(function() { var script = document.createElement('script'); script.src = 'https://cdnjs.cloudflare.com/ajax/libs/babel-polyfill/6.26.0/polyfill.min.js'; script.async = true; document.head.appendChild(script); }()) var __cp = { "id": "N_Z-izFEexO7tCYiYWKJz8Sb0ulmB2cvLkxr0fFOf_w", "version": "1.1" }; (function(window, document) { var cp = document.createElement('script'); cp.type = 'text/javascript'; cp.async = true; cp.src = "++cdn-widget.callpage.io+build+js+callpage.js".replace(/[+]/g, '/').replace(/[=]/g, '.'); var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(cp, s); if (window.callpage) { alert('You could have only 1 CallPage code on your website!'); } else { window.callpage = function(method) { if (method == '__getQueue') { return this.methods; } else if (method) { if (typeof window.callpage.execute === 'function') { return window.callpage.execute.apply(this, arguments); } else { (this.methods = this.methods || []).push({ arguments: arguments }); } } }; window.callpage.__cp = __cp; window.callpage('api.button.autoshow'); } })(window, document); window.__lc = window.__lc || {}; window.__lc.license = 4442131; ;(function(n,t,c){function i(n){return e._h?e._h.apply(null,n):e._q.push(n)}var e={_q:[],_h:null,_v:"2.0",on:function(){i(["on",c.call(arguments)])},once:function(){i(["once",c.call(arguments)])},off:function(){i(["off",c.call(arguments)])},get:function(){if(!e._h)throw new Error("[LiveChatWidget] You can't use getters before load.");return i(["get",c.call(arguments)])},call:function(){i(["call",c.call(arguments)])},init:function(){var n=t.createElement("script");n.async=!0,n.type="text/javascript",n.src="https://cdn.livechatinc.com/tracking.js",t.head.appendChild(n)}};!n.__lc.asyncInit&&e.init(),n.LiveChatWidget=n.LiveChatWidget||e}(window,document,[].slice)) Jak zlikwidować drugi podbródek? Sprawdzone metody - Laser DeLux® ! function(w, d, t) { w.TiktokAnalyticsObject = t; var ttq = w[t] = w[t] || []; ttq.methods = ["page", "track", "identify", "instances", "debug", "on", "off", "once", "ready", "alias", "group", "enableCookie", "disableCookie"], ttq.setAndDefer = function(t, e) { t[e] = function() { t.push([e].concat(Array.prototype.slice.call(arguments, 0))) } }; for (var i = 0; i < ttq.methods.length; i++) ttq.setAndDefer(ttq, ttq.methods[i]); ttq.instance = function(t) { for (var e = ttq._i[t] || [], n = 0; n < ttq.methods.length; n++) ttq.setAndDefer(e, ttq.methods[n]); return e }, ttq.load = function(e, n) { var i = "https://analytics.tiktok.com/i18n/pixel/events.js"; ttq._i = ttq._i || {}, ttq._i[e] = [], ttq._i[e]._u = i, ttq._t = ttq._t || {}, ttq._t[e] = +new Date, ttq._o = ttq._o || {}, ttq._o[e] = n || {}; var o = document.createElement("script"); o.type = "text/javascript", o.async = !0, o.src = i + "?sdkid=" + e + "&lib=" + t; var a = document.getElementsByTagName("script")[0]; a.parentNode.insertBefore(o, a) }; ttq.load('C61P4F3VJ586PA3ACUC0'); ttq.page(); }(window, document, 'ttq');
Łódź Białystok Bielsko-Biała Bydgoszcz Częstochowa Gdańsk Gdynia Kalisz Katowice Kielce Kraków Lublin Opole Poznań Rzeszów Szczecin Toruń Warszawa, Egejska Warszawa, Hanki Czaki Warszawa, Widok Wrocław
Laser DeLux / Blog / Jak usunąć drugi podbródek? Poznaj sprawdzone metody

Jak usunąć drugi podbródek? Poznaj sprawdzone metody

Problem podwójnego podbródka może dotyczyć każdego, niezależnie od płci czy wieku. To nic innego, jak nadmierna warstwa tkanki tłuszczowej zlokalizowana w górnej części szyi. W wyniku działania grawitacji skóra w tej okolicy opada, tworząc fałd - przypominający drugą mniejszą brodę. Co więcej, defekt podwójnego podbródka nie dotyczy tylko ludzi z nadwagą czy otyłych. Problem ten może pojawić się także u osób szczupłych. W jaki sposób zlikwidować drugi podbródek? Zostań z nami do końca, a wszystkiego się dowiesz.

podbródek
Jak usunąć drugi podbródek

spis treści

Przyczyny powstawania drugiego podbródka

Główna przyczyna pojawienia się drugiego podbródka wynika z nieodpowiedniej postawy ciała. Częste opuszczanie głowy w dół, i trzymanie jej w nienaturalnej pozycji powoduje zmniejszenie napięcia mięśni szyjnych i podbródka. Taka sytuacja sprzyja odkładaniu się komórek tłuszczowych w danej okolicy ciała.

Na defekt podwójnego podbródka narażone są osoby, które często korzystają z telefonu komórkowego i pracujące wiele godzin przy komputerze. W takich chwilach nasza szyja odchylona jest do tyłu, a podbródek pochylony w dół. Telefon, komputer czy tablet powinien być skierowany na wysokość naszego wzroku. Głowa powinna być ułożona prosto, a łopatki ściągnięte. Takie nawyki zmniejszają ryzyko pojawienia się podwójnego podbródka.

Jakie są inne przyczyny pojawienia się drugiego podbródka?

 • nieodpowiednia dieta i brak ruchu,
 • nadmiar tkanki tłuszczowej całego ciała jak i zatrzymywanie wody w organizmie,
 • choroby tarczycy i inne przewlekłe choroby,
 • uwarunkowania genetyczne,
 • oddychanie przez usta, głównie w nocy a nie prawidłowo przez nos,
 • zmniejszona elastyczność skóry z wiekiem,
 • brak ochrony przeciwsłonecznej i korzystanie z solarium- doprowadzenie do degradacji włókien kolagenowych, przez co skóra staje się sucha i mniej elastyczna.

Jak zlikwidować drugi podbródek?

Istnieje wiele sposobów na redukcję tkanki tłuszczowej w okolicy podbródka. Mogą być to masaże, ale też ćwiczenia wzmacniające dane mięśnie. Najlepsze metody to takie, które wykorzystują zabiegi z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej.

Zabiegi na drugi podbródek

Jeśli często zastanawiasz się, jak zlikwidować drugi podbródek, z pomocą mogą przyjść zabiegi estetyczne na podwójny podbródek:

 • Endermologia twarzy - to zabieg na poprawienie owalu twarzy i ujędrnienie szyi i dekoltu. Wykonuje się go przy pomocy specjalnej głowicy, z pomocą której, dochodzi do delikatnego zassania fałdu skórnego, który następnie jest uciskany i rozmasowany. Na skórze nie widać śladu po wykonanym zabiegu, dlatego nie wymaga on okresu rekonwalescencji. Endermolift najlepiej wykonywać co kilka dni w serii minimum 10 zabiegów.
 • Karboksyterapia- to jeden z  zabiegów na zmniejszenie nadmiaru tkanki tłuszczowej na różnych obszarach ciała. Polega na wprowadzeniu do tkanek metodą igłową dwutlenku węgla. Powstaje wtedy kontrolowany stan zapalny, który zwiększa aktywność komórek do odbudowy skóry. W przypadku drugiego podbródka zwiększa się metabolizm adipocytów- komórek tłuszczowych a pobudzone mikrokrążenie pozwala na ich uwolnienie poza organizm. Karboksyterapia jest bezpieczna, gdyż do zabiegu wykorzystuje wyłącznie dwutlenek węgla, który naturalnie występuje w naszym organizmie.
 • Termolifting. To zabieg przeznaczony głównie dla osób, które straciły dużo kilogramów w krótkim czasie. Również sprawdzi się w przypadku utraty jędrności skóry z wiekiem i przez brak odpowiedniej pielęgnacji. Emituje działanie promieniowania podczerwonego. W rezultacie dochodzi do podgrzewania tkanek, co doprowadza do skurczy włókien kolagenowych i zwiększa to produkcję nowego kolagenu w skórze. Zabieg w serii około 4-6 poprawia jędrność skóry i owal twarzy.

Lipoliza iniekcyjna a likwidacja drugiego podbródka

Lipoliza iniekcyjna to zabieg, który wpływa na redukcję tkanki tłuszczowej w różnych częściach ciała. Pod podbródkiem, po pierwszym zabiegu, w miejscu wstrzyknięcia danego koktajlu tworzy się kontrolowany stan zapalny. Może pojawić się delikatny obrzęk i zaczerwienienie skóry, które znika po kilku dniach. Chcąc uzyskać jak najlepsze efekty na podwójny podbródek, zabiegi należy powtórzyć około 3 - 6 razy, co 4 tygodnie.

Inne sposoby na zlikwidowanie drugiego podbródka

Inne metody, które pomagają w walce drugim podbródkiem wymagają czasu i zaangażowania. Zalicza się do nich joga twarzy, czyli ćwiczenia rozluźniająco- napinające, które regularnie wykonywane mogą ujędrnić skórę, a nawet poprawić delikatnie owal twarzy. Większość z nich polega na wysuwaniu szczęki do przodu i do tyłu, napisaniu gardła i wymawiania odpowiednio głosek. Ma to podciągać dolne mięśnie do góry i usunąć drugi podbródek.

Możemy również wykonywać masaż twarzy manualnie używając do tego własnych dłoni, masażerów czy kamieni gua-sha.

Kupując kosmetyki na twarz, szyję i dekolt warto postawić na te, których składniki mają właściwości ujędrniające i odżywcze. Już sama aplikacja kremu czy serum ma istotne znaczenie. W celu walki z podwójnym podbródkiem należy wykonywać ruchy dłoni na skórze twarzy do góry, przeciwdziałając sile grawitacji. Składniki ujędrniające, które mogą również wpłynąć na produkcję kolagenu to:

 • ekstrakty z alg,
 • ekstrakt z wąkrotki azjatyckiej,
 • kofeina,
 • witaminy C i E,
 • koenzym Q10,
 • retinol,
 • kwas hialuronowy,
 • peptydy.

Ile kosztuje skuteczne usunięcie podwójnego podbródka w salonie kosmetycznym?

Ceny zabiegów likwidacji tkanki tłuszczowej i podwójnego podbródka są różne. Wszystko zależy od tego, co zaleci specjalista. Co więcej, takie zabiegi często wymagają powtórzenia w celu uzyskania oczekiwanych efektów. W przypadku, wyżej wspomnianej lipolizy, cena waha się w graniach około 599 zł za jeden zabieg. Karboksyterapia to koszt około 299 zł za jedną wizytę w salonie, jednak wykonuje się ją w serii.

Przeczytaj więcej o redukcji tkanki tłuszczowej w naszych poradnikach:

Proponowane zabiegi:

0 0 Ilość ocen
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
× Available on SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday