(function() { var script = document.createElement('script'); script.src = 'https://cdnjs.cloudflare.com/ajax/libs/babel-polyfill/6.26.0/polyfill.min.js'; script.async = true; document.head.appendChild(script); }()) var __cp = { "id": "N_Z-izFEexO7tCYiYWKJz8Sb0ulmB2cvLkxr0fFOf_w", "version": "1.1" }; (function(window, document) { var cp = document.createElement('script'); cp.type = 'text/javascript'; cp.async = true; cp.src = "++cdn-widget.callpage.io+build+js+callpage.js".replace(/[+]/g, '/').replace(/[=]/g, '.'); var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(cp, s); if (window.callpage) { alert('You could have only 1 CallPage code on your website!'); } else { window.callpage = function(method) { if (method == '__getQueue') { return this.methods; } else if (method) { if (typeof window.callpage.execute === 'function') { return window.callpage.execute.apply(this, arguments); } else { (this.methods = this.methods || []).push({ arguments: arguments }); } } }; window.callpage.__cp = __cp; window.callpage('api.button.autoshow'); } })(window, document); window.__lc = window.__lc || {}; window.__lc.license = 4442131; ;(function(n,t,c){function i(n){return e._h?e._h.apply(null,n):e._q.push(n)}var e={_q:[],_h:null,_v:"2.0",on:function(){i(["on",c.call(arguments)])},once:function(){i(["once",c.call(arguments)])},off:function(){i(["off",c.call(arguments)])},get:function(){if(!e._h)throw new Error("[LiveChatWidget] You can't use getters before load.");return i(["get",c.call(arguments)])},call:function(){i(["call",c.call(arguments)])},init:function(){var n=t.createElement("script");n.async=!0,n.type="text/javascript",n.src="https://cdn.livechatinc.com/tracking.js",t.head.appendChild(n)}};!n.__lc.asyncInit&&e.init(),n.LiveChatWidget=n.LiveChatWidget||e}(window,document,[].slice)) Blizny po ospie - jak je usunąć? Laser DeLux® ! function(w, d, t) { w.TiktokAnalyticsObject = t; var ttq = w[t] = w[t] || []; ttq.methods = ["page", "track", "identify", "instances", "debug", "on", "off", "once", "ready", "alias", "group", "enableCookie", "disableCookie"], ttq.setAndDefer = function(t, e) { t[e] = function() { t.push([e].concat(Array.prototype.slice.call(arguments, 0))) } }; for (var i = 0; i < ttq.methods.length; i++) ttq.setAndDefer(ttq, ttq.methods[i]); ttq.instance = function(t) { for (var e = ttq._i[t] || [], n = 0; n < ttq.methods.length; n++) ttq.setAndDefer(e, ttq.methods[n]); return e }, ttq.load = function(e, n) { var i = "https://analytics.tiktok.com/i18n/pixel/events.js"; ttq._i = ttq._i || {}, ttq._i[e] = [], ttq._i[e]._u = i, ttq._t = ttq._t || {}, ttq._t[e] = +new Date, ttq._o = ttq._o || {}, ttq._o[e] = n || {}; var o = document.createElement("script"); o.type = "text/javascript", o.async = !0, o.src = i + "?sdkid=" + e + "&lib=" + t; var a = document.getElementsByTagName("script")[0]; a.parentNode.insertBefore(o, a) }; ttq.load('C61P4F3VJ586PA3ACUC0'); ttq.page(); }(window, document, 'ttq');
Łódź Białystok Bielsko-Biała Bydgoszcz Częstochowa Gdańsk Gdynia Kalisz Katowice Kielce Kraków Lublin Opole Poznań Rzeszów Szczecin Toruń Warszawa, Egejska Warszawa, Hanki Czaki Warszawa, Widok Wrocław
Laser DeLux / Blog / Blizny po ospie – jak je usunąć? Najlepsze sposoby na ślady i przebarwienia po ospie

Blizny po ospie – jak je usunąć? Najlepsze sposoby na ślady i przebarwienia po ospie

Ospa wietrzna to powszechna, bardzo zaraźliwa choroba zakaźna, na którą chorują głównie dzieci, ale niekiedy również dorośli. Poniżej znajdziesz informacje dotyczące tego, jak powstają blizny po ospie i jak wygląda ich utrwalona forma. Podpowiadamy, co robić, by uniknąć takich blizn i jak je zniwelować w skuteczny sposób. Znajdziesz tu ważne informacje na temat najskuteczniejszej metody usuwania śladów po ospie, czyli lasera, a także propozycje alternatywnych rozwiązań.

spis treści

Zobacz także artykuł: Rodzaje blizn – najlepsze sposoby leczenia i rehabilitacji blizn.

Blizny po ospie – dlaczego powstają i jak długo pozostają widoczne?

Ospa to choroba, po której często pozostaje niechciana pamiątka w postaci nieestetycznych śladów na skórze. Ślady te przybierają postać mniej lub bardziej głębokich blizn oraz plam i mogą pozostać widoczne przez całe życie. Jak powstają dziury i przebarwienia po ospie? Choroba ta wiąże się z pojawieniem się wysypki grudkowo-pęcherzykowej. Pęcherzyki wypełnione są płynem surowiczym, które pękają i przekształcają się w strupki, czemu towarzysz silny świąd. Chorzy zazwyczaj nie mogą powstrzymać się od dotykania i drapania swędzących miejsc na skórze. Podczas drapania zmiany zapalne na skórze ulegają zakażeniu bakteryjnemu, a w konsekwencji powstają rany, które bliznowacieją. Choć wysypka może występować na całym ciele, to niestety na ogół najwięcej grudek pojawia się na twarzy i właśnie tam są one najbardziej dokuczliwe. Blizny po ospie mogą zniknąć po jakimś czasie, jeśli były małe i płytkie, jednak głębokie i większe zmiany w niektórych przypadkach utrwalają się.

Jak wyglądają blizny po ospie w dorosłym życiu i dlaczego niektórzy muszą zmagać się z nimi przez wiele lat?

Zastanawiasz się, czy blizny po ospie znikają? Niestety blizny są przyczyną kompleksów wielu osób, które w dzieciństwie chorowały na ospę. Blizny po ospie to blizny zanikowe, powstające gdy w ranie brakuje tkanki – zaliczają się do nich także blizny potrądzikowe. Blizny po ospie u dzieci i u dorosłych, którzy przeszli ospę to częsty problem. Osoby takie powinny stosować odpowiednie kremy na blizny po ospie. Warto również wiedzieć, że istnieją zabiegi usuwające blizny. Same kremy i maści na blizny mogą jedynie zmniejszyć widoczność niechcianych pozostałości po przebytej chorobie. Usuwanie blizn po ospie za pomocą lasera to nowoczesny sposób na piękny, zdrowy wygląd.

Kobieta wskazuje palcem na swoje blizny po ospie na twarzy

Blizny po ospie

Jak wyglądają blizny po ospie, które widać na twarzach niektórych dorosłych? Czerwone plamy po ospie z czasem bledną, lecz w różnym stopniu. Bywa, że kolor blizn po ospie ostatecznie jest bardzo zbliżony do kolorytu skóry, ale może też być różowawy lub perłowy. Blizny po ospie mogą mieć postać pojedynczych dziur, mogą też tworzyć się skupiska takich śladów, przez co większy obszar skóry ma nierówną strukturę. Sprawdź, jak długo goją się blizny i jak wygląda zabliźniona skóra. Interesuje Cię odpowiedź na pytanie: dlaczego blizny na twarzy po ospie nie znikają? Jeśli krosty są rozdrapywane, a rany stają się głębokie, to ryzyko trwałych blizn jest wysokie. Powstaniu trudnych do zniwelowania blizn sprzyja też brak odpowiedniej higieny oraz niestosowanie preparatów zapobiegających nadkażeniom bakteryjnym i wystawianie świeżych blizn na słońce.

Plamy, dziury i przebarwienia po ospie, czyli jak zadbać o skórę by uniknąć trwałych zmian?

Aby uniknąć szpecących przebarwień, plam i dziur po ospie, należy unikać rozdrapywania swędzących krost, a także przestrzegać zasad higieny, czyli myć się tak jak zwykle, ale unikać długich kąpieli. Do wanny można dodać nieco nadmanganianu potasu, który zmniejsza ryzyko pojawienia się blizn. Warto też pamiętać o tym, że nadkażone obszary skóry powinny być dezynfekowane. W czasie choroby należy przebywać w domu i unikać słońca, wiatru oraz mrozu, które podrażniają skórę. Trzeba też zrezygnować z mocnych detergentów i stosować łagodne preparaty myjące.

Blizny po ospie u dzieci można ograniczyć, jednak nie zawsze jest to możliwe. Dzieci trudno przekonać do tego, aby nie drapały się, gdy czują silny świąd skóry. Ślady po ospie powstają także wskutek predyspozycji genetycznych, pomimo przestrzegania wszystkich zaleceń. Ospa na twarzy nie może być lekceważona, bo skutki takiego zaniedbania będą długotrwałe.

Co na blizny po ospie? Domowe sposoby i profesjonalne zabiegi dla leczenia blizn

Każdy, kto jest zainteresowany tematem jak usunąć blizny po ospie, musi pamiętać o tym, że najskuteczniejsze są profesjonalne zabiegi wykonywane w specjalistycznych gabinetach. Jeśli chcesz wypróbować domowe sposoby czy np. maści z apteki na ślady po ospie, zacznij od stosowania preparatów regenerujących na blizny z heparyną i alantoiną. Pewną skuteczność wykazują też między innymi preparaty z retinolem lub kolagenem oraz produkty z masą perłową. Domowe sposoby niwelowania blizn po ospie to smarowanie ich olejem z dzikiej róży i cebulą. Jeśli zależy Ci na naprawdę wyraźnym efekcie i chcesz zapomnieć o nieestetycznych śladach na twarzy, wybierz jednak nowoczesne, najbardziej skuteczne metody. Przeczytaj, jakie są powody, dla których warto skorzystać z laserowego usuwania blizn i przygotuj się na radykalną poprawę wyglądu swojej skóry!

Jak usunąć blizny po ospie laserem, czyli wszystko co musisz wiedzieć o laserowej redukcji blizn!

Laserowanie usuwanie blizn po ospie jest obecnie najskuteczniejszym zabiegiem niwelującym ślady po najczęstszej chorobie zakaźnej wieku dziecięcego. Taki zabieg ma na celu wywołanie kontrolowanych mikrouszkodzeń skóry, dzięki którym wzrasta produkcja kolagenu w głębokich warstwach skóry. Wynikiem terapii laserem uruchomione zostają procesy regeneracyjne skóry: blizny ulegają spłyceniu, a skóra staje się lepiej napięta i gładka. Jeśli problemem są nie tylko nierówności na skórze, ale również plamy po ospie, to efektem będzie także rozjaśnienie przebarwień.

 

Usuwanie blizn

Sprawdź

 

Laserowe usuwanie blizn to nieinwazyjne rozwiązanie. Podczas zabiegu wykorzystywany jest laser frakcyjny, którego użycie pozwala zredukować bliznę bez powikłań i przy minimalnym dyskomforcie. Po zakończeniu zabiegu okres powrotu do pełnej sprawności jest bardzo krótkiUsuwanie blizn po ospie laserem daje wyraźne efekty, niezależnie od tego, czy blizny są świeże, czy stare. Jeśli tylko nie ma przeciwskazań do wykonania takiego zabiegu, jest to najlepsza opcja dla osób, które chcą znów cieszyć się piękną skórą. Masz przebarwienia na skórze, które mają inne źródło niż przebyta ospa? Usuwanie przebarwień przy pomocy lasera to także coś dla Ciebie!

Laserowe usuwanie blizn po ospie, jakie zabiegi medycyny estetycznej będą skuteczne w walce z bliznami?

Usuwanie blizn po ospie przy użyciu lasera może sprawić, że ślady na twarzy zostaną całkowicie wyeliminowane. Wystarczy kilka wizyt w gabinecie kosmetycznym, by przekonać się, że laser na blizny po ospie jest bezkonkurencyjny. Czy istnieją jednak alternatywne rozwiązania, dzięki którym da się w znacznym stopniu zredukować blizny zanikowe? Warto pamiętać o mezoterapii mikroigłowej, ponieważ zabieg ten wyraźne spłyca blizny. W czasie zabiegu wykonywane są mikronakłucia, dzięki czemu substancje lecznicze i odżywcze są wprowadzane do głębokich warstw skóry. Mikronakłuwanie przy użyciu nowoczesnego urządzenia Dermapen pogrubi, wygładzi i zregeneruje skórę. Można też pomyśleć o peelingu medycznym, który redukuje blizny i przebarwienia oraz dodatkowo wygładza drobne zmarszczki. Chcesz wiedzieć, jakie są koszty laserowego usuwania blizn i innych zabiegów, które mogą spłycić dziury po ospie? Sprawdź nowe promocje na zabiegi!

Przeczytaj więcej o usuwaniu blizn w naszych poradnikach:

Proponowane zabiegi:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
× Available on SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday
Update cookies preferences