Cienie i worki pod oczami to nie tylko bolączka osób przemęczonych czy niewyspanych. „Smutne oczy” mogą być spowodowane zaburzeniami metabolizmu, postępującym procesem starzenia, towarzyszącymi chorobami lub wynikać z budowy anatomicznej oka. Skóra wokół oczu jest cienka, delikatna, z niewielką ilością gruczołów łojowych i pozbawiona podściółki tłuszczowej, co predysponuje ją do szybkiego procesu starzenia. Główną przyczyną cieni pod oczami są zastoje limfatyczne i żylne. Jeżeli chcesz, żeby Twoja skóra wokół oczu była promienna i zdrowa koniecznie musisz zadbać o dietę oraz dostateczną ilość snu.
W gabinecie kosmetologicznym z zasinieniami i workami pod oczami możemy walczyć stosując zabiegi karboksyterapii i mezoterapii igłowej.
Karboksyterapia jest zabiegiem polegającym na wprowadzeniu w okolicę oka czystego medycznie dwutlenku węgla. Dostarczenie gazu powoduje powstanie nowych sieci naczyń włosowatych, dzięki czemu istniejące naczynka są odciążone i znika problem cieni pod oczami. Dodatkowo, CO2 stymuluję skórę do regeneracji, pobudza fibroblasty do produkcji włókien kolagenowych, a co za tym idzie do ujędrnienia skóry i pozbycia się nieestetycznych worków pod oczami.
Mezoterapia igłowa wspomaga proces odżywienia skóry. Podanie w okolice oka specjalistycznych koktajli spowoduje głębokie nawilżenie skóry (kwas hialuronowy), a także pobudzi ją do regeneracji, za pomocą aminokwasów i naturalnych ekstraktów roślinnych (miłorząb japoński, nostrzyk czy karczoch). Mezoterapia wpłynie również korzystnie na zmniejszenie obrzęku i poprawę krążenia.
Zabiegami wspomagającymi, które można zastosować w przypadku obrzęku w okolicy oczu są masaż i drenaż limfatyczny.
W walce z cieniami i workami pod oczami istotna jest również pielęgnacja domowa. Należy pamiętać, aby stosować kremy przeznaczone do tego typu dolegliwości. Preparat taki powinien działać nawilżająco, kojąco, a także poprawiać cyrkulację limfy i krwi.
W warunkach domowych można zastosować okłady ściągające z czarnej herbaty lub rozświetlające ze świetlika. Pomocne mogą okazać się również plasterki zielonego ogórka, czy ziemniaka, które działają zarówno ściągająco jak i rozjaśniająco.
Delikatny masaż będzie doskonała pomocą w przypadku ciężkich i obrzękniętych okolicach oczu. Przeprowadzać należy go delikatnie, używając kremu lub olejku do oczyszczania skóry. Wykonuj ruch od wewnętrznego kącika oka, poprzez brew do zewnętrznego kącika i dalej po dolnej powiece. Masaż jest bardzo przyjemny i relaksujący - świetnie sprawdzi się tuż przed snem.
Autorka:
Mgr Marta Czech
kosmetolog w gabinecie Laser DeLux w Białymstoku
Ukończyła studia magisterskie z kosmetologii na Wydziale Farmaceutycznym Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Zabiegii mezoterapii i karboksyterapii opanowała do perfekcji. Specjalizuje się również w zabiegach laserowych. Wolne chwile spędza na długich spacerach oraz spotkaniach z przyjaciółmi.
Przeczytaj więcej o zabiegach medycyny estetycznej w naszych poradnikach:
Proponowane zabiegi: