(function() { var script = document.createElement('script'); script.src = 'https://cdnjs.cloudflare.com/ajax/libs/babel-polyfill/6.26.0/polyfill.min.js'; script.async = true; document.head.appendChild(script); }()) var __cp = { "id": "N_Z-izFEexO7tCYiYWKJz8Sb0ulmB2cvLkxr0fFOf_w", "version": "1.1" }; (function(window, document) { var cp = document.createElement('script'); cp.type = 'text/javascript'; cp.async = true; cp.src = "++cdn-widget.callpage.io+build+js+callpage.js".replace(/[+]/g, '/').replace(/[=]/g, '.'); var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(cp, s); if (window.callpage) { alert('You could have only 1 CallPage code on your website!'); } else { window.callpage = function(method) { if (method == '__getQueue') { return this.methods; } else if (method) { if (typeof window.callpage.execute === 'function') { return window.callpage.execute.apply(this, arguments); } else { (this.methods = this.methods || []).push({ arguments: arguments }); } } }; window.callpage.__cp = __cp; window.callpage('api.button.autoshow'); } })(window, document); window.__lc = window.__lc || {}; window.__lc.license = 4442131; ;(function(n,t,c){function i(n){return e._h?e._h.apply(null,n):e._q.push(n)}var e={_q:[],_h:null,_v:"2.0",on:function(){i(["on",c.call(arguments)])},once:function(){i(["once",c.call(arguments)])},off:function(){i(["off",c.call(arguments)])},get:function(){if(!e._h)throw new Error("[LiveChatWidget] You can't use getters before load.");return i(["get",c.call(arguments)])},call:function(){i(["call",c.call(arguments)])},init:function(){var n=t.createElement("script");n.async=!0,n.type="text/javascript",n.src="https://cdn.livechatinc.com/tracking.js",t.head.appendChild(n)}};!n.__lc.asyncInit&&e.init(),n.LiveChatWidget=n.LiveChatWidget||e}(window,document,[].slice)) Czy wiesz już wszystko o makijażu permanentnym? - Laser DeLux® ! function(w, d, t) { w.TiktokAnalyticsObject = t; var ttq = w[t] = w[t] || []; ttq.methods = ["page", "track", "identify", "instances", "debug", "on", "off", "once", "ready", "alias", "group", "enableCookie", "disableCookie"], ttq.setAndDefer = function(t, e) { t[e] = function() { t.push([e].concat(Array.prototype.slice.call(arguments, 0))) } }; for (var i = 0; i < ttq.methods.length; i++) ttq.setAndDefer(ttq, ttq.methods[i]); ttq.instance = function(t) { for (var e = ttq._i[t] || [], n = 0; n < ttq.methods.length; n++) ttq.setAndDefer(e, ttq.methods[n]); return e }, ttq.load = function(e, n) { var i = "https://analytics.tiktok.com/i18n/pixel/events.js"; ttq._i = ttq._i || {}, ttq._i[e] = [], ttq._i[e]._u = i, ttq._t = ttq._t || {}, ttq._t[e] = +new Date, ttq._o = ttq._o || {}, ttq._o[e] = n || {}; var o = document.createElement("script"); o.type = "text/javascript", o.async = !0, o.src = i + "?sdkid=" + e + "&lib=" + t; var a = document.getElementsByTagName("script")[0]; a.parentNode.insertBefore(o, a) }; ttq.load('C61P4F3VJ586PA3ACUC0'); ttq.page(); }(window, document, 'ttq');
Łódź Białystok Bielsko-Biała Bydgoszcz Częstochowa Gdańsk Gdynia Kalisz Katowice Kielce Kraków Lublin Opole Poznań Rzeszów Szczecin Toruń Warszawa, Egejska Warszawa, Hanki Czaki Warszawa, Widok Wrocław
Laser DeLux / Blog / Czy wiesz już wszystko o makijażu permanentnym?

Czy wiesz już wszystko o makijażu permanentnym?

makijaż

Makijaż permanentny chyba w obecnych czasach jest znany praktycznie wszystkim. Często jednak mamy przed oczami obraz czarnych naklejek na brwiach, zbyt mocno napigmentowanych ust poza naturalnym konturem lub rozlanym granatowym pigmencie na powiekach.

spis treści

Faktycznie dużo można znaleźć w sieci takich zdjęć. W praktyce makijaż permanentny powinien podkreślać Naszą urodę, wyrównać asymetrię i być niewidoczny. Założenie mikropigmentacji jest takie, że makijaż permanentny nie zastępuję nam makijażu, co wiele klientek oczekuje.

Makijaż Permanentny

Sprawdź

Czym kierować się przed podjęciem decyzji o wykonaniu makijażu permanentnego? 

Na stronach salonów są wstawione piękne zdjęcia wykonanych makijaży, które często są podrasowane różnymi programami graficznymi.  Najlepiej najpierw wybrać się na konsultację do wybranego salonu czy salonów. Zwykle są one bezpłatne. Przed wizyta warto zastanowić się nad ewentualnymi pytaniami, by rozwiać wszystkie wątpliwości. Przeprowadzany wywiad medyczny jest niezwykle istotną sprawą, ponieważ niektóre leki, choroby czy stosowane kosmetyki mogą wpłynąć na przyjmowanie się pigmentu.

Podczas takiej konsultacji wykonywany jest rysunek wstępny, który przybliża efekty końcowe. Profesjonalista dobierze odpowiednią technikę pigmentacji, wyjaśni różnice, powie dlaczego akurat ta będzie idealna. Dobierze idealny kształt, czyli taki który podkreśli urodę, a nie przerysuje jej. Powinien zostać wyjaśniony proces wyłuszczania się pigmentu oraz pielęgnację po zabiegu. Po takiej wizycie możemy zweryfikować kompetencje osoby wykonującej zabieg, czystość w gabinecie. Uważam, że należy unikać salonów, które pracują na aparacie złej jakości, na nieznanych pigmentach. Takie salony bardzo często oferują dziwnie niską cenę, co niestety świadczy również o słabej jakości usług. Pierwsze spotkanie pozwoli nam rozwiać takie wątpliwości.

Makijaż permanentny nie jest na całe życie!

Warto wiedzieć, że makijaż permanentny nie jest na całe życie. To jest semipermanentna pigmentacja, która utrzymuje się od 6 miesięcy do kilku lat. Trudno określić czy będą to 2 lata czy 5 lat. Czasami zbyt słaba pigmentacja nie jest winą osoby wykonującej. Zależy to między innymi od : wieku, stanu skóry, przyjmowania lekarstw, przebytych chorób czy pielęgnacji po zabiegu. Warto wspomnieć, że stosowane pigmenty w obecnych czasach są znacznie delikatniejsze, zawierają znacznie mniej metali ciężkich niż te stosowane 20 lat temu. Dzięki temu osiągamy bardziej naturalne efekty, na krótszy czas, jednocześnie zmniejszając ryzyko granatowego, rozlanego  pigmentu. Oczywiście jeśli pigmentacja zostanie poprawnie wykonana. Ważne jest by zastanowić się nad efektem końcowym. Do klienta należy podejść indywidualnie.

Nie zawsze wymarzony makijaż brwi, ust czy kresek przez klientki jest odpowiedni do jej urody. Nie należy oczekiwać od linergistki kruczoczarnych brwi, krwistej czerwieni na ustach czy czarnych kresek jak eyeliner na powiekach. Niektóre klientki wręcz odwrotnie oczekują bardzo delikatne pigmentacji, który wygląda fajnie od razu po zabiegu. Jednak po 3 miesiącach nie ma po niej śladu.

Przyniesione fotografie z wymarzonym makijażem permanentnym czasami są nierealne do spełnienia: np. zupełnie inny kształt naturalnych brwi klientki.

Co po zabiegu? 

Kiedy wybierzemy już salon warto zwrócić uwagę na wygląd i pielęgnację po zabiegu. Kluczowym zadaniem osoby wykonującej jest poinformownie klienta jak wygląda skóra po zabiegu. Czasami tempo życia, rodzaj wykonywanej pracy, czy może zaplanowane wakacje wykluczają wykonanie zabiegu.

Po zabiegu może pojawić się obrzęk, który utrzymuję sie od 1 do 7 dni. 14 dni od wykonania zabiegu należy ograniczyć kontakt z kosmetykami, wodą oraz około 4 tygodni chronimy miejsce poddane mikropigmentacji przed słońcem.

Makijaż zaraz po zabiegu jest dość ciemny. Po wygojeniu rozjaśnia się ok 50%. Czas gojenia uzależniony jest od okolicy poddanej zabiegowi jest to zwykle około 5-9 dni.

Ważne by podczas gojenia:

  • nie zrywać strupków, które pojawią się w 2-3 dniu po zabiegu, grozi to powstaniem blizny
  • do momentu pojawienia się strupków przemywamy skórę czystą wodą 2-3 razy dziennie
  • zalecamy gojenie na sucho, jeśli klientka planuje dłuższy pobyt na powietrzu zalecamy stosowanie kremu z filtrem
  • w razie uczucia swędzenia można zastosować alantan, bądź bephanten bardzo cienką warstwę

Po zabiegu u osób w wirusem, może pojawić się opryszczka. Najczęściej zdarza się to przy pigmentacji ust. Warto 3 dni przed zabiegiem i 3 dni po zabiegu zażywać lek przeciw wirusowi, który zmniejszy ryzyko jej  powstania.

Zdarza się, że mimo prawidłowej pielęgnacji efekt końcowy jest za jasny bądź nierówny, zwykle po miesiącu jest wykonywana korekta która jest już wliczona w cenę zabiegu.

Jak się przygotować do makijażu permanentnego? 

  • nie przyjmujemy aspiryny i leków rozrzedzających krew, antybiotyków
  • nie spożywamy alkoholu oraz napojów zawierających kofeinę
  • dzień  przed zabiegiem mikropigmentacji ust zalecamy wykonanie peelingu na ustach.

Czy zabieg makijażu permanentnego boli? 

Wiele z Was zastanawia się czy zabieg jest bolesny. Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Próg odczuwania bólu u każdego z nas jest inny. Może mieć na to wpływ również zmęczenie, wysoka temperatura czy poddenerwowanie.  Ma na to wpływ również maszyna na której wykonywany jest makijaż.

Podczas zabiegu stosowane są różne środki zmniejszające ból, przed zabiegiem oraz w jego trakcie po przerwaniu ciągłości naskórka. Dodatkowo znieczulenie zawierające adrenalinę zmniejsza opuchliznę oraz obkurcza naczynia krwionośnie dzięki temu minimalizuje krwawienie.

Reasumując na efekt końcowy wpływa bardzo wiele czynników. To wspólna praca linergisty wraz z klientem. Ważne jest by podczas spotkania zostało wszystko dokładnie wyjaśnione i wszelkie niejasności wyjaśnione. Przede wszystkim należy pamiętać, że makijaż permanentny ma podkreślać urodę klientki.

Autorka:

Ewelina Majchrzak - kosmetolog

Salon Laser Delux Płock

Przeczytaj więcej o makijażu w naszych poradnikach:

Proponowane zabiegi:

0 0 Ilość ocen
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
× Available on SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday