(function() { var script = document.createElement('script'); script.src = 'https://cdnjs.cloudflare.com/ajax/libs/babel-polyfill/6.26.0/polyfill.min.js'; script.async = true; document.head.appendChild(script); }()) var __cp = { "id": "N_Z-izFEexO7tCYiYWKJz8Sb0ulmB2cvLkxr0fFOf_w", "version": "1.1" }; (function(window, document) { var cp = document.createElement('script'); cp.type = 'text/javascript'; cp.async = true; cp.src = "++cdn-widget.callpage.io+build+js+callpage.js".replace(/[+]/g, '/').replace(/[=]/g, '.'); var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(cp, s); if (window.callpage) { alert('You could have only 1 CallPage code on your website!'); } else { window.callpage = function(method) { if (method == '__getQueue') { return this.methods; } else if (method) { if (typeof window.callpage.execute === 'function') { return window.callpage.execute.apply(this, arguments); } else { (this.methods = this.methods || []).push({ arguments: arguments }); } } }; window.callpage.__cp = __cp; window.callpage('api.button.autoshow'); } })(window, document); window.__lc = window.__lc || {}; window.__lc.license = 4442131; ;(function(n,t,c){function i(n){return e._h?e._h.apply(null,n):e._q.push(n)}var e={_q:[],_h:null,_v:"2.0",on:function(){i(["on",c.call(arguments)])},once:function(){i(["once",c.call(arguments)])},off:function(){i(["off",c.call(arguments)])},get:function(){if(!e._h)throw new Error("[LiveChatWidget] You can't use getters before load.");return i(["get",c.call(arguments)])},call:function(){i(["call",c.call(arguments)])},init:function(){var n=t.createElement("script");n.async=!0,n.type="text/javascript",n.src="https://cdn.livechatinc.com/tracking.js",t.head.appendChild(n)}};!n.__lc.asyncInit&&e.init(),n.LiveChatWidget=n.LiveChatWidget||e}(window,document,[].slice)) Keratynowe prostowanie włosów - czy rzeczywiście pomaga? - Laser DeLux® ! function(w, d, t) { w.TiktokAnalyticsObject = t; var ttq = w[t] = w[t] || []; ttq.methods = ["page", "track", "identify", "instances", "debug", "on", "off", "once", "ready", "alias", "group", "enableCookie", "disableCookie"], ttq.setAndDefer = function(t, e) { t[e] = function() { t.push([e].concat(Array.prototype.slice.call(arguments, 0))) } }; for (var i = 0; i < ttq.methods.length; i++) ttq.setAndDefer(ttq, ttq.methods[i]); ttq.instance = function(t) { for (var e = ttq._i[t] || [], n = 0; n < ttq.methods.length; n++) ttq.setAndDefer(e, ttq.methods[n]); return e }, ttq.load = function(e, n) { var i = "https://analytics.tiktok.com/i18n/pixel/events.js"; ttq._i = ttq._i || {}, ttq._i[e] = [], ttq._i[e]._u = i, ttq._t = ttq._t || {}, ttq._t[e] = +new Date, ttq._o = ttq._o || {}, ttq._o[e] = n || {}; var o = document.createElement("script"); o.type = "text/javascript", o.async = !0, o.src = i + "?sdkid=" + e + "&lib=" + t; var a = document.getElementsByTagName("script")[0]; a.parentNode.insertBefore(o, a) }; ttq.load('C61P4F3VJ586PA3ACUC0'); ttq.page(); }(window, document, 'ttq');
Łódź Białystok Bielsko-Biała Bydgoszcz Częstochowa Gdańsk Gdynia Kalisz Katowice Kielce Kraków Lublin Opole Poznań Rzeszów Szczecin Toruń Warszawa, Egejska Warszawa, Hanki Czaki Warszawa, Widok Wrocław
Laser DeLux / Blog / Keratynowe prostowanie włosów - czy rzeczywiście pomaga?

Keratynowe prostowanie włosów - czy rzeczywiście pomaga?

pielęgnacja

Keratynowe prostowanie włosów, to jeden z najczęściej wybieranych zabiegów w salonie fryzjerskim w ciągu ostatnich lat. Nic dziwnego, jego efekty możemy zauważyć od razu a włosy są po nim gładkie, proste i odżywione. Na czym polega działanie takiego zabiegu? Czy rzeczywiście wpływa on na konstrukcję włosa? Jeśli planujesz wykonać taki zabieg a masz wątpliwości, to koniecznie zostań z nami do końca!

spis treści

Czy keratynowe prostowanie niszczy włosy?

Zacznijmy od wyjaśnienia, na czym polega keratynowe prostowanie włosów. Jest to nic innego, jak “wtłaczanie” do włosów keratyny, czyli jednego z głównych budulców włosa, która uzupełnia ubytki we włosach i  jest odpowiedzialna za mocne i zdrowe kosmyki. Aby składnik ten mógł być odpowiednio dostarczony w strukturę włosa, do mieszanki musi być dodany formaldehyd, czyli substancja, która pełni funkcję nośnika białek. Cały koktajl wprasowany jest we włosy prostownicą o wysokiej temperaturze (200-240 stopni). To właśnie dlatego tak ważne jest, aby keratynowe prostowanie było wykonane przez wykwalifikowanych specjalistów, którzy dobiorą odpowiednią temperaturę i nie spalą włosów. 

Dzięki keratynie włosy stają się niezwykle gładkie i sprężyste, dodatkowo nabierają zdrowego wyglądu. Istotne jest również to, aby używać odpowiednich kosmetyków, które są dobrane właśnie do włosów po zabiegu keratynowego prostowania. Jeśli oddasz się w ręce specjalistów i odpowiednio zadbasz o kosmyki w czasie rekonwalescencji, możesz być pewna, że zabieg nie zniszczy naturalnych włosów. Kobietom często wydaje się, że po wypłukaniu keratyny z włosów są one w dużo gorszym stanie niż przed zabiegiem. Zazwyczaj jest to złudne wrażenie, które pojawia się przez to, że po prostu przyzwyczajamy się do pięknych i gładkich kosmyków i ciężko jest nam zaakceptować ich naturalny stan.

Jaki szampon po keratynowym prostowaniu?

Aby móc jak najdłużej cieszyć się efektem pięknych i gładkich włosów, należy stosować właściwą pielęgnację, w szczególności należy się skupić na używaniu właściwych kosmetyków. Najważniejsze jest to, aby unikać produktów oczyszczających - dotyczy to zarówno szamponów jak i odżywek. Wypłukują one z włosów keratynę i dodatkowo wysuszają kosmyki. Bardzo ważne jest, aby codzienna pielęgnacja opierała się na kosmetykach bez soli oraz silikonów, szczególnie bez SLS (Sodium Laureth Sulfate) oraz bez alkoholu. To właśnie te składniki sprawiają, że zabieg zamiast przynieść włosom ukojenie, może je dodatkowo wysuszyć. 

Przy zakupie produktów warto sięgać po takie, które mają w składzie właśnie keratynę. Dzięki temu można dłużej cieszyć się efektem gładkości :) Jeśli masz problem ze znalezieniem produktu, który spełni wszystkie te wymogi, poproś o poradę swojego fryzjera, on na pewno Ci pomoże! Niewykluczone, że możesz go kupić w swoim salonie, masz wtedy pewność, że jest to dokładnie taki kosmetyk, jakiego szukasz.

Jak suszyć włosy po keratynowym prostowaniu?

Włosy po zabiegu keratynowego prostowania wymagają specjalnej troski, jest to bardzo ważne jeśli zależy Ci nie tylko na dłuższym utrzymaniu efektów zabiegu ale także na tym, aby keratyna mogła w pełni wniknąć we włosy. Przez pierwsze dwa tygodnie unikaj prostownicy (wbrew pozorom po zabiegu nie musisz mieć perfekcyjnie gładkich włosów), nie farbuj włosów i nie wykonuj zabiegu trwałej ondulacji. Bardzo ważne jest, aby nie suszyć włosów naturalnie - po każdym umyciu włosów musisz użyć suszarki. Wysusz włosy dokładnie, nie zostawiaj na noc mokrych kosmyków! Suche powietrze niestety bardzo niweluje efekty zabiegu. 

Podsumowując, aby cieszyć się pięknymi i gładkimi włosami należy wykonać zabieg keratynowego prostowania w profesjonalnym salonie. Wbrew pozorom jest to zabieg, który wymaga wprawy oraz umiejętności ze strony fryzjera. Zabieg ten bardzo dogłębnie nawilża i wygładza kosmyki, należy jednak pamiętać, że wymagają one specjalnej opieki. Decydując się na keratynowe prostowanie musisz zaopatrzyć się w specjalne kosmetyki oraz poczytać o najważniejszych zasadach. Nieodpowiednia pielęgnacja może doprowadzić do tego, że możemy wyrządzić sobie i swoim włosom szkodę.

Przeczytaj więcej w naszych poradnikach:

4.2 33 Ilość ocen
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
× Available on SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday