fbpx
Łódź Białystok Bielsko-Biała Bydgoszcz Częstochowa Gdańsk Gdynia Kalisz Katowice Kielce Kraków Lublin Opole Płock Poznań Szczecin Toruń Warszawa, Egejska Warszawa, Hanki Czaki Warszawa, Widok Wrocław
Laser DeLux / Blog / Jakie są przyczyny cieni i worków pod oczami?

Jakie są przyczyny cieni i worków pod oczami?

cienie pod oczami

Cienie i worki pod oczami to nie tylko bolączka osób przemęczonych czy niewyspanych. „Smutne oczy” mogą być spowodowane zaburzeniami metabolizmu, postępującym procesem starzenia, towarzyszącymi chorobami lub wynikać z budowy anatomicznej oka. Skóra wokół oczu jest cienka, delikatna, z niewielką ilością gruczołów łojowych i pozbawiona podściółki tłuszczowej, co predysponuje ją do szybkiego procesu starzenia. Główną przyczyną cieni pod oczami są zastoje limfatyczne i żylne. Jeżeli chcesz, żeby Twoja skóra wokół oczu była promienna i zdrowa koniecznie musisz zadbać o dietę oraz dostateczną ilość snu.

spis treści

  Sposoby na walkę z cieniami i workami wokół oczu!

  W gabinecie kosmetologicznym z zasinieniami i workami pod oczami możemy walczyć stosując zabiegi karboksyterapii i mezoterapii igłowej.

  Karboksyterapia jest zabiegiem polegającym na wprowadzeniu w okolicę oka czystego medycznie dwutlenku węgla. Dostarczenie gazu powoduje powstanie nowych sieci naczyń włosowatych, dzięki czemu istniejące naczynka są odciążone i znika problem cieni pod oczami. Dodatkowo, CO2 stymuluję skórę do regeneracji, pobudza fibroblasty do produkcji włókien kolagenowych, a co za tym idzie do ujędrnienia skóry i pozbycia się nieestetycznych worków pod oczami.

  Mezoterapia igłowa wspomaga proces odżywienia skóry. Podanie w okolice oka specjalistycznych koktajli spowoduje głębokie nawilżenie skóry (kwas hialuronowy), a także pobudzi ją do regeneracji, za pomocą aminokwasów i naturalnych ekstraktów roślinnych (miłorząb japoński, nostrzyk czy karczoch). Mezoterapia wpłynie również korzystnie
  na zmniejszenie obrzęku i poprawę krążenia.

  Zabiegami wspomagającymi, które można zastosować w przypadku obrzęku w okolicy oczu są masaż i drenaż limfatyczny.

  Domowe sposoby pielęgnacji skóry wokół oczu

  W walce z cieniami i workami pod oczami istotna jest również pielęgnacja domowa. Należy pamiętać, aby stosować kremy przeznaczone do tego typu dolegliwości. Preparat taki powinien działać nawilżająco, kojąco, a także poprawiać cyrkulację limfy i krwi.

  W warunkach domowych można zastosować okłady ściągające z czarnej herbaty lub rozświetlające ze świetlika. Pomocne mogą okazać się również plasterki zielonego ogórka, czy ziemniaka, które działają zarówno ściągająco jak i rozjaśniająco.

  Delikatny masaż będzie doskonała pomocą w przypadku ciężkich i obrzękniętych okolicach oczu. Przeprowadzać należy go delikatnie, używając kremu lub olejku do oczyszczania skóry. Wykonuj ruch od wewnętrznego kącika oka, poprzez brew do zewnętrznego kącika i dalej po dolnej powiece. Masaż jest bardzo przyjemny i relaksujący - świetnie sprawdzi się tuż przed snem.

  Autorka:
  Mgr Marta Czech
  kosmetolog w gabinecie Laser DeLux w Białymstoku

  Ukończyła studia magisterskie z kosmetologii na Wydziale Farmaceutycznym Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Zabiegii mezoterapii i karboksyterapii opanowała do perfekcji. Specjalizuje się również w zabiegach laserowych. Wolne chwile spędza na długich spacerach oraz spotkaniach z przyjaciółmi.

  0 0 vote
  Article Rating
  Subscribe
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments