Sezon letni w pełni, mamy wakacje, planujemy urlopy i odpoczynek od pracy czy szkoły. Warto ten czas wolny wykorzystać na poprawę swojego wyglądu. Wszystko po to, by dobrze się czuć w swoim ciele. Zarówno o twarz jak i ciało warto zadbać, aby opóźnić procesy starzenia i zachować jak najdłużej zdrowy wygląd skóry. Chcesz dowiedzieć się jakie zabiegi możesz wykonać latem? Zapraszamy do artykułu poniżej.
Latem, nasza twarz jest najbardziej narażona na działanie promieni słonecznych. Stąd istnieje obawa przed wykonywaniem zabiegów kosmetycznych w tym okresie. Najbardziej boimy się pojawienia niechcianych przebarwień na skórze. Czynnikiem wyzwalającym zmiany jest oczywiście promieniowanie UV, ale wpływają na to również inne elementy takie jak: wiek czy działanie hormonów. W tym czasie dobrze jest wstrzymać się z zabiegami laserowymi do jesieni ( zamykania naczynek, redukcji blizn i przebarwień). Wynika to z tego, że latem ciężko całkowicie uniknąć słońca, a jest to bardzo ważne wskazanie przed jak i po zabiegu. Nie powinniśmy także stosować peelingów chemicznych z wykorzystaniem kwasów owocowych czy retinolu (zwłaszcza tych o wysokich stężeniach). Poprzez złuszczenie martwego naskórka, może wystąpić podrażnienie na twarzy, a skóra jest bardziej podatna na pojawienie się przebarwienia. Jedyne kwasy jakie może zastosować kosmetolog latem, w zależności od typu cery to: kwas laktobionowy, kwas migdałowy i kwas azelainowy.
Doskonałym zabiegiem kosmetycznym, który sprawdzi się podczas wakacji są:
Jest też grupa zabiegów kosmetycznych wykonywana na twarzy latem ale z naciskiem na ochronę przeciwsłoneczną po zabiegu, czyli stosowaniem kremów z filtrem. Oprócz tego przez 3-7 dni unikamy basenów, saun i aktywności fizycznej po zabiegu.
Na cellulit, wiotką i mało ujędrnioną skórę z nadmiarem tkanki tłuszczowej i rozstępami, z pomocą przychodzą zabiegi na ciało, które mogą być wykonywane latem. Zabiegi o których za moment przeczytasz można ze sobą łączyć. Ważną rolę odgrywa tutaj kosmetolog, który po konsultacji dobiera indywidualną terapię dla skóry. Dzięki takiemu kompleksowemu podejściu do tematu można uzyskać najlepsze rezultaty. Jakie zabiegi warto wykonać na ciało latem?
Endermologię – to rodzaj masażu podciśnieniowego, który jest wykonywany za pomocą specjalnych rolek, które zasysają fałd skórny. Jeden zabieg trwa ok 60 minut i można wtedy skupić się na kilku problematycznych strefach ciała takich jak brzuch, uda, pośladki czy ramiona. Efektem serii zabiegów jest ujędrnienie i wysmuklenie sylwetki, a także redukcja cellulitu. Jest to jeden z ulubionych zabiegów w naszym salonie, możemy wykonywać go nawet kilka razy w tygodniu.
Karboksyterapię – zabieg, który można wykonać również na ciało. Skupia się głównie na najbardziej problematycznych strefach wspomagając redukcję tkanki tłuszczowej. Po serii zabiegów, skóra staje się wygładzona i ujędrniona. Oprócz tego można zredukować cellulit i występujące rozstępy. Karboksyterapia często łączona jest z endermologią.
Kriolipoliza– to zabieg, który działa niską temperaturą na złogi komórek tłuszczowych w celu ich rozbicia i ostatecznego rozkładu z organizmu. Sprawdza się idealnie na zlokalizowaną tkankę tłuszczową, na którą nie działa dieta i wysiłek fizyczny. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, jednak zalecamy powtórzyć go jeszcze 3-4 razy.
Magneffio – tutaj wykorzystujemy działanie fali elektromagnetycznej na nasze mięśnie. Specjalna głowica powoduje ich skurcze, modeluje konkretne partie ciała. Dochodzi do przyspieszania metabolizmu tkanek, poprawę krążenia i zmniejszenia napięcia mięśni. Zabieg może skutecznie wyrzeźbić brzuch, zredukować niechciane boczki, ujędrnić uda i pośladki oraz wysmuklić ramiona.
Szeroka oferta zabiegów daje możliwość poprawy kondycji naszej skóry na twarzy, ale także na ogólne nasze samopoczucie. Oprócz tego należy pamiętać o odpowiednim nawodnieniu, zbilansowanej diecie i aktywności fizycznej. Wszystko to wpłynie na nasz długo wyczekiwany i zasłużony odpoczynek latem.
Przeczytaj więcej o zabiegach kosmetycznych w naszych poradnikach:
Proponowane zabiegi: