Swędząca, zaczerwieniona skóra głowy nie pozwala Ci normalnie funkcjonować? Wypadające, przerzedzone, przetłuszczające się włosy - wiele osób zmaga się z takim problemem, nie znając prawdziwej przyczyny tego stanu rzeczy. Czy wiesz, że w prosty sposób możesz sprawić, że kuracja na włosy przyniesie oczekiwane rezultaty?
Czy słyszałaś o badaniu trychologicznym? To sprawdzony sposób na to, żeby sprawdzić dlaczego Twoje włosy są w słabej kondycji. Dzięki badaniu trychologicznemu dowiesz się, co możesz zrobić, żeby to zmienić. Każdego dnia tracimy na skórze głowy ok. 150 włosów i jest to zupełnie naturalna sprawa. Ale jeśli ilość wypadających włosów jest zdecydowanie większa, to sygnał, że coś nie tak dzieje się z Twoim organizmem!
Włosy często odzwierciedlają Twój stan zdrowia!
Badanie trychologiczne - na czym polega?
Trychologia to dziedzina, która zajmuje się problemami związanymi ze skórą głowy i wypadaniem włosów. Trychologia może pomóc rozwiązać problem atopowego zapalenia skóry głowy, łojotokowego zapalenia skóry, poznać przyczynę łuszczycy i łupieżu.
Badanie trychologiczne nie jest bolesne i nie potrzeba się do niego specjalnie przygotowywać. Często wykonywane jest profilaktycznie po to, żeby ocenić stan skóry głowy i rozpocząć odpowiednią kurację. Aby badanie było w 100% miarodajne powinno się nie myć włosów na 24 godziny przed badaniem i nie stosować środków do pielęgnacji włosów, np. lakierów.
W trakcie badania skóra głowy jest powiększana do bardzo dużych rozmiarów - wszystko po to, aby zobaczyć co dzieje się “na powierzchni” głowy. Dzięki temu dokonujemy dogłębnej analizy i możemy odnaleźć obszary chorobowe.
Specjalna mikrokamera pozwala przede wszystkim na obejrzenie cebulek włosa i ich struktury. Możemy zobaczyć też jak bardzo mamy unaczynioną skórę głowy.
Trychologia - zabiegi trychologiczne skóry głowy
Jednym ze skutecznych sposobów rozwiązania problemów skóry głowy są zabiegi mezoterapii igłowej. Ta terapia pozwala na wprowadzenie substancji czynnych w głębokie warstwy skóry. Dzięki temu skóra głowy odzyskuje prawidłowe mikrokrążenie, a produkcja włosów się zwiększa.
Mezoterapia igłowa sprawdza się zarówno u osób, które doświadczyły łysienia androgenowego, plackowatego jak i u tych u których wystąpiły zmiany hormonalne. Zwykle dla uzyskania satysfakcjonujących rezultatów potrzeba wykonać 6 - 10 zabiegów średnio raz w tygodniu.
Kolejnym zabiegiem, który zapanuje nad Twoimi problemami skóry głowy, jest karboksyterapia. Obecny podczas zabiegu dwutlenek węgla jest odpowiedzialny za prawidłowy przepływ krwi i odpowiednie działanie naczyń krwionośnych. Dzięki odpowiedniemu natlenieniu polepsza się aktywność mieszków włosowych i zaczynają one pracować bardziej efektywnie. Pojawiają się nowe włosy!
Terapia karboksyterapią również wymaga wykonania serii zabiegów między 6 - 10 raz w tygodniu.
Oczywiście to, jak podejdziemy do problemu naszych włosów jest bardzo ważne a sam proces naprawczy powinien być przemyślany.
Przeczytaj więcej o zabiegach trychologicznych w naszych poradnikach:
Proponowane zabiegi: