Bezoperacyjna likwidacja tkanki tłuszczowej, bez wysiłku oraz “diety cud” - czy nie brzmi kusząco? Oczywiście, że tak! A mowa o lipolizie iniekcyjnej. Obecnie jest to najnowocześniejsza metoda usuwania zbędnego tłuszczyku w kosmetologii i medycynie estetycznej. Zabieg pozwala na trwałe i skuteczne pozbycie się niechcianego nadmiaru tkanki tłuszczowej z małych okolic ciała. Lipoliza iniekcyjna jest świetną alternatywą dla zabiegów chirurgicznych mających na celu odsysanie tłuszczu, czyli liposukcji. Ale należy pamiętać, że to całkowicie dwa różne zabiegi. Wspominam o tym, ponieważ często jest mylone.
Zabieg polega na bezpośrednim wprowadzaniu niewielkich dawek substancji działających rozpuszczająco na komórki tłuszczowe w miejsca problematyczne. Po ich podaniu powstaje kontrolowany stan zapalny oraz obrzęk tkanki tłuszczowej. Komórki te ulegają degradacji. Uwolnione trójglicerydy dostają się do krwiobiegu i trafiają do wątroby, gdzie są metabolizowane a następnie wydalane z organizmu poprzez nerki.
Do zabiegu lipolizy iniekcyjnej stosuje się fosfatydocholinę, która posiada właściwości lipotroficzne. Zwana również pod nazwą lecytyny. Jest to naturalny składnik pochodzenia roślinnego pozyskiwany z soi. Działanie fosfatydocholiny polega na metabolizowaniu tkanki tłuszczowej w sposób naturalny przez organizm klienta. Wpływa na osłabienie przepuszczalności błony komórkowej co w efekcie ułatwia wydalenie nadmiaru tkanki tłuszczowej z organizmu. Warto też wiedzieć, jaka tak naprawdę jest prawidłowa ilość tkanki tłuszczowej, a kiedy jest powyżej normy.
Po raz pierwszy lecytyny wyekstrahowano z żółtek jaj kurzych. Jej obecność stwierdzono nie tylko i w soi, lecz także w rzepaku, słoneczniku, i zwierzętach morskich (głównie rybach). Głównie jednak surowiec ten pozyskuje się z roślin jako produkt uboczny rafinacji olejów.
Cała procedura w zależności od wybranego miejsca trwa około 30 minut, a do zabiegu nie trzeba się specjalnie przygotowywać, wystarczy przyjść z dobrym nastawieniem :)
Po zabiegu klient przez kilka dni może odczuwać wrażliwość na dotyk w miejscach wstrzyknięcia preparatu, mrowienie oraz świąd skóry. Bezpośrednio po zabiegu pojawia się zaczerwienienie, obrzęk oraz ewentualnie małe krwiaki w miejscach nakłuć igłą.
Aby uzyskać jak najlepsze efekty terapeutyczne należy zabieg lipolizy iniekcyjnej powtórzyć od 2 do 6 razy w odstępach czasowych 3 - 4 tygodnie.
Zabieg dedykowany jest w szczególności dla osób, u których występuje małe nagromadzenie tkanki tłuszczowej, a którego nie da się zlikwidować za pomocą wysiłku fizycznego i zbilansowanej diety. Lipoliza iniekcyjna nie jest zabiegiem wyszczuplającym, lecz wspomagającym modelowanie sylwetki u osób szczupłych.
Lipoliza iniekcyjna doskonale poradzi sobie z takimi problemami, jak:
Pierwsze efekty są już widoczne po tygodniu od zabiegu, natomiast proces rozkładu komórek tłuszczowych trwa do 3 tygodni. Lipoliza iniekcyjna daje trwały efekt pozabiegowy pod warunkiem, że klient utrzyma stałą masę ciała.
Zalecenie pozabiegowe nie są bardzo rygorystyczne, jak w przypadku innych zabiegów. Należy pamiętać o higienie miejsc gdzie wkonywana była lipoliza iniekcyjna oraz codziennym przemywaniu octeniseptem.
Miejsca iniekcji chronimy aż do momentu całkowitego wygojenia skóry. Na kilka dni po zabiegu warto zrezygnować z korzystania z basenu, sauny, łaźni suchej i parowej, gorących kąpieli, jacuzzi ale również solarium oraz nadmiernej aktywności fizycznej (np. intensywny trening na siłowni) w celu uniknięcia nadkażenia miejsc, gdzie były wykonywane wkłucia igłą.
Zalecane jest także picie dużej ilości wody (najlepiej 1 litr wody na każde 20 kg masy ciała ale nie mniej niż 1,5 l wody na dobę). Dodatkowo każda aktywność (około tygodnia od wykonanego zabiegu) będzie jak najbardziej na plus i wspomagać będzie proces usuwania komórek tłuszczowych z organizmu.
Jako uzupełnienie terapii zalecamy wykonanie kilka zabiegów masażu limfatycznego lub drenażu limfatycznego np. endermologia Alliance LPG, który wspomoże usuwanie uwolnionego tłuszczu z komórek oraz dodatkowo ułatwi transport przez naczynia chłonne. Polecamy również zabiegi lipolizy iniekcyjnej połączyć z karboksyterapią, czyli terapią dwutlenkiem węgla. Wpływa ona na lepsze ukrwienie w danej okolicy i również działa lipolitycznie.
Po zabiegu lipolizy iniekcyjnej warto zwrócić uwagę także na sposób odżywiania. Pierwszy tydzień od wykonania zabiegu dieta powinna przede wszystkim być jak najbardziej lekkostrawna. Zalecane jest też wprowadzenia na stałe diety, która będzie zapobiegała nadmiernemu odkładaniu się tkanki tłuszczowej. Warto na początek zmienić parę swoich nawyków żywieniowych a nasz organizm odwdzięczy się nam nie tylko mniejszą ilością niechcianego tłuszczyku, lecz także lepszym samopoczuciem.
Jeżeli chcesz uzyskać jeszcze więcej informacji dotyczących zabiegu lipolizy iniekcyjnej to serdecznie zapraszamy Cię na bezpłatną konsultację do salonu Laser Delux!
Autor - praca zbiorowa:
Daria Laskowska - kosmetolog
Iga Mieczkowska - kosmetolog
Dominika Pilewska - kosmetolog
Przeczytaj więcej o modelowaniu sylwetki w naszych poradnikach:
Proponowane zabiegi:
Bibliografia: