(function() { var script = document.createElement('script'); script.src = 'https://cdnjs.cloudflare.com/ajax/libs/babel-polyfill/6.26.0/polyfill.min.js'; script.async = true; document.head.appendChild(script); }()) var __cp = { "id": "N_Z-izFEexO7tCYiYWKJz8Sb0ulmB2cvLkxr0fFOf_w", "version": "1.1" }; (function(window, document) { var cp = document.createElement('script'); cp.type = 'text/javascript'; cp.async = true; cp.src = "++cdn-widget.callpage.io+build+js+callpage.js".replace(/[+]/g, '/').replace(/[=]/g, '.'); var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(cp, s); if (window.callpage) { alert('You could have only 1 CallPage code on your website!'); } else { window.callpage = function(method) { if (method == '__getQueue') { return this.methods; } else if (method) { if (typeof window.callpage.execute === 'function') { return window.callpage.execute.apply(this, arguments); } else { (this.methods = this.methods || []).push({ arguments: arguments }); } } }; window.callpage.__cp = __cp; window.callpage('api.button.autoshow'); } })(window, document); window.__lc = window.__lc || {}; window.__lc.license = 4442131; ;(function(n,t,c){function i(n){return e._h?e._h.apply(null,n):e._q.push(n)}var e={_q:[],_h:null,_v:"2.0",on:function(){i(["on",c.call(arguments)])},once:function(){i(["once",c.call(arguments)])},off:function(){i(["off",c.call(arguments)])},get:function(){if(!e._h)throw new Error("[LiveChatWidget] You can't use getters before load.");return i(["get",c.call(arguments)])},call:function(){i(["call",c.call(arguments)])},init:function(){var n=t.createElement("script");n.async=!0,n.type="text/javascript",n.src="https://cdn.livechatinc.com/tracking.js",t.head.appendChild(n)}};!n.__lc.asyncInit&&e.init(),n.LiveChatWidget=n.LiveChatWidget||e}(window,document,[].slice)) Depilacja brodawek sutkowych u mężczyzn i piersi u kobiet - Laser DeLux® ! function(w, d, t) { w.TiktokAnalyticsObject = t; var ttq = w[t] = w[t] || []; ttq.methods = ["page", "track", "identify", "instances", "debug", "on", "off", "once", "ready", "alias", "group", "enableCookie", "disableCookie"], ttq.setAndDefer = function(t, e) { t[e] = function() { t.push([e].concat(Array.prototype.slice.call(arguments, 0))) } }; for (var i = 0; i < ttq.methods.length; i++) ttq.setAndDefer(ttq, ttq.methods[i]); ttq.instance = function(t) { for (var e = ttq._i[t] || [], n = 0; n < ttq.methods.length; n++) ttq.setAndDefer(e, ttq.methods[n]); return e }, ttq.load = function(e, n) { var i = "https://analytics.tiktok.com/i18n/pixel/events.js"; ttq._i = ttq._i || {}, ttq._i[e] = [], ttq._i[e]._u = i, ttq._t = ttq._t || {}, ttq._t[e] = +new Date, ttq._o = ttq._o || {}, ttq._o[e] = n || {}; var o = document.createElement("script"); o.type = "text/javascript", o.async = !0, o.src = i + "?sdkid=" + e + "&lib=" + t; var a = document.getElementsByTagName("script")[0]; a.parentNode.insertBefore(o, a) }; ttq.load('C61P4F3VJ586PA3ACUC0'); ttq.page(); }(window, document, 'ttq');
Łódź Białystok Bielsko-Biała Bydgoszcz Częstochowa Gdańsk Gdynia Kalisz Katowice Kielce Kraków Lublin Opole Poznań Rzeszów Szczecin Toruń Warszawa, Egejska Warszawa, Hanki Czaki Warszawa, Widok Wrocław
Laser DeLux / Blog / Depilacja brodawek sutkowych u mężczyzn i piersi u kobiet

Depilacja brodawek sutkowych u mężczyzn i piersi u kobiet

Włoski na kobiecych piersiach mogą pojawić w różnych etapach jej życia. Może być to spowodowane zaburzeniami hormonalnymi, stosowaniem niektórych leków, a także czynnikami genetycznymi. Większość z nas uważa, że skóra w okolicy piersi u kobiet jest idealnie gładka, jednak włoski w tej okolicy występują u co 3 kobiety. W przypadku mężczyzn sytuacja wygląda trochę inaczej, ponieważ jesteśmy przyzwyczajeni do widoku włosków na męskiej klatce piersiowej i nie wzbudza to w nas większego zainteresowania. W dzisiejszym wpisie powiemy Ci, co decyduje o  pojawieniu się nadmiernego owłosienia w okolicy brodawek sutkowych oraz przedstawimy najskuteczniejsze metody usuwania włosków z tej okolicy. 

spis treści

Dlaczego na piersiach i sutkach pojawią się włosy? 

Wspominaliśmy już, że pojawienie się włosków w niestandardowych miejscach może nastąpić na różnych etapach życia. Co może mieć wpływ na taki stan rzeczy? 

Pierwsza kwestia to nierównomierna praca naszych hormonów, która może objawiać się już w okresie dojrzewania u nastolatków. W tym czasie uaktywniają się żeńskie i męskie hormony płciowe, co charakteryzuje pojawienie się między innymi trądziku czy pierwszego owłosienia na ciele. Inne przyczyny związane z hormonami to ciąża, przyjmowanie doustnej terapii hormonalnej czy tabletki antykoncepcyjne. Nie bez znaczenia są również geny, to one mogą mieć wpływ na to, gdzie i jakie będzie owłosienie. 

Jeżeli włosy pojawią się na kobiecych piersiach, czy też w okolicy brody, wąsika i policzków a dodatkowo są one ciemne i grube, to warto zastanowić się czy przypadkiem nie mamy do czynienia z hirsutyzmem.

Najczęściej dotyczy to kobiet i szacuje się, że cierpi na to ok 10% z nich. Często jest to wynikiem chorób takich jak  tzw zespół policystycznych jajników (PCOS), przerost i guzy kory nadnerczy, nadczynność przedniego płata przysadki mózgowej oraz zaburzenia pracy jajników. Hirsutyzm nie zawsze też musi wiązać się problemami naszego organizmu, ale warto udać się do lekarza endokrynologa w celu wykluczenia ewentualnych nieprawidłowości.  

Wspominaliśmy już, że włosy na klatce piersiowej i sutkach u mężczyzn nie są niczym zaskakującym, choć panowie coraz częściej decydują się na ich usunięcie ze względów estetycznych. Ich włoski najczęściej są grubsze i ciemniejsze niż u kobiet. Sprawia to, że są one bardziej widoczne i mogą powodować dyskomfort. Warto się zastanowić nad skuteczną i bezpieczną metodą ich usunięcia bez podrażniania tak delikatnej okolicy ciała. 

Jakimi metodami można usuwać włosy w obrębie sutków i piersi? 

Metod na usunięcie niechcianego owłosienia jest wiele. Ważne jest, aby wybrać odpowiedni sposób depilacji biorąc pod uwagę rodzaj włosa, naszą karnację czy też okolice, którą chcemy wydepilować. Metody te można podzielić na:

  • depilacja mechaniczna, czyli pęsetą, woskiem na ciepło, plastrami z woskiem, pastą cukrową czy depilatorem mechanicznym - wszystkie te metody działają na zasadzie wyrywania włosa z cebulką. Plusem takiej depilacji jest to, że przez kilka tygodni możemy cieszyć się skórą bez włosków.  Natomiast w przypadku piersi i sutków ta metoda może okazać się bolesna i powodować podrażnienie. Dodatkowo występuje większe ryzyko wrastania włosków czy pojawienia się zapalenia mieszków włosowych. 

Należy szczególnie uważać z depilacją z użyciem wosku, gdyż nie sprawdzi się u osób ze skłonnością do pękających naczynek. 

Mechaniczną metodą depilacji jest również taka z użyciem maszynki jednorazowej. Tutaj należy pamiętać, żeby odpowiednio skórę przygotować, czyli ułatwić poślizg maszynce, aplikując wcześniej specjalną piankę do golenia. Mimo że jest to metoda tania, to jednak bardzo krótkotrwała ponieważ włoski są podcinane, bez wpływu na cebulkę włosa. 

  • depilacja chemiczna - działająca na widoczną część włosa, czyli na jej łodygę, mając powinowactwo do keratyny  przy wykorzystaniu gotowych preparatów najczęściej w postaci kremów, żeli czy pianek. W składzie takich preparatów najczęściej są sole strontu i baru kwasu tioglikolowego lub kwasu tiomlekowego lub samych tych kwasów, które odpowiedzialne są za usuwanie niechcianych włosków. Zaletą tej metody jest to, że jest ogólnodostępna, bezbolesna i łatwa do samodzielnego wykonania. Z drugiej strony występuje większe ryzyko podrażnienia skóry i reakcji alergicznej na składniki zawarte w takich produktach. Poza tym takie preparaty mogą być nieskuteczne w przypadku bardzo grubych włosków. Warto pamiętać, żeby przed wykonaniem takiej depilacji zrobić próbę alergiczną, aby sprawdzić czy nie jesteśmy uczuleni na składnik preparatu. 
  • fotodepilacja - znana też pod pojęciem IPL. Jest to rodzaj depilacji, który wykorzystuje intensywne światło pulsacyjne, często mylony z działaniem laserowym, należy jednak pamiętać, że są to dwa różne działania. 

Urządzenia IPL są ogólnodostępne i można je wykonywać nawet w domu. Powinnaś jednak nastawić się na mniejszą skuteczność, niż w przypadku zabiegów depilacji laserowej wykonanej przez profesjonalne urządzenie pod ręką profesjonalisty - Kosmetologa. Co więcej, zabiegi z użyciem intensywnego światła pulsacyjnego wymagają większej ilości zabiegów, co też wpływa na to, że musi dłużej czekać na długotrwałe pozbycie się niechcianych włosków. 

Laserowa depilacja sutków i piersi 

Nie da się ukryć, że depilacja laserowa to najskuteczniejsza metoda usunięcia włosków z praktycznie każdej części ciała, w tym z okolicy piersi czy sutków. Zabiegi cieszą się popularnością ze względu na efekty, które już widać po pierwszym zabiegu. Wiązka lasera działa na melaninę, niszcząc mieszek włosowy na zawsze, nie uszkadzając przy tym bezpośrednio skóry wokół. Aby tak mogło się stać włos musi być w fazie wzrostu, czyli anagenie, dlatego ważne jest, aby zabiegi wykonywane były w regularnych odstępach co około 8-12 tygodni. Już po serii 6-8 zabiegów możemy cieszyć się gładką skórą na długie lata. Zaletą takiej depilacji jest to, że można uzyskać długotrwały efekt. Można zapomnieć o problemie z wrastającymi włosami czy podrażnieniach po depilacji mechanicznej. 

Na efekt depilacji laserowej ma wpływ to jakie mamy włoski, rodzaj naszej karnacji, czy też problemy hormonalne, dlatego też ważna jest wstępna konsultacja z Kosmetologiem. Wykonujemy ją przed pierwszym zabiegiem depilacji laserowej, ponieważ istotne jest wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań oraz omówienie postępowania pozabiegowego. Co więcej, na takim spotkaniu wykonywany jest pojedynczy strzał lasera w dany obszar, tzw próba laserowa. Wszystko  po to, aby móc dobrać takie parametry do zabiegu, żeby był on jak najbardziej skuteczny i bezpieczny. Jesteś zainteresowana/zainteresowany takim spotkaniem w naszym salonie? Skontaktuj się z nami już teraz!

Przeczytaj więcej o depilacji laserowej w naszych poradnikach:

Proponowane zabiegi:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
× Available on SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday
Update cookies preferences