Skóra pod oczami jest wyjątkowo cienka, delikatna oraz pozbawiona tkanki tłuszczowej a jej grubość to zaledwie 0,7 mm. Obszar ten cechuje się bardzo słabym przepływem krwi oraz limfy i często gromadzą się tam mastocyty czyli komórki doprowadzające do powstawania reakcji alergicznej. Może nie zdawałaś sobie sprawy ale produkty przemiany materii skupiają się w gąbczastej strukturze i tworzą tzw. worki pod oczami dlatego to co spożywasz wpływa na kondycję Twojej skóry w okolicach oczu.
Pamiętaj, że świeże spojrzenie i zadbana skóra pod oczami ma duży wpływ na wygląd całej twarzy dlatego warto się o nią zatroszczyć w szczególny sposób.
Pierwszym i najważniejszym błędem pojawiającym się u kobiet w codziennej pielęgnacji jest niedokładny demakijaż lub jego brak. Bardzo często zapominamy o stosowaniu odpowiednich kremów, serum oraz ochronie przeciwsłonecznej. Warto podkreślić, że skóra wokół oczu starzeje się najszybciej, wynika to z intensywnej pracy mięśni twarzy oraz mimiki.
Zatem co należy zrobić aby nasza skóra pod oczami była najdłużej młoda i zdrowa ?
Przede wszystkim zatroszczyć się o codzienną, prawidłową pielęgnację. Od czego zacząć?
Pamiętaj, że skóra na całej twarzy a przede wszystkim w okolicy oczy potrzebuje odpowiedniego nawilżenia! Postaraj się zatem pamiętać o regularnej aplikacji kremu oraz serum. Na rynku istnieje wiele preparatów między innymi: kremy, które zawierają składniki regenerujące, natłuszczające, żele mające lekkie konsystencje, szybciej się wchłaniają, natomiast serum przeznaczone są głównie dla skóry dojrzałej, szybko się wchłaniają dzięki płynnej konsystencji.
Około 20 roku życia mogą pojawić się już pierwsze oznaki przeciwstarzeniowe, dlatego pomocny będzie retinol, który pobudza włókna kolagenowe, wygładzając skórę i uelastyczniając ją. Działanie intensywnie nawilżające posiada kwas hialuronowy przyczyniając się do zatrzymania wody.
W produktach warto szukać antyoksydantów, takich jak witamina C, E redukujące działanie wolnych rodników, spowalniając procesy starzenia się skóry. Pielęgnacje oka warto również wzbogacić o wykonanie zabiegów kosmetologicznych oraz medycyny estetycznej, jakich?
Przeczytaj więcej o pielęgnacji skóry pod oczami w naszych poradnikach:
Proponowane zabiegi:
Bibliografia:
http://aestheticcosmetology.com/wp-content/uploads/2019/02/ke2015.1-4.pdf
https://www.marekwasiluk.pl/wp-content/uploads/2014/01/cienie-pod-oczami.pdf
Bardzo dużo przydatnych informacji, super!
Pomocny artykuł!