Mezoterapia igłowa twarzy w ostatnich latach stała się bardzo popularnym zabiegiem ze względu na swoje spektakularne efekty i szerokie zastosowanie. Jej sekret tkwi w indywidualnie dobranych koktajlach odżywczych, które docierają w głąb skóry, tam gdzie nie jest w stanie przeniknąć żaden kosmetyk. Mezoterapia igłowa twarzy to jeden z zabiegów, który jest w stanie uporać się z wieloma defektami skóry.
Często pytacie czy mezoterapia igłowa boli. Jest to zabieg, który poprzedza znieczulenie miejscowe w postaci kremu - zwykle nakładany jest na 40 minut przed planowaną mezoterapią.
Zaraz po zabiegu twarz może być delikatnie obrzęknięta i zaczerwieniona, objawy te ustępują jednak dosyć szybko. Najlepsze efekty mezoterapii igłowej twarzy uzyskasz wykonując ok. 6 zabiegów mniej więcej co dwa tygodnie.
Mezoterapia igłowa twarzy - jak wygląda zabieg?
Mezoterapia igłowa twarzy polega na podawaniu do skóry substancji odżywczych za pomocą cienkiej igły. Zabieg trwa zwykle kilkadziesiąt minut, a ślady po wkłuciach są niewielkie i znikają po kilku godzinach. Mezoterapia igłowa twarzy nie powoduje nadwrażliwości na słońce, dlatego z powodzeniem może być stosowana przez cały rok. Zaletą zabiegu jest również to, że może być stosowany przy każdym rodzaju cery.
Mezoterapia igłowa twarzy - efekty
Mezoterapia igłowa niweluje drobne zmarszczki i oznaki zmęczenia skóry. Stosuje się ją jako profilaktykę przeciwstarzeniową, zwłaszcza w okolicach oczu i bruzd nosowo-wargowych. Zabieg poprawia kondycję skóry - rozjaśnia ją, zwiększa jej elastyczność i poprawia nawilżenie oraz odżywienie. Właściwie dobrany koktajl jest w stanie wydłużyć młodość o kilka lat. Trzeba jednak pamiętać o tym, żeby po skończonej serii wykonywać tzw. “zabiegi przypominające” średnio raz na pół roku.
Mezoterapia igłowa twarzy - przeciwwskazania do zabiegu
Najczęstszymi przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu mezoterapii igłowej twarzy są:
- ciąża i karmienie piersią;
- wirusowe, bakteryjne lub grzybicze zapalenie skóry;
- choroby nowotworowe;
- choroby autoimmunologiczne;
- alergia na substancje zastosowane w mezoterapii.
Przeczytaj więcej o mezoterepii igłowej w naszych poradnikach:
Proponowane zabiegi: