(function() { var script = document.createElement('script'); script.src = 'https://cdnjs.cloudflare.com/ajax/libs/babel-polyfill/6.26.0/polyfill.min.js'; script.async = true; document.head.appendChild(script); }()) var __cp = { "id": "N_Z-izFEexO7tCYiYWKJz8Sb0ulmB2cvLkxr0fFOf_w", "version": "1.1" }; (function(window, document) { var cp = document.createElement('script'); cp.type = 'text/javascript'; cp.async = true; cp.src = "++cdn-widget.callpage.io+build+js+callpage.js".replace(/[+]/g, '/').replace(/[=]/g, '.'); var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(cp, s); if (window.callpage) { alert('You could have only 1 CallPage code on your website!'); } else { window.callpage = function(method) { if (method == '__getQueue') { return this.methods; } else if (method) { if (typeof window.callpage.execute === 'function') { return window.callpage.execute.apply(this, arguments); } else { (this.methods = this.methods || []).push({ arguments: arguments }); } } }; window.callpage.__cp = __cp; window.callpage('api.button.autoshow'); } })(window, document); window.__lc = window.__lc || {}; window.__lc.license = 4442131; ;(function(n,t,c){function i(n){return e._h?e._h.apply(null,n):e._q.push(n)}var e={_q:[],_h:null,_v:"2.0",on:function(){i(["on",c.call(arguments)])},once:function(){i(["once",c.call(arguments)])},off:function(){i(["off",c.call(arguments)])},get:function(){if(!e._h)throw new Error("[LiveChatWidget] You can't use getters before load.");return i(["get",c.call(arguments)])},call:function(){i(["call",c.call(arguments)])},init:function(){var n=t.createElement("script");n.async=!0,n.type="text/javascript",n.src="https://cdn.livechatinc.com/tracking.js",t.head.appendChild(n)}};!n.__lc.asyncInit&&e.init(),n.LiveChatWidget=n.LiveChatWidget||e}(window,document,[].slice)) W jaki sposób depilować okolice bikini? - Laser DeLux® ! function(w, d, t) { w.TiktokAnalyticsObject = t; var ttq = w[t] = w[t] || []; ttq.methods = ["page", "track", "identify", "instances", "debug", "on", "off", "once", "ready", "alias", "group", "enableCookie", "disableCookie"], ttq.setAndDefer = function(t, e) { t[e] = function() { t.push([e].concat(Array.prototype.slice.call(arguments, 0))) } }; for (var i = 0; i < ttq.methods.length; i++) ttq.setAndDefer(ttq, ttq.methods[i]); ttq.instance = function(t) { for (var e = ttq._i[t] || [], n = 0; n < ttq.methods.length; n++) ttq.setAndDefer(e, ttq.methods[n]); return e }, ttq.load = function(e, n) { var i = "https://analytics.tiktok.com/i18n/pixel/events.js"; ttq._i = ttq._i || {}, ttq._i[e] = [], ttq._i[e]._u = i, ttq._t = ttq._t || {}, ttq._t[e] = +new Date, ttq._o = ttq._o || {}, ttq._o[e] = n || {}; var o = document.createElement("script"); o.type = "text/javascript", o.async = !0, o.src = i + "?sdkid=" + e + "&lib=" + t; var a = document.getElementsByTagName("script")[0]; a.parentNode.insertBefore(o, a) }; ttq.load('C61P4F3VJ586PA3ACUC0'); ttq.page(); }(window, document, 'ttq');
Łódź Białystok Bielsko-Biała Bydgoszcz Częstochowa Gdańsk Gdynia Kalisz Katowice Kielce Kraków Lublin Opole Poznań Rzeszów Szczecin Toruń Warszawa, Egejska Warszawa, Hanki Czaki Warszawa, Widok Wrocław
Laser DeLux / Blog / W jaki sposób depilować okolice bikini?

W jaki sposób depilować okolice bikini?

depilacja bikini

Czerwone kropki, podrażnienia, sucha skóra - depilacja to wyzwanie! Zwłaszcza latem zwracamy szczególną uwagę na prezencję ciała. Kostium kąpielowy zobowiązuje, dlatego warto pomyśleć zawczasu o depilacji bikini. Najczęściej sięgamy po maszynkę do golenia - niestety, skóra staje się podrażniona, a już po paru dniach włoski zaczynają odrastać. Przeczytaj wpis i dowiedz się, jak depilować bikini, by nie było podrażnień i wrastających włosków.

spis treści

Jak depilować bikini? Profesjonalne i domowe sposoby depilacji okolic bikini

Niektóre kobiety używają golarki elektrycznej, która posiada specjalnie dopasowaną głowicę do usuwania włosków z okolic bikini, zabezpieczając przed podrażnieniamiW sklepach znajdziemy też specjalne pianki i żele, których zadaniem jest bezbolesne usuwanie włosków z okolic bikini. Wszystkie przedstawione metody nie gwarantują jednak długotrwałych rezultatów.

Zupełnie inaczej jest w przypadku depilacji laserowej, która przygotuje Cię do lata dużo wcześniej. Dzięki niej  uzyskasz trwały efekt gładkiej skóry i raz na zawsze zapomnisz o wszystkich innych metodach depilacji bikini. Wystarczy ok. 6 zabiegów w odstępach 8 -12 tygodni, żebyś mogła poczuć się wolna od niepotrzebnych włosków!

Mechaniczne sposoby depilacji okolic bikini

Mechaniczne sposoby depilacji okolic bikini to metody, które polegają na fizycznym usuwaniu owłosienia z okolic stref intymnych. Są to popularne techniki, które można wykonywać samodzielnie w domu lub w salonach kosmetycznych. Do najbardziej znanych mechanicznych sposobów depilacji okolic bikini należą depilacja depilatorem elektrycznym, golenie maszynką oraz plastry do depilacji.

Usuwanie włosów z okolic intymnych depilatorem

Depilatory elektryczne to urządzenia, które wyrywają włosy wraz z cebulkami. Dzięki temu efekt gładkiej skóry utrzymuje się znacznie dłużej niż po goleniu maszynką. Taki sposób depilacji okolic bikini wprawdzie jest efektywny, ale i bardzo bolesny. Skóra okolic bikini jest bardzo delikatna, a u osób wrażliwych na ból, mechaniczne wyrywanie owłosienia może być wręcz nie do wytrzymania.

Golenie okolic intymnych maszynką

Bezbolesnym sposobem depilacji okolic bikini jest golenie maszynką. To dobre rozwiązanie dla osób, które preferują tanie i szybkie metody usuwania owłosienia. Golenie miejsc intymnych zawsze należ wykonywać zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów i przy użyciu ostrego i zdezynfekowanego ostrza. Nie polecamy jednak tego sposoby depilacji okolic intymnych, ze względu na duże ryzyko podrażnień, wrastających włosków i stanów zapalnych mieszków włosowych. 

Depilacja bikini woskiem lub pastą cukrową

Depilacja pastą cukrową lub woskiem to kolejne mechaniczne sposoby depilacji okolic bikini, które są łatwe w użyciu i dostępne w większości drogerii.  Plastry zawierają wosk do depilacji, który przykleja się do włosów i pozwala na ich szybkie usunięcie. Depilację cukrową można przygotować samodzielnie w domu, podgrzewając wodę z cukrem i sokiem z cytryny. Depilacja woskiem lub pastą cukrową za pomocą plastrów jest mniej precyzyjna niż tradycyjne metody, ale może być wygodna w sytuacjach, gdy potrzebujemy szybkiego rozwiązania. 

Chemiczne sposoby depilacji okoli bikini

Chemiczne sposoby depilacji okolic bikini to metody, które wykorzystują substancje chemiczne do rozpuszczania struktury włosa, umożliwiając jego łatwe usunięcie. Do najbardziej znanych chemicznych sposobów depilacji okolic bikini należą preparaty i kremy do depilacji.

Depilacja kremem jest popularną metodą, ponieważ jest bezbolesna i szybka. Kremy do depilacji zawierają specjalne substancje chemiczne, które rozpuszczają keratynę we włosach, co pozwala na ich łatwe usunięcie przy pomocy szpatułki lub specjalnej gąbki. Jest to metoda, która jest szczególnie polecana dla osób, które nie tolerują bólu związanego z mechanicznymi metodami depilacji. Depilacja chcemiczna jest wygoda, ale może powodować podrażnienia u osób z wrażliwą skórą.

Permanentne sposoby depilacji okolic bikini

Permanentne sposoby depilacji okolic bikini to metody, które oferują długotrwałe lub trwałe usunięcie owłosienia. Są to techniki, które wymagają większego zaangażowania i często są droższe, ale w zamian zapewniają długotrwałe efekty. Do najbardziej znanych permanentnych metod depilacji należą depilacja laserowa oraz elektroliza.

Elektroliza to metoda, która polega na wprowadzeniu cienkiego igiełki do każdego mieszka włosowego i zastosowaniu prądu elektrycznego, aby zniszczyć cebule włosowe. Jest to jedyna metoda uznawana za trwale usuwającą owłosienie. Elektroliza jest czasochłonna i może wymagać wielu sesji, ale daje trwałe rezultaty.

Na czym polega depilacja bikini laserem? Laser emituje światło o określonej długości fali, które jest absorbowane przez pigment włosa. Energia światła jest przekształcana w ciepło, które niszczy cebulki włosowe, uniemożliwiając im ponowny wzrost. Ten sposób depilacji okolic intymnych jest szczególnie efektywna na włosach ciemnych i grubych, ponieważ zawierają one więcej melaniny.

Obie metody są skuteczne, ale różnią się pod względem czasu trwania zabiegów, kosztów i efektywności w różnych typach owłosienia i kolorach skóry. Depilacja laserowa jest zazwyczaj szybsza, mniej bolesna i łatwiej dostępna niż elektroliza, dlatego jest chętniej wybierana do depilacji miejsc intymnych.

Z jakich partii można usunąć owłosienie laserowym sposobem depilacji okolic bikini?

  1. linia bikini
  2. okolice odbytu
  3. wargi sromowe i okolice wzgórka łonowego
  4. pachwiny

Możesz także zdecydować się na całkowitą depilację strefy intymnej, usuwając owłosienie z każdej partii. Laserowy sposób depilacji okolic bikini pozwala na dokładną depilację nawet trudno dostępnych i wrażliwych miejsc, dlatego jest to najlepsza metoda, zapewniająca trwałe rezultaty bez podrażnień.

Kiedy rozpocząć laserową depilację bikini?

Zdecydowałaś się na trwały sposób depilacji okolic bikini przy użyciu lasera? Najlepszym momentem, żeby zacząć usuwanie niechcianych włosków jest sezon jesienno-zimowy. Z czego to wynika? W trakcie wykonywania zabiegu nie można się opalać! Światło lasera pochłania barwnik (melaninę), który wchodzi w skład mieszka włosowego i trwale uszkadza cebulkę włosa. Najlepsze efekty zabiegu depilacji laserowej bikini uzyskują osoby, które posiadają ciemne włosy.

Gdzie depilować bikini?

Jeżeli zdecydujesz się na zabieg depilacji bikini, wybierz sprawdzony salon kosmetyczny, w  którym nie tylko będziesz miała okazję skorzystać z bezpłatnej konsultacji, ale dokładnie dowiesz się na czym polega procedura i jak zadbać o skórę przed i po zabiegu. Ważne, aby zwrócić uwagę na kwalifikacje, która go wykonuje oraz sprzęt - to gwarancja Twojego bezpieczeństwa. Laser Light Sheer Duet to zdecydowanie najlepszy na rynku sprzęt do depilacji laserowej.

Depilacja bikini - co lubią mężczyźni?

Czy da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie? Kobiety decydując się na depilację bikini bardzo często radzą się swoich partnera i chcą wspólnie z  nim ustalić najbardziej atrakcyjne dla obojga rozwiązanie. Taka rozmowa pozwala poczuć się jeszcze bardziej komfortowo i pewnie w sytuacjach intymnych. Badania pokazują, że panowie preferują zarówno depilację brazylijskąhollywoodzką jak i francuską. Wszystko jest uzależnione od indywidualnych upodobań.

0 0 Ilość ocen
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
× Available on SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday