fbpx
Łódź Białystok Bielsko-Biała Bydgoszcz Częstochowa Gdańsk Gdynia Kalisz Katowice Kielce Kraków Lublin Opole Płock Poznań Szczecin Toruń Warszawa, Egejska Warszawa, Hanki Czaki Warszawa, Widok Wrocław
Laser DeLux / Blog / Wrastające włoski po depilacji - jak się ich pozbyć?

Wrastające włoski po depilacji - jak się ich pozbyć?

Wrastające włoski, to problem wielu kobiet, czy dotyczy on także Ciebie? Podrażnienie, zaczerwienienia skóry, widoczny stan zapalny czy pojawienie się nieestetycznych krostek, to tylko kilka z objawów po wrastaniu włosków. Najczęściej problem pojawia się na nogach oraz w okolicy bikini i bywa bardzo uciążliwy. Z tego artykułu dowiesz się, co jest najczęstszą przyczyną wrastania włosków oraz uzyskasz informację, jak możesz sobie z tym poradzić.

Wrastanie włosków - jak wygląda?

Niestety wrastające włosy to nie tylko kosmetyka i nieestetyczny wygląd, ma to także swoje konsekwencje zdrowotne. Wynikiem podrażnień spowodowanych wrastaniem włosów może być zapalenie mieszków włosowych a nawet zakażenia bakteryjne. Jak zauważyć u siebie ten problem? Przede wszystkim w miejscu gdzie dochodzi do wrastania pojawia się zaczerwienienie skóry, delikatne jej wybrzuszenie, a w niektórych przypadkach możesz odczuć dolegliwości bólowe i swędzenie skóry. Bardzo często z wrastającymi włoskami zmagają się osoby posiadające sztywne i grube włosy. W momencie depilacji, kiedy włosek zostaje ścięty zaraz przy skórze lub wyrwany z cebulką często dochodzi do sytuacji, że nie może przebić się przez skórę, co w konsekwencji prowadzi zagięcia łodygi włosa i wrastania na nowo w skórę.

Przyczyny wrastania włosów

W przypadku wrastających włosków problem może okazać się złożony. Zazwyczaj odpowiada za niego:

 • korzystanie z jednorazowej maszynki do golenia wiele razy
 • nieodpowiednia higiena produktów do depilacji
 • niewłaściwe nawilżanie skóry
 • mechaniczne wyrywanie włosów wraz z cebulką
 • skłonności genetyczne do wrastania włosków
 • nieregularne złuszczanie skóry

Jak walczyć z problemem wrastających włosków?

Jeżeli zależy Ci na skutecznym sposobie na zwalczenie wrastających włosków na twarzy, w okolicy pach, bikini czy na nogach to warto, żebyś zastosowała się do poniższych zaleceń.

 1. Zawsze wymieniaj produkty do golenia i dbaj o ich odpowiednią higienę.
 2. Unikaj golenia maszynką suchej skóry
 3. Stosuj kosmetyki na bazie mocznika
 4. Wykonuj regularny peeling ciała
 5. Skorzystaj z zabiegu depilacji laserowej w profesjonalnym salonie kosmetycznym.

Wrastające włoski na nogach

Skóra staje się bardziej podatna na wrastanie włosków tam gdzie jest mocno uciskana. Zazwyczaj dotyczy to nóg i pachwin. właśnie w tych miejscach bakterie mają najlepsze środowisko do rozwoju. Ciepło, otarcia i wilgotność sprzyjają rozwojowi stanów zapalnych.

Gdzie jeszcze najczęściej zauważamy uciążliwe wrastanie włosków?

Wrastanie włosków zwykle pojawia się jeszcze:

 • w okolicach bikini
 • na brzuchu
 • pod pachami
 • na twarzy

Wrastające włoski jak usunąć?

Bardzo dużo osób widząc u siebie wrastające włoski chce je samodzielnie usunąć. Niestety zwykle w takich sytuacjach sięgają po pęsetkę, która może wywołać więcej szkody niż pożytku. Dlaczego? Zastosowanie agresywnego wyrywania może dodatkowo podrażnić skórę, wywołać stan zapalny czy nadkażenie a nawet bliznę w miejscu wrastania włosa. W takiej sytuacji najlepiej zgłosić się do dermatologa lub kosmetologa, który pomoże Ci rozwiązać problem.

Depilacja laserowa rozwiązuje problem wrastających włosków

Jeżeli domowe sposoby radzenia sobie z wrastaniem włosków i zapaleniem mieszków włosowych zawodzą, to doskonałym rozwiązaniem dla Ciebie będą zabiegi depilacji laserowej. To nowoczesna metoda na pozbycie się owłosienia z niemal każdej części Twoje ciała trwale oraz skutecznie. Wystarczy, że zdecydujesz się na serię 6-7 zabiegów w odstępach, co 8-12 tygodni. W tym czasie z każdym kolejnym zabiegiem zauważysz u siebie, że włoski stają się coraz słabsze, wypadają i nie powodują uciążliwych stanów zapalnych. Po wykonaniu serii depilacji laserem Twoja skóra stanie się delikatna a wrastanie odejdzie w zapomnienie!

1 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments