(function() { var script = document.createElement('script'); script.src = 'https://cdnjs.cloudflare.com/ajax/libs/babel-polyfill/6.26.0/polyfill.min.js'; script.async = true; document.head.appendChild(script); }()) var __cp = { "id": "N_Z-izFEexO7tCYiYWKJz8Sb0ulmB2cvLkxr0fFOf_w", "version": "1.1" }; (function(window, document) { var cp = document.createElement('script'); cp.type = 'text/javascript'; cp.async = true; cp.src = "++cdn-widget.callpage.io+build+js+callpage.js".replace(/[+]/g, '/').replace(/[=]/g, '.'); var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(cp, s); if (window.callpage) { alert('You could have only 1 CallPage code on your website!'); } else { window.callpage = function(method) { if (method == '__getQueue') { return this.methods; } else if (method) { if (typeof window.callpage.execute === 'function') { return window.callpage.execute.apply(this, arguments); } else { (this.methods = this.methods || []).push({ arguments: arguments }); } } }; window.callpage.__cp = __cp; window.callpage('api.button.autoshow'); } })(window, document); window.__lc = window.__lc || {}; window.__lc.license = 4442131; ;(function(n,t,c){function i(n){return e._h?e._h.apply(null,n):e._q.push(n)}var e={_q:[],_h:null,_v:"2.0",on:function(){i(["on",c.call(arguments)])},once:function(){i(["once",c.call(arguments)])},off:function(){i(["off",c.call(arguments)])},get:function(){if(!e._h)throw new Error("[LiveChatWidget] You can't use getters before load.");return i(["get",c.call(arguments)])},call:function(){i(["call",c.call(arguments)])},init:function(){var n=t.createElement("script");n.async=!0,n.type="text/javascript",n.src="https://cdn.livechatinc.com/tracking.js",t.head.appendChild(n)}};!n.__lc.asyncInit&&e.init(),n.LiveChatWidget=n.LiveChatWidget||e}(window,document,[].slice)) Lipoliza iniekcyjna podbródka - odmień wygląd swojej twarzy! - Laser DeLux® ! function(w, d, t) { w.TiktokAnalyticsObject = t; var ttq = w[t] = w[t] || []; ttq.methods = ["page", "track", "identify", "instances", "debug", "on", "off", "once", "ready", "alias", "group", "enableCookie", "disableCookie"], ttq.setAndDefer = function(t, e) { t[e] = function() { t.push([e].concat(Array.prototype.slice.call(arguments, 0))) } }; for (var i = 0; i < ttq.methods.length; i++) ttq.setAndDefer(ttq, ttq.methods[i]); ttq.instance = function(t) { for (var e = ttq._i[t] || [], n = 0; n < ttq.methods.length; n++) ttq.setAndDefer(e, ttq.methods[n]); return e }, ttq.load = function(e, n) { var i = "https://analytics.tiktok.com/i18n/pixel/events.js"; ttq._i = ttq._i || {}, ttq._i[e] = [], ttq._i[e]._u = i, ttq._t = ttq._t || {}, ttq._t[e] = +new Date, ttq._o = ttq._o || {}, ttq._o[e] = n || {}; var o = document.createElement("script"); o.type = "text/javascript", o.async = !0, o.src = i + "?sdkid=" + e + "&lib=" + t; var a = document.getElementsByTagName("script")[0]; a.parentNode.insertBefore(o, a) }; ttq.load('C61P4F3VJ586PA3ACUC0'); ttq.page(); }(window, document, 'ttq');
Łódź Białystok Bielsko-Biała Bydgoszcz Częstochowa Gdańsk Gdynia Kalisz Katowice Kielce Kraków Lublin Opole Poznań Rzeszów Szczecin Toruń Warszawa, Egejska Warszawa, Hanki Czaki Warszawa, Widok Wrocław
Laser DeLux / Blog / Lipoliza iniekcyjna podbródka - odmień wygląd swojej twarzy!

Lipoliza iniekcyjna podbródka - odmień wygląd swojej twarzy!

Czy borykasz się z nadmierną ilością tkanki tłuszczowej w obrębie twarzy ? Mimo, że jesteś szczupła/ szczupły ten problem dotyka również Ciebie? Lipoliza iniekcyjna  inaczej interalipoterapia będzie idealnym rozwiązaniem !

Tak jak wspomniałam ten problem dotyka nie tylko osoby otyłe ale również szczupłe, gdzie ewidentnie tkanka tłuszczowa odkłada się w obrębie twarzy. Najlepsze efekty uzyskuję się u osób gdzie fałd nie przekracza 3-4 cm. Nie są to zabiegi leczące otyłość. Lipoliza przeznaczona jest dla osób stosunkowo szczupłych.

spis treści

Lipoliza iniekcyjna podbródka co to jest? 

Lipoliza iniekcyjna

Sprawdź

Lipoliza iniekcyjna jest to minimalnie inwazyjny, a jednocześnie bezpośredni atak na niechciane komórki tłuszczowe. Bardzo cienką igłą podajemy specjalny preparat wprost w warstwę tkanki tłuszczowej. Pracujemy tutaj na podbródku, lekko zahaczając o policzki oraz szyję (oczywiście jeśli jest taka potrzeba). 

Na rynku jest wiele marek oferujących preparaty do zabiegu lipolizy. Różnią się one składem, dodatkowymi substancjami oraz samym stężeniem preparatu. Do zabiegu lipolizy podbródka wybieram preparat według potrzeb. Dlaczego tak robię? Przede wszystkim ważna jest jakość skóry, na której mam pracować. Po wstępnej konsultacji i rozmowie z pacjentką decyduję czy działamy od razu mocniej, czy robimy to powoli? Jeśli pracuję z podwójnym podbródkiem, ale skóra pacjentki jest dojrzała, to używam preparatu o delikatniejszym działaniu ale dodatkowo ujędrniającym skórę. Wtedy mam pewność, że zredukuję niechciany tłuszcz i dodatkowo poprawię znacznie klientce owal twarzy. Taki efekt uboczny :)

Jesteś ciekawa jak to właściwie działa? Komórka tłuszczowa zbudowana jest jakby z malutkich kryształków cukru, które zamknięte są w specjalnej błonie. Podając preparat powoduje rozpuszczanie tej błony. Nasze kryształki cukru czyli trójglicerydy “wylewają” się do przestrzeni  międzykomórkowej ,  tam rozkładają się na wolne kwasy tłuszczowe i są poprzez nasze naczynia limfatyczne transportowane do nerek i wątroby. Dopiero stamtąd są metabolizowane i usuwane z organizmu. Po zabiegu występuje stan zapalny i taki musi się pojawić. Jeśli nic się nie dzieje to został podany zbyt słaby preparat lub za mała jego ilość. Brzmi skomplikowane i straszne ? Efekty wszystko wynagrodzą. Obrzęk po zabiegu może utrzymywać się do około 7 dni. 

Kiedy efekty po lipolizie iniekcyjnej? 

Czy jeden zabieg wystarczy by pozbyć się problemu ? Niestety, ale nie. Potrzebujemy tutaj ok 3-6 sesji co około 4-6 tygodni. Wszystkim klientkom tłumaczę, że to jest proces. Nie da się w ciągu dwóch tygodni zrobić efektu wow. Szybko da się przytyć, jednak schudnąć już jest trudniej prawda? Dlatego tutaj musimy trochę poczekać. Czy jest sens robić zabiegi w mniejszych odstępach ? Uważam, że nie. Stan zapalny w tkance może być do ok. 14 dni po zabiegu. Robiąc zabieg szybciej nie przyspieszymy całego procesu. Jednak w dalszej części artykułu powiem Ci czym możemy sobie pomóc. 

Pierwsze efekty po zabiegu zobaczymy dopiero po około 3-4 tygodniach. Wtedy specjalista ocenia czy dalsze zabiegi są jeszcze potrzebne. Jednak z mojego doświadczenia, uważam że 3 zabiegi jest to minimum by uzyskać naprawdę dobry efekt.  Zalecamy zażywanie l- karnityny 1x dziennie - wzmacnia metabolizm i przyspiesza efekt.

Lipoliza iniekcyjna a liposukcja - jakie są różnice? 

Lipoliza nie zastąpi liposukcji, ale jest bardzo dobrą alternatywą. Lipoliza iniekcyjna nie wymaga znieczulenia. Zabieg przy dobrej ręce specjalisty jest praktycznie niewyczuwalny. Po podaniu preparatu jedynie odczuwamy ciepło, szczypanie, pieczenie ale w ciągu kilku minut te odczucia znikają. Tak naprawę od razu po zabiegu możemy wrócić do codziennych czynności, bez okresu rekonwalescencji. 

Kolejnym mocnym argumentem jest cena. Lipoliza podbródka jest znacznie tańsza niż liposukcja. Obie terapie mogą być ze sobą łączone, wtedy efekty są naprawdę bardzo widoczne. Ważne jest to, że po zabiegu lipolizy nie ma blizn. Preparat podajemy bardzo cienką igłą, liposukcje wykonujemy kaniulą, która jest dość gruba i w miejscu wkłucia może pozostać ślad. 

Jak utrzymać efekt lipolizy iniekcyjnej podbródka jak najdłużej? 

Co zrobić by efekty były na dłużej? Pamiętaj, że wykonanie zabiegu modelującego nie daje pozwolenia na rozpustę w jedzeniu i piciu niedozwolonych napoi.

  1. Ważne jest to by rozpoczynając tego typu zabiegi  polubić picie niegazowanej wody. Wiem, że wiele  klientek ma z tym olbrzymi problem jednak naprawdę jest to zalecane. Po szklance, co godzinę, nie na raz butelkę, bo to nic nie da.
  2. Dodatkowo ważna jest dieta lekkostrawna. Usuwając tłuszcz z naszego organizmu poprzez zabieg- obciążamy nasze organy. Jedząc dodatkowo tłusto i ciężko możemy spowodować złe samopoczucie. Czasami się zdarza, że klientki zgłaszają dolegliwości żołądkowe po zabiegu- tak może być.
  3. Drenaże limfatyczne pomogą w eliminacji tłuszczu. Także proponuję od razu wykonać sobie serię zabiegów drenujących.
  4. Masaż mechaniczny tutaj sprawdzi się idealnie. Poprawia metabolizm w tkankach, zmniejsza ryzyko asymetrii i powstania nierówności. Najlepiej jest zacząć serię lipolizy od 2-3 zabiegów drenujących. To będzie takie przygotowanie do zabiegu. Dodatkowo endermolift będzie świetnie działał na poprawę owalu naszej twarzy. Jestem przekonana, że będziesz zadowolone z efektu.

Śmiało mogę powiedzieć, że lipoliza iniekcyjna podbródka jest to jeden z częściej wybieranych zabiegów w gabinecie. Mam nadzieje, że chociaż trochę wyjaśniłam Ci  czym jest ten zabieg. 

 

Autorka:

Kosmetolog - mgr Ewelina Majchrzak

Przeczytaj więcej o lipolizie iniekcyjnej naszych poradnikach:

Proponowane zabiegi:

3.7 14 Ilość ocen
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
× Available on SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday