Złuszczanie skóry jest możliwe dzięki różnym zabiegom, które wykonuje się w domowym zaciszu lub w specjalistycznych gabinetach. Jeśli zależy Ci na widocznych efektach, postaw na peeling laserowy, który jest polecany osobom chcącym cieszyć się piękno i zdrowo wyglądającą skórą. Sprawdź, komu poleca się peeling laserowy twarzy i jakie są jego efekty. Znajdziesz tu również informacje na temat przeciwwskazań do takiego zabiegu i zalecenia odnośnie dbania o skórę po jego wykonaniu.
Zobacz także artykuł: Laserowy peeling węglowy – jaka jest jego skuteczność?
Peeling laserowy twarzy – jak działa i dla kogo jest polecany?
Peeling laserowy twarzy polega na intensywnym i precyzyjnym złuszczaniu naskórka za pomocą lasera frakcyjnego. Wiązka lasera działa w sposób kontrolowany, więc można ustalać głębokość, do której dociera światło powodujące odparowanie i złuszczenie naskórka. Następstwem takiego działania jest uruchomienie procesów regeneracji skóry i zwiększenie produkcji kolagenu i elastyny. Po zakończeniu serii około 5-6 zabiegów skóra jest optymalnie wygładzona, a drobne zmarszczki zostają zredukowane, ponadto jej koloryt staje się ujednolicony.
Jeśli dodatkowo interesuje Cię oczyszczenie i zwężenie porów oraz zmniejszenie łojotoku, to taki zabieg jest dla Ciebie idealny. Trzeba przy tym przygotować się na to, że laserowy peeling frakcyjny na twarz jest zabiegiem, który wiąże się z pojawieniem się niewielkiego zaczerwienienia oraz obrzęku skóry – takie objawy utrzymują się do 2 dni. Całkowity proces złuszczania się naskórka może jednak potrwać około 10 dni. Warto jednak się na niego zdecydować, by cieszyć się wyraźnie piękniejszą skórą przez dłuższy czas.
Peeling laserowy efekty: jeden laser na wiele problemów, czyli czego spodziewać się po zabiegu?
Peeling laserowy twarzy może być wykonywany przy pomocy różnych urządzeń i na różne sposoby. Wyróżniamy na przykład peeling twarzy Fotona, a także peeling węglowy, którego działanie polega na wykorzystaniu wiązki światła lasera oraz aktywnych cząsteczek węgla. Drugi z wymienionych zabiegów wyróżnia się tym, że za sprawą wysokiej zdolności węgla do absorpcji sprawniej uruchamiany proces stymulacji skóry do odnowy i regeneracji. Laserowy peeling węglowy na twarz to zabieg o dużej skuteczności w walce z trądzikiem i zanieczyszczeniami cery, zatkanymi porami, przetłuszczającą się skórą oraz szarym kolorytem skóry i pierwszymi oznakami starzenia się skóry.
Co daje peeling laserowy? Poprzez zastosowanie peelingu laserowego wykonuje się odparowanie naskórka na zaplanowanej wcześniej głębokości. Taki zabieg pomaga pozbyć się zmarszczek mimicznych, przebarwień, a także pozostawia skórę świeżą i gładką. Peeling laserowy to innowacja wśród peelingów skóry. Peeling laserowy pozwala na pozbycie się przebarwienia skóry i poprawi strukturę skóry. Efekt gładkiej skóry to kolejna zaleta tego zabiegu.
A oto pełne spektrum działania peelingu laserowego na twarz:
- oczyszczenie skóry
- odblokowanie porów i zwężenie porów
- ograniczenie łojotoku i zmatowienie skóry
- usuwanie blizn po trądziku
- rozjaśnienie skóry
- wygładzenie zmarszczek i bruzd
- wyciszenie stanów zapalnych
- poprawa kolorytu i odświeżenie cery
- poprawienie elastyczności skóry
Laser na twarz nie tylko dla cer problematycznych – etapy i przebieg zabiegu
Wiesz już na czym polega peeling laserowy i jakie są jego efekty. Warto też poznać etapy tego zabiegu. Przed wykonaniem peelingu laserowego należy przyjść do gabinetu na dermokonsultację z kosmetologiem. Podczas takiego spotkania specjalista oceni, czy istnieją przeciwwskazania do wykonania zabiegu, a także wykona próbę laserem, aby sprawdzić, jak zareaguje skóra. Pierwszym etapem właściwego zabiegu jest dokładne oczyszczenie skóry, a następnie oczy klientki lub klienta zostają zabezpieczone okularami. Podczas zabiegu światło lasera powoduje punktowe mikrouszkodzenia termalne. W tym czasie może być odczuwalne ciepło i pieczenie, jednak skóra jest chłodzona, aby zminimalizować dyskomfort. Po zabiegu osoba wykonująca peeling laserowy udziela wskazówek dotyczących dbania o skórę przez najbliższe dni. Po 2-3 dniach od zabiegu następuje złuszczenie skóry, które może trwać kilka dni. Po tym czasie skóra staje się gładka i znikają zaczerwienia oraz inne przebarwienia. Ujędrnienie i uelastycznienie skóry oraz wygładzenie zmarszczek jest widoczne po kilkunastu dniach od zabiegu.
Zwężanie porów zabieg – wszystko co musisz wiedzieć o przeciwwskazaniach
Laser na twarz jest wyjątkowo skuteczny, ale trzeba pamiętać o przeciwwskazaniach do jego zastosowania. Nie można ich lekceważyć! Zwężanie porów i złuszczenie naskórka laserem jest odradzane, jeśli osoba chcąca poddać się zabiegowi:
- choruje na nowotwór, cukrzycę lub padaczkę
- stosuje antybiotyki, sterydy, retinoidy, niektóre leki hormonalne oraz inne leki fotouczulające i rozrzedzające krew
- jest w trakcie infekcji grzybiczej, bakteryjnej lub wirusowej
- stosuje zioła fotouczulające takie jak rumianek, skrzyp, szałwia, krwawnik, pokrzywa, mięta, waleriana, bratek czy melisa
- używa kosmetyków z witaminami A i E
- opalała się w ciągu ostatnich 4 tygodni
- cierpi na bielactwo lub łuszczycę
- ma opryszczkę
- jest w ciąży
Zalecenia po laserze frakcyjnym: czy tylko słońce jest powodem do zmartwień?
Jeśli interesuje Cię laser na twarz, w tym peeling laserowy lub laserowe odmładzanie skóry, to musisz mieć na uwadze nie tylko przeciwwskazania do wykonania takich zabiegów, lecz także to, jak dbać o skórę po ich wykonaniu. Powszechnie wiadomo, że nie można opalać się przed takimi zabiegami, ale również po ich wykonaniu przez kilka tygodni trzeba unikać słońca, solarium i samoopalaczy. Zastanawiasz się, czy wszystkie zabiegi laserowe są ryzykowne latem? Jeśli chcesz wykonać zabieg na skórze, która pozostanie zakryta podczas Twoich aktywności na zewnątrz, to taka opcja wchodzi w grę. Jeżeli jednak chodzi o twarz, to lepiej będzie poczekać do jesieni. Pamiętaj o tym, że po wykonaniu zabiegu trzeba zabezpieczać skórę kremem z wysokim filtrem SPF niezależnie od pory roku.
Zalecenia po laserze frakcyjnym dotyczą jednak nie tylko kwestii korzystania ze słońca. Przynajmniej przez tydzień po zabiegu nie należy także korzystać z sauny i basenu, a przez 2 tygodnie trzeba unikać intensywnie działających kosmetyków. Pierwsze dni po peelingu laserem to również nieodpowiedni czas na siłownię i fitness.
Złuszczanie naskórka laserem – sprawdzona alternatywa dla inwazyjnych kwasów i zabiegów
Złuszczanie naskórka laserem jest świetną alternatywą dla innych zabiegów, które mogą dawać podobny efekt, choć znacznie słabszy. To także silna konkurencja dla inwazyjnych kwasów, powodujących niekiedy silniejsze podrażnienia. Dzięki laserowi skóra znacznie szybciej zostaje upiększona, a taki rezultat utrzymuje się naprawdę długo. Dla przykładu – jeden zabieg przy użyciu lasera daje efekty jak po 10 mikrodermabrazjach! Obecnie peeling laserowy jest uważany za najlepszą metodę usuwania martwego naskórka, a jego użycie niesie za sobą szereg korzyści. W przypadku skóry naczynkowej lub z trądzikiem różowatym, specjalista może jednak zalecić peeling kawitacyjny, który jest mniej skuteczny, lecz delikatniejszy. Zastanawiasz się nad tym, ile kosztują terapie złuszczające, regenerujące i odmładzające skórę? Skorzystaj z nowych promocji na zabiegi i obniż koszty nawet o 20 procent!
Przeczytaj więcej o pielęgnacji skóry w naszych poradnikach:
Proponowane zabiegi: