fbpx
Łódź Białystok Bielsko-Biała Bydgoszcz Częstochowa Gdańsk Gdynia Kalisz Katowice Kielce Kraków Lublin Opole Płock Poznań Szczecin Toruń Warszawa, Egejska Warszawa, Hanki Czaki Warszawa, Widok Wrocław
Laser DeLux / Blog / Depilacja laserowa - na ile starcza?

Depilacja laserowa - na ile starcza?

Zastanawiałaś się jak długo utrzymują się efekty depilacji laserowej? Masz już dość usuwania włosków metodami, które dają krótkotrwały efekt i marzy Ci się permanentnie gładkie ciało? Jeśli tak, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie.

spis treści

  Ile utrzymuje się efekt depilacji laserem?

  Depilacja laserowa zdecydowanie jest  najskuteczniejszą metodą trwałego usunięcia owłosienia z niemal każdej części ciała. Aby osiągnąć oczekiwany efekt zabiegu potrzebne jest wykonanie serii około 6 - 8 zabiegów w regularnych odstępach czasu, najlepiej, co 8-12 tygodni, natomiast pierwsze efekty widoczne są już dwa tygodnie po pierwszej wizycie w salonie.

  Możemy wtedy zaobserwować znaczną redukcję owłosienia, ograniczenie wrastania włosków oraz ich spowolniony odrost. Po wykonaniu serii zabiegowej możemy uzyskać trwałe efekty. Zalecane jest jednak wykonanie" zabiegu przypominającego " po około roku od zakończenia serii,  ponieważ niektóre mieszki włosowe mogą się zregenerować i wyprodukować pojedyncze włosy. U wielu osób  ewentualny odrost jest nawet wolniejszy i wykonanie pojedynczego zabiegu przypominające może być wykonane po jeszcze dłuższym czasie.

  Co ma wpływ na trwałość depilacji laserowej?

  Od czego więc zależy jak długo włoski nie będą odrastać? Czynników warunkujących jest kilka. Do najważniejszych zaliczyć można:

  1. Zaburzenia hormonalne oraz ogólny stan zdrowia mają wpływ na powstawanie hirsutyzmu - czyli nadmiernego owłosienia typu męskiego,  głównie występuje w zespole policystycznych jajników lub występuje idiopatycznie ( jest nieznanego pochodzenia).  Najczęściej szybszy wzrost włosów na ciele związany jest ze zwiększonym poziomem androgenów- hormonów płciowych takich jak testosteron, androstendion, dihydrotestosteron-  u kobiet wytwarzanych przez jajniki i nadnercza. Na szybszy wzrost włosków może mieć wpływ nie tylko wysoki poziom hormonów płciowych ale też nadmierna wrażliwość mieszka włosowego na działanie androgenów. Przyspieszony wzrost włosów zaobserwować można również w schorzeniach takich jak insulinooporność, niedoczynność tarczycy, otyłość raz oraz podczas stosowania steroidów anabolicznych. Związane jest to z obniżonym stężeniem swoistych białek transportujących hormony płciowe (SHBG), których niedobór powoduje wzrost poziomu wolnego testosteronu.
  2. Kolor włosa i jego grubość a dokładniej zawartość melaniny (barwnika) w cebulce włosa. Im więcej melaniny tym łatwiej i na dłużej można usunąć włoski. Laser działa na zasadzie selektywnej fototermolizy co oznacza, że wiązka lasera wnika do mieszka włosa i pochłaniana jest przez melaninę, mieszek włosowy ulega podgrzaniu i zniszczeniu. Włosy bardzo jasne pochłaniają 30 razy mniej światła lasera niż   włos ciemny co może powodować konieczność wykonania większej serii zabiegowej i częstsze jej powtarzanie.
  3. Partia ciała Efekty depilacji laserowej najdłużej utrzymują się na ciele, najlepsze efekty zaobserwować można na  łydkach i okolicach bikini, partią na której włosy pojawić mogą się nieco szybciej jest twarz  zwłaszcza okolica górnej wargi.
  4. Wybór lasera Istotną rolę odgrywa urządzenie jakim wykonywany jest zabieg depilacji. Najskuteczniejszą technologią jest laser diodowy  charakteryzuje się on  stałą wiązką światła o długości 800 nm oraz jej niewielką rozbieżnością co gwarantuje skuteczność i bezpieczeństwo, podgrzanie i usunięcie jedynie  mieszków włosowych bez rozgrzania okolicznych tkanek. Spotkać się można również z urządzeniami typu IPL  często mylonymi z laserem, jednak jest to inna technologia wykorzystująca lampę ksenonową o charakterze pulsacyjnym, urządzenia IPL nie działa wybiórczo na mieszki włosowe ale rozgrzewa też okoliczne tkanki wskutek czego istnieje większe ryzyko poparzeń  oraz słabszy efekt depilacyjny.

  Gdzie najlepiej wykonać  depilację laserową aby uzyskać oczekiwany efekt?

  Depilację laserową najlepiej wykonać w renomowanych salonach kosmetycznych. W Laser Delux pracujemy na najwyższej jakości laserze diodowym marki LUMENIS emitującym światło o długości 805 nm. Laser Light Sheer Duet jest urządzeniem, które posiada certyfikat bezpieczeństwa i jakości FDA oraz certyfikat ISO 9001, co zapewnia skuteczność i bezpieczeństwo wykonywanych zabiegów.

  Dodatkowo warto zwrócić uwagę na doświadczenie osoby wykonującej zabieg. Trzeba pamiętać, że dobrze dobrane parametry zabiegowe i odpowiednie przygotowanie  do depilacji laserowej  mają ogromy wpływ na skuteczność zabiegów.  W salonach Laser DeLux zabiegi depilacji laserowej wykonujemy od ponad 12 lat a procedury przeprowadzane są przez doświadczonych kosmetologów.

   

  Autorka:

  Małgorzata Bogusz - Kosmetolog

  Salon Laser Delux Bielsko- Biała

  Bibliografia:

  1.Jędrzejczyk M., Malinowska S., Marianowska A.  Mlosek R.K.,  Perzanowska I.: Epilacja laserowa
  i urządzeniami IPL.Czynniki determinujące skuteczność epilacji. Kosmetologia Estetyczna 6 / 2018 / vol. 7 706 s. 705-709

  1. Adamski Z., Kasprzak  W.,. Mańkowska A.:Różnice w efektach depilacji laserowej na twarzy u kobiet, w porównaniu z innymi okolicami ciała. Gabinet Lekarski Zakład Fizjoterapii Salus w Poznaniu. Zakład Mikologii Lekarskiej i Dermatologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu 
  2. Atta-Motte M., Załęska I.:Ocena skuteczności lasera diodowego w terapii usuwania owłosienia – studium przypadku. Kosmetologia Estetyczna 5 / 2016 / vol. 5 s.537-539
  3. Hackemer P., Menzel F.,   Otlewska A.:Hirsutyzm.PEDIATR MED RODZ Vol. 14 No. 4, s. 392–395 
  4. Pokora L.:Wiązki światła laserów i lamp IPL w kosmetologii i medycynie estetycznej. Kosmetologia Estetyczna.  6 / 2015 / vol. 4 s.565-568
  5 1 vote
  Article Rating
  Subscribe
  Powiadom o
  guest
  2 komentarzy
  Oldest
  Newest Most Voted
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Magdalena
  Magdalena
  7 dni temu

  Bardzo ciekawy artykuł! Dobrze wiedzieć jakie czynniki mogą wpływać na efekt depilacji laserowej! Po takiej porcji wiedzy na pewno zdecyduje się na zabieg w Laser Delux! 😉

  Daniela
  Daniela
  2 dni temu

  Cieszę się, że po pełnej serii zabiegów można pożegnać się z owłosieniem (prawie) na zawsze! 😀