fbpx
Łódź Białystok Bielsko-Biała Bydgoszcz Częstochowa Gdańsk Gdynia Kalisz Katowice Kielce Kraków Lublin Opole Płock Poznań Szczecin Toruń Warszawa, Egejska Warszawa, Hanki Czaki Warszawa, Widok Wrocław
Laser DeLux / Blog / Jak pozbyć się trądziku?

Jak pozbyć się trądziku?

Większość kobiet pragnie nieskazitelnej i promiennej cery.  Niestety, nie każda z nas ma to szczęście, żeby nigdy nie zetknąć się z trądzikiem na swojej skórze. Choć zmiany trądzikowe zawsze kojarzyły nam się z tym” trądzikiem młodzieńczym” to właśnie coraz więcej 30-latków widzi u siebie zaburzoną pracę gruczołów łojowych oraz nawracających wyprysków. 

Kiedy każdego dnia rano spoglądając w lustro widzisz zaskórniki, grudki, krostki czy zaczerwienienia może to spowodować znaczny spadek pewności siebie. Istotnym czynnikiem odpowiadającym za  stany zapalne skóry jest niewłaściwa praca gruczołów łojowych i związany z tym nadmiar sebum.  Leczenie trądziku wcale nie jest łatwym zadaniem i a pojawiające się po nim blizny często są trudne do usunięcia.

Co możesz zrobić, żeby raz na zawsze usunąć zmiany trądzikowe na swojej skórze? Koniecznie przeczytaj ten artykuł i poznaj historię klientki, która poradziła sobie z trądzikiem. 

 

spis treści

  Jak powstaje trądzik?

  Zacznijmy od początku. Jak w zasadzie powstaje trądzik? Bardzo istotną przyczyną pojawienia się trądziku na skórze są zaburzenia hormonalne.

  Jeżeli chodzi o czynniki zewnętrzne, to z pewnością na pogorszenie się stanu Twojej skóry i pojawienie się trądziku ma wpływ: 

  •  niewłaściwa dieta,
  •  palenie papierosów, 
  • złe oczyszczanie skóry
  • nieodpowiednio dobrane kosmetyki. 
  • stres

  W każdej chwili możesz jednak na tym zapanować. Unikanie produktów wysoko przetworzonych, zmiana kosmetyków i odpowiednio dobrane preparaty złuszczające mogą skutecznie wpłynąć na pryszcze i znacznie poprawić Twoją cerę.

  Zastanów się także, czy w ostatnim czasie w Twoim życiu nie pojawiło się dużo sytuacji stresowych. Niestety sporo osób nie zdaje sobie sprawy ale długotrwały stres ma ogromny wpływ na stan naszej skóry!

  Trzy fazy rozwoju trądziku:

  Zmiany skórne spowodowane trądzikiem mają 3 etapy rozwoju:

  1. Wzmożona praca gruczołów łojowych prowadzi do zapychania porów i na początku  na skórze pojawiają się zaskórniki. Przybierają one postać niewielkich czarnych punktów i występują tam gdzie posiadasz najwięcej gruczołów łojowych
  2. W kolejnym etapie na skórze zaczynają powstawać niewielki krostki oraz grudki czyli zaskórników zamknięte. Bakterie się kolonizują i zaczyna tworzyć się stan zapalny dookoła wyprysków. 
  3. Trzeci etap trądzikowy to guzki wypełnione ropą. Tutaj mamy do czynienia z zakażeniem obejmującym głębokie warstwy skóry po których mogą powstawać blizny i przebarwienia pozapalne.

  Jak usunęłam trądzik?

  Do Laser DeLux zgłosiła się klientka z widocznymi zmianami trądzikowymi. Wiele lat walki nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. W niektórych miejscach na skórze zauważyliśmy widoczne stany zapalne, w innych natomiast nieestetyczne blizny potrądzikowe. Spotkanie z naszym kosmetologiem na dermokonsultacji stało się początkiem zmiany na lepsze!

  Kosmetolog dobrał autorską terapię zabiegową, która łączyła w sobie zabiegi igłowe oraz laserowe.  Trwała ona ponad pół roku, jednak skóra teraz wprost zaskakuje. Blizny widocznie się wypłaciły a ilość zmian trądzikowych znacznie zmalała. Skóra nie tylko się przebudowała dzięki czemu zagłębienia potrądzikowe zostały wyeliminowane ale też stała się znacznie bardziej jędrna i promienna.

  Sukcesem każdej terapii dla skóry jest poznanie przyczyny powstawania zmian, skupienie się na pielęgnacji domowej i połączeniu tego z zabiegami w salonie. W przypadku trądziku bardzo istotną kwestią jest skupienie się na pracy gruczołów łojowych i zastosowanie odpowiednich kosmetyków, które zawierają kwas salicylowy.

  trądzik na twarzy kobiety

  Domowe sposoby na trądzik

  Kurację przeciwtrądzikową rozpoczynasz od pielęgnacji domowej, dopiero potem łączysz ją z gabinetową. Stosowanie odpowiednich metod może znacznie wspomóc skórę i działać przeciwzapalnie. Jeżeli chcesz zrobić coś dobrego dla swojej skóry to możesz wspomóc działanie przeciwtrądzikowe na własną rękę. Wprowadzając dwuetapowe oczyszczanie do swojej rutyny pielęgnacyjnej , dobrze oczyszczona skóra a tym samym niezachwiana bariera hydrolipidowa to klucz do walki z trądzikiem  i stosować specjalne maski.

  Domowe sposoby na blizny po trądziku

  Wiesz już, że najskuteczniejszym sposobem na zredukowanie blizn potrądzikowych jest indywidualna terapia dobrana przez kosmetologa w gabinecie, możesz jednak wspomóc swoją skórę w domu zanim pojawisz się w salonie. Blizny potrądzikowe powstają na podłożu zapalnym więc bardzo łatwo o przebarwienia jeżeli już się pojawia wizualnie blizny wydają się znacznie głębsze dlatego pamiętaj krem z wysokim filtrem to twój sprzymierzeniec w walce z bliznami potrądzikowymi

  Autorka:

  Patrycja Krajewska - Kosmetolog

  Salon Laser Delux

  0 0 vote
  Article Rating
  Subscribe
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments