Dlaczego wypadają włosy?
Niewiele osób wie, że wiele problemów gospodarką hormonalną i niedoborem pewnych witamin skutkuje wypadaniem włosów. Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek terapii na wypadanie włosów należy zrobić odpowiednie badania - np. badania krwi, bo być może cierpisz niedobór witaminy z grupy B, żelaza lub anemię. Również choroby tarczycy mogą być zagrożeniem dla bujnej fryzury, jak i również inne choroby autoimmunologiczne. Często łysienie plackowate występuje wraz z innymi chorobami tzw. "cywilizacyjnymi".
Kiedy nasze zdrowie jest prawidłowe, warto wziąć na celownik skórę głowy, bo być może to ona sprawia, że mamy problem z wypadaniem włosów. W tym celu wykonuje się komputerowe badanie skóry głowy - tzw. trichoskopię. Badanie jest bezbolesne i można wykonać je u dobrego trychologa w salonie medyczny estetycznej.
Kosmetolog przykłada do głowy małą kamerkę, która w bardzo dużym zbliżeniu pokazuje na komputerze szczegółowy obraz umożliwiający ocenę górnych warstw skóry właściwej oraz mieszków włosowych. Podczas takiej analizy możemy zobaczyć, jak unerwiona jest nasza skóra głowy, jaka ilość włosów wyrasta z jednej cebulki oraz czy nie mamy problemów z zapaleniem mieszka.
Na podstawie takiej analizy należy dobrać odpowiednią kurację na wypadające włosy!
Co na wypadanie włosów?
Aby pobudzić wzrost włosów i zapobiegać im wypadaniu warto postawić na zdrową i zbilansowaną dietę, bogatą w witaminy i minerały - np. cynk, witaminę B5, biotynę czy kwas foliowy. Na kondycję włosów znacząco wpływa to, co ląduje na naszym talerzu. Dlatego aby zahamować wypadanie włosów należy uzupełnić brakujące minerały i witaminy w codziennym menu.
Zaopatrz się w dobrej jakości suplementy diety, stosuj dobre szampony i odżywki do włosów, które mają za zadanie zahamować ich wypadanie. Popularnym rozwiązaniem na wypadanie wlosów jest także systematyczne olejowanie włosów i skóry głowy - olej łopianowy i olej migdałowy mają drogocenne właściwości m.in flawonoidy , które przeciwdziałają nadmiernej utracie włosów. Odpowiednia pielęgnacja to podstawa!
Jeżeli wzmożona suplementacja nie pomaga na wypadanie włosów to należy poszukać rozwiązania, które wzmocni je od cebulek. Przede wszystkim - przeanalizuj swoją skórę głowy u dobrego specjalisty, który wykona specjalistyczne badanie - trichoskopię i zobaczy, co jest przyczyną wypadania twoich włosów. Po takiej analizie dobierze dla Ciebie profesjonalną pielęgnację, dzięki której wzmocnisz włosy od wewnątrz i pobudzisz je do wzrostu.
Jak powstrzymać wypadanie włosów?
Wypadanie włosów można skutecznie powstrzymać dzięki wykonaniu serii profesjonalnych zabiegów, które dostarczą wprost do cebulek włosa, wszystkie potrzebne składniki odżywcze - aminokwasy, minerały, mikro i makroelementy czy witaminy z grupy B.
- W mezoterapii igłowej cieniutką igiełką dostarczamy skórze głowy niezbędne preparaty witaminowe, które pobudzają włosy do wzrostu i leczą ich wypadanie. Po serii zabiegów obserwuje się wyraźne zagęszczenie włosów.
- Kolejnym zabiegiem, który sprzeciwia się wypadaniu włosów jest zabieg osoczem bogatopłytkowym. Cała magia tego zabiegu tkwi w jego naturalnym preparacie, którym jest Twoje osocze krwi. Brzmi przerażająco? Nic bardziej mylnego! Zabieg osoczem bogatopłytkowym (PPR) rozpoczyna się od pobrania niewielkiej ilości krwi, która następnie jest odwirowywana w specjalnej maszynie (wirówce). Dzięki tej czynności od krwi oddziela się osocze, które zawiera zwiększoną ilość płytek krwi i skoncentrowane składniki wzrostu, które świetnie nawilżają skórę i zmuszają komórki do wzmożonej pracy. Zaletą zabiegu osoczem bogatopłytkowym jest fakt, że preparatem jest tutaj nasze osocze krwi, dlatego zabieg nie powoduje wystąpienia alergii czy uczulenia na preparat.
- Wypadanie włosów może skutecznie zahamować jeszcze kolejny zabieg - karboksyterapia! To znany od lat, popularny i mocno uniwersalny zabieg regenerujący skórę. Do karboksyterapii wykorzystuje się medyczny dwutlenek węgla, który pobudza wzrost włosów i stymuluje cebulki włosów do wzmożonej pracy, poprzez rozszerzenie naczyń krwionośnych i zwiększenie ich przepustowości. Dzięki temu skóra głowy dotlenia się i staje się bardziej odżywiona, a wypadanie włosów stopniowo zmniejsza się.
- Oczywiście na najlepsze efekty trzeba poczekać - nic nie zadziała po jednym razie! Nawet jeśli postawisz na olej arganowy czy łopianowy to nie zatrzymasz wypadania włosów po jednym zastosowaniu. Tak jak wszystko i profesjonalne zabiegi odżywcze należy powtarzać i wykonywać w serii. Odpowiednia pielęgnacja w domu, dostarczanie witamin i minerałów oraz pobudzanie skóry głowy i włosów do wzrostu od wewnątrz przyniesie rewelacyjne efekty i zatrzyma wypadanie twoich włosów.
Przeczytaj więcej o zabiegach na skórę głowy w naszych poradnikach:
Proponowane zabiegi:
Ja osobiście bardzo polecam zabiegi karboksyterapii na wypadające włosy jako wstęp do jakichkolwiek późniejszych terapii. Włosy miałam bardzo osłabione nagłym rojaśnieniem, więc moja batalia o zdrowe włosy trwała ponad rok. Polecam naprawdę!