Zimą przez suche powietrze w naszych domach, mroźny wiatr i niskie temperatury, nasza skóra staje się przesuszona, matowa i ziemista. U większości z nas często powoduje to kiepskie samopoczucie i wtedy zaczynamy się zastanawiać nad tym, co zrobić żeby pomóc skórze w powrocie do dawnej kondycji.
Teraz jest na to szansa! Początek wiosny to idealny moment, aby zacząć sukcesywnie działać w trosce o naszą skórę! Na początku warto chociaż raz w tygodniu zrobić delikatny peeling, nakładać odpowiednią maseczkę dobraną do rodzaju skóry. A co dalej? Jakie zabiegi w salonach kosmetycznych pomogą w usunięciu martwego nakórka? Zaraz Ci wszystko dokładnie powiem!
Podstawowe efekty jakie możemy uzyskać po zabiegu peelingu kwasami:
Najbardziej popularne kwasy wykorzystywane w kosmetyce:
kwas migdałowy: należy do kwasów alfa-hydroksylowych (AHA), ma działanie antybakteryjne, przeciwstarzeniowe i złuszczające. Dzięki działaniu łagodzącym polecany jest również dla cery wrażliwej. Nie powoduje mocnego złuszczenia skóry, przez co peeling kwasem migdałowym można stosować przez cały rok, jednak należy pamiętać o ochronie przeciwsłonecznej.
kwas glikolowy: (kwas AHA) jest peelingiem średnio głębokim nie jest tak inwazyjny jak zabieg mikrodermabrazji, lecz nie tak łagodny jak peeling enzymatyczny. Polecany jest dla cer młodzieńczych dotkniętych trądzikiem, przy zmianach pigmentacyjnych. Nie powinno robić się przy stanach zapalnych czy przy ATS (atopowym zapaleniu skóry). Jak po każdym peelingu z kwasami należy pamiętać o ochronie przeciwsłonecznej.
Pozostałe kwasy i ich zastosowanie:
Przeciwwskazania do zabiegów z kwasami :
ciąża i karmienie piersią, aktywna opryszczka, stosowanie retinoidów, odczyny zapalne na skórze, mocno opalona skóra.
Przeciwwskazania do zabiegu:
trądzik różowaty, zakażenia wirusowe, bakteryjne i grzybicze, rany i uszkodzenia skóry.
Przeciwwskazaniami do zabiegu są:
ciąża i karmienie piersią, infekcja skórna wirusowa lub bakteryjna, aktywny trądzik z ropnymi wykwitami, nowotwór.
Nie należy korzystać z kąpieli słonecznych czy solarium.
Kiedy skóra zaczyna się łuszczyć, pod żadnym pozorem nie wolno zrywać odstającej skóry, drapać jej, ponieważ mogą powstać blizny czy przebarwienia.
Po zabiegu z kwasami nie powinno się stosować dodatkowych peelingów domowych czy maseczek. Najlepiej odstawić te kosmetyki na 2-3 tygodnie.
Jeśli chodzi o kosmetyki to przede wszystkim powinniśmy zaopatrzyć się w filtr przeciwsłoneczny i nie nakładać zbyt dużych warstw makijażu, a jeśli to możliwe to najlepiej w ogóle z niego zrezygnować.
Przeczytaj więcej o zabiegach pielęgnacji twarzy w naszych poradnikach:
Proponowane zabiegi: