Łódź Białystok Bielsko-Biała Bydgoszcz Częstochowa Gdańsk Gdynia Kalisz Katowice Kielce Kraków Lublin Opole Płock Poznań Szczecin Toruń Warszawa, Egejska Warszawa, Hanki Czaki Warszawa, Widok Wrocław
Laser DeLux / Blog / Pielęgnacja skóry zimą - jak zabezpieczyć i dbać o twarz i ciało podczas mrozów?

Pielęgnacja skóry zimą - jak zabezpieczyć i dbać o twarz i ciało podczas mrozów?

Pory roku wyznaczają rytm naszych codziennych obowiązków, planów i urlopów. Pogoda wpływa na nasze wybory, gdy rano stajemy przed szafą pełną ubrań. Ale czy pamiętamy również o tym, by do zmiennych warunków atmosferycznych dostosować sposoby pielęgnacji naszej skóry?

spis treści

  W czasie mrozów nasza cera potrzebuje szczególnej ochrony i pielęgnacji. Zmiany temperatur i zimny wiatr osłabiają ją i wysuszają. Stosując podstawowe zasady pielęgnacji skóry zimą możesz jednak zabezpieczyć się przed szkodliwym działaniem mroźnego powietrza i cieszyć się ulubionymi zimowymi aktywnościami – bez szkody dla urody.

  Szkodliwy wpływ mrozu na skórę

  Niekorzystne działanie mrozu to nie tylko chwilowy dyskomfort, ale długotrwałe szkody dla naszej cery i jej naturalnej odporności. Wychodząc na mróz z ciepłego pomieszczenia narażamy skórę na termiczny szok, którego negatywne skutki potęgują mroźne wiatry i marznące płatki śniegu uderzające nas w policzki. Ciepłe wnętrza, do których tak chętnie chowamy się po zimowych spacerach, atakują z kolei wysuszonym przez ogrzewanie i klimatyzację powietrzem, które zamiast ukoić przemarzniętą skórę, dodatkowo ją osłabia.

  Skutkiem ekstremalnych zimowych doznań mogą być zaczerwienienia, uczucie suchości, a nawet pękające naczynka. Regeneracja nadwyrężonej po zimie skóry często okazuje się dłuższa, niż mogłoby się wydawać. Przesuszonej skóry nie zregeneruje jedna aplikacja nawilżającego kremu, a powstałe w wyniku mrozów pajączki, nie znikają z naszych twarzy wraz z ostatnim śniegiem…

  Pielęgnacja skóry twarzy zimą

  Jak zatem zabezpieczyć skórę przed szkodliwym działaniem mrozu? Przede wszystkim warto zatroszczyć się o właściwą pielęgnację jej naturalnej powłoki ochronnej. Nasza skóra, choć wrażliwa i delikatna, została przecież stworzona przez naturę, w zgodzie z jej naturalnym rytmem. Często to my same – codziennymi zabiegami i nieumiejętną pielęgnacją – utrudniamy jej przystosowywanie się do zmiennych warunków pogodowych. By nie utrudniać jej walki z zimowymi temperaturami, pamiętaj o kilku podstawowych zasadach:

  • Delikatne oczyszczanie - chcąc zachować naturalny stan ochronnej powłoki, którą tworzy tzw. płaszcz wodno-lipidowy, unikaj gruboziarnistych, agresywnych peelingów i drażniących żeli. By skutecznie oczyścić twarz z pozostałości makijażu i codziennych zanieczyszczeń wybieraj delikatne żele i mleczka. Doskonałą propozycją dla miłośniczek naturalnych rozwiązań są też oleje roślinne, których gęsta konsystencja jednocześnie skutecznie oczyszcza, nawilża i regeneruje skórę twarzy.
  • Odpowiedni krem na zimę – jeżeli masz uchronić swoją skórę przed szkodliwym działaniem mrozu, to niecznie zadbaj o odpowiedni krem z wysokim filtrem. 

  Zimowe strefy skóry narażone na największe ryzyko

  Jednym ze szczególnie wrażliwych na działanie mrozu obszarów jest delikatna skóra warg. W przeciwieństwie do pozostałych partii twarzy, na ustach nie występują gruczoły łojowe, a więc nie są one zabezpieczone ochronną warstwą sebum. Odpowiedni poziom nawilżenia i ochrony delikatnych okolic utrzymasz zapewnią Ci ochronne pomadki z woskiem pszczelim i tłuste kremy.

  Zasady zimowej pielęgnacji dłoni

  Zaczerwienione, przemarznięte, szorstkie a niekiedy popękane aż do krwi. Dłonie to kolejny wyjątkowo narażony na mroźne powietrze obszar. Ich podstawowa ochrona to przede wszystkim… rękawiczki. Nawet jeśli wydaje Ci się, że nie odczuwasz mrozu, Twoja skóra może reagować na niską temperaturę i mroźny, suchy wiatr. Zimą zwróć też szczególną uwagę na wybór odpowiedniego kremu do rąk. Zastąp delikatne, nawilżające emulsje, gęstymi, natłuszczającymi balsamami.

  Chowając na dno szafy letnie zwiewne sukienki, pamiętaj, że również Twoja kosmetyczka powinna zmieniać się wraz ze zmianami pór roku. Odpowiednio dobrana pielęgnacja pozwoli Ci zachować piękny, świeży wygląd niezależnie od pogody.

  0 0 vote
  Article Rating
  Subscribe
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments