Mit głosi, że z problemem problemem wypadania włosów zmagają się zwykle mężczyźni. To nieprawda. Dla wielu kobiet jest to również bardzo uciążliwe. Podczas gdy zdrowy człowiek traci około 50-200 włosów na dobę, niektórym wypada ich na tyle dużo, że dochodzi do znacznego przerzedzenia. Należy wówczas szybko zareagować - znaleźć przyczynę i podjąć leczenie. Najszybsze efekty terapii dadzą sprawdzone zabiegi hamujące wypadanie włosów: mezoterapia igłowa i karboksyterapia.
Jakie są przyczyny nadmiernego wypadania włosów?
Najczęstszą przyczyną wypadania włosów są czynniki zewnętrzne i niewłaściwa pielęgnacja: tarcie głowy o poduszkę, zbyt mocne rozczesywanie, farbowanie, źle dobrane kosmetyki, stylizacja prostownicą lub suszarką.
Inne powody, za sprawą których dochodzi do nadmiernej utraty włosów są:
- stres, zmęczenie;
- nieodpowiednia dieta;
- niski poziom żelaza;
- choroby skóry – grzybica skóry, łuszczyca, łojotokowe zapalenie skóry, atopowe zapalenie skóry;
- zaburzenia hormonalne – niedoczynność tarczycy, zespół policystycznych jajników (PCOS);
- choroby ogólnoustrojowe – cukrzyca, choroby nowotworowe;
- po ciąży - w wyniku spadku poziomu estrogenu;
- niektóre leki - leków immunosupresyjne, cytostatyki.
Wiele czynników może powodować wypadanie włosów, dlatego niezbędna jest właściwa diagnoza. Pomaga w tym trycholog, który podczas konsultacji przeprowadza wywiad oraz badanie skóry głowy i włosa przy użyciu trychoskopu – kamery powiększającej obraz 200-krotnie.
Co jest skuteczne na wypadanie włosów?
Wiele osób myśli, że włosy kiedyś przestaną wypadać i czekają. Należy pamiętać, że jeśli trwa to dłużej niż sześć tygodni, trzeba działać - najlepiej dwukierunkowo. Nic nie zastąpi właściwej diety i pielęgnacji. Warto również wykonać badania krwi, aby sprawdzić, czy nie mamy niedoborów lub chorób. Pomocne mogą być specjalne szampony i odżywki, ale ich kontakt ze skórą jest krótki, dlatego same kosmetyki nie wystarczą. Trzeba działać kompleksowo: zadbać o prawidłowe odżywianie, pielęgnację, używać przyjaznych preparatów oraz stosować masaż skóry głowy.
Jednymi z metod zapobiegających wypadaniu włosów są mezoterapia igłowa oraz karboksyterapia. To bezpieczne zabiegi, które od lat pomagają leczyć łysienie u kobiet i mężczyzn.
Mezoterapia igłowa i karboksyterapia - zabiegi, które hamują łysienie
Mezoterapia igłowa to jedna z metod leczenia wypadania włosów. Zabieg polega na wstrzykiwaniu w skórę głowy specjalnych preparatów odżywczych - koktajli z witamin, minerałów, aminokwasów i wyciągów roślinnych. Mikrourazy, które powstają na skutek nakłuć, pobudzają proces regeneracji. Dzięki zabiegom mezoterapii igłowej na skórę głowy:
- polepsza się ukrwienie skóry głowy i następuje stymulacja cebulek włosów do wzrostu.
- mezoterapia igłowa nie tylko hamuje utratę włosów, ale sprawia, że odrastają nowe.
Zabieg osoczem bogatopłytkowym jest podobną metodą. Od mezoterapii igłowej odróżnia je użyty preparat - osocze bogatopłytkowe pozyskane z własnej krwi. Jest to autologiczny, naturalny i bezpieczny materiał, który wstrzyknięty w skórę głowy, silnie pobudza procesy naprawcze. Zabieg polecany jest osobom:
- zmagającym się z łysieniem plackowatym
- osłabionymi włosami, u których dotychczasowe metody nie przyniosły efektów.
Innym zabiegiem pomagającym zahamować wypadanie włosów jest karboksyterapia skóry głowy, czyli zabieg polegający na wstrzykiwaniu bezpiecznych dawek dwutlenku węgla. Dzięki przeniknięciu CO2 do tkanek skóry naczynia krwionośne rozszerzają się, krew płynie szybciej i powstają nowe naczynia krwionośne. Na skutek regeneracji skóry, włosy przestają wypadać i odrastają nowe.
Przeczytaj więcej o zabiegach na skórę głowy w naszych poradnikach:
Proponowane zabiegi: