(function() { var script = document.createElement('script'); script.src = 'https://cdnjs.cloudflare.com/ajax/libs/babel-polyfill/6.26.0/polyfill.min.js'; script.async = true; document.head.appendChild(script); }()) var __cp = { "id": "N_Z-izFEexO7tCYiYWKJz8Sb0ulmB2cvLkxr0fFOf_w", "version": "1.1" }; (function(window, document) { var cp = document.createElement('script'); cp.type = 'text/javascript'; cp.async = true; cp.src = "++cdn-widget.callpage.io+build+js+callpage.js".replace(/[+]/g, '/').replace(/[=]/g, '.'); var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(cp, s); if (window.callpage) { alert('You could have only 1 CallPage code on your website!'); } else { window.callpage = function(method) { if (method == '__getQueue') { return this.methods; } else if (method) { if (typeof window.callpage.execute === 'function') { return window.callpage.execute.apply(this, arguments); } else { (this.methods = this.methods || []).push({ arguments: arguments }); } } }; window.callpage.__cp = __cp; window.callpage('api.button.autoshow'); } })(window, document); window.__lc = window.__lc || {}; window.__lc.license = 4442131; ;(function(n,t,c){function i(n){return e._h?e._h.apply(null,n):e._q.push(n)}var e={_q:[],_h:null,_v:"2.0",on:function(){i(["on",c.call(arguments)])},once:function(){i(["once",c.call(arguments)])},off:function(){i(["off",c.call(arguments)])},get:function(){if(!e._h)throw new Error("[LiveChatWidget] You can't use getters before load.");return i(["get",c.call(arguments)])},call:function(){i(["call",c.call(arguments)])},init:function(){var n=t.createElement("script");n.async=!0,n.type="text/javascript",n.src="https://cdn.livechatinc.com/tracking.js",t.head.appendChild(n)}};!n.__lc.asyncInit&&e.init(),n.LiveChatWidget=n.LiveChatWidget||e}(window,document,[].slice)) Depilacja laserowa wąsika - z czym zmagają się kobiety? - Laser DeLux® ! function(w, d, t) { w.TiktokAnalyticsObject = t; var ttq = w[t] = w[t] || []; ttq.methods = ["page", "track", "identify", "instances", "debug", "on", "off", "once", "ready", "alias", "group", "enableCookie", "disableCookie"], ttq.setAndDefer = function(t, e) { t[e] = function() { t.push([e].concat(Array.prototype.slice.call(arguments, 0))) } }; for (var i = 0; i < ttq.methods.length; i++) ttq.setAndDefer(ttq, ttq.methods[i]); ttq.instance = function(t) { for (var e = ttq._i[t] || [], n = 0; n < ttq.methods.length; n++) ttq.setAndDefer(e, ttq.methods[n]); return e }, ttq.load = function(e, n) { var i = "https://analytics.tiktok.com/i18n/pixel/events.js"; ttq._i = ttq._i || {}, ttq._i[e] = [], ttq._i[e]._u = i, ttq._t = ttq._t || {}, ttq._t[e] = +new Date, ttq._o = ttq._o || {}, ttq._o[e] = n || {}; var o = document.createElement("script"); o.type = "text/javascript", o.async = !0, o.src = i + "?sdkid=" + e + "&lib=" + t; var a = document.getElementsByTagName("script")[0]; a.parentNode.insertBefore(o, a) }; ttq.load('C61P4F3VJ586PA3ACUC0'); ttq.page(); }(window, document, 'ttq');
Łódź Białystok Bielsko-Biała Bydgoszcz Częstochowa Gdańsk Gdynia Kalisz Katowice Kielce Kraków Lublin Opole Poznań Rzeszów Szczecin Toruń Warszawa, Egejska Warszawa, Hanki Czaki Warszawa, Widok Wrocław
Laser DeLux / Blog / Depilacja laserowa wąsika - z czym zmagają się kobiety?

Depilacja laserowa wąsika - z czym zmagają się kobiety?

depilacja twarzy

Włoski nad górną wargą to bardzo wstydliwy problem, z którym zmagają się kobiety. Jeżeli są one jasne i mało widoczne nie powoduje to kompleksów i złego samopoczucia. Co innego jeżeli kobieta ma ciemne i dosyć grube włosy nad ustami, wtedy to odbiera pewność siebie.

spis treści

Wiele kobiet ma problem z niechcianym owłosieniem na twarzy, zwłaszcza w okolicy górnej wargi. Wąsik może być spowodowany różnymi czynnikami, takimi jak zmiany hormonalne i u osób o ciemnych włosach. W pierwszym przypadku może pojawić się nagle na różnych etapach życia, np. w czasie ciąży, menopauzy lub przyjmowania niektórych leków. W drugim przypadku może być dziedziczny lub wynikać z nadmiernej ekspozycji na słońce. Niezależnie od przyczyny, wąsik może być źródłem kompleksów i przekładać się na pewność siebie i kontakty z innymi.

Nie musisz jednak od razu się załamywać kobiecym wąsikiem! Depilacja wąsika może Ci przynieść trwały efekt jeżeli pomyślisz o depilacji laserem. Informacje o tym, dlaczego warto skorzystać z depilacji laserowej wąsika znajdziesz w tym artykule.

Jak pozbyć się wąsika

Wszystko zależy od Twoich preferencji. W internecie znajdziesz mnóstwo informacji i reklam dotyczących najlepiej działających metod depilacji. Sposoby takie jak: kremy do depilacji twarzy, zabiegi pastą cukrową, wyrywanie włosów pęsetą, czy golenie maszynką działają ale są nietrwałe. Warto zaznaczyć, że najskuteczniejsza metoda to depilacja twarzy laserem. To sposób, żeby efektywnie, trwale, usunięcie wąsika bez bólu! Nie powinnaś wstydzić się korzystania z dostępnych rozwiązań a Twój partner powinien Cię wspierać w tym.

Tradycyjne metody depilacji a depilacja laserowa wąsika

Większość kobiet, które muszą radzić sobie z wąsikiem, sięga po tradycyjne metody usuwania nadmiernego owłosienia z twarzy. Niestety, te metody mają wiele wad:

 1. Są bolesne i podrażniają skórę;
 2. zajmują dużo czasu i wymagają częstego powtarzania;
 3. zwiększają ryzyko zapalenie mieszka włosowego;
 4. mogą powodować odrastanie ciemniejszego wąsika i grubszych włosków.

Coraz więcej kobiet decyduje się więc na depilację laserową wąsika, która jest skuteczną i trwałą metodą usunięcia owłosienia. Depilacja laserowa wąsika polega na emitowaniu wiązki światła, która niszczy cebulki włosów, wnikając głęboko w skórę. Zabieg jest bezpieczny i mało inwazyjny, ponieważ nie uszkadza otaczających tkanek. Epilacja laserem jest również szybka i komfortowa, ponieważ nie powoduje bólu ani podrażnień. Laserowe usuwanie wąsika sprawdzi się zarówno u osób o ciemnych włosach, jak i dla osób o jasnej karnacji.

Depilacja Laserowa

Sprawdź

Kiedy depilować wąsik

Depilację laserową wąsika najlepiej rozpocząć jesienią ponieważ w takcie kolejnych sesji depilacyjnych musisz unikać słońca. Nawet jeżeli jest to pora gdzie promienie słoneczne mogą padać na twarz powinnaś stosować krem z filtrem 50 SPF. Pielęgnacja skóry pomiędzy kolejnymi zabiegami jest bardzo ważna. Łącznie na trwałe usunięcie wąsika potrzebujesz ok 6 wizyt w salonie w ostępach co dwa miesiące. Jest to zależne od fazy wzrostu włosów. Laser działa na te, które znajdują się w aktywnej fazie wzrostu, czyli w fazie Anagen.

Usuwanie wąsika laserem Light Sheer

Oferta serwisów internetowych jest ogromna, jednak nie każdy oferuje najskuteczniejszy laser do usuwania włosów na twarzy. Laser Light Sheer zapewni Ci najbardziej precyzyjny, skuteczny zabieg depilacji wąsika. Wiązka światła działa bezpośrednio na barwnik zawarty we włosach, czyli melaninę.

Dzięki temu uszkadza cebulki włosa i mieszki włosowe nie uszkadzając sąsiadujących tkanek. Po zabiegu skóra może być delikatnie zaczerwieniona. Nie musisz jednak się obawiać, że kiedy pojawią się takie objawy to depilacja wąsika nie przebiegła prawidłowo. Zaczerwienienie skóry to normalny obaw podczas depilacji wąsika i znika po kilku godzinach.

Czy depilacja wąsika boli

Jednym z najczęstszych pytań dotyczących depilacji laserowej wąsika jest to, czy depilacja laserowa wąsika boli. Odpowiedź na to pytanie zależy od indywidualnego progu bólu każdej osoby, a także od rodzaju lasera i głowicy, która jest używana do zabiegu depilacji laserowej wąsika.

W naszym salonie depilacja włosków na twarzy przy urządzeniu Light Sheer jest bezbolesna. A niewielkie uczucie dyskomfortu, które może towarzyszyć depilacji wąsika niwelujemy poprzez zastosowanie specjalnego kompresu chłodzącego.

Przeciwwskazania do depilacji wąsika laserem

Każdy zabieg kosmetyczny niesie ze sobą pewne przeciwwskazania do wykonania zabiegu. W przypadku depilacji wąsika przy użyciu lasera występują takie przeciwwskazania:

 • opalona skóra ( odstęp pomiędzy wystawieniem skóry na słońce a zabiegiem lasowym powinien wynosić minimum 4 tygodnie
 • przyjmowanie leków światłouczulających, które mogą powodować nieprawidłowe reakcje skóry na światło
 • niektóre leki
 • ciąża i okres karmienia piersią
 • nowotwory
 • infekcje wirusowe, bakteryjne, grzybicze w miejscu wykonania zabiegu;
 • stosowanie samoopalaczy

Depilacja laserowa wąsika – ile zabiegów potrzeba?

Liczba zabiegów depilacji laserowej wąsika zależy od indywidualnych cech skóry i włosów, a także od rodzaju lasera. Zwykle, aby uzyskać optymalny efekt, potrzeba od 4 do 6 sesji, które wykonuje się w odstępach od 4 do 8 tygodni. Liczba sesji ustalana jest indywidualnie przez kosmetologa, który bierze pod uwagę różne czynniki, mogące mieć wpływ na efekty usuwania wąsika za pomocą lasera. Po każdej sesji można zauważyć znaczną redukcję zbędnego owłosienia, a po zakończeniu cyklu włosy nie odrastają lub są znacznie słabsze i jaśniejsze.  

Cena depilacji laserowej wąsika 

Częstym pytaniem dotyczącym depilacji laserowej wąsika jest to, ile kosztuje laserowe usuwanie wąsika. Odpowiedź na to pytanie zależy od wielu czynników, takich jak: liczba zabiegów, rodzaj lasera, renoma salonu lub lokalizacja.

W salonach depilacji Laser Delux cena  zabiegu depilacji wąsika wynosi 99zł. To niewiele, w porównaniu z tym ile musisz przeznaczyć na produkty do tradycyjnej depilacji twarzy. Jest to więc inwestycja, która zwraca się w dłuższej perspektywie, ponieważ eliminuje konieczność stosowania innych, droższych i mniej skutecznych metod depilacji.

Dla kogo zabieg laserowej depilacji wąsika?

Depilacja laserowa wąsika jest przeznaczona dla kobiet, które chcą pozbyć się problemu kobiecego wąsika raz na zawsze. Ta metoda usuwania owłosienia jest skuteczna zarówno dla osób z ciemną karnacją, jak i jaśniejszą cerą. Przed zabiegiem należy skonsultować się z kosmetologiem, który oceni stan skóry i wyklucza ewentualne przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu.  Ponadto, depilacja laserowa może być mniej skuteczna lub wymagać większej liczby zabiegów dla  jasnymi włosami, ponieważ światło lasera lepiej reaguje na kontrast między kolorem skóry a włosów.

Depilacja laserowa innych części ciała

Poza depilacją wąsika inne części twarzy też mogą być depilowane laserem. Może być wykorzystana do trwałej depilacji brody. Szczególnie panowie często korzystają z takiej możliwości ponieważ przez lata mają problem z podrażnieniami na skórze spowodowanymi ciągle wrastającymi włosami oraz zaczerwienieniem skóry po tradycyjnym goleniu. Zawsze jest tak, że golenie maszynką rozwiązuje tylko problem na chwilę. Często też ogolony włos odrasta ciemniejszy i mocniejszy.

Przeczytaj więcej o depilacji wąsika w naszych poradnikach:

Proponowane zabiegi:

0 0 Ilość ocen
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
× Available on SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday