Istnieje stare powiedzenie, które głosi, że oczy są zwierciadłem duszy. Te zaś, dodatkowo podkreślane przez makijaż uwydatniają piękno, jakie nosi w sobie dana osoba. Właśnie dlatego bardzo istotnym elementem każdej kreacji jest wykończenie, jakie pozwala nadać nam make up. Techniki makijażu pozwalają dobrać go do koloru włosów, skóry i oczu. Makijaż permanentny natomiast pomaga utrwalić najlepsze cechy na długi czas. Jaki make-up będzie zatem najlepszy do niebieskich, a jaki do zielonych oczu?
Makijaż permanentny – czym różni się od tradycyjnego?
Tradycyjny makijaż jest nietrwały – wymaga poprawek, zmywania, nakładania od nowa po dłuższym odstępie czasu. Makijaż permanentny rozwiązuje ten problem, zapewniając perfekcyjny wygląd na długi czas, nawet kilku lat. Kolorystyka pigmentów dobierana jest indywidualnie, a decyzja o ich wyborze pada zwykle na darmowej konsultacji, która poprzedza zabieg. Kosmetolog pomoże nam znaleźć kolor odpowiednio dopasowany do koloru naszych oczu, włosów czy rodzaju karnacji.
Makijaż niebieskich oczu
Niebieskie oczy to kolor, który łatwo podkreślić odpowiednim makijażem. Najczęściej towarzyszą im jasne włosy i blada karnacja. W takim wypadku powinno wybierać się makijaż permanentny, który delikatnie podkreśli atuty urody. W przypadku blondynekkobiet o niebieskich oczach i blond włosach będzie to makijaż brwi o ton lub dwa ciemniejszy od koloru włosów, delikatne kreski na powiekach w kolorze czarnym lub brązowym, a także makijaż ust w stonowanych odcieniach różu lub czerwieni. Niebieskie oczy podkreślone makijażem permanentnym, po jego zagojeniu można dodatkowo ozdobić cieniami w kolorach brązu, czerni lub szarości. Jeśli zależy nam na prostym, naturalnym efekcie możemy postawić na różowy makijaż oczu.
Makijaż zielonych oczu
Posiadaczki zielonych oczu bardzo często mają jasne karnacjejasną cerę i rude, brązowe bądź ciemne włosy. Taki rodzaj urody warto dodatkowo podkreślić delikatnym makijażem permanentnym. Brwi zielonookich Pań uwydatnią kolory takie jak ciemny brąz, brąz czy miedź lub cynamon. Kreski na powiekach w kolorze khaki, delikatnych fioletach bądź klasycznej czerni lub brązu będą dodatkową ozdobą. Jeśli chodzi o cienie pasujące do zielonych oczu to doskonałym wyborem będzie granatowy makijaż do zielonych oczu, jednak dotyczy to pań o nieco ciemniejszej karnacji. Kobiety o jasnej cerze mogą zdecydować się na delikatny makijaż w kolorach takich jak: róż, śliwka, fiolet.
Techniki wykonywania makijażu
Nie każda z nas została obdarzona dużymi oczami. Na szczęście można je optycznie powiększyć, stosując odpowiednie triki – dotyczy to zarówno makijażu dziennego, jak i wieczorowego. Główną zasadą takiego make-upu, jest rozświetlenie spojrzenia. Kolor cieni powinien pasować do typu urody oraz charakteru okazji, do której się przygotowujemy. Podstawą jest używanie cieni w jasnych kolorach. Wykonując makijaż wieczorowy, możemy zdecydować się na ciemniejszy cień, nałożony w zewnętrznym kąciku oka i załamaniu powieki. Oczy będą wydawać się większe, kiedy użyjemy podkręcającej maskary. Makijaż dla małych zielonych oczu może być oparty na odcieniach fioletu czy purpury.
Z kolei dla niebieskich małych oczu dobrze sprawdzą się brązy. W makijażu dla małych oczu unikamy ciemnych oraz bardzo błyszczących cieni, kresek na dolnych powiekach, zwłaszcza na linii wodnej. Odpowiednim makijażem można skorygować również oczy głęboko osadzone. Zastosowanie odpowiednich barw pozwoli „wydobyć” je i sprawić, że staną się bardziej widoczne. Pamiętajmy, że jasne kolory uwypuklają, zaś ciemne dają wrażenie głębi. W makijażu oczu zielonych głęboko osadzonych, stosujemy jasne, opalizujące cienie na górnej powiece od wewnętrznego kącika do zewnętrznego. Nieco ciemniejszy cień można nałożyć na środku powieki w kierunku zewnętrznym.
Przeczytaj więcej o makijażu permanentnym w naszych poradnikach:
Proponowane zabiegi: