu z przodu ud i czy istnieją skuteczne ćwiczenia na redukcję ilości tkanki tłuszczowej w dolnych partiach ciała? O tym przeczytasz w dalszej części artykułu!

Rozwój cellulitu - jak to wygląda?

W patofizjologii cellulitu można wyróżnić kilka stadiów rozwojowych. Na samym początku dochodzi do zastoju w obrębie naczyń krwionośnych i chłonnych, zmian  metabolicznych adipocytów na skutek powstającego obrzęku i upośledzenia mikrokrążenia. Wszystko to prowadzi do wzrastania przepuszczalności naczyń, w konsekwencji  do mikrozatorów i mikrowylewów. Pojawiają się mikroguzki, natomiast po tym jak stwardnieją i połączą się ze sobą  makroguzki.

Jak rozpoznać cellulit na udach? 

W diagnostyce cellulitu z przodu ud ale też pozostałych partiach ciała, jak: uda, pośladki, brzuch można zastosować kilka metod badań specjalistycznych. Są nimi:

 1. badanie antropometryczne (masa ciała, wzrost, BMI oraz pomiar obwodów ciała)
 2. ultrasonografia (ocena grubości tkanki podskórnej, obecność guzków)
 3. termografia (określenie temperatury powierzchni ciała)
 4. bioimpedancja elektryczna (określenie procentu tkanki tłuszczowej, mięśni i wody w organizmie)

Wśród czynników sprzyjających rozwojowi cellulitu z przodu ud należy wymienić podłoże genetyczne oraz zaburzenia hormonalne, brak ruchu, nieprawidłowa dieta i wiele innych. Poznanie źródła problemu i czynników, które mogą powodować cellulit, pomoże Ci znaleźć skuteczne rozwiązanie, aby pozbyć się cellulitu na udach.

Jak pozbyć się cellulitu z przodu ud?

Pozbycie się cellulitu z przodu ud wymaga podjęcia działań na kilku płaszczyznach, takich jak ćwiczenia na cellulit na udachzabiegi na cellulitpielęgnacja skóry z cellulitemzdrowa dieta i nawodnienie. Warto też pamiętać, że cellulit z przodu ud jest często związany z cellulitem z uda i pośladków, więc należy zadbać o całą dolną część ciała.

Pozbyć się cellulitu z udach nie jest łatwe, ale możliwe. Wymaga to jednak systematyczności, cierpliwości i zmiany nawyków. Nie ma jednego sposobu, który zadziała na wszystkich, dlatego warto połączyć kilka metod i sprawdzić, co przynosi najlepsze efekty. Oto kilka propozycji:

Ćwiczenia na cellulit na udach

Ćwiczenia na cellulit z przodu ud to podstawa w walce z pomarańczową skórką. Ćwiczenia pomagają spalać nadmiar tłuszczu, wzmacniać mięśnie, poprawiać ukrwienie i dotlenienie skóry, a także zwiększać jej elastyczność i jędrność. Nie musisz chodzić na siłownię, wystarczy, że codziennie poświęcisz kilkanaście minut na proste ćwiczenia, które możesz wykonywać w domu. Oto 4 ćwiczenia, które są skuteczne w redukcji cellulitu na udach i pośladkach:

 • wymachy nóg w klęku podpartym - ułóż się na macie do ćwiczeń w pozycji klęku podpartego, opierając się na dłoniach i kolanach. Wyprostuj jedną nogę i unieś ją do góry, a następnie opuść ją do poziomu drugiej nogi. Powtórz to 15 razy, a potem zmień nogę. To ćwiczenie wzmacnia mięśnie brzucha, pośladków i ud.
 • wypady nóg w tył - stojąc prosto, zrób duży krok jedną nogą do tyłu i ugnij obie nogi w kolanach pod kątem 90 stopni.  . To ćwiczenie pracuje na mięśnie pośladków, ud i łydek.
 • przysiady - stojąc prosto, z nogami na szerokości bioder, ugnij nogi w kolanach i opuść się do poziomu, w którym między udem a podudziem i nogą ugiętą w kolanie pod kątem prostym znajdowały się równolegle do podłogi. Pamiętaj, aby robiąc przysiad, kolana nie wychodziły za stopy. Wróć do pozycji wyjściowej i powtarzaj ćwiczenie 20 razy.
 • unoszenie nóg na boku - połóż się na macie do ćwiczeń na boku, opierając się na łokciu i biodrze. Unieś górną nogę do góry, utrzymując ją wyprostowaną, a następnie opuść ją do poziomu dolnej nogi. Powtórz to 15 razy, a potem zmień stronę. To ćwiczenie pomoże pozbyć się cellulitu z przodu ud, a także wzmocni mięśnie pośladków.

Wykonując ćwiczenia na cellulit z przodu ud kontroluj wdech i wydech. Jeśli jesteś po przebytej kontuzji lub cierpisz na choroby układu krążenia, warto skonsultować się z lekarzem, który oceni, czy taki trening na cellulit z przodu ud będzie dla Ciebie bezpieczny.

Zabiegi na cellulit z przodu ud

Zabiegi na cellulit z przodu ud to kolejna opcja, która może pomóc w poprawie wyglądu skóry z cellulitem. Zabiegi te polegają na stosowaniu różnych technik, które mają na celu pobudzić krążenie krwi i limfy, rozbić komórki tłuszczowe,  oraz ujędrnić i wygładzić skórę. Niektóre z popularnych zabiegów na cellulit z przodu ud to:

 • masaż antycellulitowy - to ręczne lub mechaniczne ugniatanie, rozcieranie i wyciskanie skóry, które ma na celu poprawić przepływ limfy i usunąć z organizmu toksyny i nadmiar płynów. Masaż pobudzający krążenie może być bolesny, ale skuteczny, jeśli jest wykonywany regularnie i z użyciem odpowiednich preparatów antycellulitowych.
 • peeling - to mechaniczne lub chemiczne złuszczanie naskórka, które ma na celu usunąć martwe komórki skóry, poprawić jej odżywienie i dotlenienie, a także przygotować ją do lepszego wchłaniania kosmetyków. Peeling można wykonywać w domu lub w salonie kosmetycznym, używając specjalnych preparatów lub domowych sposobów, takich jak kawa, sól, cukier, olej kokosowy czy miód.
 • mezoterapia - to iniekcje podskórne, które zawierają substancje aktywne, takie jak witaminy, minerały, kwas hialuronowy, enzymy czy leki, które mają na celu pobudzić metabolizmspalanie tkanki tłuszczowej, produkcję kolagenu i elastyny, a także zmniejszyć stan zapalny i obrzęk. Mezoterapia jest skuteczna w walce z cellulitem z przodu ud, ale wymaga serii zabiegów i jest wykonywana przez specjalistów w gabinetach medycyny estetycznej.
 • kriolipoliza - to zabieg na cellulit z przodu ud, który polega na zamrażaniu komórek tłuszczowych za pomocą specjalnej głowicy, która chłodzi skórę do temperatury poniżej zera. W ten sposób komórki tłuszczowe ulegają apoptozie, czyli programowanej śmierci, i są stopniowo usuwane z organizmu przez układ odpornościowy. Kriolipoliza jest bezbolesna i nieinwazyjna, ale wymaga kilku sesji i czasu

Czy można zapobiegać powstawaniu cellulitu na udach?

Walka z cellulitem na udach ale też na innych częściach ciała wymaga odpowiedniej pielęgnacji. W przypadku cellulitu z przodu ud sprawdzą się kosmetyki nawilżające, ujędrniające i pobudzające przepływ krwi. Mogą one zapobiegać powstawaniu cellulitu na udach, co w połączeniu ze zdrowym odżywianiem i aktywnością fizyczną przyniesie oczekiwane efekty.

Składniki mogące podziałać zmniejszaniu objawów cellulitu  można podzielić na następujące grupy:

 • składniki uszczelniające naczynia krwionośne i poprawiające krążenie
 • składniki wspomagające lipolize
 • składniki nawilżające, ujędrniające, wygładzające.

Terapia i profilaktyka w walce z cellulitem jest długa i wielokierunkowa.  Najważniejsze to odpowiednia dieta, dużo ruchu, codzienna pielęgnacja kosmetykami i różnego rodzaju zabiegami gabinetowymi na cellulit z przodu ud oraz masaże.

Do profesjonalnych zabiegów kosmetycznych które najlepiej sprawdzą się w walce z cellulitem z przodu udnależą:

 • endermologia
 • karboksyterapia
 • mezoterapia
 • drenaż limfatyczny
 • body wrapping
 • cellulipoliza

Najlepszym rozwiązaniem na skuteczne poradzenie sobie z cellulitem jest dobranie indywidualnej terapii na cellulit z przody ud po rozmowie z kosmetologiem. Pozbyć cellulitu z przodu ud pomogą Ci również aktywności, takie jak jazda na rowerze czy dłuższe spacery.

Przeczytaj więcej o cellulicie w naszych poradnikach:

Proponowane zabiegi:

Bibliografia:

 1. Barankiewicz J,, Leksykon wychowania fizycznego i sportu szkolnego, WSiP, Warszawa 1998
 2. Ciupińska M.: Otyłość a zmiany skórne. Les Nouvelles Estetiques, 2003
 3. Ignaciuk A.: Cellulite:definicja i klasyfikacja panikulopatii. Magazyn Medycyny Estetycznej, 2003
 4. Jung A. Otyłość choroba cywilizacyjna. PediatrMedRodz 2014
 5. Kożuch-Sajdak K. Najczęstsze problemy dermatologiczne w otyłości
 6. Krajewska-Kulak E. (red.), W drodze do brzegu życia, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, Białystok 2015
 7. Kożuch-Sajdak K. Najczęstsze problemy dermatologiczne w otyłości. 
 8. Krajewska-Kulak E. (red.), W drodze do brzegu życia, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, Białystok 2015

 

5 1 Ilość ocen
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
14 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Justyna
Justyna
3 lat temu

Należy również pamiętać o piciu odpowiedniej ilości wody 😉 jeśli połączymy zabiegi, pielęgnację domową i ruch fizyczny to i efekt tych starań szybko zostanie zauważony 😉

Wiola
Wiola
3 lat temu

Polecam karboksyterapię w połączeniu z endermologią. Jestem po serii zabiegowej i efekty są zaskakujące. Ale nie samymi zabiegami człowiek żyje 🙂 dużo wody, dobra dieta oraz trochę ruchu robi swoje 🙂

Dorota
Dorota
3 lat temu

Cellulit to bardzo trudny przeciwnik, niestety u mnie to genetyka. Bardzo dużo pomogły mi zabiegi karboksyterapii, wreszcie mogę założyć krótkie spodenki bez uczucia dyskomfortu. Polecam każdemu kto boryka się z takim problemem!

Karolina
Karolina
3 lat temu

Polecam karboksyterapie z endermologią 😀 Przed wakacjami must have! Po całej serii moje nogi wyglądają obłędnie 😀

Natalia
Natalia
2 lat temu

Połączenie endermologi i karboksyterapi działa cuda. Z dystansem pochodziłam do tych zabiegów i nie wierzyłam że po paru zabiegach zobaczę już efekt. Teraz będę kontynuować endermologie w celu podtrzymania efektów – tak mi doradzily Panie kosmetolog.

Róża
Róża
2 lat temu

ostatni dzwonek przed wakacjami, endermologia już działa cuda <3 jeszcze tylko dużo wody karbo i będzie pięknie

Diana
Diana
2 lat temu

Jestem po serii zabiegowej i jestem zachwycona efektem 😊Polecam dziewczyny !!!

Patrycja
Patrycja
2 lat temu

Świetny artykuł, ostatnio sama miałam robiony zabieg karboksyterapii na uda w laser delux – efekt jest rewelacyjny !

Ania
Ania
2 lat temu

Bardzo cenne informacje;) Już wiem, ze zabiegi łączone będą najlepszą opcją do walki z cellulitem. Na pewno skorzystam! 🙂

Patrycja
Patrycja
2 lat temu

Jestem po serii zabiegów endermologii i powiem wam że nie wierzyłam w te efekty. Wreszcie moje uda i pośladki są gotowe na plażę 🙂

Magda
Magda
2 lat temu

U mnie sama endermologia dała świetne efekty, do tego jest bardzo przyjemnym zabiegiem 🙂

Nikola
Nikola
2 lat temu

Na cellulit najlepsza endermologia!

Karina
Karina
2 lat temu

Próbowałam zabiegu Endermologii! Rewelacyjne efekty polecam każdemu!

Ola
Ola
2 lat temu

Mimo ze jestem szczupła mam z tym ogromny problem… muszę spróbować któregoś z zabiegów

× Available on SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday