Wiosna to czas, w którym budzi się w nas chęć do większego dbania o siebie i swoją skórę. Zwykle to, co jako pierwsze zwraca naszą uwagę i wymaga zainteresowania, to skóra twarzy. Lekko poszarzała z nadmiarem martwego naskórka, pewnie wiesz o czym mowa. Co zatem możesz zrobić, żeby odzyskała dawny blask, jędrność i idealny koloryt?
Wypróbuj serię zabiegów mikrodermabrazji. To świetne rozwiązanie, które polega na stopniowym złuszczaniu warstwy rogowej naskórka i aktywowaniu skóry do produkcji nowych komórek.
Mikrodermabrazja skóry twarzy
Bardzo dużą zaletą zabiegów mikrodermabrazji jest także to, że zabieg nie wymaga rekonwalescencji, skóra złuszcza się stopniowo i równomiernie przez co nie ma ryzyka podrażnień.
Mikrodermabrazja pozwala na znaczną poprawę funkcjonowania skóry, polega na wytworzeniu kontrolowanego podciśnienia w urządzeniu, które uwalnia mikrokryształki. W konsekwencji zabieg usuwa martwy naskórek oraz wszelkie zanieczyszczenia z twarzy. Taki naskórek trafia później do specjalnego, osobnego pojemnika pozostawiając Twoją skórę nieskazitelnie gładką! Po zakończonym zabiegu mikrodermabrazji ważne jest to, żeby w odpowiedni sposób o nią zadbać. Twoja skóra musi mieć odpowiedni czas na regenerację. Koniecznie chroń swoją twarz przed słońcem i stosuj kremy z wysokim filtrem UV. Postaraj się też unikać niskich temperatur przez kilka dni.
Jakie istnieją rodzaje mikrodermabrazji
Możesz spotkać się z kilkoma rodzajami mikrodermabrazji, do najpopularniejszych z nich należą:
- Mikrodermabrazja diamentowa - w trakcie zabiegu naskórek jest złuszczany przy pomocy specjalnej głowicy pokrytej syntetycznymi diamentami
- Mikrodermabrazja tlenowa - naskórek złuszczany jest przy pomocy tlenu oraz soli fizjologicznej
- Mikrodermabrazja korundowa - powoduje starcie naskórka dzięki głowicy pokrytej kryształkami korundu
Wszystkie trzy rodzaje mikrodermabrazji są skuteczne, bezpieczne oraz bezbolesne.
Dla kogo zabiegi mikrodermabrazji?
Kiedy stosować mikrodermabrazję? Zazwyczaj na terapię mikrodermabrazją decydują się osoby, które widzą u siebie pierwsze oznaki starzenia skóry, nierówności na skórze, poszerzone pory, zbyt mocne przetłuszczenie skóry, a także zrogowacenia. Dodatkową zaletą mikrodermabrazji jest także to, że stanowi ona doskonałe podłoże do zabiegów laserowych np. fotoodmładzania lub usuwania przebarwień.
Głęboka mikrodermabrazja pozwala na znaczne zmniejszenie blizn rozstępów ale też widocznie usuwa drobne zmarszczki.
Czy istnieją przeciwwskazania do zabiegu mikrodermabrazji?
Każdy zabieg kosmetyczny może nieść ze sobą pewne przeciwwskazania dlatego zawsze stawiamy na szczerą rozmowę z kosmetologiem. Odbywa się ona podczas bezpłatnej konsultacji, podczas której Pani kosmetolog dokładnie omawia cały zabieg i wyklucza możliwe przeciwwskazania do jego wykonania. Do najważniejszych z nich należą:
- wirusowe brodawki
- opryszczka
- bakteryjne zakażenia skóry
- znamiona na skórze nowotwory
Jak widzisz mikrodermabrazja pomoże Ci skutecznie pozbyć się rogowaciejącego, martwego naskórka, który nierzadko powoduje widoczne defekty na skórze.
Przeczytaj więcej o zabiegach pielęgnacji twarzy w naszych poradnikach:
Proponowane zabiegi: