Początek wiosny to czas, w którym częściej myślimy o kondycji naszej skóry i jej kompleksowej pielęgnacji. Jeżeli zależy Ci na tym, żeby Twoja cera miała ładny wygląd, była odświeżona a jej koloryt wyrównany, to warto abyś poznała bliżej zabieg oksybrazji. Czym jest i jak działa? O tym będzie dzisiejszy wpis dlatego przeczytaj go do końca.
Oksybrazja twarzy opiera się na mechanicznym rogowaceniu naskórka przy pomocy sprężonego strumienia tlenu oraz soli fizjologicznej. Dzięki takiemu peelingowi Twoja skóra na twarzy, szyi i dekolcie jest lepiej odżywiona, oczyszczona, a także lepiej dotleniona. Z tego wpisu dowiesz się na czym polega zabieg oksybrazji, komu jest dedykowany, a także jakich efektów możesz się spodziewać po przeprowadzeniu tego zabiegu.
Oksybrazja to inaczej peeling tlenowo-wodny, który pozwala na usunięcie zanieczyszczeń i martwych komórek naskórka. Na czym dokładnie polega zabieg oksybrazji? Na umiejętnym wtłaczaniu strumienia tlenu sprężystego, na poziomie 1,5 bara i tym samym wytwarzaniu na powierzchni skóry tarcia, które złuszcza martwy naskórek, ułatwia dotarcie substancji aktywnych w głębsze warstwy skóry, poprawia jej mikrokrążenie, a także ułatwia odżywienie komórek.
Już po pierwszym zabiegu oksybrazji możemy zauważyć efekty. Przede wszystkim skóra jest bardziej oczyszczona, delikatniejsza w dotyku, a jej koloryt staje się ujednolicony. Oksybrazja twarzy jest zabiegiem upiększającym, który może być stosowany zarówno przed wielkim wyjściem, jak i powtarzany w serii dla utrzymania lepszego efektu anti-aging.
Zazwyczaj wykonuje się trzy zabiegi oksybrazji w odstępach 10-14 tygodni ale tak, jak wspomniano w poprzednim akapicie, wykonanie jej przed wielkim wyjściem także przyniesie wspaniały efekt odświeżenia cery.
Przed rozpoczęciem zabiegu kosmetolog dokładnie oczyszcza skórę. Następnie na uszy i głowę nakłada specjalną opaskę, na na oczy okulary ochronne. Wygląd urządzenia do oksybrazji przypomina długopis. Powietrze znajdujące się w urządzeniu emituje specjalny strumień, który przykładny jest na odległość 1 cm od skóry. Wytworzone w trakcie zabiegu ciśnienie złuszcza martwe komórki naskórka i redukuje zanieczyszczenia. Bardzo często oksybrazja twarzy wykorzystywana jest jako świetna baza do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych.
Każdy zabieg estetyczny niesie ze sobą pewne przeciwwskazania, z którymi trzeba się zapoznać przed rozpoczęciem zabiegów. W przypadku oksybrazji do najważniejszych z nich nalezą:
Jest to zależne od tego, jaką masz cerę i w jakiej jest ona kondycji. Oksybrazję wykonuje się bezdotykowo dlatego jest ona szczególnie polecana skórom wrażliwym. Mikrodermabrazja opiera swoje działanie na urządzeniu wyposażonym w specjalne głowice, które pokryte są mikrokryształkami. Zabieg ten jest przeznaczony dla cer zaskórnikowych, trądzikowych i posiadających blizny.
Przeczytaj więcej o peelingach w naszych poradnikach:
Proponowane zabiegi: