window.__lc = window.__lc || {}; window.__lc.license = 4442131; ;(function(n,t,c){function i(n){return e._h?e._h.apply(null,n):e._q.push(n)}var e={_q:[],_h:null,_v:"2.0",on:function(){i(["on",c.call(arguments)])},once:function(){i(["once",c.call(arguments)])},off:function(){i(["off",c.call(arguments)])},get:function(){if(!e._h)throw new Error("[LiveChatWidget] You can't use getters before load.");return i(["get",c.call(arguments)])},call:function(){i(["call",c.call(arguments)])},init:function(){var n=t.createElement("script");n.async=!0,n.type="text/javascript",n.src="https://cdn.livechatinc.com/tracking.js",t.head.appendChild(n)}};!n.__lc.asyncInit&&e.init(),n.LiveChatWidget=n.LiveChatWidget||e}(window,document,[].slice)) Obwisła skóra po odchudzaniu - jak sobie z nią radzić? - Laser DeLux® ! function(w, d, t) { w.TiktokAnalyticsObject = t; var ttq = w[t] = w[t] || []; ttq.methods = ["page", "track", "identify", "instances", "debug", "on", "off", "once", "ready", "alias", "group", "enableCookie", "disableCookie"], ttq.setAndDefer = function(t, e) { t[e] = function() { t.push([e].concat(Array.prototype.slice.call(arguments, 0))) } }; for (var i = 0; i < ttq.methods.length; i++) ttq.setAndDefer(ttq, ttq.methods[i]); ttq.instance = function(t) { for (var e = ttq._i[t] || [], n = 0; n < ttq.methods.length; n++) ttq.setAndDefer(e, ttq.methods[n]); return e }, ttq.load = function(e, n) { var i = "https://analytics.tiktok.com/i18n/pixel/events.js"; ttq._i = ttq._i || {}, ttq._i[e] = [], ttq._i[e]._u = i, ttq._t = ttq._t || {}, ttq._t[e] = +new Date, ttq._o = ttq._o || {}, ttq._o[e] = n || {}; var o = document.createElement("script"); o.type = "text/javascript", o.async = !0, o.src = i + "?sdkid=" + e + "&lib=" + t; var a = document.getElementsByTagName("script")[0]; a.parentNode.insertBefore(o, a) }; ttq.load('C61P4F3VJ586PA3ACUC0'); ttq.page(); }(window, document, 'ttq');

Stylowe Zakupy: -25% na zabiegi laserowe* Nie czekaj, pozostało tylko: 00:00:00:00

Łódź Białystok Bielsko-Biała Bydgoszcz Częstochowa Gdańsk Gdynia Kalisz Katowice Kielce Kraków Lublin Opole Poznań Rzeszów Szczecin Toruń Warszawa, Egejska Warszawa, Hanki Czaki Warszawa, Widok Wrocław
Laser DeLux / Blog / Obwisła skóra po odchudzaniu - jak sobie z nią radzić?

Obwisła skóra po odchudzaniu - jak sobie z nią radzić?

Wiele kobiet zmaga z problemami skóry w różnym okresie swojego życia. Obwisła skóra może być jednym z nich. Najczęściej pojawia się po intensywnym odchudzaniu lub po ciąży. Co zrobić, aby poprawić kondycję obwisłej skóry po odchudzaniu? Tego wszystkiego dowiesz się czytając poniższy wpis.

spis treści

  obwisła-skóra-na-brzuchu

  Obwisła skóra - skąd się bierze?

  Skóra tworzy największy narząd człowieka o powierzchni około 1,5-2m2. Stanowi ona izolację środowiska wewnętrznego od zewnętrznego, bierze udział w termoregulacji organizmu, wymianie gazowej, chroni przed promieniowaniem słonecznym oraz syntetyzuje niezbędne do funkcjonowania człowieka substancje. Składa się z trzech warstw: naskórka, skóry właściwej i tkanki podskórnej. Za jędrność skóry odpowiedzialna jest skóra właściwa, w której znajdują się fibroblasty – komórki tkanki łącznej produkujące włókna kolagenowe i elastynowe. To dzięki nim skóra ma zdolność do rozciągania i dostosowywania się do zwiększającej lub zmniejszającej się objętości ciała. Wraz z wiekiem i utratą wagi fibroblasty stają się coraz mniej funkcjonalne, przez co skóra traci swoją sprężystość, staje się wiotka i pozbawiona gęstości. Obwisła skóra po odchudzaniu jest więc naturalnym efektem szybkiego zrzucenia kilogramów.

  Jak zadbać o skórę?

  Najlepszym rozwiązaniem dla zaniku elastyczności skóry jest prewencja. Kontrolowany spadek masy ciała, trening siłowy, odpowiednie nawodnienie, czas na regenerację oraz całkowita rezygnacja z wyrobów tytoniowych pozwoli na uniknięcie lub znaczne ograniczenie możliwości wystąpienia patologii w skórze. Co jednak gdy to już się stanie? 

  Po pierwsze, zadbaj zdrowie. Odpowiednio zbilansowana dieta, indywidualnie dobrane treningi, suplementacja i prawidłowe wyniki badań - to są najważniejsze aspekty. Nie należy bowiem zapominać, iż skóra reprezentuje stan zdrowia człowieka. Regularne badania pozwolą również ocenić, czy gospodarka hormonalna funkcjonuje prawidłowo lub czy w organizmie nie ma stanu zapalnego. 

  Gdy stan zdrowia jest pozytywny można zacząć się zastanawiać nad estetyką. Gdy obwisła skóra po odchudzaniu zaczyna powodować kompleksy i obniżać komfort życia wtedy z pomocą przychodzą zabiegi z zakresu medycyny i kosmetologii estetycznej. 

  Obwisła skóra po odchudzaniu? Jak temu zaradzić?

  Jednym ze sposobów na walkę z rozciągniętą, obwisłą skórą po odchudzaniu jest zabieg Morpheus -to połączenie mikronakłuwania wraz z podgrzewaniem skóry przy pomocy fal radiowych. Dzięki ogrzaniu, koagulacji tkanki tłuszczowej i łącznej oraz poprzez ablację dochodzi do kontrolowanego stanu zapalnego. W efekcie zwiększa się zagęszczenie włókien kolagenowych, dzięki czemu skóra staje się jędrniejsza i gładsza.
  Zabieg należy powtórzyć po około trzech miesiącach w zależności od szybkości gojenia. W tym czasie należy pamiętać, aby unikać ekspozycji na słońce, zwłaszcza bez zaaplikowanego kremu SPF 50 i silnie przestrzegać zasad higieny. Istotne jest również nawilżanie podrażnionej skóry, aby przyspieszyć proces regeneracji. 

  Oczywiście zabiegi mogą być łączone, aby zwiększyć ich efektywność. Kosmetolog w oparciu o możliwości czasowe, finansowe i zdrowotne klienta na wstępnej konsultacji indywidualnie wyznacza kroki, które należy podjąć w trosce o polepszenie stanu skóry. Przykładem takiej terapii może być karboksyterapia - śródskórne podanie medycznego dwutlenku węgla, które przyspiesza przepływ krwi i dotlenia tkanki. Laser frakcyjny nieablacyjny stymuluje rozluźnione włókna kolagenowe do ponownego obkurczenia, a fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenowych i elastynowych. Endermologia to także jedna z metod walki z cellulitem, nadmierną tkanką tłuszczową i wiotką, obwisłą skórą. To nieinwazyjny zabieg, który za pomocą masażu podciśnieniowego pozwala wzmocnić osłabione mięśnie, zwiększyć ukrwienie i, tym samym, dotlenienić tkanek. W efekcie skóra zyskuje jędrność, staje się gładsza i bardziej napięta. 

  Jednak bez względu na to jakie zabiegi zostaną ze sobą połączone niezbędne jest wykonanie ich w serii. Kosmetolog na konsultacji określa minimalną ilość spotkań, jaka będzie konieczna do uzyskania widocznych efektów, jednak moment, w którym będą one dla klienta wystarczające, często jest bardzo trudny do określenia, bowiem wszystko zależy od indywidualnych czynników takich, jak wyjściowa waga, sposób odżywiania, styl życia, wiek, genetyka i wiele innych.

  0 0 votes
  Article Rating
  Subscribe
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments